Bakımlıyız > Sağlıklı Yaşam>Sinir Bozukluğu Nedir?Sinir Bozukluğu Nedenleri ve Tedavisi

Konuşma dilinde sinir bozukluğu diye bilinen durum, genellikle stresin ve çeşitli birikimlerin sonucu ruhsal rahatsızlıklarla ortaya çıkan bir tür tepkidir. Kişinin günlük yaşamın zorluklarıyla başa çıkmaz hale gelmesine yol açan bu rahatsızlıklar kolayca tedavi edilebilir.
Genellikle ”sinir bozukluğu” diye adlandırılan durum gerçekte sinirlerle ilgili bir bozukluk değildir. Bu terim, sinir sistemimizin etkinliğinin bir bölümü olan zihinsel işlevlerle ilgilidir. Sinirli, aşırı duyarlı, depresif bir hale gelen ve çabuk öfkelenip özdenetimini yitiren kişiler için sinir bozukluğundan söz ederiz. Oysa bozulan ruhsal denge ve zihinsel işlevlerdir. Söz konusu durum apansızın akut bir biçimde patlak vermiş gibi görünür, ama aslında çok önceden alttan alta ilerleyip genellikle gözden kaçan belirtiler vardır.
Birikimlerin sonunda ruhsal bir sorun halinde tepkiye yol açması pek çok biçimde olabilir. Tıpkı bir nedenin söz konusu olmaması gibi , durumun şiddeti de büyük değişiklik gösterebilir.

Belirtiler

Belirtiler nedene, kişinin yapısına, kişideki psikolojik savunma mekanızmalarına göre farklı biçim ve şiddette ortaya çıkar. Ama genel olarak nörotik ve psikotik olmak üzere iki ana türde görüldüğü söylenebilir.
Nevroz (iç çatışmaların bilinçdışı dışavurumu biçiminde ortaya çıkan ruhsal durumlar) söz konusu olduğunda, aşırı anksiyete (iç sıkıntısı, endişe ya da nedensiz korku) , fobi, çarpıntı , sinirlilik, kolay ağlama, aşırı duyarlık gibi belirtiler görülür. Bazen kişi insanlarla ilişkilerden uzaklaşıp içe kapanır.
Bazen de kişinin özdenetimini yitirdiği görülür. Birbirinden çok farklı ruh durumları arasında gidip gelen kişi duygularını denetleyemez ve bu da onun çevresi tarafından huysuz, saati saatine uymayan ve normal olmayan biri olarak değerlendirilmesine neden olur.
Belirtiler arasında histerik nitelikli olanlar da yer alır: bayılmalar, uyuşma ve karınclanma, histerik felçler ile bellek yitimi en sık görülenlerdendir. Öte yandan açık seçik bir depresyonda ortaya çıkabilir.
Belirtiler psikotik (psikoz akıl hastalığı demektir) nitelikli ise düşünce sürecinde bozukluk , sanrılar, hezeyanlar, konuşma bozukluğu ve gerçeklik duygusunun yitimi gibi durumlar söz konusudur. Bu konuda unutulmaması gereken nokta psikotik belirtilerin mutlaka psikoza yani akıl hastalığı anlamına gelmemesidir. Sözgelimi, ”histerik disosiyasyon” olarak adlandırılan durum bazı yönleriyle akıl hastalığına çok benzeyen ama geçiçi olan bir nevroz türüdür.
Bu türden ruhsal sorunlar, akut bir biçimde patlak vermiş izlenimi yaratmalarına karşın, önceden bazı belirtilerle uyarıda bulunurlar. Bu nedenle psiyatrlar hastanın o andaki durumunu değerlendirmenin yanısıra, geriye doğru bir sorgulamayla onu bu noktaya getiren nedenleri, yaşam koşullarını, gözden kaçan belirtileri öğrenmeye çalışırlar.Genellikle tanı oldukça kolaydır, ama bazı vakalarda ayırıcı tanı güç olabilmektedir.

Nedenler

En basit neden kişinin başaçıkabileceğinden fazla güçlük ve stresle karşı karşıya kalması ve gerginliğin birikerek ruhsal sorun halinde patlak vermesidir.
Ancak aynı koşullar altındaki insanların bazılarında ruhsal sorun ortaya çıkarken bazılarının etkilenmediği de bilinir.
Belirli ruhsal sorunlarda özellikle de düşünme sürecinin bozulduğu psikotik belirtilerle seyreden rahatsızlıklarda doktorlar, kalıtsal bir yatkınlığın söz konusu olduğuna inanmaktadırlar.
Öte yandan ruhsal durum üzerinde etkili olan beyindeki bazı kimyasal maddelerin salgılanmasındaki bozuklukların da bu kişilrde ortaya çıkan rahatsızlıklarda rol oynadığı bilinmektedir. Bu, özellikle ruhsal durumun mani ve depresyon arasında hızlı dalgalanmalar gösterdiği vakalar için geçerlidir.
Yine de ne kalıtsal yatkınlık ne de kimyasal maddelerin salgılanmasındaki düzensizlikler tek başlarına neden oluşturmaya yeterlidir. Genellikle travma niteliğinde birçok olay da vardır.
Belirtilerin nevroz nitelikli olduğu durumlarda ise ne kalıtsal yatkınlık ne de kimyasal maddelere ilişkin düzensizlik söz konusudur. Bu tür sinirsel patlamalar yalnızca stresten, yani üzücü , korkutucu, kişide ruhsal şok yaratmış olan olaylardan kaynaklanır.
Neden olarak, tek bir olay kadar, uzun süreli stres yaratıcı koşulların birikim yapması da olanaklıdır.

Tehlike ile Karşı Karşıya Olanlar

Çocuklarda sinir bozukluğu türünden sorunlar enderdir. Normal gelişme süreci içindeki çocukların çoğu, olağan stres ve travmalara herhangi bir ruhsal sorun ortaya çıkmaksızın dayanırlar.
Ergenlik çağında ise, özellikle de uyuşturucu ve uyarıcı bağımlılığının söz konusu olduğu durumlarda ruhsal sorunlar daha yaygındır. Depresyon , intihar ve şiddet girişimleri , öfke ve sinirlilik gençte ruhsal bir sorunun habercisi olabilir.
Yetişkinlikte özellikle ortaya yaş, ruhsal sorunların patlak verdiği bir dönemdir.Kadınların ruhsal sorunlara daha yatkın olduğu sanılmaktadır, ama araştırmalar günümüzde kadınların ileri yaşlarda görülen ruhsal sorunlara 10 yıl öncesine kadar daha dayanıklı olduğunu ortaya koymuştur. Belli kişilik yapısındaki insanların ruhsal yönden daha dayanıksız olduğuna ilişkin savların ise bilimsel bir temeli yoktur. Yeterince stres varsa kişilik yapısı ne olursa olsun herkeste ruhsal tepki ortaya çıkabilir.

Tedavi ve İyileşme

Tedavide izlenecek yol, sorunun şiddetine ve biçimine bağlıdır. Bazen uzun süreli psikoterapi gerekli olur, bazen de hastanede tek bir seans yeterli olabilir.
Bazı durumlarda ise kısa süreli hastane tedavisi en etkili yöntemdir. Sorunun türüne göre ilaçlar ya da psikoterapiyle kişinin hem iyileştirilmesi, hem de gelecekte benzer koşullarla karşılaşması halinde dayanıklı olması amaçlanır.
Kabaca nevroz türündeki ruhsal sorunların psikoz belirtileriyle seyredenlere oranla daha kolay ve hızlı tedavi edildiği söylenebilir.
Görüntülenme: 120.765

23 Aralık 2009 tarihinde, Sağlıklı Yaşam kategorisi altında, Editör tarafından yayınlandı.

Etiketler: , , , ,

TOPLAM 170 YORUM YAPILMIŞ
burak:
06 Eylül 2010, 23:29

bu türden bir dertte bende var sürekli kötü düşünceler beynimde çalkalanıyor doktora gittim yazdığı ilaç iğce uyuşturuyor maymun gibi oluyosun çevremi kontrol edemiyorum en önemliside kendimi kontrol edemiyorum o yüzden hep iyi olmak zorunda kalıyorum ilginç olanıda benim durumumdaki birini sözlü telkinle çok rahat iyleştirrim bu tarz kitapları çok okudum çok araştırdım.sosyal hayatım hiç iyi değil sürekli sevilmediğim düşüncesiyle yaşamaktan bıktım elhamdürillah allaha inanıyorum o yüzden intahar seçeneğini kaldırdım ne yapacağımı bilmiyorum bıktım hayattan yoruldum artık beynen

burak:
06 Eylül 2010, 23:31

herkes ölümden korkar ben ölümümü dört gözle bekliyorum yoruldummmmmmmmmmmmmmmm yorukdummmmmmmmmm artıkkkkkkkkkk

elif:
13 Eylül 2010, 16:22

ya okadar sıkıldım ki herşeyin aynı olmasındannnn okadar sıkıldımkıııııı,of yaaa,herkesten herseyden usandım bunaldım daraldım ya,ya bırkere bırkere bırkereeeee dıyorum bırkereeeee mutlu olsam,mutlu olunucak hiçbirseye tepkım yok,huzursuzum,midemın ortasına bısey oturuo kalbım hızlanıo yada yawaslıo,daralıorum kusucak gibi oluyorum,offfffffffff,yeter yaaa,uzaklara gitmek istiyorum,sebepsiz ama cevremdekı herkesten sıkıldım,kendımdende bıktımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm,bıktım artıkkkkkkkkkkkkk gitmek yok olmak istiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

elif:
13 Eylül 2010, 16:24

bana mail atın,atınkı adresınızı unutmayayım,baska pc lerdende gireyım hoşçakalın offfffff

talip:
21 Eylül 2010, 13:17

ya ben herşeye çok sinirleniyorum yaa
napıcam bilmiyorum
ben ecz calışıyorum herkese ilaç veriyorum ama kendim içince iyi gelmiyo hastalar hepsi memnun ama bennnnnnnn
offffffffffffffffffffff

nilüfer:
30 Eylül 2010, 22:57

ben oldum olası cok sinirli bir insanım herşeyden herkesden hemen sıkılıyorum bazen cok sevdiğim insanların herşeylerine cok takıp cok sinirleniyorum sevdiğim insan gözüme kötü görünüyor sinirlendiğimde gözüm bisey görmüyor kafamın bildini yapıyorum sonra üzülüyorum ama elimde deil su dünyada bisey olsaydı zaten dünyaya gelmek istemezdim ruhsal bunalımdayım….

derli:
03 Ekim 2010, 16:10

bende herşye çok çabul sinirleniyorum bazen kandımı kontrol edemedıgımı düşünüyorum.bazende ke sadece mılletın ne dediğini düşünmekten sıyıracak gibi oluyorum başımda geniş rahat koca var.intahar edemem ama hayattan biz zevk almıyorum öylesine yaşıyorum neden bilmiyorum.allahım canımı alsada herkes bende kurtulsam diorum

depresif:
16 Ekim 2010, 22:35

arkadaşlar ben sadece kendimi böyle düşünür zannederdim ki benim gibi düşünen bir sürü insan olduğunu şimdi farkettim. ne kadar tuhaf değil mi hepimiz bıkmışız ve yok olmak istiyoruz. çevremdeki insanların mutlu olduklarını gördükçe gerçekten şaşırıyorum o kadar tuhaf geliyor ki. çünkü bana herşey saçma herşey sıradan herşey basit geliyor. anladım ki siz de benim gibi düşünüyorsunuz ama bak şimdi mutlu oldum en azından tek değilmişim…

önder:
21 Ekim 2010, 12:26

sürekli bir sinir harbi yaşıyorum.etrafımdakileri özellikle eşimi ve kızım sürekli kırıyorum.aniden öfkeleniyorum.anlamsız anlamsız nedenlerde.kendimi yorgun,halsiz,uykusuz hissediyorum.sanki dünya üstüme geliyor.eşimi ve kızımı çok sevdiğim halde sevgimi ifade edemiyorum.ne yapacağımı bilmiyorum.

ufuk:
22 Ekim 2010, 23:35

arkadaşlağlıyorum çaresizlik içindeyim insanları mutlu gördükçe deliriyorum yüce rabbime her gün dua ediyorum rahatlıyamıyorum huzursuzluk ar bende devamlı beynim düşünce içinde mutsuzum var nedenini bilrmiyorum

rabia:
25 Ekim 2010, 13:35

arkadaşlar bende aynı durumdayım çok sinirliyim birden sinirlenir patlarım ama sonra üzülürüm çünkü sinirlenince kendimi kaybediyorum ne yapacagımı bilmiyorum ben böyle deildim ama neden böyle oldugumu biliyorum herkeze güveniyor herkezi kendim gibi temiz kalpli görüyordum ve benim sırlarım veya bir maskem yoktu ben hep aynı bendim. ama insanlar öyle deildi. mese kafanızı şişirmeyim ama hepinizin sizi etkileyen birşeylerin olduguna eminim ama nasıl bu agresiflikten kurtulacagımızı bilemiyorum.

dilo:
25 Ekim 2010, 18:03

eşime ve kızıma çok sinirleniyorum dünyada en çok sewdiklerim sinirlendimmi onları düşman gibi görüyorum ve avazım çıktığı kadar bağırıyorum onların o an canını yakmak çok kızdımı göstermek istiyorum ve canlarını birazcıkta olsa yakıyorum bağırarak çocuma ellede kocama bişeyler fırlatarak canlarını acıtmak.ama sonra içimi bir hüzün kaplıyo yüreğim sızlıyo,yok diyorum bunları yapan ben olamam o başka biri diyorum,içimdeki şeytan ondan kurtulmak istiyorum yoksa beni yiğip bitircek bi tek bunlar değil korkular çarpıntılar küfür etmeler oooooo…..

yolcu:
27 Ekim 2010, 11:28

arkadaşlar ben de aynı durumdayım ilaçlar biyere kadar tedavi ediyor,ben de gittim doktora ilaç verdi iyileştim aradan seneler geçti yine ayni yine aynı yeniliyo tekraribenim bi tavsiyem var bakın önce dua etmekle başlayın sonra namaz kılın abdest alıp 5 vakit namaz kılın allaha yalvarın en güzel ilaç bu herşey ondan şifayı veren de o zaten bende direk allahımıza yönelelim o sonsuz merhamet sahibi inananı asla yarı yolda bırakmıyo emin olun..

ramazan:
29 Ekim 2010, 22:10

rahatsızmıyım gercekten ?? icimdeki supheler bitiriyor beni mesela bu aralar durumum ve kariyerim icimdeki durtu daha iyi olabilirdi neden bu haldeyim ?? sanırım bi takım cinsel sorunlarım var daha 22 yasında olmama ragmen gunun çogu zamanını kendimi sorgulamak ve yargılamakla geciriyorum rahat olmak bana gore gore birsey degil sanırım korkuyorum insanlardan madiiyattt gunumuzun turkiyesinde bu durumda olmak gtercekten acı verici isteklerime hayallerine ulasmak ise daha da zor sevgilerimle tabi varsa bende oyle birsey

kayıp:
01 Kasım 2010, 14:31

bende ruhsal olarak son bi senede inanılmaz değiştim.eskiden çok zor ağlardım şimdi ise buradaki yorumları okurken bile ağlıyorum.duygusal tepkilerim uç noktada hep.sinirlendiğim zaman ise masa falan deviriyorum o dereceyani..eskiden böle değildim.çok stresli dönemler geçirdim sebebi bu olsa gerek ama bu streside başımdan atamıyorum malasef çünkü onla evliyim.evet eşim çok agresif herşeye hemen bağırır alışkın olmadığım bi insan şekli..seviyorum ama bana zarar verdiğini çok geç anladım..artık eski ben kayıp yerinde artık benimde yeni yeni tanıdığım ürkek garip davranışlı bi insan var

sibel:
03 Kasım 2010, 04:55

bu yazilari tesadufen okudum,nedeni ise asiri sinirlilikle ilgili arastirmalar yapiyordum,bu sayfaya denk geldim,butun bu yazilanlari okudum ve uzuldum adiniza,aslinda benimde bu sayfayi bulmamin sebebi bende yaklasik 2 senedir herseye cabuk ofkeleniyorum cunku 2 sene once bazi zor hayat tarzim oldu ama simdi hayatim duzeldi ama iste o donemden kalma birikimlerden dolayi sinirlilik uzerimde kaldi,neler yapiyorum kisaca soyliyeyim,mesela bulasik yikarken tencere yada tabak dusse tabaga kufrediyorum,veya ayaykabim ayagimdan ciksa ayakakbiya kufrediyorum,esim benimle dalga gecerek “artik esyalarlada kavga etmeye basladin”hahaha yani ama cok kisa sureli oluyor sonra biraz zaman gecince kendi kendime guluyorum su andaki gibi,anliyorum ki aslinda hayatta hicbir seyi yada hicbir insani kafaya takmamak gerektigini ve hic bir insanin benim sinirlerimden ve sagligimdan daha degerli olmadigini…hayatinda sorun problem yasamayan insan asla ve asla yoktur,iste bu sorunlarla mucadele eden insanlar var mucadele edemeyip kendini birakan insanlar var,allah hepimizi etten kemikten yaratti kimsenin kimseden en kucuk bir ustunlugu yoktur,ozaman mucadele edelim ama mucadele ederkende sorunlari dahada zorlastirmayalim kendimize peygamber efendimizin bir zounu hatirlyarak”kolaylastiriniz guclestirmeyiniz,sevdiriniz nefret ettirmeyiniz”basimiza gelen sorunlardan allaha siginirak mucadele etmeliyiz,allah kimseye kaldiramayacgi yuk cektirmez,olmek istemek yada olumu beklemek gibi sozler soyleyen arkadaslar size soyle bir sozum var sonunda zaten hepimiz olecegiz,hayata 1 kere geliyoruz ve allahin bize vermis oldugu emir ve yasaklara uyarak hem dunya hem ahiret mutlulugu icin caba gostermeliyiz ve bu cabalar karsiliginda zaten hemen mutluluk kendiliginden geliyor inanin bana,son bir soz ile biitriyorum,”dun bir ruyaydi,yarin ise bir hayal, gercek olan bugundur””hayat 1 gundur oda bugundur””hergun sanki yarin olecekmis gibi yasayin”bakin hayat o zaman ne kadar kolay ne kadar guzel oluyor bir deneyin bir sey kaybetmezsiniz…..:D….

Sümeyye ... İstanßuL -Ataşehir .:
03 Kasım 2010, 19:19

ßende çok sinirli biriyim .Sürekli sinir içinde oLmak bni daha da deLirtiyor .

ßende ßu son 3 sene inanıLmaz bir şekiLde deqiştm .

eskiden KoLay güLerdim .

Eskiden KoLay aqLardm

Artık ikisinide yapamıyorum .Çok zorlanıorm .

Hayata bakış açım değişti .İnsanların iki yüzlülüğünü görüyorum .

Eskiden çok sinirli deiLdim ama artık çok sinirli psikoloji bozukLuqu yaşayan biri oLdm ..

İnsanları mutlu oLunca hem sevinior+hem üzülüorm bnde mutlu oLmak istiorm diorum ama

mutLu oLamaycaqıma inanıorum .

ßurada yorum yazanların çoqu ewli + yaşı büyük ama bnm yasım daha 14 .

ßeni asıL deLirten + sinirlendiren sebep

€rkékLérdir .

adsiz:
05 Kasım 2010, 15:00

merhaba
benim bir akrabamin sorunu var, evınde neyın yerını kaybetse calındı eve hırsız gırdı dıye soyluyor.halbukı oyle bırsey yok esyaların yerını unutuyor sonradan buldugu zamnsa gerı getırıp yerıne koydular dıyor bu sorun ıcın ne yapılabılır.bu konuda bana bılgı verır mısnız?

zeynep21:
07 Kasım 2010, 01:57

Way Be Benim Gibi Düşünen ne cok insan varmış.Kendimi İncelemekten,İnsanları Beyenmemek bende,Aşırı Gattarlık,Aşırı Sinir,O ne düşünüyor ,bu ne düşünüyor,o ne dedi ,bu ne dedi,aşırı kıskançlık,dünyadan zevk alamama,herkez doğum gününü kutlar ama benm için doğum gününm lanet bi gün,en iyisi olmalıyım,hersey kusursuz olmalı hatta mükemmel olmalı,aşırı titizlk bende,kafayı yemek üzereyim az kaldı ne yapacağımı bilniyorum 2 kez ilaç içerek intihar girişimine kalkıstım ama bişi olmadı suan yüksek biryerden atlama projesi üzerindeyim :) gözüm karardığı anda gercekleşeceğinden eminm. evlilik bana saçmalık geliyor insanları sevmiyorum ki evlenipte baskasının hayatını karartayım.artık dünyanın sonu gelmeli ölmeliyiz die dşünüyorum.

sedaingiltere'den...:
10 Kasım 2010, 04:22

zeynep21 rumuzlu sahisa bir mesajim var aslinda hayatta herseyi kafaya takip bir turlu mutlulugu yakalayamayan insanlara bir mesajim var”HAYATTA MUTLULUGUN SIRRI;SEVDIGINIZ INSANLARIN DISINDA KALAN HIC BIR INSANI ASLA VE ASLA CIDDIYE ALMAYIN,(ASLINDA HAYATI CIDDIYE ALMAYIN),CUNKU INSANLAR ONLARI SIZ CIDDIYE ALDIKCA HAVALARA GIRERLER VE SIZIN MUTSUZ OLMANIZI KENDILERININ SIZIN SAYENIZDE MUTLU OLMALARINI SAGLARLAR”ne diye insanlari gereksiz yere ciddiye alip onlari havaya sokalim ki,onlar havaya girerek aslinda bizim enerjimizi emiyorlar buna biz musade ediyoruz,diger bir mesajim ise “HAYAT NASIL GELIP GECICI ISE DERTLER VE SIKINTILARDA AYNI SEKILDE GELIP GECICIDIRLER,O YUZDEN KALICI OLMAYAN DERTLERE UZULUP AGLAMAK NIYE”sizlere son sozum”KIMSEYE HAK ETTIGI DEGERDEN FAZLASINI VERMEYIN,KENDI DEGERINIZI YITIRMEYIN,”bunlari hayatinizda gerceklestirdiginiz zaman ozaman varya sizi hic bir kimse uzemez….

symbol:
15 Kasım 2010, 08:58

saat 6 oldu yine.geceleri uyumuyorum.gündüzden rahatsız oluyorum.gece kendimi daha iyi hissediyorum.kendimi çok yalnız hissediyorum.aslında öyle değil ailem arkadaşlarım benle zaman geçirmeyi çok seviyorlar ama ben o anda bi an önce yalnız kalmak için çabalıyorum.çok uzaklara gitmek istiyorum ama bunu düşünürken bile yalnız kalmaktan korkuyorum.ne hissettiğimi bilmiyorum.sinirlenince gözüm kendimi bile görmüyor.eşimi çok üzüyorum o ise hep beni çok sevdiğini söylüyor.ben olsam beni sevemezdim ama kendimi seviyorum dakkam dakkama uymuyor.çok iyiyken birden şeytan kesiliyorum.normal olmak istiyorum diyeceğim ama anormalmiyim bilmiyorum.yalnızken kendimi çok güçlü hissediyorum bu hisden korkuyorum.hem yalnız olmak istiyorum hem yalnızlıktan korkuyorum.2 dünya arasına sıkışmış ruh gibiyim ağlama duvarı gibiyim.uzaydaki kara delik gibiyim herkes sorunlarını bana anlatıp kurtuluyor bense kendim olan karanlıktan kurtulamıyorum.

rabia:
27 Kasım 2010, 22:50

slm arkadaşlar evet psikolojik destek işe yarıyor ama ben yinede çok kötüyüm önceden yaşadığım kötü şeyler her an karşıma çıkıyor ve ben dünyada iyi insanların kalmadığını düşünüyordum evet ben iyi biriyim ama yinede karşılaştığım insanlar hep kötüydü ve birgün çok saçma ama bi online oyunda tanıştığım kişi beni çok etkiledi onun dürüstlüğüne ve gerçekliğine inanıyorum kötü anımda hep yanımdaydı benden arkadaşlığımdan başka bişey istemedi benim istemediğim hiçbir davranışta bulunmadı yada bulununca uyarılarımdan bi adım geri çekildi sizce ona güvenmemelimiyim? geçmişimi unutmak için ne yapmalıyım? sizcede iyi insan kalmadımı? ilk görüşte aşk var mıdır? cvplarınız için şimdiden teşekkürler

ege:
17 Aralık 2010, 02:52

ya arkadaşlar bende sizin gibi düşünüyodum çok mutsuzdum hergün herkesi sorguluyodum içimde ama sonra kendimi sorgulamaya başladım yoksa ben gerizekalımıydım ? mutsuzdum beş para etmediğimi düşünüyodum tam bi gerizekalıydım hayattan zevkte almıyodum hatta intihar eylemimde olmuştu hap içmiştim ama korkmuştum ve kusmuştum ama sonra bunları düşünmeyerek aklımı başka şeylere yorarak üzgüntüm azaldı pek fazla mutlu olmasamda en azından cevreme odaklanınca mutlu olabiliyorum kendiniz olamıyorsanız cevrenizdekilerin mutlulugunu düşünün bence empati yapın birde böyle deneyin derim. hala mutlu olamıyorum aklım bazende kayıyor bu tarz düşüncelere ama takmıyorum hemen başka bişey düşünüyorum sizde öyle yapın deneyin bir tavsiyemi..

sedaingiltere'den...:
20 Aralık 2010, 03:47

“SEN DUSUNCEDEN IBARETSIN
GERIYE KALAN ET VE KEMIKSIN
GUL DUSUNUR, GULISTAN OLURSUN
DIKEN DUSUNUR,DIKENLIK OLURSUN.” HZ.MEVLANA………….
insan ne dusunuyorsa odur ..oyuzden hep pozitif dusunmek zor degildir..:))ici yarisina kadar su dolu olan bardagin bos tarafini dusunup uzulmek degilde dolu olan tarafini dusunup sevinmek yine insanin kendisine baglidir,bence karamsarlik elbisesini hemen cope atin..

seda:
17 Ocak 2011, 16:58

bende çok sinirli hissediyorum özellikle annemi herşeyden çok sevmeme rağmen annemi ağlatanakadar üstüne gidiyorum onu sürekli azarlıyor tersliyorum ve o ağlayınca bi köşede içten içe seviniyor gibi oluyor dahada kötülük yapmak ister gibi oluyorum ama aradan 5-10dakika geçince onu üzdüğüm için bende ağlıyorum bu duruma ayriyeten sinirleniyor kendimi yiyip bitiriyorum aklımda sürekli düşünceler yaşadıklarım memnuniyetsizliğim ne yapıcam nasıl kurtulabilirim

Anonim:
10 Mart 2011, 18:38

gökalp

Arkadaşlar herkesin derdi sinir maalesef benimde.Karşımda ben sinirliyken konuşan biri varsa bogasım geliyor.Artık eve kum torbası alacam. Kafayı bir adama taktım mı ona laf sokana kadar yada hıncımı alana kadar dövmek istiyorum…

çaykoik:
10 Mart 2011, 22:26

insan dünyaya bir kere gelir nankör olmayın sahip olduklarınız için ve olamadıklarınız için şükredin iyimser olun iyi olun fitne ve fesattan kaçının herşeyi sevin doğal olun bitki yetiştirin açan çiçeklerle konuşun ve onları öpün sizin için açtıkları için az yiyin az tükedin çok okuyun beyninizi besleyin sevdiklerinize iyi davranın onları kırdığınız zaman özür dileyin çalışın kazanın ve tasarruf yapın sağlığınıza dikkat edin temiz ve düzenli olun çok dinleyin az konuşun bu iyiliğimi de unutmayın

Anonim:
12 Mart 2011, 02:24

psikopatlar ordusu…

Anonim:
16 Mart 2011, 03:58

susunlaaan ben daha sinirliyim basım agrıyoo offfffffffff

sessiz gemi:
17 Mart 2011, 03:50

benimde sinir yüzünden hayatım hep alt üsttü kendimi bildim bileli herhangi bir işyerinde tutunamıyorum kavga edip ayrılıyorum. ve 1 ay önce babamı kaybettim beni tek anlayabilen insan babamdı şimdi oda olmadığı için varın siz düşünün benim halimi. evet ölmeyi istiyorum bu hayattan zevk almadıktan sonra ölümü beklemekten başka birşeyim kalmadı mutsuzum.

Anonim:
01 Nisan 2011, 15:29

yaşadım sorunları benide çökerti kendim ölüdüresim varı içimdeki çıglık beni mafediyo o çıglıklara kalsa beni yaşayamıcam

izzet:
06 Nisan 2011, 22:16

of artık diyorum çünkü herşeye sinirleniyorum. bu sinir yüzünden sevdiklerim bile uzaklaşıyor benden nbunun farkındayım… ama kontrol edemiyorum kendimi napim….

izzet:
06 Nisan 2011, 22:19

zeynep21 sende olanların aynısı bende mevcut:))))

Anonim:
11 Nisan 2011, 02:51

” Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak herşey”

ali:
11 Nisan 2011, 20:28

eskiden ne kadar sakin ve hayat doluydum.yılların birkimidir yada yaşadığım olaylardır sinirli olmama sebep…bir anda sinirlenip en sevdiğim insanları bile kırıyorum.sonra o kadar vicdan azabı cekiyorumki inanın uykularım kaçıyor uyuyamıyorum.beni efendi iyi ahlak sahibi bilen insanlar yani yakınımdaki insanlar bu sen olamazsın diyorlar.evet bu ben değilim.peki ne olduda ben bu hale geldim anlam veremiyorum.kafamda okadar kritik yapıyorum ki zamanımın coğu düşünerek geçiyor.eski ”ben” i özlüyorum o saf ve tertemiz insanı….saman alevi gibi sinirim…sinirlendiğim şeylere eskiden daha akıllı daha sağlıklı ve ahlaka uygun tepkiler verebiliyordum.buydu zaten beni cevreme sevdiren.ama şimdi yavaş yavaş herşey tersine dönmeye başladı…sinirli olupta kırdığım insanların o anda bana şaşkınlıkla mağrur bakışları varya daha sonra cektiğim vicdan azabına benzin gibi dökülüp alev aldıryor.allaha inancım sonsuz ama öfkemi kontrol edemiyorum o anda.eski ”ben”i istiyorum ben..

.

burhan:
15 Nisan 2011, 22:19

arkadaslar bu dertlerden kurtulmanın en iyi yolu allaha sığınmak ondan dilemek her şeye kadir olan allah derdi verdiği gibi devayı da verir yalnız devayı doğru arayıp bulursak dine bağlı kalın onun emirlerini yerine getirdikçe mutluluğu huzuru bulanlardan olursunuz efendimizi kendinize rehber eininiz o insanlara kin nefret yerine sevgi ile bakardı biliyorum bunu uygulamayı herkes başaramaz ama elimizden geldikçe uygulamaya çalışalım ya hawle duasını çekin sinirlendiğinizde o an iyi şeyleri aklınıza getirin ve unutmayın ki allah resülü merhamet etmeyene merhamet olunmaz der allah resülü bir keresinde torunu hüseyini sevip okşayıp öperken bir sahabe gelir ve allah resülune sen çocuklarla oynarmısın onları öpüyorsun oysa benim on evladım var bir kere bile öpmedim der bu olay üzerine az önceki hadisi söyler huzuru doğru yolda arayıp bulanlara ne mutlu

burhan:
15 Nisan 2011, 22:26

arkadaşlar size bide önerim istediğiniz herşeyi hemen elde etmeyin ve bazen kendinizi ödüllendirmesinide bilin

burhan:
15 Nisan 2011, 22:33

yaşamdan yaşamaktan bıkıp allaha isyan yerine şükür edin şekür namazları kılın ben de öğrenciyim günüm hep aynı sabah erken kalkıp derse başlıyom bu üçüncü senem ve hep stres bunun üstünede bide bu sınavlarda kopya meseleleri yok kazanamıcam meselesi vb binlerce sorunum var ama bunlarla bile mutlu olabilmeliyiz ,isyan malesef bişey getirmeyip tamtersine alıyo insanda iman bırakmaz isyan bunları atmanın en iyi yolu allahtan sabır dilemek ve doğayla barışık olun arada pikniklere gidin doğaya salın kendinizi su toprak stersten eser bırakmaz
arkadaslar bi çeçek yetiştirin bir hayvan besleyin ve bunu yaparken onları sevgiyle büyütün inşallah işe yarayacaktır allah hepinizin yardımcısı olsun mevlam hepinize hz.Eyüp sabrı versin inşallah

burhan:
15 Nisan 2011, 23:09

son olarak arkadaşlar insanlar sadeci iyi olsa dünyanın anlamı olmaz sedece kötüde olmaz dünyada iyilerde vark ötülerde insan en yakın arkadaşındanda kazık yiye bilir benim gibi hemde bir deil iki deil dertlerimi yazacak olsam site çöker dertlerim altında ama bunları kontrol edebiliyorum ayriyetn bunları erkek lere kadınlara mal etmekte doğru deil ayrıca kazık yediğim arkadaşlardan kavga küfür beddua diye bişey etmedim halada arkadaşım bunu bile bile arkadaşlık etmek kerizlik diye yorumlamayın çünkü efendimiz de herkese binlerce fırsat vermiş bir keresinde bir gayri müslim efendimizin yanına gelip ona binlerce şey saymış efendimizin yanındaki hz.ömer ve hz.Hamza efendim izin verin onu öldürelim demiş efendimiz ise durn demiş sakın dokunmayın o cahildir bilgisizdir deyip onları sakinleştirmiş ve daha sonra efendimiz vefat etmeye yakın müslüman olmuş efendimiz vefat ettikten sonra o günne kadar müslüman olan bazı ardeşlerimiz peygamber nasıl ölür deyip eski dinlerine dönecekken bu sahabe onları ogün öle bir nasihatlerde bulunmuş onları eski dine batıla dönmekten kuurtarmış işte sonun nasıl olacağını bilmiyoruz yaptığımız iyilikleri karşılık beklemeden yapalım ki sonrasında kendimizi enayi yerine koymayalım

yeşer:
23 Nisan 2011, 18:14

merhaba bende sinir nöbetleri geçiriyorum farkında olmadan bir anda okadar sinirleniyorum ki o anda önüme kim gelirse gelsin gözüm görmüyor.öncelikle aileme karşı tutmaya çaılşıyorum kendimi ama yok olmuyo.sonra kendimi 2 kat daha kötü hissediyorum ve öfkemi tamamen kendime yönlendiriyorum.aptalın teki olduğumu niye böle hissettiğimi kötü biri olduğumu düşünüp daha çok deliriyorum böyle kısır bir döngü bu
işim gereği sürekli insanlarla iletişim halindeyim ve dışardan tanıyanlar beni hep neşeli olumlu harıka biri olarak düşünüyor.ama değilim tam tersi sürünüyorum.ilaç Allaha yönelmek bunuda biliyorum onuda yapamıyorum benim gibi olupta kurtulan varsa yazsın lütfen

Anonim:
11 Mayıs 2011, 16:00

sevda benım cocuk cok yaramaz benı hayattan bıktırdı herkes ten uzak bır yere gıtmek istıyorum

fatoş can:
12 Mayıs 2011, 23:09

YEŞERE TAVSİYE içinizde fırtınalar eserken dışınızda sürekli çiçek açar mı herkese şirin sevimli kanka gözükmek zorunda değilsin belki bunları yapmak zorunda hissettiğin için zorlanıyor ve geriliyorsun sonrada o gerginliğin sinir olarak evde patlıyor yani bir nevi deşarj oluyorsun insan ruhu duyguları denge ister her türlü zorlama sizi yıpratır onun için kendinizi iyilik yapmak için olsa bile zorlamayın sonrada yaptığıma değiyormu diye düşünürsünüz herkese hakettiği kadar değer verin ya da vermeyin doğal olun bu hayat sizin ve stediğiniz gibi yaşayın

fatoş can:
12 Mayıs 2011, 23:16

ANONİM çocuğun var ne mutlu sana onun tadını çıkar şikayet ederek haksızlık yapma ayrıca sen huzursuz olduğun için çocuğun huzursuzdur çünkü çocuklar annelerinden çok etkilenirler dene bak dediğimi sen sakin olmaya çalış onu yönlendir oyuncaklarıyla oynamasını sağla sevdir kısacası çocuğunuz kendi kendine vakit geçirmeyi öğrensin bu da bir taktik meselesidir çocukla çok konuşup yüz göz olmayın onu biraz yönlendirip bir köşeye çekilin çok ilgilenmek çocuğu huzursuz yapar

salih:
17 Mayıs 2011, 11:23

bu durumdan kurtulmak istiyorsanız diyeceklerimi yapın çünkü ben budurumlardan imanım kurtardı inancım kurtardı sızde namaz kılın ALLAH’ı zikredin çünkü içındeki ALLAH sevgisini kaybeden kişi Her şeyini kaybetmiştir

gereksiz:
01 Haziran 2011, 00:31

şu an ölmek istiyorummm elim ayağım tutmuyor sade ölüm düşünüyorum

musti015:
11 Haziran 2011, 00:20

ya resmen bıktım hayattan bıktımm hiç bir şeyden zevk almıyom ya o kadar sinri setres varki anlatamam ya en çok kız arkimin yaptı şeyler gözüme batyo deliriyom ya ölüyom sinirden resmen ya kız arkim nası dayanıyo bana bilmiyom ama napsa gözüme batıyo ailemdede öle çok snirliyim çok yardım edin ya hiç mutlu olamıyom herşeyi takıyom sinir oluyom

esin:
17 Haziran 2011, 11:21

hayat insanı nekedar yıpratıyomuş o kadar yoruldumki güçüm sabrım biti dayanamıyorum napcamı bilmiyorum birileri bana yardım etsin lütfen….

murat alagoz:
05 Temmuz 2011, 07:17

tesdufen sıtedekı arkadasların durumlarını okudumda uzıldum desem yanlısda olmaz neden ınsanlar kendılerını bosluga tarlar bı savunma mekanizması mı yoksa organık bı bozuklugun sebebımı asla bılınmez cunku davranıs gostregelerı kısının kendı ıcsel yasantısındakı savasın urunudur dıye dusunuyorum dıs cevresel fakttoru uumursamammı gıbı guc eleımızd e degılmıdır kı evet elimizzde o halde artık uyanmanın zamanı geldı ben hep suna ınanmısım sorun ınsan cozum yıne ınsan eger bu doktrınle hayatımızı bagdastırrsak daha mutlu oluruz bu tur yorumları payllsamakta bı tur energıınnın surkılasyonu olabılır yasam neden degerlıdır dessem cok tepkı alırım amtepkının sebebı ınsanların bencıl bı dogadan gelmesının sonucudur keendımızı sankı yalnız bırakılmıs dıslanmıs gıbı hıssttıgımız an hemen sosyalıtenın ortasına atmalıız cunku ıcmızdekı gel gıtlerın farkına varyoruz ve hemen beynın oyuncu kısmının elıne dızgınlerımızı kaptırıyoruz bu olmasın cunku her canlı bı degerdır
her ne kadar olumsuzluklara ragmen

Ahmet Artar:
08 Temmuz 2011, 00:43

22 yasindayim.gecmisimde uyusturucu problemlerim vardi yaklsik 3 sene.artik kullanmiyorum,biraktigi hasarlarla savasiyorum.cok cabik sinirleniyorum özellikle anneme:( cok duygusuz , hissiz, paranoyak oldum bu süre icinde.dengem bozuldu bir öyle diyorum bir böyle.
kendime güvenim azaldi ufak tefek seylerden mutlu olamamaya basladim.beynimde kalici bir hasar olusup olusmadigindanda süphelerim var. cok siddetli sinirsel bosalmaya ihtiyacim oldugunu düsünüyorum.
bu sinirsel problemin yüzünden erkekligimide yasayamiyorum.ruhsal dengem bozuk ya kesin, bizimkilerde ahmet kiz bulsunda evlensin artik diye bekliyorlar,üzülüyorum onlara,hic kiz arkadasim olmadi cok gerizekaliyim…

ayhan:
20 Temmuz 2011, 10:19

benimle aynı durumda olan birçok insan var bunu görmek güzelmi değilmi bilmiyorum bende bazen işe gittiğimde sabah sebepsiz bi gerginlik oluyor yanımda çalışan bi kadın var konuşmak istemiyorum mesela yada bişey söyleyince geçiştiriyorum..birde kendime haksızlık yapıldığını anlayınca sinirimi kontrol edemiyorum bağırarak konuşuyorum en sevmediğim yönüde bu aslında normal bi ses tonuyla konuşsam karşımdakini ikna edebilirim ama bağırınca herşey berbat oluyor ve ben haksız duruma düşüyorum ve en çok bu yoruyor hayyatta beni…

ottoman:
26 Temmuz 2011, 13:47

arkadaslar bızı yaradan bızım ıcın receteyı zaten yazmış bız doktorumuzun yazdıgı receteye uymak yerıne baska receteler arıyoruz ve hem derdımız bıtmıyor hemde zaman kaybedıyoruz bunun ıcın en guzelı bızı yaradanın recetesıne sarılmak ve bu gecıcı hayattan hem zevk almak hemde dıger hayata yatırım yapmak.

melike kurtuluş:
31 Temmuz 2011, 22:10

ben burdakikişilerin yorumlarını okudum

serap.:
31 Temmuz 2011, 22:18

Ama ataşehir cim üzülme ben de 15 yaşındayım ben de daha çok küçüğüm ama ben hayattan sıkıldım hayattan zevk alamıyorum sürekli bir şeylere mutsuz olmak için kulp takıyorum. ben anadolu lisesinde okuduğum için derslerim çok ama çok zor yıl içinde ders çalışmaktan kafama ağrılar giriyor sonra da herkese patlıyorum mesela bana bir görev verildi eğer onun programını yapmazsam o görevi yapamıyorum ve bence insanların hepsi menfaatçi İNSANLARDAN NEFRET EDİYORUM bazen keşke insan olmayan ama allah tarafından banagönderilmiş bir arkadaşım olsun istiyorum bana iyilikleri öğretebilmesi için…….

ela demir:
05 Ağustos 2011, 20:28

14 yaşındayım ve annem babam cok üstüme geliyor bodrumda yaşamamıza ragmen aylardan beri denize girmedim . hatta dışarı cıkmaktan bile korkuyorum . bunun nedeni kilolu olmam olabilir . bu yüzden dışarı cıkamıyorum. ve 1 tane bile arkadaşım yok . qecenlerde bi arkadaşımla 3 saatliğine dışarı cıktım babamın demediği kalmadı ! ona göre ben sürekli geziyor ve tembellik yapıyormuşum .. derslerim iyi , ama sürekli tam not bekliyorlar . dün annemle kavqa ettik . aslında bende sık sık sinir boşalması gibi bişi oluyor . aniden ellimde ne varsa düşüyor ve yere yığılıyorum 5-10 saniye sonra kendime geliyorum . dünde kendimi kaybedip yere yığıldığımda gözlerim bulanıklaştı . ve 1-2 kerede daha önceden bayılmıştım . annem bunlarım hepsini biliyor . ama hiç bişi yapmıyor . hatta umrunda bile değil bana geber diye bağrıyor . ben artık dayanamıyorum ! 5 kere intihar ettim ama 6.sınıda yapmak üzereym ! biri bana yardım etsin !

yb:
10 Ağustos 2011, 22:42

bende çok çaresiz hissediyorum kendimi. bağırıyorum ağlıyorum kendimi parçalıyorum 5 dakıka sonra geçiyor sonratekrar başlıyor bunalımımın sonundayım ölmek ve nefes almamak istiyorum hiç kimseyi istemiyorum ama kimsesizde olmak istemiyorum nişanlıyım ayrılmak istiyorum.hemen sınılenıyorum atıyorum yüzüğü sonra bin kere pişman oluyorum hem sevıyorum hayatımda olan herkesı hemde nefret edıyorum ne yapacam bılmıyorum artık gücümün tükendiğini hissediyorum sürekli ağlama krizleri sürekli sınır öfke her an herkese bagırmamak için zor tutuyrum kendımı. kafamda kuruyorum kuruyorum ona ınanıyorum öyle bırseyın olmadıgını göruyorum ama 5 dakıka sonra gene kurmaya baslıyorum kafayı yıyorum herhalde delirmek ıstyorum.kımse olmasın ıstıyorum tek kalmak ölmek ıstıyorum.bıktım yaşamaktan bıktım üzülmekten kendımı boş yere üzmekten bıktım. mutlu olmak ıstıyorum ben ama hep kendım mahvedıyorum bunu.

Anonim:
18 Ağustos 2011, 15:16

YORUMU YAPANLAR ARASINDAN YOLCU LAKAPLI NE OLURSUN HANGİ İLACI KULLANDIN NASIL BİR TEDAVİ UYGULADIN 2 YILDA GENE İYİDİR BEN EMRE

Bunaldım:
30 Ağustos 2011, 23:44

Ya en ufak birşeyde bütün sinirlerim tepeme çıkıyor ve çok zor sakinleşiyorum.tamam sinirlenince şiddet eğilimi göstermiyorum ama kendime zarar vermek istiyorum duvarları yumruklamak istiyorum ve sinirlenmeme sebeb olan şeyi kolay kolay atamıyorum kafamdan bazen günlerce sürüyor bu. ne yapıcamı bu şekilde daha ne kadar dayanabiliceğimi hiç bilmiyorum. birgün öfkemi kontrol edemeyim cevreme fiziksel zarar vermekten korkuyorum. suan bunları yazmam sebeb yine aşırı öfkelenmiş olmam ve sinirden başımın ağrıması. suan içimden herşeyi yıkıp döküp deli gibi bağırrmak geliyor…. bittim artık kendimle savaşmaya gücüm kalmadı….

çaresiz:
02 Eylül 2011, 14:13

aynalara bakmak,kendimi görmek istemiyorum.çünkü sinirlenince yaptıklarımdan dolayı artık kendi suratıma bakamıyorum.utanç verici…sakin olmak nasıl bişey bilmiyorum.etrafımdakilerde bıktı benden artık.hakim olamıyorum ya kendime nasıl bi illet bu!ÖLMEYİ İSTEDİM hep,ama olmadı.çünkü 2 evladım var bırakamadım onları.kimseyi görmek istemiyorum.gündüz olmasından,aynalardan ve kendimden nefret ediyorum.

karamsar:
07 Eylül 2011, 17:39

kendimden herşeyden nefrettttt ediyorum keşke ölsem niye doğdum bu dünyaya geldim bomboş herşey baskılar kurallar yasaklar istediğim gibi yaşayamayacaksam neden yaşayayım o ne de bu ne dedi ofofofofofo evlilik çocuk ofofof bunalıyorum hiçbirşeyden tat almıyorum ızdırap içindeyim üstüme sanki bina yıkılmış bu hayat benim istediğim hayat değil yaşamak istediğim hayat değil ama mecburum buna offffffff dünya yıkılsın kurtulayım herşeyden ölümü sabırsızlıkla bekliyorum delirmek üzereyim bu dünyadan bıktım insanlardan bıktımmm…

Anonim:
08 Eylül 2011, 08:19

selam arkadaslar bende askerlık donemımde cekmıs oldugum sıkıntılardan dolayı stres bırıkmesınden kaynaklanan tsresve sınır var gun ıcınde hep bır sınırlılık halı bazen yanımda cocukların bagırsması bıle cıgrımdan cıkartıyor annemle babamla cevremdekılerle kavga yapıyorum bazen delı oldum zannedıyorum omur boyu gecmıcekmıssankı bı sıkıntılar bende namaza basladım ıcımdekı sınırı bırturlu atamıyorum sızlerın bu durumunu okumak uzdu ama yalnız olmadıgımdan dolayıde braz mutlu oldum

Anonim:
08 Eylül 2011, 08:23

selam bende aynı sıkıntıları cekıyorum gun ıcınde hep sınırlıyım gergınım normal seyler bıle sınırlenmeme neden oluyor cocukların bagırısması arkadaslarımın sakalasması bazen ınsanları gulmesı yuksek ses sabah kalkınca gergın oluyorum napcam ı bılmıyorum lutfen yardım edın

Anonim:
14 Eylül 2011, 09:45

namaz namaz namaz

yusuf köksal:
21 Eylül 2011, 05:39

ben cok sinirli biriyim olmadık şeylere sinirleniyorum sınırlı oldugum kadar duygusalım bazı pasit üzücü olaylarda aglıyorum bazende sebepsiz yere kendime kızıyorum sevdiklerimi üzdügün icin ama kendime hakim olamıyorum asabi biriyim icimden geldigi gibi davranıyom… kafamın dikine gidiyorum kıskanc bırıyım paylasımsız cekilmez eylenceliyım ama icimdeki sinirli yaratgı olduremyorum…

neslihan doğan:
23 Eylül 2011, 10:02

arkadaşlar bunların hepsi vesvese allaha sığının ayetel kürsiyi okuyun mlek gibi olursunuz inş iaş milaç hikaye yaradana sığın en güzel liman odur

Anonim:
27 Eylül 2011, 23:56

bende öyle sıkıldım hem nasıl anlatamam çünkü neden diye soracaksınız kimse yazmammış ama ben yazayım bir insanı güven besle sev ama ondan sonra arkandan kalleşce vursun o günden den beri ne yapacagım diye düşündüm ama dogrusu sakin olmaktır diye düşündüm ve öyle yaptım buda en dogrusu oldu ve kazanan be olacam gün geldigi zaman bu sefer ben vurucam onu sırtından çok yoruldum artık çocuklarım olmasa tek kurşunla onu vurucam.

Anonim:
25 Ekim 2011, 22:38

S.O. arkadaslar be de big zamanlar sizin gibi umutsuzdum kimsenin beni sevmedigini dusunuyor kendimi bile sevmiyodum com kotuydum hicbirseyden zevk almyordum hatta yasamak bile istemiyodum mutsuzdum tam umutlarmin tukendigi anda heresy degismeye basladi aksine heresy guzellesmeye basladi simdi com ama com mutluyum size tvsiyem umudunuzu hicbir zaman kaybetmeyin goriceksiniz ki heresy bigun tersine donicek ve hic beklemediginiz bit anda hayatniz degisecek ama umutlu olun.

ben:
29 Ekim 2011, 23:23

sinirden her saniye agliyorum. sevdigim insan hep yanimda beni cok seviyor ma bana öyle geliyor ki sanki iyi oluyum diye öyle diyor.sanki onun bana ihtiyaci yok. baska seylerdende mutlu olabiliyor. ben ama ondan baska bisey ile mutlu olamiyorum hep sinirden cok fazla bagrip agliyorum kendimi yerlere atiyorum yirtiniyorum

metin al:
01 Kasım 2011, 23:46

elif kardeşim inşallah bu yazımı okursunuz.benim anladığım kadarıyla sizde insanları sahiplenme duygusu var,ve mükemmeliyetçi bir yapıya sahip olduğunuzu düşünüyom.yanılıyosamda özür dilerim.ve size tavsiyem tabiki sizin için,bulduğunuz ortamdan biraz uzaklaşın ve insanlardan sizin istediniz gibi olmasını beklemeyin.çünkü dünyada 6 milyarın üzerinde insan var.bunların içinde yalancı,hırsız,serseri,kumarbaz,aç,tok,katil,piskobat,sahtekar,dolandırıcı ve iyiniyetli,samimi,menfaat beklemen,iyilikten anlayan inançlı insanlarda var.iyi gördüğün inançlı gördüğün insanlarda hata yapabilir.çünkü oda insan.nefsi olan herkes hata yapabilir.bu demek deyildir hepsi böyle.bunun için önce allaha güven.iyilik yapacaksanda allah rızası için yap.insana iyilik yapıp karşılığını insandan deyiğil allahtan bekle.bende sizin gibiydim.inancınızı bilmiyorum ama,abdes alın namaz kılın.allaha dua edin bir camiye gidin uzun süre orada oturun içinizin nasıl huzur dolduğunu göreceksiniz.bunu birkaç gün sürekli yapın.güvenilir bir dostunuz varsa onunladertleşin.gerçi en iyisi allahla muhabbetir.sormak istediğin birşey olursa metin-al1@hotmail.com sarabilirsiniz.yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.saygılarla allaha emanet ol.

guler hepguler:
22 Kasım 2011, 01:54

ofke ofke ofke iste insanligin kendisiyle cogu zaman mucadele etmesi gereken hain bir duygu…ofkeyle basetmenin yollari aslinda insanin kendi icinde,ofke ile bas etmek karaktersel bir gucluluktur,,KESKIN SIRKE KUPUNE ZARARDIR,,,bu atalarimizin soyledigi guzel sozlerden birisidir.yada”OFKEYLE KALKAN ZARARLA OTURUR,,,oyuzden sizi insanlarin ofkelendirmesi degilde onemli olan sizi ofkelendiren insanlardan ziyade sizin ofke karsisindaki tutumunuzdur,yoksa insani en kucuk seyler bile ofkelendirebilir diye kendimizi en kucuk ofkenin esirimi yapacagiz yani???asla degil..ofkenin sonu cok kotudur eger kontrol edemessek ,,ozaman ofkemizi nasil yendigimizi her seferinde kendimize ispat edelim ve mutlu olalim,,ofkemizi yendigimiz saniye icinde zaten ofkenin yerini mutluluk hemen aliveriyor.eger ofke bizim dusmanimizsa o halde dusmani hemen yenmeliyiz ki hayatla barisik olalim,bunu biz yapariz bizim elimizde ,kimsenin degil,,insanlarin bizi neden ofkelendirdiklerine degil biz neden ofkelendigimize kendimize kizalim,ve dusunelim ofkeyi yenmenin verecegi mutlulugu:)))
son olarakta arastirmalarim sonucundaq (arastirmayi,okumayi severim ve tavsiye ederim)”HALIM”zikrinin gunde 3500 defa gunde soylenmesi(namaz kilsanizda kilmasanizda )en sinirli ve ofkeli bir insani bile zamanla dunyanin en sakin ,en halim salim,huzurlu insanina ceviriyormus…yani esmau-l husna yani allahin 99 olan her isminin zikrinde herseye faydali sifalar var allah tarafindan,,her ismin zikri insana bambaska kapilar aciyor,,ben “HALIM” zikrini bir ara sinirli oldugum bir gun denedim inanirmisiniz beni o sinirlendiren olay karsinda verdigim tekimi goren esim bana sasirdi kaldi cunku benim beni sinir eden o olay karsisinda asla ve asla gulmemi beklemiyordu:DDDnormal sartlarda oyle gicik bir durumda baska insanlar belki bagirip cagiri veya sinirlenir ama ben bile o olayi zerre kadar umursamadigima ve hatta guldugume cok sasirdim ve sevindim,,olaya s ebebiyet veren kotu niyetli sahis bile benim gulmemden gicik kapti benim olmasini beklledigi sert tepkimden kendisi katlarca daha cok sinirlenerek kufurler icinde terk etti bulundugumuz stresli ortami(simdi size o olayi anlatmak istemiyorum ama kimsenin karsilasmak istemedigi bir olaydi)iste onemli olan etkiye verdigimiz tepkidir, ardslar,,,zikri deneyin bakin ne kadar faydasini goreceksiniz ki bunun gibi 98 tane daha zikir varki hepsinin faydalari farkli…..neseli .mutlu sinirsiz ve en onemlisi hep guldugunuz bir omur dilerim burdaki tum sinirli arkadaslara bilhassa..:D:D:D:D

esra gökçe:
24 Kasım 2011, 12:54

hayatımda yaşadığım belkıde yaşadığımı zannettıgım en guzel şeyler oldu katılım … canım yandı haksızlığa uğradım … kendı kendıme yenıldım .. karşıma dıkıldı gun geldı yenılgılerım … aldatuıldım kandırıldım haksızlığa uğradım …hesabını sorabıleceğim kişiler yollarımı kapadılar gözlerımın içine bakarak gulduler mutlu oldular … benım gozyaşlarıma onlar sebep oldular ama kendılerı mutlu oldular ben bunu kabul edemem … etmıyorm da uzerınden cok olmasa da zaman geçtı ama hala aklımın bı koşesınde hatırımda …hala canım yanıyor hayatımda bırı olmasına rağmen yaptıklarını hazmedemıyorum.. kabullenmıyorum…acı çekmelerını ıstıyorum… sakınlığımı bu olaylar aklıma gelınce koruyamıyorum kımseye apaçık anlatamıyorum yaşadıklarımı boğazım kılıtlenıo yutkunamıyorum anlatırken yoruluyorum bıtıremıyorum …. hayatımın en guzel anlarının yalan olması bana şimdi acı olması …. ZOR

A.Özkan:
02 Aralık 2011, 22:38

Sinir bozuklugu bir cok olayin uzun süre bir arada seyretmesinin sonucu ortaya cikan bir durumdur.Bir cok zaman insan kendisini ifade etmekte zorluk ceker.Cünkü hangisinden baslayacagini bilemez.Bu bilememe< karkasaligi, kafanin icinde birden fazla olayin olmasi ve bu olaylarin köklerinin eskilere dayanmasi sonucudur.Iste uzmanin burada yapacagi sey bu olaylar arasindaki baglari cözmektir.

Anonim:
02 Aralık 2011, 22:52

bende kendimi dünyanın en sinirli insanı sanırdim ama burdaki yorumları okuyunca benım gibi bir çok kişi bu durumda gözüküyor.. Kendimi bildim bileli huzursuz bi aile ortamında büyüdüm bitmeyen aile kavgası ne zaman annem babam yan yanyana gelseler korkardim yine kavga edecekler diye ve o yüzden çok huzursuz içime sığmayan kimseye bir sey söyleyemeyen biriyim evdeki huzursuz ortamdan öyle bunaldımki ..

Anonim:
29 Aralık 2011, 12:59

bende aynı şekildeyim ne yapacagımı bılmıorum benim sorunum cök büyük kafayı yemek üzereyim en ufak birşeye sinirleniyorum dokunsalar aglıcam kendı kendıme aglıyorum ama neye agladımı bılmıorum sinirden deliriyorum yokmu bunun bir caresi ya bunaldım hayat boş sevdıklerım var ama düşünemiorum sadece uzaga cok uzaklara gıtmek ıstıyorum ölüm gibi

Gunes:
02 Ocak 2012, 03:19

Benim durumumda olan ne cok insan varmis. Bu nu gormek béni biraz olsun rahatlatti cunku anormal birsey yasadigimi zannediyordum. Cok sinirliyim. Engel olamiyorum. Sebep ariyorum bulamiyorum. Gecmiste yasadigim sorunlardan kaynaklaniyor belkide. Hayatim boyunca hep duygularimi ofkelerimi bastirdim. Faturasini simdi cocuklarim ve esim benim le birlikte oduyor.disarda cok akilli mantikli bir insan olarak taniniyorum. Cevremdeki insanlara karsi sagduyuluyum ayni sagduyuyu aileme ve kendime gosteremiyorum.
Kendimden nefret ediyorum.yorumlari okumak iyi geldi. Yanliz degiilmisim. :)

pınar:
02 Ocak 2012, 16:24

bu durumda yanlız ben oldugumu düşünüyordum tek ben deyilmişim bende cok asabiyim herşeye tepki veriyorum hatda sinirlendigim zaman karşımdakini dövmek istiyorum ilaç kullandım ama önce iyi geliyor vucut alıştımı gene aynı sinili oluyorum severek evlendim önceleri eşimlen iyi anlaşıyordum ama şimdi aramız cok kötü eşimde sebep budurumda olmama çünkü kendi cok sorumsuz parasının kıymetini bilmiyor derdimi kimzeye anlatamıyorum çünkü önyargılı davranıyorlar sen yaptın diyorlar bende nefret ediyorum bu kelimeden kısaca bende hayatdan nefret ediyorum herşeyden kendimden bile herkezden uzak olmak istiyorum anamdan dogdum dogalı hep resilim hiç mutlu olamadım eşimlen kavga etdigim zaman şu kelimeyi kullanıyor elin delisiylen ugraşıyorum diyor rapmimden sabır diliyorum eşimlen ayrılmak istiyorum ama gidecek yerim yok yalan dünyada yanlızımmmm arkadaşlar

yardım:
12 Ocak 2012, 11:47

2 senelik evliyim. karım çok iyi bir insandır. fakat çok basit şeylere “bence” aşırı tepki gösterir, bağırır, azarlar. bütün bunlara susmayı ve alttan almayı başarabilirsem 10 dk sonra hiç bir şey kalmaz. fakat bu durum her gün yaşanınca bazen bende doluyorum ve kendimi tutamayıp aynı şekilde karşılık veriyorum. böyle olduğunda çok şiddetli kavgalar ediyoruz. iyi zamanlarımızda defalarca konuştum . o “beni dinlemiyorsun” diyor. bende “bana bağırarak söylediğin hiç bir şeyi dinleyemem, sakin sakin anlat sabaha kadar dinleyeyim” diyorum. ama o sakinliğini koruyamıyor doğrudan bağırarak azar şeklinde başlıyor konuşmaya. bende böyle olunca savunmaya geçiyorum. sonrası ya susmalıyım yada sonu kavga . 6 aylık bir oğlum var. doktora gitmeyi reddediyor. sen git sen hastasın benim birşeyim yok diyor. ne yapacağımı bilmiyorum.

deliricem:
25 Ocak 2012, 01:09

Aşırı sinirliyim her seye sinirleniyorum kendime hakim olamıyorum cogu zaman konularda haklıyım haklı oldugumu bile bile susmak bile beni cıldırtıyor……. kafayı yicem yakın ya yardım edin….

Leyla:
27 Ocak 2012, 04:07

Bazi insanlar mutluluklarinin farkina varamadiklari icin mutsuzdurlar.

yasmin:
30 Ocak 2012, 12:08

en büyük mutluluğum nefes almak farkındayım ama yine mutsuzum çünkü ben dünya benim etrafımda dönsün istiyorum ama sadece benim etrafımda dönmediği için herkesin başına ayrı ayrı şeyler geliyor.

yalnız:
27 Şubat 2012, 05:26

insan oğlu nankördüe derler doğru,hep fazlasını daha fazlasını isteyip dururken hırslrına yenik düşer, ama farkında olmadıkları bşka şeylerde vardır,sevdiklerini inançlarını umutlarını yitirir bu durumd.bende bunlardan biriyim.canımdan çok sevdim ,hayatta umudum olan tek aşkımı kaybettim.sebebse arkadaş kurbanı,insanlara günenmem ve yenik düştüm merhametimden.sevdinizin hayatın kıymetini keşkeler çekmeden bilin…….

nurgül:
13 Mart 2012, 16:16

Bazı insanlar kendilerini sevmedikleri için mutsuzlardır.Ama kendilerin farkına varıp değer verdikleri zaman herşeyin çok farklı olduğunu görecekler. Bak ozaman ne sinir kalıyor, ne de stres :)

Nurcan:
15 Mart 2012, 11:37

Ya bende iki senedir cekiyorum diyebilirim….
Allah yardimcimiz olsun. Icime bir hiss geliyor ve buna anlam veremiyorum. Sanki öldürecek beni bu hiss. -.-

S:
29 Mart 2012, 00:29

BIZDE YASARDIK SIZIN GIBI SIZDE OLUCEKSINIZ BIZIM GIBI …. BENIM ICINDE BULUNDUGUM DURUM DIYE BAHSETMIYCEM HERKESIN DURUMU AYNI HAYATA HANGI PENCEREDEN BAKMAK ISTERSEN O PENCERENIN DIBI UCURUM KAPILARIN ARDI KAPALI SAATLER BIZDEN INTIKAM ALIRCASINA BU HAYATA DEGIL ZALIM INSANLARA KIZIYORUZ HAKSIZLIKLARA KIZIYORUZ KENDINDEN NEFRET EDEN INSANLAR ZAMANINDA NE YANNIS YAPTINIZKI KENDINIZDEN NEFRET EDER HALA GELDINIZ SORUNUN CVBI SIZDE BUNA EMIN OLUN HERKES KENDI KENDISININ DOKTORU VICDAN OYLE BIRSEYDIRKI AYNAYA BILE BAKTIRMAZ INSANI KALP KARARSA BILE ATMAYA DEVAM EDER TAS OLSA BILE SIKSANIZ SUYUNU CIKARTIRSINIZ BUKADAR OZELLIGINIZ VARKEN SIZE TEK TAVSIYEM BOL BOL YAZIN KONUSAMADIKLARINIZI SOYLIYEMEDIKLERINIZI BOL BOL YAZIN KIMSE SIZI TANIMIYOR ASSAĞLAMIYOR KIRMIYOR BUKADAR GUZELLIKLERIN ICINDEN KENDINIZE BIR CIKIS SOZU BULUN VE ICINDE BULUNDUĞUNUZ DURUMDAN KURTULUN NE BIR ARKADAS NE BIR AKRABA YARDIM EDER SIZE YEDI YABANCI EN IYISIDIR KENDINIZE IYI BAKIN HAYIRLI GECELER HERKESE

Anonim:
31 Mart 2012, 21:09

insanlar bu tip olayları hep kendinde kendileri arar her şey insanda biter sen içini rahat utancan ki rahat olasın degil mi ?

mine toker:
03 Nisan 2012, 14:36

ben başlı başına resmen patlayacak bi mayın haline geldm hic bişeye tahamülüm kalmadı yaşadıklarım cok ağır cok güclü olmama rağmen bi okadarda gücsüz zayıf düştüm kendimin farkındayım öfkemin sinirimin sesimin sonuna kadar yüksek cıktığını biliyorum ama nedenleri ve sebepleri beni bu denli tetikliyorum aslında tek sorun yanızdakilerin bizleri veya bizim gibileri anlamadan yagısz infaz yaplarıdır ben isterdimki ben bu durumdayken bni taşıya anlaya ve anlayış sabırla destek olp bnm srnlrmdan kurtlp cıkmamı sağlamalarını istrdm ama grdm ve anladmki bana benden ve beni yaratn rabbimden başka kimsenin faydası yok

asira karasu:
03 Nisan 2012, 17:03

merhaba ,
bu kadar olumsuz yorumları okuyunca bende bir yorum eklemek istedim.yılların verdiği yorgunluk ve birikimle artık mücadelem zorlaştı kaldıramadığım yükleri sırtımdan atmakla başladım işe yani tedavimi kendim başlatmış oldum. sonra herkese mavi boncuk dağıtmayı bıraktım eğerki ortada bir yanlış hata varsa onu yerinde ve zamanında düzeltmeyi ve durdurmayı öğrendim çünkü her yaşanan olumsuzluk bir çığ oluşturmaya başlatıyor. daha sonra değerlerimi yeniden gözden geçirdim.
allah c.c. seviyorum ve her daraldığımda sığınağım o bunu kesinlikle biliyorum başka sığınak aramıyorum benimde bıtkınlıklarım oldu fakat mücadeleye devam ediyorum
ne bir çocuğum var nede bakımıma muhtaç biri var fakat ben yaşamalıyım ben iyi olmalıyım ki benden feyz alacak insanlar olsun ve bende gücümle onların güçsüzlüğüne yardım edeyim.biraz uzun oldu okuyanlara şimdiden teşekkür ediyorum hoşcakalın…

WORTHY:
19 Nisan 2012, 09:45

ŞU AN KAFAM O KADAR KARMAŞIK Kİ CÜMLE KURMAYI UNUTACAK KADAR SİNİLİYİM……………NİYE İNSANLAR MUTSUZDUR,NİYE HERŞEY YOLUNDA GİTMEZ,NEDEN İNSANLAR HEP İYİ NİYETİNİ SUİSTİMAL EDER.İŞTE İNSANLIK BU KADAR ZAVALLI…ESKİDEN ZENGİNLİK Mİ İNSANLAR MI DENİLDİĞİNDİİNSANLAR DERDİM.ÇÜNKÜ İNSAN SOSYAL BİR VARLIK NASIL ONLARSIZ YAŞAR..AMA ŞU AN İNSAN SURETİ İLE DOLAŞAN MENFAATÇİLERDEN İKİ YÜZLÜLERDEN VE KENDİNİ BİLMEZ CAHİL TOPLUMDAN SIKILDIM.ÖFKE VE SİNİR SADECE BULUNDUĞU YERİ ZEHİRLİYOR.DİĞERLERİNEDE ÖDÜL OLUYOR.O YÜZDEN ŞU ANDAN İTİBAREN SADECE BU HAYATTA İLK ÖNCE BENİM…KİMSE İÇİN DEĞMEZ.ÇÜNKÜ ONLAR SENİN DUYGULARINDAN BİR HABER.EMPATİ KURAMAYAN ZAVALLILARA KIZAMIYORUM BİLE.BU HAYATA BİR KERE GELDİM KİMSE İÇİN HARCAYAMAM.KARARIMIDA DOĞRU VERDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM.

cocuklugunuyasayamamiscocuk:
11 Mayıs 2012, 22:38

Allah kimseye vermesin bu durumu..Çok zor çünkü.. birini kırdın mı geri dönüşü istesende olmuyor,çünkü sebepsiz bağırıp çağırıyorsun ve aklın başına geldiği zaman daha kötü oluyorsun..Allah hepimizin yardımcısı olsun ama yine de bu duyguları benden başkasının da yaşadığını bilmek güzel..tek sebebi geçmişim..selametle

HİLAL ERDOĞAN:
19 Mayıs 2012, 10:12

HAYAT OKADAR ZORKİ HANİ SU RENKLİ KUPLER VARYA AYNI RENKLERİ YANYANA GETİRMEN GEREK Bİ TÜRLÜ YAPAMIYOSUN İŞTE BENİM DÜNYAM BÖYLE Bİ RENGİ TUTTURUYOSUN SANIYOSUN TAMAM DİYOSUN AMA BİR GERİ DURUP BAKIYOSUN DAHA COK YOLUN VAR BUNALIYOSUN DARALIYOSUN ÇOK ZOR DİYE DÜŞÜNÜYOSUN AMA Bİ BAKIYOSUN ETRAFINDAKİ ÇOĞU İNSAN BUNUN ÜSTESİN DEN GELMİŞ BİR SEN BECEREMİYOSUN DAHADA DELİRİYOSUN.ZAMAN ZAMAN KENDİMİ SEYREDİYORUM YADA HAYAL EDİYORUM DİYEYİM BAZEN CAMDAN ATLARKEN BAZEN KARSIDAN KARSIYA GECERKEN BİR OTOBÜSÜN BANA CARPTIGINI BAZENDE COK DALGA VARKEN KENDİMİ SUYA BIRAKIP KAYALIKLARA CARPTIGIMI HAYAL EDİYORUM BEDENİM RUHUM VE BEYNİM HEPSİ KUS GİBİ HAFİFLİYOR YALNIZ OLSAYDIM HİÇ DÜŞÜNMEZDİM FAKAT ÇOCUKLARIMI ANNESİZ BİR DÜNYADA YAPALYANIZ BIRAKMAK BENİ DAHADA ÜZDÜĞÜ İÇİN YAPAMIYORUM SANKİ İŞKENCE GİBİ DEĞİLMİ MECBURSUNUZ BİR NEDENİNİZ VAR BU SAÇMA YAŞAM DENİLEN YERDE MECBURSUNUZ KALMAYA BİR MAHKUM 20 METRELİK Bİ YERDE HAPSEDİLİYOR VE SUÇU NEYSE CEZASINI SOMUT Bİ ŞEKİLDE ÇEKİYOR GÖZLE HERKES TARAFINDAN GÖÜLÜYOR FAKAT BEN SOYUT SONSUZ Bİ YER METRESİ BİLİNMEYEN SOYUT PARMAKLIKLARI OLAN Bİ YERDE MAHKUMUM DİYE DÜŞÜNÜYORUM FAKAT SONRADAN DÜŞÜNDÜKÇE DÜŞÜNDÜKÇE BEN BEYNİMİMN İÇİNE HAPSOLMUŞUM GİTGİDE YOK OLUYORUM BİTİYORUM BEN … BENİ KURTARINNN.

Anonim:
28 Mayıs 2012, 00:31

ARKADAŞLAR BİZİM RAHATSIZLIĞIMIZ BELLİ ÇÖZÜMDE, HUZUR İSLAMDA İLACINI HER DAİM AL RAHATLA…

Anonim:
17 Temmuz 2012, 01:38

gerçekten şuan yalnız olmadığımı anladım. delirdiğimi düşünüyordum. birden sinir olma, ani tepkiler, parlamalar, herkesin gözüme batması, yaptıklarını hazmedememe hepsinden rahatsız oluyorum. ama anladım ki bir ben yokmuşum. Allah’ım çok şükür aklımız yerinde ama artık bazı şeyler dayanılmaz hal aldı. 20 yaşındayım ve hayattan o kadar yoruldum ki… insanlardan, hayattan herşeyden herkesten bıktım usandım. sürekli gülüyorum sürekli.. hiç bişekilde ağlayamıyorum. mutlu oluyorum gülüyoum üzülüyorum gülüyorum sinirleniyorum gülüyorum herşeye gülüyorum. bir damla göz yaşı akmıyor gözlerimden. çok istiyorum ama olmuyor. bir türlü ağlayamıyorum. durum böyle olunca uyuyamıyorum. sürekli başım ağrıyo. sürekli bişeyleri düşünüyoru. uykusuzluktan ölüyorum ama hiç bi şekilde uyuyamıyorum. kimse anlamadığı için burda paylaşmak istedim..

:))))):
26 Temmuz 2012, 16:05

Öncelikle şunu söylemeliyim ki buradaki hemen hemen herkes çok zeki. Çünkü zeki insanların kafası türlü bilgilerle sıkıntılarla dolu olurmuş.Tabi burda yapmanız gereken bu zekanızı doğru yerde kullanabilmek. Düşünüyorum ki zeki olmanız size biraz ağır gelmiş sanırım. Peki nasıl kurtulacağız derseniz,bunun cevabını başkalarında aramayın derim. Çünkü aslında siz bunun cevabını çok iyi biliyorsunuz çünkü sizler zeki insanlarsınız ve çok özelsiniz.Özel olduğunuz için zorluklarla baş edebilecek gücede sahipsiniz. Unutmayın allah katında sadece davranış ve yaşayış şeklimiz,yaptığımız yanlışlar ve doğrular konuşacak. Ve ben biliyorum ki zeki insanlar şuanı değil sonucu geleceği düşünür ve ona göre hareket eder. Olayların nasıl sonuçlanacağını kestirebilecek güce sahipsiniz. Çünkü Allah sizi seviyor ve size ayrıcalık tanıyarak bazı sıkıntılar veriyor. Sizin olgunlaşmanızı istiyor. Ve olgunlaşmak kolay değil.Ha eğer diyorsanız olgunlaşmak istemiyorum,sıkıntılarımdan kurtulmak istiyorum diye ,malesef bu sizin elinizde .Herkes yzzılan kaderi yaşamak zorunda. Ve unutmayın insan kendi kaderini kendi yazıyor. Durup düşünün bir yaşadıklarınızı mantık çerçevesi içinde ve 1 kelime dahi olsa pozitifliğin hayatınıza girmesine izin verin. Umarım hepiniz ama hepiniz birgün çok mutlu ve olgun insanlar olup hayatınıza gülerek devam edersiniz:) Unutmayın hayat sizin ve bu hayatı planlamak sizin elinizde,Allah’a sığının ibadetinizi yerine getirin ve hayatı yaşamaya çalışın :) İnşallah bu uzun yazımı sıkılmadan okursunuz ,mutlu olmanız dileğimle :))))

bedo:
26 Temmuz 2012, 19:12

neden herşeyi kafanıza takıyosunuz başkaları içindegilde kendiniz için yaşamıyosunuz unutmayın ne olursa olsun yasamak güzelhergünunuzu dolu dolu yaşayın ben 33 yasında yım bi engelli olum ver 16 yasında ama cok cektım ve hastalandım elime hiçbişey geçmedi sedece kendimi yıprattımı anladım ama hiçbirinizin durumu benden kötudegildir çunku evladının yurumemesi kanusamaması kadar kotu bisey yoktur
yasamınızın tadını çikarın ve sizi sevenler için yaşayın

bedo:
26 Temmuz 2012, 19:14

ve lütfen bana cevap

Anonim:
29 Temmuz 2012, 21:06

selamünaleküm sayın arkadaşlar yorumların bazılarını okudum ve bende aynı sizin içinde bulundugunz dertten muzdaribim. ve bende herşeyden bıkmış yorulmuş ve kafam karmakarışık,güçsüz bitmi hissediyorum.geçenlerde biriyle tanıştım bir magazada satış danışmanı olarak çalışyorum geçenlerde tanıştıgım biri bana şişli de bulunan fransız lape hastanesinden biraz bahsetti muayene üzretleri biraz dolgun oldugun ama çok iyi ilgilendiklerini söyleledi ve ayrıca gitmem konusunda ısracıda oldu.bende en kısa süreçde gitmeyi düüşnüyorum sizlerede gitmenizi konusunda sadece bir vesile olmak istedigim için bu mesajı atıyorum.allaha emanet olun. ve son olarak arkadaşlar o hastaneye gidip tedavi sürecinarayıp yaramadıgıyla ilgili bilgiler verirseniz hem diger arkadaşlar ve bundan sonra takipcisi olucagım bu sitenin yorumcusu olarak bekliycegım arkadaşlar şimdiden sag olun.

Anonim:
06 Ağustos 2012, 19:07

panık ataktannasıl kurtulacagım
sınırlerımcokbozuk

ADI SAKLI:
08 Ağustos 2012, 09:36

slm nuray ben arkadaşlar aynı durumda olduğumuza üzüldüm.bendede aşırı sinir stres var ani hareketlerde bulunur sinirli iken ağzıma geleni sayarım sonra kendime geldiğimde ise hiç bişey hatırlamam ve bu durum canımı cok sıkıyo 19 yaşındayım bu yaşta bu kadar sinirli biri olmaya bir türlü anlam veremiyorum herhal yaşadığım olaylar bulunduğum ortamdan kaynaklanıyo olsa gerek doktora gitmemi tavsiye ediyolar hatta zorluyolar doktora gitmeyi düşünmüyorum biliyorum ki faydası olmicak neyse mevlam ne eylerse güzel eyler..hayırlısı ile inşallah bu sıkıntılarda bi gün son bulur kib aeolun…IĞDIRLIKIZ

Müslüm:
20 Ağustos 2012, 01:15

Ayni durum bndede var Allah hepimize akil fikir versin bnde caresizce Dusunuyorum Doktura gitmeye cekiniyorum kendimi deli gibi hissediyorum

deniz:
22 Ağustos 2012, 00:08

13 yaşımdan beri sıkıntılı bir hayatım oldu ve hala öyle, şimdi 26 yaşındayım ve takıntılı, öfkeli ve aşırı derecede sinirliyim. sinirlendiğim vakit gözüm kimseyi görmüyor, ancak sinirlendiğim kişiyi döversem sinirim geçiyor. ama ben kavga etmek istemiyorum, sonum ailemdekiler gibi olacak diye korkuyorum, ailem de sinirden beyin kanaması, felç, sara nöbeti geçirenler var.işin kötüsü herkesi sakinleştiren bitki çayları falan da kar etmiyor. mesela az evvel biri aileme yapmadığı bir şey için küfür etti, çıldırdım. tutmasalardı ağzını burnunu kırsaydım rahatlayacaktım. şimdi mecburen sinirden ölüyorum:(

Anonim:
22 Ağustos 2012, 07:28

Ya sabır derdime derman ararken bendekide sinirmi diye kendi kendime konulmaya başladım

servet:
30 Ağustos 2012, 16:03

allaha sığının allah ve muhamed sav ile ilgili sohbetleri dinleyin ki huzu bulasınız namaz kılmıyosanınız namaza başlayın. haymanalı servet saygılarımla

servet:
30 Ağustos 2012, 16:04

allaha sığının allah ve muhamed sav ile ilgili sohbetleri dinleyin ki huzu bulasınız namaz kılmıyosanınız namaza başlayın. haymanalı servet saygılarımla..

ali:
17 Eylül 2012, 03:36

Beni kurtarın ne olur liseye geçtiğinden beri sinir sistemim değişti sinirden gülüyorum istemsiz biri birşey deyince önceden aglamazdim simdi sinirden ağlıyorum kendime hakim olamıyorum arkadaşlarla vakit geçirmeyi seviyorum ama nedense tek kalınca huzurlu oluyorum şarkılarda bile ağlar oldum kurtarın beni ne olur.

Anonim:
23 Eylül 2012, 23:30

ben allaha inaniyorum namazda kiliyorum ama yinede cok sinirleniyorum

mehmet:
14 Ekim 2012, 16:33

kendim kendime gülüyorum bazen karşımdakime gülüyorum çok rahatsızım buna

Anonim:
01 Kasım 2012, 22:05

aslında hiçkimse ne deli ne akılsız nede psikolojisi bozuk halde dünyaya gelir..insanları bu hale getiren yada koyan gine insanlar ve yaşattıklarıdır… hayatınızda nekadar gereksiz ve önemsiz insan varsa hepsine atın bir tekme ve yol verin gitsin hepsine… çünkü onlar mutluluk değil burukluk verir sadece size…

ANONİM:
15 Kasım 2012, 20:28

YA BEN SADECE KENDİM BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM SANIYODUM AMA HERKESTE VARMIŞ HER ŞEYDEN O KADAR BIKTIM Kİ HİÇ MUTLU DEĞİLİM HİÇ OLMADIM NE AİLE YÖNÜNDEN NE ARKADAŞ NE DE SEVGİLİ. SOSYAL HAYATIM SIFIR KENDİMİ DEĞERLİ HİSSEDEBBİLECEĞİM HİÇBİŞEY YOK ÖLMEK İSTİYORUM YOK OLMAK İSTİYORUM DAYANAMIYORUM HERŞEYDEN O KADAR BIKTIM Kİ KENDİMDEN NEFRET EDİYORUM İNSANLARDAN NEFRET EDİYORUM AİLEMDEN BIKTIM ARTIK HİÇ KİMSE BENİ SEVMİYO YORULDUM CİDDEN ÇOK YORULDUM

Tolga İYİGÜN:
21 Kasım 2012, 14:27

Merhaba
Ben mükemmelliyetçi biriyim hersey güzel olsun dünya benim etrafımda donsun ıstıyorum. Ailemle,arkadaslarımla,kız arkadasımla sorunlar yasıyorum Ozumde cok ıyı bır ınsanım bunu herkes bılıyor ama sınırlerımı kontrol altına alamıyorum bır anda patlıyorum ve karsımdakılerı kırıyorum.Ağzımdan hiç söylenmiycek sözler çıkıyor…Tedavi olmak için randevu aldım hastaneden umarım hersey daha güzel olur.

ahmet:
16 Aralık 2012, 13:34

ben takıntılı herşeyin mükemmel olması isteyen olmayıınca sinirlenen kendini hiç begenmeyen ama hiç .istedigim iş olmayınca çalışmayan herseyi dert edinen aileden sansız parasız çocuklugumdan beri hep sıkıntı stres acı çektim artık dayanamıyorum kendimi düzeltmek istiyorum ama olmuyor hayat izin vermiyor gelecegimi göremiyorum ne olacagımı hiç bilmiyorum hayatta hiç kimsen hiç bir seyim yok……..

michael sandal:
24 Ocak 2013, 22:30

ya bir okuyayım dedim bir damlacık aklım kalmıştı oda gitti meğer tek ben değilmişim bu durumda olan benden daha beterleri var ya kızn biri endimi aşşağı atacam diyor ya kesin acil vaka
iyide hiç mi tıbbi bir açıklama yorum tavsiye yok her kez ağlayıp ağlayıp gitmiş bir allahın kuluda dememişki filanca doktora git yada şu ilacı kullan dememiş ulen sarı kantoron iç diyen bile yok yuhh yani aha yine sinirlendim buyrun

Enes ylmz:
06 Şubat 2013, 03:12

Herkesin derdi var gerçekten sizinde sorununuz var ama çevrenizdekiler sizi çileten çıkaran neden olabiliyor çevrenizdekilerin yorumları eleştirileri sizi küçük düşürme çabaları insanları bu hale getiriyor anlayış kimse yoksa çevrenizde işiniz zor en iyisi sizlere önerecegim çözüm örnegi Dinimizin gerekleri yapmak 5 vakit namaz kılın orucunuzu tutun harama el uzatmayın Allah’la ilişkinizi yitirmeyin kendinizi ona göre ayarlayın hayatınızı bu yönde düzene sokmaya çalışın eminim %70 başarı payı vardır.

krmn:
13 Şubat 2013, 00:17

Vay be yanlız değilmişim ne çok insan varmış benim gibi düşünen çok şaşırdım birazda rahatladım okuyunca bende çok büyük sıkıntıdayım yada kendimi öyle hissediyorum geçmişte zor bi dönemden geçtim zor bi çocukluğum oldu ama şu anda allaha şükür iyi bir mesleğim var işime gücüme bakıyorum ama kendimi bazen öyle bir boşlukta hissediyorumki hayat beni çok tedirgin ediyor acaba yapabilcemmi acaba biyerlere gelebilcemmi hayatta okadar çok sıkıyorum ki kendimi daraldım artık aşırı sinir dik başlılık çok kolay sinirlenebilen bir yapıya sahip oldum çıktım en küçük şeylerden bile tartışma yaratabiliyorum küfür vs herşey geliyo zaten arkasından sinirlenince gözüm hiç birşeyi görmüyor gibi oluyorum çevremdeki insanların özellikle ailemin kalbini çok kırıyorum sonra oakdar çok üzülüyorumki kendimi yiyip bitiriyorum artık dişlerimi sıka sıka alışkanlık oldu gece bile dişlerimi sıkarak uyuyorum bilmiyorum ne olcak benim bu halim allahıma duva ediyorum

Anonim:
20 Şubat 2013, 01:04

önceden yaşadığım olaylar beni derinden etkiledi.ani tepkiler sinir kat sayılarını yükseldiğini gördüm.pisikiyatris uzmanına gittim 4 seansta ancak kendime geldim.şimdi çok iyiyim.sinirlilik var ama yerine göre davranıyorum.kontrol bende…!

adem:
23 Şubat 2013, 11:22

Ne çok bıkkın insanımız var. biraz birşeyler için çabalayın. Unutmayın kaderi siz değiştirebilirsiniz. farklılıklar yapın

murat:
23 Şubat 2013, 11:24

slm genelde aynı durum da bulunan arkadaşlar yazmışlar güzell olmuş yazmak paylaşmak şunu belirtmeliyimki iki tip insan vardır çabuk sinirlenip çabuk yatışanlar birde geç sinirlenip geç yatışanlar bizim için prensip geç sinirlenmek hemen yatışmak olmalı geneleikle aşırı sinirlilik ve parlamalar daha önceden yaşadıgımız madi ve manevi problemlerden kaynaklanmaktadır burda sözünü etigimiz madiyat tamamiyle yakın çevremizin içinde bulunduğu rahat koşuların bize karşı kulanılıyor hisine kapılmamızdan dolayıdır kesinlikle bize bu hisi yaşatacak yerlerden ve çevreden uzak durmalıı düşünmemeliyiz maneviyatla ilgili olarakda iyi bir aile ortamında yetişmemiş olabiliriz bu durumda olan arkadaşlarımızda bir takım sportif faliyetlere katılarak dedikodu ortamını terkederek yapabiliyorlrsa bol bol kuran ı kerim okuyarak önüne geçebilirler

erkan:
25 Şubat 2013, 14:15

İnanın bu stres deprasyon ve insanın sinirlilik halinde olması tam yaşadığımız çağ hastalıklarıdır.Bütün bu ruhsal hastalıklara iyi gelen sürekli yer değiştirme.Mesela günlük farklı yerlere gitme.Farklı doğa güzelliklerini seyretme gibi.Ama inanın ben bile bunalımdayım.

erkan:
25 Şubat 2013, 14:19

1987 haziran 2’sinden da bugüne kadar sürekli koşuşturma içindeyim.Artık yorukduğumu iyice hissediyorum.Bu sadeçe been yorgunluğu değil.Vücüt ve beyin yorgunluğu birlikte insanda oluşursa bu daha vahim.25.yılıma girdim.Nasip olursa emekli olup dinlenmek istiyorum.Daha az insanın olduğu yeşilimsi doğa manzaralı yayla ve yaylalara yakın yerlerde yaşamayı sürdürmeyi düşünüyorum.

CETIN:
14 Mart 2013, 23:00

SINIR HASTASIYIM NAMAZA BAŞLADIM MUTLUYUM

Anonim:
15 Mart 2013, 14:14

ben ozamn ayvayı yedim sinir hastasıyım

ikra:
23 Mart 2013, 16:36

Ben ne istedigimi bilmeyen bi insanım kafamda hep kendimi yerim bitiririm dışardan guçlu gibi gorunmeye çalışırım ama bitik bi insanım kendimi hiç sevmiyorum haksızlıga tahmmul bile edemem evde hep kavgsa ederim dışarda olumsuz bişey yaşadıysam evde bagırı çagırır gece oluncada aglamaya başlarım aslında bi sebebi yok yani herşeyim yerinde olması gerektigi gibi çirkinde degilim gayet duzgun konuşmasını bilende bi insanım ama neden hayata bu kuskunlugum bilmiyorum bilemiyorum bazen öyle nefret ediyorum ki kendimden ve çevremdekilerden herşeyi herkesi bırakıp tek başıma yeni bi hayata başlamak isterdim yada ne biliyim yeniden dogmak sigaraya başladım tam 2 yıldır sigara içiyorum liseye gidiyorum ben hayatta bişeyler başaramamış olmak geriye baktıgımda elimde hiç bişey olmaması beni çıldırtıyor deli ediyor hiç bişeyde başarılı degilim boş bi insanım işte bunu duymak en kötusu benim için kendimden nefret ediyorum bunları yazarken sinirden öluyorum boş bi insanım ben işte bu laf varya o kadar içimi acıtıyor ki kafayı yicek gibi oluyorum

gizemmm hatay:
04 Nisan 2013, 00:24

bende de var bu sorun çok fazla asabiyim. hemen parlıyorum, öfkelenip bağırıyorum çoğu zaman çığlık atıyorum nerede olursam olayım öyle.. yakınımdakileri kırıyorum bazen, ama onlar beni sinirlendirirlerse böyleyim, özellikle sinirlendiğim zaman sesim çok yüksek cıkıyo bağırıyorum falan ondan sonra ağlıyorum öfkeden gözlerim kıpkırmızı kesiliyo bazen vurup kapıyı çekip gitmek istiyorum ama hala aile evinde yasadığım için mümkün olmuyo bende hep sakinlesene kadar banyoda kalırım belkide saatlerce ağlarım yani. akinleşincede gidip özür diliyorum pişman oluyorum işte :( ama kendimi toparlayamıyorum :(

Kaybedenler Kulübü:
06 Nisan 2013, 00:21

herkesin sorununu ben üstleniyorum .çok stresliyim çok mutsuzum mutluluğun ne olduğunu bile bilmiyorum çok şansızım btün dertler beni buluyor kafambazen çatlıycak gibi oluyor artık nereye kadar stres devam edecek bilmiyoorum arkadaşlarımın arasında yer alamıyorum başkası bişi dese gülüyolar bizi hep ezikliyorlar yanlızım birazda kafam sıkılıyo işte o zaman kendimi delirmiş gibi hissediyorum ya ders çalışacağım ya sosyal olacağım insanlar birbiriyle mutluluğu paylaşsa ne kadar olur ben gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum ergenliktenmi acaba diyorum ama bir yere kadar kenimi kandırıyorum hep mutsuz ve kaybedenler biz olacağız herhalde Lütfen birisi yardım etsin

yalnız insan:
07 Mayıs 2013, 00:40

öncelıkle merhaba herkeze belkıde buraya yazarak sızlerle paylasarak bırazda olsa ıcımı dokcem aılemle aram cok ıyı ama tabıkı bu sinir yuzunden onları kırıp üzüyorum onlarla arkadas gıbı olmama ragmen bu sıkıntılarımı anlatamıyorum anlatsamda benı anlamıyolar gülüyolar ama ortada ciddi bı sorun var sankı günden güne ölüyorum nişanlıyım 1 bucuk ay sonra evlencem zaten sorun burda baslıyo nişanlım yuzunden hayata olan sevıncım kalmadı ne bı arkadasım var nede sosyal hayatım sankı ona muhtacmıs gıbıyım ayrılsam ayrılamıyorum konussam anlamıyor beni sinir hastası etti o rahatca uyuyo dıye delırıyorum sabaha kadar aglıyorum sorun bende mı onda mı dıye anlayamıyorum ya ben cok gercekten delıyım yada ınsanlar cok rahat anlam veremıyorum artık bana sorunlusun pıskolojın bozuk dedıgınde kendıme olan güvenımı tamamen kaybedıyorum hergun yastık yumruklamaktan kalbimin sıkısmasından yoruldum öyle bı hale geldım kı intikam almak ıstıyorum ıskence yapmak ıstıyorum ona tüm hıncımı alana kadar vurmak ıstıyorum benı bu hale getırdıgı ıcın ölmek ıstıyorum sabaha kadar allaha dua edıyorum al canımı rabbım dıye ama ölmeyıde beceremıyorum ben napıcam böyle bılmıyorum yasamak ıstemıyorum artık …

ismail irşi:
20 Mayıs 2013, 22:08

dünyayla ilişkimi kesdim ahirete yöneldim artık……………..

Anonim:
12 Haziran 2013, 14:27

ya kullandıkları bı hap wardı sentetık içiinde morfın war dı onun adı ne

nurgül kaya:
22 Temmuz 2013, 00:07

slm arkadaşlar allah yardimcimiz olsun ama bu ruhsal rahatsizliklar maneviyat eksikliğinden oluyor.ya kudus .yada bol bol ayetel kürsü okuyalm faydasini görücez inş.

nurgül kaya:
22 Temmuz 2013, 00:12

ilaç şifa rabbimde bu aylarda salavat çekelim .allaha yalvaralim bizi duyar yârdim eder onun merhameti çöktür .belki sinavimizdir bu bilemeyiz .isyan etmek yerine bunu yapalim .inanin olacak inş.

Ilkin Quliyev:
25 Temmuz 2013, 16:26

Kendimi unutmusum, sadece gözlerim bakiyor, hiç bir umudum yok

Ilkin Quliyev:
25 Temmuz 2013, 16:32

Yok yok Cenabu-Allaha ümidim var. O bize kömek olsun, yar olsun.Amin.

Ilkin Quliyev:
25 Temmuz 2013, 16:37

Beli bu bizim sinavimizdir, mence

Ilkin Quliyev:
25 Temmuz 2013, 16:51

Tanri bize heyat sevinci, yasama sevinci qismet etsin,her zaman. Amin. Qurban olum Allaha.O pakdir, o müqeddesdir, bütün zati ve kamal sifetleri ile bütün dünyani ehate etmisdir. Qoy o bizlere kömek olsun. Amin.Insallah.Allahu ekber.Sag olun

anonim2:
28 Temmuz 2013, 16:28

benimki başkaları yüzünden oluyor.benimkide gördüğüm zaman ağlıyorum çok ilginç kıskançlık olabilir ama kimseye zararımda yok. yoktur inşalllah allah hepimizi ıslah etsin.allah düzeltsin inşallah bazen görmemek duymamak ve konuşmamak lazım.

anonim2:
28 Temmuz 2013, 16:34

bence kardeş olalım kimseyi kıskandırmayalım sevdiklerimizle evde vakit geçirelim herkes böyle yaparsa sorun çözülür.

murat:
21 Ağustos 2013, 11:38

slm ben bayan kuaförüyüm cok cabuk sinirleniyorum son zamanlarda cok konusuyorum bagıra bagıra konusuyorum birde karsıdan gören insanlar kavga ediyorum sanıyo artık nasıl konustugumu kendim bile farkına varmıyorum bana bi yardımcı olurmusunuz

yücel:
29 Ağustos 2013, 02:29

ben çok sinirli bir insanım aşırı derece çevrem hep yiyici takımı hep sahte surat ben dogru oldukça hepsi dogruymuş gibi görünüyor ama bişiylerine yok dedimmi suratları yere asılıyor hep böyle oldu hayatım ve artık bunlara dayanamadım herkezin yüzüne ne oldugunu kustum artık tepeme kadar geldi şimdi hata yapıpta hata yaptıgını bilmedigim arkadaşlar gelmişler bana salça oluyorlar ama onlarada asabiyim örnegin o gün bana hüsnü diye bir arkdaş diyorki noldu dayı aranış bozulmuş öyle dedi benim tepem bir attı yüksek bir sesle git onlara sor dayım benim deim dedi tamam dayı kızmaya bende kızdırma lan ozaman dedim tamam dayı dedi sustu daha sonra birgün daha sordu dayı burda kimler vardı şimdi yok dedi hani daha önce hep sustumya bu sözler ayana affettim ya herkezi bu soruyu şekil şekil soru 10 senelik arkadaşıma dedimki çok şidetli bi şekilde burda ne işin var git onların yanına ozaman kimsenin müptelası degiliki sana benmi diyorum buraya gel diye mesela şaka artık kaldıramıyorum en ufak şakayı sözü bunlara tahamül etmiyorum daha dogrusu etmek istemiyorum çünkü çok ettim artık etmiyorum bunda bisene önce üniversitede oturmuşum biri geldi suskunum ya arabeks dinliyorum müslüm babayaı bana demezmi müslüm dinlenirmi diye kalktım vurmadım o anda kulagının memegine yapıştım kulagının bir parçasını azımla kopartım daha sonra ne yaptıgımı anladım ve midem bulandı kustum karakoldu mahkemeydi hastaneydi bunlar beni dahada asabi yaptı pisikriyatistime önceleri çok asabiydim masasına vururdum alır dosyayı suratına atardım gıkı çıkmazdı ve sonra bişman oldum gıkı çıkmayınca dedim ben hasta digilim sinirliyim onun kulagınıda müslüme laf ettigi için yaptım babamda olsa onada aynısınıyapardım dedim çünkü müslüm benim yumuşak karnımdır dedim aşırı bir sevgim var dedim öyle böyle anladı çocukla konuşuldu mahkemede şikayet geri alındı yani anlatmak istedigim çok öfkeliyim hele dengesiz kızlara karşı tepkim çok büyük herkez zannediyorki ben bişiylere tepki veriyoum oysaki insanlardan kendimde içinde ben artık nefret ediyorum ve sinirimi artık bir kalkan gibi kılınç gibi kullanıyorum bu insanlarda karşıda hiçte düzelmek istemiyorum

mustafa09:
01 Eylül 2013, 14:48

merhabalar öncelikle herkese Rabbimden sabır ve şifa diliyorum bende aşırı derecede sinir sahibi biriyim olur olmaz şeylere tepki gösteriyorum bağırıp çağırıp duruyorum sevdiğim insanları kırıyorum öfkem yatışınca da pişman oluyorum artık hayatdan soğudum. sanki herkes anlaşmış gibi benimle uğraşıyor bunalıma giriyorum artık biraz olsun huzur sukunet istiyorum kendimden nefret ediyorum nedir bu içimdeki öfke sinir bilemiyorum.. bana kalırsa bizdeki bu sinir sevgisizlikten aile alt yapısından ileri geliyor küçük yaşta sevgisiz,ilgisiz yetişen herkesde görülüyor bende onlarda biriyim…

hakan demir:
05 Eylül 2013, 09:18

merhabalar ; bende sinirlenme ile ilgili araştırma yapıyordum kendimi bu sayfada buldum.
yorum yazmak istedim.
evlenmeden önce hayatı ciddiye almayan gırgırcı biriydim. evlendikten sonra yavaş yavaş degiştim. her şeye sinirlenir oldum. eşimle cok kavga ediyorum. söyledikleri benim yaşam tarzıma ters düşüyor.
bu neden ile başlayan kavgaların sonunda genelde tokat yada bogazını sıkmakla bitiyor. sonra cok üzülüyorum. ozür dilemek barışmak istiyorum. kendimi sıkıyorum ama sonunda bi şekilde barışıyorum.
ne yapmak lazımbilmiyorum.
sürekli en ufak birşeyde bile öfkeleniyorum. sonunda ya dövüş yadakendi kendimi yemek.
iletişime gecerseniz sevinirim.

saadet özkan:
14 Ekim 2013, 01:51

kendi kendinizle konusmayı deneyin 18 yasındayım bir insanın daha doğrusu bir genç kızın yasaya bilecegi tum kötü olayları yasadım hemde a dan z ye benden size tavsıye baskası değildir size melhem siz kendi kendinize atlatırsınız sacınızı yaptırın farklı hayat kurun 1 hafta tatile cıkın sürekligülün gülmek güzldr rahatlatır sinirlenmeyemi baslıyosunuz kendizinzle dalga gecinn aa bak ya nelerde yapmısım falan ben bu sekilde atlattım herseyi ve asla intahar etmedim kendimi kurtarırkende bencil olmadım ailem var benm byaparım ben herseyi ne yaparsam hata bile yapsam tokat atabileck bi annem var yüzüme tükerecek bi annem ve gülüsümü izleyen basarılarmda yanımda olup afferm kızım diye bilecek bi annem var bnden size tavsıye arkadaslar annenizden yardım isteyin konusun sürekli kalbini kırınca özür dileyin unutmayın sizden büyük bi allah var kullarından fayda beklenmez sadece dertlesilir oturun namaz kılın allaha sıgının yardım isteyin göreceksinizki bu niyetiniz bile sabah uyandınızda size nasıl bi mutluluk verecek huzurlu olacaksınız yasadıgım icin yazdım bunları ve ilk defa bir siteye yorum yaptım sırf hani okudum yapılan yorumları benden ne kadarda cok dertli insan varmıs dedim ve paylastm hayat sizin elinizde kötüyseniz hayat cook kötü iyiyseniz hayat cook iyi üzülüyosanız hayat üzücü mutluysanızda yasamak kadar güzel bisey yok bu böyle

ccc:
21 Kasım 2013, 19:08

birşeyi nasl kafaya takmazsınız bana bunu söyleyin yeter

kimsesiz:
21 Aralık 2013, 01:48

Hayat beni mahvetti. Yasama sewincimi elimden aldi en kucuk bir seye sinirleniyorum karsimdaki kim olursa olsun aqzima geleni soyluyorum. Biktim yasamaktan yasamak kadar igrwnc birsey yok 3 kere uzerime saldirildi en yakin arkadasimi kazada kaybettim nisanlandim olup olmadik bagryrm kiziyorum tersliyorum nisanlimi. Herkesten biktim hep bi ihtiyaclari dertleri olunca arkadas baci dost oluyorum. Ben istiyorumki benim bi dostum olsun a dn z ye hrseyimizi paylasalim konusalim yok boyle hic kimse dost olmayi beceremiyo insan oglu ne bencil varlikmis meger. Ne biriyle konusnca huzur buluyrm ne ailmn yannda ne televzyn izlerken sadece ölmeyi bekliyorum baska hic bir beklentim yok hayattan. Benim benden baskam yok bunu ogrendim ben gecde olsa ogrendim. Ben sewdiqim insanlari kiskanirim paylasamam ilgi gosterdigim gibi ilgi isterim ama nerdee hep bencillik hep.. Kimsenin umrunda deqilim ölsem tuyleri bile kipirdamaz bana dua edin bir an once oleyim baskada su hayatta hic bise istemiyorum..

Anonim:
23 Aralık 2013, 18:09

saol varolun

Barış a.:
04 Ocak 2014, 16:29

arkadaşlar bende de aynı sorun var hatta daha demin bi ruhsaal bozukluk yaşadım evde birşeye sinirim bozulduğunda annemle babama sorarım ama hafif bir bağırtıda ve sinirlenmede evde herşeye vurasım geliyor.Ve evde ailemden birisine veya dıaşardan birisine bişi yapıcam diye çok korkuyorum bana çözüm yolu önerirmisnz

burçin:
06 Ocak 2014, 00:13

aslında şu an ki hayatımın çok güzel olduğunu söylüyorlar ama ailevi sıkıntılarım yüzünden bi türlü düzelemiyorum.çocukluğumda aldığım hasarlar 2 yıldır beni aşırı derece obsesif yaptı en ufak şeye sinirleniyorum nişanlımla sürekli kavga ediyorum.ne yapacağımı bilmiyorum.3 ay kadar ilaçta kullandım ama sonra yine aynı ömür boyu kullanmakta istemiyorum hormonal bozukluk yapıyor bı de onun için sinir oluyorum.akraba ilişkilerimi sıfıra indirdim istemsiz kimseyle görüşmek muhattap olmak istemyrm yazın evleneceğim şimdi bi de ona taktım insanlarla ilişkilerim zayıf sürekli yanlış düşünüyorum herhalde nişanlımda sürekli kızıyor artık bana onunda sabrı kalmadı.ayrılsam ayrılamıyorum 2.5 yıldır beraberiz ailesinin içine girip çıkıyorum sürekli bana bi kötülükleri de olmadı ama benim bu takıntılı hallerim psikolojimin gel gitli olması beni çok rahatsz ediyor mutsuz ediyor. ne yapacağımı bilmiyorum

Burak ÖZSU:
08 Ocak 2014, 17:28

BU YAZIYI OKURKEN BİLE SİNİRLENDİM !!

ben:
19 Ocak 2014, 09:31

Herşeye bagrıyorum ve o kadar sinirliyimki onume gelen iyi soze bile bagiri oldum sinirleimi kontor edemiyorum :( güçsüzüm artık yapacak bişeyim yok

musa kaptan:
01 Şubat 2014, 01:37

Aga bu sikintilar yasandikca tecrubeler olusuyo insanlar zamanla degisir gelisir neler cekenler var aynilarini yasadim yasiyorum pozitif olup namaz kilmak herseyin ilaci allah kimseyi dermansiz hasta etmesin sakat yada ozurlu degiliz ya bizim ulkemizde bunlar normal hayat bu hale getiriyor

adsiz:
04 Şubat 2014, 22:31

Son zamanlarda ben de durduk yere agliyorum bana kalirsa bunum sebebi ailem cok uzerime geliyorlar en ufal hatam da bile

adsiz:
04 Şubat 2014, 22:35

Son zamanlarda ben de durduk yere agloyorum bana kalirsa bunun sebebi benim herseyi kafama takiyorummm.

adsiz:
04 Şubat 2014, 22:37

Son zamanlarda ben de durduk yere agloyorum bana kalirsa bunun sebebi benim herseyi kafama takiyorummm.ama ne olduguni yani hastamiyim anlamadimmm….

nurgül:
12 Şubat 2014, 14:39

Ya bende herşeye sinirleniyorum en küçük birşeye bile .çok sinir olduğum içinde herkes beni sinir ediyor … neden acaba

Fatma:
09 Mart 2014, 18:44

Arkadaşlar tavsiyem şudur ki kitap okuyun…

veli:
28 Nisan 2014, 16:32

ben ortaokula gidiyorum artık 8. sınıfım yoruldum gerçekten gittiğim dersanenin verdiği yığınla ödevlerde bunların cabası artık yorumldum ailem ders çalış öğretmenlerim ders çalış sınavlar bi yandan ödevler bi yandan geleceğim bi yandan artık çok yoruldum elhamdülillah allaha rabbime güveniyorum allaha şükür ama hastalık bu bazen aklıma ölsem arkamdan ağlarlarmı diye düşünüp gecelerim hep ağlaya ağlaya geçiyor artık çok huysuz oldum gerçekten bunu bende farkettim uykudan kalşktım aradan 1 saat geçmesine rağmen kendimi görüyorum ama yaptığımı ben mi yaptım bunu diye bakıyorum artık bi çare çok bunaldım çok daraldım bıktım usandım çok asabiyim

veli:
28 Nisan 2014, 16:35

bu yazı o kadar çok ki çok sinirleniyorum :) yaşam işte iyi söze bile kızaroldum

bozuk:
15 Haziran 2014, 17:19

iyi değil bütün bunlar. toplumsal olarak bozuk durum

bozuk:
15 Haziran 2014, 17:22

yani ruhsal bozukluğunu kabullenemediği zaman başkalarına hasta diyerek kendi sağlığını kurtarmaya çalışan insanlar varsa, zaten onlar hasta ediyordur başkalarını. Kaldı ki gerçek hasta kendisi . hastalığını kabullenen değil. Ne yazık ki bunların arasında doktorlar da çok.

sinirli:
19 Haziran 2014, 00:37

Bunlar gercekten ruhsal bi sorun sknti ileride buyuk sorunlar doguruyor siddet sinir titreme aglama bunlardan kurtulmanin yolunu ben hala bulamadim nabicami da bilmiorm

serkan:
25 Haziran 2014, 01:11

arkadaslar cogunuz paylasmissiniz lakin bazilariniz normal seyler yazmissin ben kriz gecirdim krizde disler damarlar kilitleniyor her yeri yumruklamak hatirlamamak isteniyor ve de kriz gecirirken beyin ile diger organlar arasunda kopukluk oluyor soyle ben dusunuyorum ama yapamiyorum hastaneye kaldirildim 3 tane sakinlestirici verdiler en sonunda uyumusum

sevgi:
26 Temmuz 2014, 00:03

Geçmiş olsun Allah yardımcımız olsun sizinki de imtihan geçecek inşlh.Bende çok sinirliyim ve çevremi de üzu yorum.

berkcan:
08 Ağustos 2014, 21:38

Bunun baska bir tedavisi yok mu ya

ali:
09 Eylül 2014, 19:39

Allah hepimizin yardimcisi olsun arkadaslar bu devir yipratma biktirma devri amac bu insallh hepimiz Allahin yardimiyla atlatiriz bu durumu

Anonim:
28 Eylül 2014, 00:13

Benim değil ancak sevgilimin sinir hastalığı var ve başına bir şey gelecek diye çok korkuyorum. Doktora gitmeyi istemiyor. Ona bir şey olucak diye çok korkuyorum. Eğer bizim kendimiz yapabileceğimiz bir tedavi varsa paylaşır mısınız lütfen?

tuba:
06 Ekim 2014, 13:03

hergün sevgilimle kavga ediyorum bazen beni aldattığını vw başkasına baktığını düşünüyorum ama biliyorum ki o öyle biri değil ağlayıp duruyorum çok alıngan olmaya başladım ve etrafımdakileride etkiliyo sadece bağırıyorum ağlıyorum ve uyuyamıyorum düşünce tarzım değişti herkes sanki kötü konuşuyır gibime geliyo ne yaparım bilmiyorum

delirmiş:
25 Ekim 2014, 11:52

Çok yorgunum çocuklardan annemden işten sıkıldım seslerine dayanamıyorum gülmelerine konuşmalarına oturmalarına devamlı dağıtıp kitletmslerine her seferinde pis bulduğum banyo tuvalete devamlı yemek yemelerine saç kıllarına sakal kıllarına ağlayarak konuşan çocuklara bağırarak gülen çocuklara devamlı benden yemek bekleyenlere sinir oluyorummmmmmmmmmm…acıktım,ilaçsaatim geldi mi,her gün ilacı dün vermedin sabah neden 3 verdin şimdi 2 verdin diyen alzheimer hastası,devamlı anne ablam bana bunu yaptı,abim bunu yaptı ,anneanneM,bunu yaptı,kizım 7. kanal ac,reklam başlar kanalımı değiştirdin seyrettiğini unutur fox u aç ,onu seyrederken ne dedi bu ne dedi tercûme et Kocana lokanta gibi yemek yap üretemez sofradan kalkmadan çayın nerde desin çocukları yıka ananı yıka kendini yıka kovanı traş et ordu gibi bulaşığı yıka bir insanda bir bardağı kaldırsa ne olur kendi yataklarını toplasa yoruldu:mmmmmmm çıldırmaya hakkım yok mu delirmeye yorulmaya uyumaya gece 2 de sadece saat kaç demek için uyandırılıyorum her gece cinnete hakkım yok mu meğer ne kadar taviz vermişim sırtımda taşımışım all koptummm

lale gül:
17 Kasım 2014, 20:36

ya bende çok sinirli biriyim özellikle de sinirlenince ellerimin ve sesimin titremesinden çok muzdaribim. sinirlenince gözlerim de büyüyormuş bi aceyip oluyormuş. kalbim yerşnden çıkacakmış gibi oluyor. arkadaşlr sizce ben bir sinir hastası mıyım doktora gitmeli miyim :(

ali şahin kaya:
23 Ocak 2015, 12:17

yazrken bile aglıyorum bunaldım hastalım yüzünden çalışamıyorum uyku sorunlarım var yasadım sehri bırakıp bi yerlere mutlu olcam biyerlere gitmek istiyorum çok kötüyüm of ya

Anonim:
07 Nisan 2015, 08:35

slm arkadaşlar bu tür hastalıklara sabredecegiz

akrep:
10 Mayıs 2015, 11:53

arkadaşlarbenimdesinirsorunlarımvarsevdiklerimikırıpgeçiyorumsinirlerimehakimolamıyorumbenimgibiolançokinsanınoldugunuokumakhayatşartlarıiçhuzursuzluksaygıbitinceherşeyikafayatakıpbaşlıyorsungerilmeyebenkendimiarzazannederdimbenimgibiolaninsanlaraallahyardımetsinbenolurolmazherşeyesinirleniyorum

hulyaa:
19 Aralık 2015, 10:41

ya bende sikildim bu hayattan cok yoruldum hep sinirliyim kardeslerimin bi lafi bile bna dokunuyo hemn onlara bagirip cagiriyom kalplerini kiriyom sonra yanliz kalip agliyorum onlari kirdim diye erkek arkadasimla cok iyi geciniyoz birde. bana yaptigi hatalar aklima geldikce cildirip onun yuzune vuruyom hep kavga ediyim bna yardim edin kafayi yemk uzereyim nasil duzelebilirim hic bi hatayi unutamiyorum.icime atiyorum kimseye belli etmemeye calistikca kahroluyirum

ali taşın:
08 Haziran 2017, 16:49

Valla arkadaşlar ben de son zamanlar sorunlar çıkmaya başladı. AMA SİZİN GİBİ PES ETMİYORUM :) ruhsal olarak size sorun yapanları hayatınızdan çıkarın.. Spor yapın, gezin ..
Kafanızdan o saçma sapan şeyleri silin.. Bunları nasıl yaparız ? Komik videolar izleyin .. Hafızanızı güçlendirin kitap okuyun. .. Bunları yapıp hala sorunlarınız devam ediyorsa , o sorununuzla yüzleşin :) çünkü aklınız sizle oyun oynar, korku yayılan ve tetiklenen bir oladır. SİZ DAİMA İYİSİNİZ, BEN DAİMA İYİYİM VE HEDEFLERİM VAR. Kafanızda kurallarınız ve gelecek hakkında planlarınız olsun.. Alkol ve hap kullanmadan bu işin içinde çıkacağınıza eminim :) Hayırlı günler <3

Emre:
24 Kasım 2017, 20:46

Lanettt olsunnnnnnn aminaakoyim boylee hayatinnn ne boktan bir insanim nasil bir hayat yasiyorum ulan rahat olsam bile rahat batiyor yahu o kadar iyilik dusunen bi insanim herkese yardim etmek istiyorum fakat insanlardan aldigim tecrubeler yuzunden cok yiprandim herseyin farkinda olmak o kadar yordu ki zaten hayatim on numara degil hep birseyleri bekliyorum iyi olmasini sabirla bekliyorum ama bu zaman zehir gibi yakiyor her salise yuregimi guzel seyleri beklerken daha kotuleri geliyor sabir sabir o kadar yilin sabri varki ustumde dayanamiyorum artik cok korkuyorum sinir hastasi oldum bu surecte ani parlamalarim degisik depresif ruh hali icine giriyorum insanlara ani sinir halinde zarar vermek istemiyorum . İcimdeki duygulari bastiramiyorum . Insanlardan kacasim geliyor kendimden nefret ediyorum yandikk bittik kül oluyoruzz yavas yavas

YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar