Bakımlıyız > Güzellik>Kepekli Saç için Ne Yapılmalı?

Kepekli Saç için Ne Yapılmalı? Kepekli Saçlara Çözüm 

Kepekli Saçlar için Çözümler

Kepekli Saçlar için Çözümler

İnsanların günlük hayatta rahatsızlık duyduğu şeylerden birisi de kepekli saçlarla dolaşmak. Saçta görülen beyaz döküntüler insanları tedirgin ediyor. Kepek kafa derisinde meydana gelen döküntülerdir. Aslında kepek bir tür saç sorunu değil bir tür cilt sorunudur denilebilir. İşte çok da hoş bir görüntüsü olmayan kepek sorunu için bir kaç bitkisel yöntem.

 

Kepek nasıl önlenir?

Kepeğin önlenmesinde ilk bitkimiz ısırgan otu. Bilindiği üzere saç bakımında bir çok faydası olan ısırgan otu kepeğin giderilmesinde ve önlenmesinde de son derece faydalı.

Isırgan otu yarım litre kaynar suya atıldıktan ve 5-10 dakika demlendikten sonra yıkamış olduğunuz saçlarınızı ısırgan otu suyu ile durulayın.

Bir diğer yöntem ise elma sirkesi; iki fincan soğuk suyun içine eşit ölçüde elma sirkesi katılır. Saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra karışım ile saçlarınız durulanır.

Bir diğer yöntem limon; saç diplerine iki kaşık limon suyu ile masaj yapın, sonra durulayın. Daha sonra bir fincan suya 1 çay kaşığı limon suyu karıştırın ve saçlarınızı durulayın. Kepekler saçlarınızı terk edene kadar uygulamaya devam edin.
Görüntülenme: 2.247

06 Ekim 2015 tarihinde, Güzellik, Saç Bakımı kategorisi altında, Editör tarafından yayınlandı.

Etiketler: , ,

YORUM YAPILMAMIŞ, ÖYLEYSE SİZ YORUMLAYIN
YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar