Bakımlıyız > İlişkiler - Kişisel Gelişim>Zamanı Doğru Değerlendirmenin Yolları

Genç kalmakjpg

Genç kalmakjpg

Yeni lise, üniversite derken bakmışsınız bir çırpıda zaman geçmiş ve siz nereden yakalayabileceğinizi bilememişsiniz. İşe başlamış tüm özel zevklerinizi de ertelemeye başlamışsınız. Hele bir de evli ve çocuklu iseniz, çocuktu yemekti derken yıllar yıllar geçmiş. Dilerseniz 17 yaşında dilerseniz 50 yaşında olun zamanı yakalamak için hiçbir zaman gecikmediğinizi bilmeniz, zamanı doğru değerlendirmenin yollarından ilkidir. Hiçbir şeyi kaçırmadığınızı bilerek başlayın bu yeni yaşam formuna. Zamanı doğru değerlendirmek için 1 numaralı kuralınız “Hiçbir şey için gecikmedim” demek olsun.

Kendinize günde 1 saat olsa bile zaman ayırın. Bu 1 saatte dilerseniz kitap okuyun, dilerseniz merakla beklediğiniz bir filmi izleyin, dilerseniz manikür yapın, yaptırın. Ruhen ve madden kendinizi beslemeye ayırın şu 1 saati.

Programlı yaşayın. Herkes akışına bırakın der ama programlı olmassanız zamana hükmetmeniz zorlaşır. Sizi ve etrafınızdakileri kasmayacak programlar oluşturun. Planlı yaşamak çoğu zaman mutluluğu beraberinde getirir.

Vücudunuza bakın. Hangi yaşta olursanız olun, bakım önemlidir. Kendinizi güzel veya yakışıklı hissetmek, zamanın geçtiğini bedeninizde görmenizi engeller.

Stresten uzak durun. Sıkıntılı ortamlara girmekten kaçının. Sıkıntılı ortamlar sizi strese sokar ve stres de zamanın bir numaralı düşmanıdır. Stresli insanlar yaşından erken yaşlanır.

Sağlıklı beslenin. Beslenmenize dikkat edin. Saatli ve programlı beslenin. Bu sayede vücudunuza bir armağan vermiş olacak ve erken yaşlanmasını engellemiş olacaksınız.

Sevdiklerinize vakit ayırın. Sevdiğiniz insanlarla olan beraberlikler, stresi uzak tutar. Mutlu ortamlarda bulunmaya çalışın. Sevdiklerinizin özel günlerini ihmal etmeyin.

Hayır demesini bilin. Evet dediğiniz kadar hayırlarınız da olsun. Unutmayın bir kere dünyaya geliyorsunuz ve bu sizin hayatınız. İstemediğiniz şeyleri yapmayın. Kimseyi üzmemek adına kendinizi üzmeyin.

Zamana hükmetmek mümkün değildir ama onu yavaşlatmak gayet mümkündür. Mümkün olduğunca yukarıda bahsettiklerimizi uygularsanız, mutlu bir hayat sürmeniz ve zamanı doğru değerlendirmeniz oldukça muhtemeldir.

zamanı durdurmak

zamanı durdurmak
Görüntülenme: 2.660

10 Nisan 2013 tarihinde, İlişkiler - Kişisel Gelişim, Kişisel Gelişim kategorisi altında, nurcinyalcin tarafından yayınlandı.

Etiketler:

Nurçin Yalçın

Yazıyor...
Moda ile kafayı bozmuş şahsiyet
YORUM YAPILMAMIŞ, ÖYLEYSE SİZ YORUMLAYIN
YORUM YAPIN
Ad soyad
E-mail
Web adresi
Follow Me on Pinterest
BURÇ YORUMLARI
Son Konular
Soru Cevap
Dantel
Galeri
Örgü
İletişim
Yer Sağlayıcı
Gizlilik Bildirimi
Harita
Alexa
DMCA.com


Copyright © 2008 - 2017 Bakimliyiz.com

Kaynaklar