bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > FORUM GENEL > Burçlar, Tarot ve Astroloji > Rüya Yorumları

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 02-08-2013, 01:22   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Rüyada çöpte ekmek görmek

Rüyada çöpte ekmek görmek-ruyada copten ekmek almak-rüyada cöpten ekmek toplamak

Rüyada ekmek dinin temeli olan ve ruhu ayakta tutan ilme ve İslama ve kişiye hayat veren ve insanın hayatta kalmasına sebep olan mala delalet eder. Ekmek görmek kitaba sünnete bazende terbiye eden ve besleyen anneye kişinin kendisi ile nef*sini koruduğu ve dinini muhafaza ettiği hanıma delalet eder.
Taze ekmek ihlâslı ilme güzel geçime beyaz ve güzel hanıma arpa karıştırılmış undan yapılan ekmek bunların zıddına delalet eder. Rüyada ekmeği insanların arasında paylaştığını gören kimse ilim talebesi ise ihti*yacı olan ilmi öğrenir. Vaaz eden bir kimse ise bu rüya onun vaazı ve nasi*hatleridir. Ancak ekmek dağıttığı kimseler kendisinden üstün kimseler ise ve muhtaç değillerse rüya sahibine o kişilerden gelecek iyiliğe delalettir.
Bir ölünün kendisine ekmek vermesi hiç beklemediği bir yerden gele*cek mala delalet eder. Rüyada ekmeği bulutların çatıların ya da yüksek ağaçların üstünde görmek ekmeğin ve unlu mamullerin pahalanmasına ekmeğin yerlerde ayaklar altında çiğnendiğini görmek şımarıklık ve reha*vet getiren büyük ucuzluğa delalet eder.
Bir ölüye ekmek aldığını ya da ekmeği ateşe helaya ya da katran ka*zanına düşürdüğünü gören kimsenin durumuna bakılır. Eğer bu kimse boz*gunculuk çıkartan ya da insanları bidatlere götüren ya da insanları fitneye düşüren bir kimse ise ekmek o kimsenin dinini kaybetmesine ve dini ifsat etmesine bunlardan hiçbiri yok ise ve hasta bir hanımı varsa hanımının vefatına dini zayıf bir kimse ise dinini ifsat etmesine delalet eder. Ek*meğe bevl etmek mahremi olan bir kimse ile evlenmesine delalet eder.
Rüyada ekmekçi yaşlı bir kimse ise kiramen kâtibin meleklerine genç bir kimse ise katil kimseye delalettir. Rüyada ekmek pişirdiğini gören kimse sürekli kazanç sağlayacağı bir geçim kaynağı talep eder. Fırın soğumaması için ekmeği acele hazırlamak bir devlet ele geçirmeye ve ekmek miktarınca mal kazanmaya delalet eder.
Rüyada ekmek kişinin ömrüdür. Bir ekmek kırk senedir. Ekmekteki noksan*lık ömrün noksanlığıdır. Ekmeğin güzelliği hayatın güzelliğidir.
Bir tabirde ekmek; bir dirhem gümüş paraya berekete hazır rızka ve üzüntünün gitmesine delalet eder. Nitekim ayeti kerimede şöyle buyrulur. (Derler ki; bizden üzüntüyü gideren Allaha hamd olsun! Gerçekten rab-bimiz çok bağışlayan çok nimet verendir)173 Müfessirler ayeti kerimedeki üzüntüyü ekmekle tefsir etmişlerdir.
Rüyada yemediği ekmekler görmek en yakın zamanda kardeşleri ile karşılaşmaya elinde esmer ekmek görmek rahat bir geçime ve orta halli bir dini yaşama arpa ekmeği görmek verâ ve takva ile sıkıntılı yaşama kurumuş ekmek geçim darlığına delalet eder.
Kendisine ekmek parçası verildiğini görmek ömrünün bittiğine ve ecelinin yaklaştığına bir tabirde ise güzel geçime ekmekten bir parça almak tamahkâr kimseye delalet eder.
Bekâr kimsenin ekmek görmesi evliliğe taze ve temiz ekmek sulta*nın adaletine tacir kimsenin insafına sanatkârın nasihatine ekmeğin sı*caklığı nifaka ve mahrumiyete delalet eder. Alnında asılı ekmek kişinin fakirliğine parça ekmek sahibine fayda vermeyen ve zekâtı ödenmeyen çok mala köz üstünde pişirilmiş ekmek yemek geçim darlığına katık ol*maksızın sadece ekmek yemek rüya sahibinin tek başına ölmesine delalet eder.
Bazı tabirlerde; pişmemiş ekmek şiddetli hummaya lavaş ekmeği ra*hat geçime ya da çok gösterilen az kazanca ince ekmek kısa ömre delalet eder
Yuvarlak ekmek az kazanca somun ekmeği çok kazanca delalet eder.
Nablusi (rahmetullahi aleyh)’in tabiri: Rüyada ekmeğin birçok tabiri vardır. Beyaz ekmek kolay ve bereketli geçime siyah ekmek sıkıntılı ve dar geçime delalet eder.
Bir tabirde her ekmek rüya sahibinin maddi durumuna göre bin yüz ya da on dirhem gümüş para gibi belli bir miktara delalet eder. Tuzlu ekmek hayata tatlı ekmek fiyatların artmasına delalettir. Ek*meği çöplük yerlerinde görmek ucuzluktur. Geniş yayvan ekmek uzun ömre rahat geçime küçük yuvarlak ekmek kısa ömre ve dar geçime arpa ekmeği yemek böyle bir âdeti olmayan kimse için darlığa ve pahalılığa delalet eder.
Zira arpa ekmeği kıtlık zamanında ve pahalılıkta yenir. Kek ve peksimet vücut sağlığına küflenmiş ekmek ruhsatlara ekme*ğin kanatları olması fiyatların yükselmesine kırık ekmekler bolluğa bere*kete somun ekmeği hanıma çocuğa ya da senenin tamamına delalet eder.
Mayasız ekmek borçlanmaya ya da borç vermeye kuru ekmek hali vakti yerinde olan kimseler için felakete pasta türü yiyecekler yolculuğa bunları yemeğe gücü yetmeyen kimseler için üzüntü keder ve sıkıntıya delalet eder. Künefe ilme ve hidayete delalet eder. Küflenmiş ekmek di*nin fesadına islamdan dönmeye ve hanımın halinin bozulmasına çeşitli renk ve parçalarda ekmek parçaları sadaka ve faizden kazanılan mala ek*meğin içi faydalı ilme söz ve amelde ihlâsa ekmeğin kabuğu riya ve nifaka delalet eder.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Rüyada çöpte ekmek görmek

Rüyada çöpte ekmek görmek konusu, Burçlar, Tarot ve Astroloji / Rüya Yorumları forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: rüyada çöpte ekmek görmek, rüyada çöpten ekmek almak, rüyada çöpten ekmek toplamak, rüyada çöpten ekmek yemek, ruyada copten ekmek almak, rüyada çöpte ekmek görmek ne demek, rüyada çöpten ekmek çıkarmak, rüyada çöpten yemek yemek, rüyada ekmeği çöpte görmek, çöpte ekmek görmek, ruyada copte ekmek gormek, rüyada çöpten yemek toplamak, rüyada çöpte ekmek toplamak, rüyada çöpten ekmek alıp yemek, ruyada copten ekmek toplamak,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Rüyada buzdolabında et görmek elif Rüya Yorumları 0 01-08-2013 03:58
Rüyada iskelet görmek elif Rüya Yorumları 0 01-08-2013 03:50
Rüyada aşure görmek elif Rüya Yorumları 0 01-08-2013 03:49
Rüyada Çöl Görmek nimlahza Rüya Yorumları 0 11-05-2011 03:08
Rüyada Aldatıldıgını Görmek mormavi Rüya Yorumları 2 25-03-2010 01:49

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:14 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats