Bakımlıyız > Güzellik>Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Biz kadınlar için makyaj yapmak güzelliğimizi ön plana çıkarmak ya da kusurlarımızı gidermek için yaptığı bir uygulamadır. Ancak bilinçsiz makyaj yapmak bazen istemediğimiz sonuçlara yol açabiliyor. Daha güzel bir görünüme sahip olmak için sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecek makyaj yapıyor olabilir misiniz ? Aşağıdaki makyaj hatalarına bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Kırmızı ve siyahın uyumsuzluğu

Kırmızı rujun doğru tonu, tek başına ya da ince bir siyah eyelinerla kullanıldığında harikalar yaratır. Ancak yoğun siyah göz makyajıyla birlikte kullanıldığında, çok abartılı bir görünüme neden olarak yaşı en az 5 yaş büyütür. Bu yüzden yoğun dumanlı makyajla kırmızı ruju kullanmak yerine, açık tonlara yönelmelisin.

Dudaklara daha koyu bir tonda kalem çekmek

Dudak renginden daha koyu tonda bir dudak kalemi çekmek, 80’lerin modası olarak tarihin tozlu sayfalarına gömülmeli! Aksi takdirde olduğundan 10 yaş daha yaşlı görünebilir ve eski pop şarkıcılarını andırabilirsin!

Aşırı fondöten kullanımına dikkat edin

İnce çizgiler oluştuğunda ve güneş lekeleri çoğaldığında, çoğumuz fondöten kullanımını artırırız. Ne yazık ki aşırı fondöten kullanımı, kusurları saklamak yerine dikkati onların üzerine çeker. Dozu kaçan fondöten boşlukların arasına girer ve kırışıklıkları daha belirgin gösterir. Ayrıca cilt yüzeyinde fazladan bir kat oluşturarak ağır bir görünüme neden olur. Pürüzsüz bir görünüm için, öncelikle cildini iyi nemlendirerek, fondöteni ince bir kat halinde iyice yayarak uygulaman yeterlidir. Eğer seni çok rahatsız eden kusurların varsa, kapatıcıyı yalnızca kusurlu bölgelerine uygula ve ince bir kat halinde pudra sür.

Cilt tipinize uygun pudra seçin

Cildin yağını dengeleyerek ten makyajını kusursuzlaştırmak kullanılan pudra, cilt tipine uygun değilse, fazla kuru bir görünüm yaratabilir veya işe yaramayabilir. Aynı şekilde pudrayı fazla kaçırırsan, cildin nemini kaybederek kuru bir görünüme yol açar. Bu da kırışıklıkları belirginleştirir. Bu yüzden ten tipine uygun pudrayı seçmeli, aşırı kullanımdan kaçınmalısın. Cildine uygun pudrayı nasıl seçeceğini öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Maskaranızın akmamasına dikkat edin

Maskaralar, bir makyaj çantasının baş tacı! Ancak sık maskara kullanımı, bir şartı da beraberinde getiriyor: Göz makyajı temizliğine dikkat etmek… Yeterince temizlenmemiş maskara, uyku esnasında akarak göz altlarına dağılır. Bu da göz altlarının morarmış gibi görünmesine sebep olur. Aynı zamanda, uzun vadede göz altlarının erken kırışmasına da yol açar. Yorgun ve yaşlı bir görünümden kaçınmak ve göz altlarını korumak için, maskaranı hafif yağlı formüllü bir temizleyiciyle düzenli olarak çıkarmalısın.

kaynak: makyaj.com
Görüntülenme: 1

14 Şubat 2016 tarihinde, Güzellik, Makyaj kategorisi altında, Editör tarafından yayınlandı.

Etiketler:

TOPLAM 1 YORUM YAPILMIŞ
Gizem:
21 Aralık 2016, 18:28

Ben bunları okuyamamış çok uzun?????

YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar