Bakımlıyız > Sağlıklı Yaşam>Alternatif Tıp>Mide Ekşimesine Doğal Çözümler

Mide Yanmasına Doğal Çözümler

Mide Yanmasına Doğal Çözümler

Mide Ekşimesine Dur Deyin!

Çoğu zaman mide problemleri genlerle ilgilidir. Atalarının genetik problemini almış mide hastaları, özellikle yediklerinden dolayı mide ekşimesi, mide yanması problemi yaşar. Tabi sinirsel bir boyutu da vardır. Kimi insanlar sinirlendiğinde bu hemen midesine yansır. Peki bu mide hastalığının bir çözümü var mıdır? İlaçlar var olan sorunu anında geçirmek üzere yardımcı olur, maalesef tedavi edici bir ilaç bulunmamaktadır. Tamamen yediklerimize dikkat ederek ve stresi minimuma indirerek, bu sürekli nükseden sağlık probleminden kurtulabiliriz. Aşırı kilo ve dar giyecekler de mide ekşimesinin tetiklenmesindeki unsurlardandır. Giyeceklerimize ve kilomuza da dikkat etmemiz gerekmektedir.

Mide yanmasında yağlı ürünler, alkol, gazlı içecekler, kafein ve sigara çok etkilidir. Çok yağlı yiyeceklerden sakınmalı, alkolü, gazlı içecekler, kahveyi ve sigarayı mümkün mertebe az tüketmemiz gerekmektedir. Stresli dönemlerimiz muhakkak olacaktır ama daha sakin bir hayat yaşamaya gayret etmeliyiz. Bunlar tedavi aşaması için dikkat edilmesi gereken süreçlerdir.

Bir de sorunu, anında geçirmeye yönelik medikal çözümler bulunmaktadır. Tabi bu tarz anında çözüm üreten ilaçları doktor kontrolünde almak gerekir.

Elinizin altında ilaçlarınız yoksa doğal yöntemlerle mide ekşimesini geçirebilirsiniz. Mide ekşimesinde doğal çözümler olarak karbonatlı su, karbonatı limon suyu ile karıştırmanız ya da karbonatı maden suyu ile karıştırıp içmeniz en güvenilir doğal yöntemlerdendir.

Mide ekşimesi daha Gastrit ve mide ülseri gibi daha büyük problemlerin öncüsü olabilir. Bu sebepli mide yanmasını sık yaşıyorsanız, muhakkak doktora başvurmanız gerekir. Acil şifalar dileriz.
Görüntülenme: 3.489

11 Nisan 2013 tarihinde, Alternatif Tıp, Sağlıklı Yaşam kategorisi altında, nurcinyalcin tarafından yayınlandı.

Etiketler: , , ,

Nurçin Yalçın

Yazıyor...
Moda ile kafayı bozmuş şahsiyet
TOPLAM 1 YORUM YAPILMIŞ
cansel soysal:
24 Şubat 2014, 15:43

bunlar harikaaaaaaaaaa

YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar