Bakımlıyız > Güzellik>Makyaj>Kedi Gözü Makyaj Örnekleri

Kedi Gözü Makyaj Örnekleri

Kedi Gözü Makyaj Örnekleri

Kedi gözü makyajı, kuyruklu makyaj veya Edie Sedgwick makyajı diye tabir edilen bu makyaj türü eyeliner ile yapılır. Özellikle 1960’lı yıllarda moda olmuş bu makyaj günümüzde de tercih edilmektedir. İddialı yapısı gereği her alanda kullanılmasa da kadınları çok farklı bir havaya sokar. Özellikle sarışın bayanlarda daha şık duran bir makyaj türüdür. Beyaz tene de çok giden bir makyaj türüdür. Bu iddialı göz makyajının tamamlayıcı ürünleri daha sade olmalıdır. Ruj yerine parlatıcı kullanılıp, allığı çok koyu sürmemek gerekmektedir. Gece ve gündüz farklı bir tarz yaratmak isteyen bayanlar her yerde kullanabilir. Özellikle dantelli elbise modelleri ile bu makyaj harika bir uyum sağlamaktadır.

Kedi gözü makyajını yaparken siyah eyeliner, siyah göz kalemi ve siyah rimel kullanılır. Eyeliner ile ilk önce gözün kenarına ufak bir ters üçgen çizilir. Üçgenin tabanı göz kenarlarına, ucu göz kapağına bakacak şekilde çizilmelidir. Üçgenin dik ucundan gözün yarısına kadar dipten eyeliner çekilir. Gözün ortasında bırakılır. Sonra göz kapağının burun tarafına gelinip gözün yukarı iç kısmından eyeliner çekilmeye başlanır ve daha önce göz kapağının ortasında bırakılan çizgi ile dışa doğru gelerek birleştirilir. Göz kapağı hattını tamamlamak için son olarak gözün kenarındaki daha önce çizdiğimiz ters üçgenin kuyruğu istenildiği kadar yukarı doğru uzatılır. Göz üstü hattı bu şekilde tamamlanmış olur. Gözün alt kısmına burun tarafından başlanır. Burna doğru hafif bir kuyruk çekilip, hat gözün alt tarafına ufak bir çizgi çekerek bitirilir. Kuyruk kulak pamuğu yardımı ile düzeltilip fazlalıkları alınır. Göz kalemi ile gözün alt kısmının alt kirpik hizasına kalem çekilir. Hat birleştirilir. Son olarak gözün alt ve üst kirpiklerine rimel çekilir. Makyajın nasıl yapıldığına ilişkin resimli anlatım için Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır? galerimize bakabilirsiniz.

Galerimizde sizin için kedi gözü makyajının en güzel örneklerini paylaştık. Farklı bir görünüm için bu makyajı özellikle tavsiye ederiz.1 / 20

Görüntülenme: 41.452

30 Nisan 2013 tarihinde, Makyaj, Galerim kategorisi altında, nurcinyalcin tarafından yayınlandı.

Etiketler: , , ,

Nurçin Yalçın

Yazıyor...
Moda ile kafayı bozmuş şahsiyet
YORUM YAPILMAMIŞ, ÖYLEYSE SİZ YORUMLAYIN
YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar