Bakımlıyız > İlişkiler - Kişisel Gelişim>Stresle Başa Çıkmanın Yolları

Stresle başa çıkmanın yolları

Stresle başa çıkmanın yolları

Strese Karşı Yapılması Gerekenler

Sakin olmak çoğu zaman pek de mümkün değildir. Özellikle iş hayatı stresin en önemli faktörlerinden biridir. Peki stresle başa çıkmak için yapmamız gerekenler neler? Yazımızda stresle başa çıkmanın birkaç yolunu paylaştık.

  • Bilgisayar başında çalışıyorsanız, işinizi bir 10 dakika bırakın. Hemen dışarı çıkıp hava alın. Biraz temiz hava kendinize gelmenize yardımcı olacaktır.
  • Niye yapamıyorum başaramıyorum, olmuyor demek yerine bazen olduğu kadar demeyi bilmeniz gerekir. Çok fazla kafaya takmak stresin baş habercisidir.
  • Son yapılan araştırmalarda magnezyumun strese birebir olduğu ortaya çıktı. Magnezyumun en iyi kaynakları; kurubaklagiller, yağlı tohumlar ve tam tahıl taneleridir. Magnezyum eksikliği yaşamamak için, haftada 1 ya da 2 öğün kurufasulye, nohut veya mercimek yemeği yiyebilirsiniz.
  • Mizah stresin en iyi çözümlerinden biridir. Sinirli iseniz sizi en çok güldürebilecek şeyleri yapın. Açın bir komedi dizisi, filmi izleyin, karikatürlere bakın vb…
  • Sakinleştirici bitki çayları içebilirsiniz. Papatya çayı, kediotu kökü çayı, çarkıfelek çayı, melisa çayı ve sarı kantoron çayı sakinleştirici etkiye sahiptir.
  • Sinirlendiğiniz şey çözüm bulunamayacak durumda ise kabullenmeyi ve sindirmeyi deneyin. Tabi içinize de atmayın.
  • Son olarak strese başa çıkmakta gerçekten büyük güçlükler çekiyorsanız, terapist yardımı almanızı tavsiye ederiz. Doktora gitmek ileri seviyedeki stres durumlarında her zaman daha kesin çözümler getirmektedir.Görüntülenme: 1

23 Nisan 2013 tarihinde, İlişkiler - Kişisel Gelişim, Kişisel Gelişim kategorisi altında, nurcinyalcin tarafından yayınlandı.

Nurçin Yalçın

Yazıyor...
Moda ile kafayı bozmuş şahsiyet
TOPLAM 1 YORUM YAPILMIŞ
Elif:
14 Nisan 2017, 22:36

Teşekkürler

YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar