bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Psikoloji

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 06-07-2008, 01:51   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi

Aşağıdakilerden en az besinin varlığı ile erişkinliğin erken dönemleri de başlayan Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi üstünlük hisleri Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi beğenilme ihtiyacı ve kendini başkasının yerine koyamayıp Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi insanlara uygun yaklaşımlarda bulunamama ile seyreden bir rahatsızlıktır.
1-Kendisinin başkalarından çok daha önemli olduğu duygusu içindedir. ( gösterdiği başarıları Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi sahip olduğu becerilerini çok daha olağanüstü olarak görüp Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi yeterli bir temeli olmamasına karsın çok değerli ve yüksek bir şahsiyet olarak bilinmeyi bekler.)
2- Düşünceleri Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisihayalleri büyük bir güç Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi engin bir deha Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi kusursuz bir güzellik ve mükemmel Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi sonsuz sevgi üzerinedir.
3-Özel Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi benzeri olmayan biri olup Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi kendisini ancak çok zeki ve ustun nitelikli kişilerin anlayabileceğini düşünür ve sadece bu kişilerle ilişki kurup Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi dostlarını bu kişilerden seçmeyi düşünür.
4-Çevresindekiler tarafından çok beğenilmeyi bekler.
5-Hak ettiği duygusu içindedir. Sahsına özel Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi başvuran diğer kişilerden farklı bir tedavi uygulanacağı düşünceleri ve davranışları içindedir.
6-Diğer insanlarla karşılıklı ilişkilerinde bencilce Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi çıkar düşünerek hareket eder. Başkalarının zaaflarından yararlanıp Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi hedeflerine ulaşmayı gözetir.
7-Kendini diğer kişilerin yerine koyup Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi onların hissettikleri Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi düşündükleri ya da ihtiyaçları konularını anlamaya ve bunlara saygı duymaya isteksizdir.
8-Genellikle başkalarının başarıları Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi yaptıkları Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi değerleri ve onların genel olarak varlıklarını kıskanabilirler. Diğerlerinin de kendilerini kıskandığını düşünürler.
9-Kendini beğenmiş Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi ukala ve küstahça tutumlar içine girerler.
Kendilerinin çok önemli Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi vazgeçilemez oldukları seklinde bir düşünce içerikleri vardır. Halk arasında”Büyük dağları ben yarattım” denen tavırlar içindedirler Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi gösterişçi ve kendini metheden konuşma ve davranışlar içindedirler. Bunların karşılığında bekledikleri ilgi Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi övgü Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi hayranlık ifadeleri ile karsılaşmadıklarında hayrete düşüp Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi hayal kırıklığı ve mutsuzluk dönemleri yasayabilirler. Başkalarının da kendi başarılarındaki katkısını gözardı edip Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi onları hesaba katmazlar. Otorite ya da üst düzey kişilerle ilesin kurmak için çabalayıp Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi bağlantı kurdukları bu kişilere abartılı nitelikler atfederler. Bu şekilde kendilerini de bu kişilerden varsayarlar. Daima bir kurumun en yetkilisi ( başhekim Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi profesör Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi mudur Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi komutan Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi işveren vs.) gibi en yetkili ile iletişime geçip Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi diğerlerinin fikirlerine aldırmazlar.
Devamlı olarak birselde ne kadar iyi oldukları Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi oradakilerin kendilerini nasıl el üstünde tutup Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi değer verdiği Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi sevgi ve saygıyla karşılandığı üzerinde düşünürler. Çevrelerinden sürekli övgü Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi alkış beklerler. Sıra beklemek Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi izin istemek Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi yol vermek onların sözlüğünde olmayan kavramlardır. Çünkü kendilerine göre hersele hakları vardır ve daima bir öncelikleri olduğu düşüncesi içindedirler. Başkalarından bu konularda destek ve yardim göremediklerinde öfkelenirler. Başkalarını kendi isleri ve aaafi için köle gibi kullanabilir Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi yakın çevrelerini üst düzey ya da kendilerini pohpohlayacak kişilerden seçerler (en güzel Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisien tanınmış kişiyle görünmek Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi arkadaşlık etmek Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi bu amaçla o tur kişilerin bulunduğu sosyal klüp Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi derneklere girip Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisifaaliyetlerde bulunmak gibi).
Diğer kişilerin içinde bulundukları durumlar konusunda aşağılayıcı Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi eleştirici Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi ilgisiz ve hafife alır bir tavır sergilerken Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi kendinin karsılaştıklarını derinlemesine aktarmaya çalışarak cifte standart uygulayabilirler.
Herkesin başarısına haset edip Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi onların hiç birsele layık olmadıkları Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi kendilerinin de isterlerse kolayca onu yapabileceklerini düşünürler.
Kendilerine yapılan en ufak yapıcı eleştiri ya da düzeltme Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisiekleme ve öneri bu kişileri ağır bir şekilde yaralayabilir. Bu durumda küçük duşmuş Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi mahvolmuş Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisiortada bırakılmış hissedebilirler. Bu durumda aniden hiddetlenip Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi kırıcı olabilirler. Bunlardan ötürü sosyal ilişkileri bozuk olup başarıları devamlı olamaz. Başkaları ile yarışma gerektiren islerde yenilme riski nedeniyle Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisibu islere karsı isteksizlikleri is ve sosyal hayatta beklenen düzeyin altına düşmelerine yol açabilir.
Birlikte bulunabilen rahatsızlıklar:
-Majör depresyon
-Distimi
-Anoreksia nervosa
-Madde kullanım bozukluğu
-Kişilik bozuklukları ( histrionik Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi borderline Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi
antisosyal Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi paranoid k.b.)
Kimlerde görülebilmektedir:
Vakaların yarıdan çoğunu erkekler oluşturmaktadır. Toplumda % 1 den daha az oranda görülmektedir.
Tedavi:
Bireysel psikoterapi uygulanmalıdır. Tedavide kişiliğe ait abartılı beklentiler Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi düşünceler ve davranışların uygun ve gerçekçi olanlarla değişimi Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi kişiler arası yaklaşımların düzeltilmesi ve kırılgan yapı üzerinde çalışılır.
Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi

Çocuk ve erişkinde psikiatrik ilaç tedavisi konusu, SAĞLIK / Psikoloji forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Çocuk İstismarı: Çocuk Cinsel Tacizi Bkmlyz Psikoloji 0 06-07-2008 01:48
En doğal ilaç balık Hürriyet Sağlık Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 26-05-2008 12:10
Çocuk Modası ve Çocuk Moda Markaları... Bkmlyz Çocuk Giysileri ve Çocuk Modası 0 11-05-2008 04:12
Bekarlar çok ilaç içiyor Bakimliyiz Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 24-03-2008 05:32

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:45 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.