Bakımlıyız > Güzellik>Perma nasıl yapılır ? (videolu anlatım)

Bu konuda permanın saçları nasıl kıvırcık yaptığı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.
Hem mizanpili (biçim verme) hem de perma, saçınıza ek dolgunluk, kıvrak­lık ve bukle verir. Mizanpili geçici bir önlemdir; etkisi saçınızın tipine ve kullan­dığınız mizanpili tekniğine göre, birkaç saatten bir sonraki saç yıkamaya kadar sürebilir. Perma (kalıcı anlamında) ise, adından da anlaşılabileceği gibi sürekli bir yöntemdir.

Saçınızı ara sıra hafif kıvırmak veya biçimlendirmekten öte bir şey istediğinize eminseniz, perma yaptırmayı düşünebilirsiniz. Bu oldukça ciddî bir adımdır, çünkü perma sırasında saç, kimyasal maddeler ve biçimlendirme çubuklarıyla ta­mamen değişik bir biçim almak üzere yeniden yapılandırılır, yapılan işlemin geri döndürülmez bir etkisi vardır. Perma evde yapılabilir, ama bu işlemi bir kuaförde yaptırmak çok daha .güvenllidir, çünkü saçınız tehlikeye atılamayacak kadar önemlidir.
Kuaförünüz saçınızın uzunluğuna, dokusuna ve durumuna göre size en uygun perma türünü önerecek, tüm perma çubuklarının doğru yerleştirilmesini sağlaya­caktır. Çubukların biçimi, saçın durumu ve çubukların ne kadar süre başta tutula­cağı alınacak sonucu etkiler.
Farklı sonuçlar elde etmek için değişik perma tipleri uygulanır.
Normal permanın amacı, kısa veya uzun saçın tümünü eşit düzeyde kıvırmaktır.
Dolgun perma veya yarım perma büyük çubuklar üstünde biçimlendirilen yu­muşak bir permadır ve sıkı buklelerden çok, dalgalı bir sonuç verir.
Saçınızın yalnızca bir bölümünün kıvırcık olmasını istiyorsanız, kısmî perma yapılabilir; mesela arkada ve yanlarda kısa düz saçlar, tepede kabaran bukleler. Ayrıca, saçınızın bir kısmı doğal olarak kıvırcık, diğer parçası doğal olarak düzse, kısmî perma hepsini aynı duruma getirmek için de kullanılabilir. Buna karşılık düzleştirme ters perma demektir; perma işlemi sırasında kıvrımlı veya kıvırcık saçlar düz tutulur. Ancak düzleştirme, normal permadan çok daha şiddetli bir iş­lemdir ve saçta daha zararlı etkileri olabilir.
Kök perması, saçınıza kökler civarında dolgunluk vermek için kullanılır. Saçın uçları korunup yalnızca başın derisine yakın bölümlere perma yapılır.

Perma ile saçların nasıl kıvırcıklaştığı ile ilgili videoyu seyredebilirsiniz.
Görüntülenme: 43.409

TOPLAM 1 YORUM YAPILMIŞ
Anonim:
24 Ağustos 2011, 01:38

yüzüm toplu ama saçlarım çok düz ve çok sıkıldım perma yaptırmayı düşünüyorum hangı permayı önerırsınız

YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar