bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM > Saç Bakımı > Saç Bakım Ürünleri

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 01-07-2008, 12:45   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart ORZAX HERBAL GLO Saç Besleyici Formül

Herbal Glo Saç Besleyici Formül
Etkileri
Düzenli kullanıldığında saç dökülmesi cansız ve güçsüz saç belirtilerini azaltır.
Zayıf saçları besler ve geliştirir.
Zengin protein içeriğiyle saç derisini güçlendirir.
Sağlıklı saç gelişimine yardımcı olur.
Besleyici ve yumuşatıcı özelliği ile saçların rahatça taranmasını canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Kullanılışı
Herbal Glo Saç Besleyici Conditioner '' i ıslak saça iyice sürünüz. Bir iki dakika kadar bekleyip bol suyla durulayınız. Saçınızda ipeksi bir yumuşaklık hissedeceksiniz.
Tek başına kullanılabileceği gibi daha iyi sonuç almak için Herbal Glo Saç Uyarıcı Formül ve Herbal Glo Derinlemesine Temizleyen Şampuan ile birlikte kullanılması önerilir.

İçindekiler
Hydrolised Wheat Protein (Hidrolize Buğday Proteini)
Saw Palmetto
Chamomile (Matricaria) Extract
Ginkgo Biloba
Green Tea Extract (Yeşil Çay)
Panthenol (Vitamin B 5)
Polysorbate 80
Horsetail Extract
Neetle Extract (Isırgan Otu)
Tocopheryl Acetate (Vitamin E)
İnositol
Biotin
Aspalatus Linearis (Rooibos Extract)
Hemp Seed Oil (Keten Tohumu)
Aloe Barbadensis (Aloe Vera)
CoQ 10
Niacin
Pygeum Extract
Rosemary
Alpha Lipoic Acid
Capsicum ( Cayenne Pepper)
Willow Herb Exract (Söğüt Ağacı Özü)
Grape Fruit Extract (Üzüm Çekirdeği Özü)
Cetyl Trimethyl Ammonium Chloride
Cetyl Alchool
İsopropyl myristate

Hydrolised Wheat Protein (Hidrolize Buğday Proteini)
Yaşlanmayı ve hücre dejenerasyonunu engeller. Saçın dayanıklılığını arttırırken saçları nem kaybına karşı korur. Ayrıca saçları kökten uca kadar besleyerek saçlara canlılık verir. Yıpranmış saçları onarır.

Saw Palmetto
Bu küçük palmiye ağacının koyu kırmızı meyvesi Birleşik Devletlerin güneydoğusunda olduğu gibi aşırı sıcak iklimlerde yetişir. Finasterid ile eş değerde 5 alfa redüktaz enzimini inhibe eder. Erkeklerde saç dökülmesinin ana nedenlerinden biri erkeklik hormonu olan testosteronun daha aktif bir molekül olan dihidrotestosterona (DHT) dönüşmesidir. DHT saç foliküllerini minyatürize ederek işlevini yerine getirmesini engeller ve saçların dökülmesine neden olur.

Saw Palmettonun liposterolik özü saçlı deride bulunan 5 alfa redüktaz enziminin tip I ve tip II izoformlarını inhibe ederek vücuttaki dihidrotestesteron (DHT) düzeyini düşürür. Bunun yanında DHT yi absorbe etmekten sorumlu hücrelerin reseptör sitelerini kilitler ve böylelikle DHT nin saç foliküllerini dejenere etmesini engeller. Bu güne kadar ki tüm çalışmalar göstermiştir ki Saw palmetto etkili bir anti-androjendir ve DHT kaynaklı saç dökülmelerinde etkilidir.

Chamomile (Matricaria) Extract
Saç derisini nemlendirir. Antiseptik ve saçın rengini açmak için kullanılır.

Ginkgo Biloba
Kan dolaşımını özellikle beyine giden kan dolaşımını arttırır. Aynı etkiyi saçlı deride kıl foliküllerine kan akışını arttırarak gösterir. Saç hücreleri tarafından oksijen kullanımını glikoz alımını ve mitokondriye ait solunumu arttırır. Güçlü antioksidan etki ile saç foliküller
inin toksik maddelerden ve serbest oksijen radikallerinden temizlenmesini sağlar.
Ginkgo Biloba bu özellikleri sonucunda saç derisini güçlendirir protein sentezini arttırır saçların güçlü ve canlı olmasını destekler. Ginkgo biloba ile yapılan klinik çalışmada tıraş edilmiş C3H türü farelerde yeniden saç çıkardığı gözlemlenmiştir.

Green Tea Extract (Yeşil Çay)
Bağışıklık sistemini destekleyici ve toksinleri uzaklaştırıcı etkileri ile saç foliküllerinin direncini arttırır ve saç sağlığını düzeltir.

Panthenol (Vitamin B 5)
Pantotenik asitin vücuttaki oranının azalması saç folikülü hücrelerinin yeterince beslenememesine neden olmaktadır. Yapılan bütün hayvan deneylerinde Pantotenik asit (PA) eksikliğinin kıllarda dökülme ile sonuçlandığı gösterilmiştir. Kafa derisine uygulanıp deri tarafından emildikten sonra fosforik asit adenin ve pentoz ile bağlanarak saçların büyümesinde son derece önemli rolü olan Koenzim A''yı oluşturur.

Koenzim A metobolizmada son derece önemli fonksiyonlar görmektedir. Özellikle saçların ve tüylerin büyümesinde etkilidir. Eksikliğinde bütün canlıların genlerinde büyümenin durması ve yavaşlaması görülür. İnsanda kıl ve saçların dökülmesi (alopesi) ve kansızlık Koenzim A'' nın eksikliğinde görülen belirtilerdendir. Hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde tüyleri beyazlaşan ve dökülen farelere yeniden Pantotenik asit verildiğinde tüylerin yeniden çıktığı gözlenmiştir.
Bu da pantotenik asidin saç sağlığı açısından ne kadar önemli bir faktör olduğunu göstermektedir. Saçların sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan en önemli vitamin B grubu vitaminlerinden özellikle Pro vitamin B5''dir. Pantotenik asit in saç üzerindeki etkileri şunlardır: saç oluşumu destekler hasar görmüş saçları onarır saçları nemlendirir saçları korur canlılık ve parlaklık sağlar.

Polysorbate 80
Saçlı derideki fazla yağ saç dökülmelerine zemin hazırlar. Hücre zarının yağ ihtiyacı var fakat çok fazla yağ birikmesi olduğunda bu yağ hücrelerin bölünmesini engeller ve saç dökülmelerine neden olur. Polysorbat saç folikülleri etrafındaki dokuyu temizler; Saçlı deride hücre büyümesi ve üretilmesi için çok önemli olan histamin salgılanmasını uyarır DHT yi uzaklaştırıcı etkisi vardır. Ayrıca saç foliküllerindeki hücrelerin genetik aktivitesine etki ederek toksinlerin sebep olduğu erken doku hasarlarını geriletir.

Horsetail Extract (Silica)
Silica normalde saç ve ciltte bulunan eser elementlerden biridir. Silica bağ dokularının normal büyümesi ve gelişmesi için hem metabolik hem de yapısal bakımdan son derece önemlidir. Ek olarak silika saç gövdesinin önemli bir maddesi olan keratin sülfat yapımı için de gereklidir.

Androgenetik saç dökülmesi olan insanlarda yapılan bir çalışmada silica ve balık ekstrelerinin birlikte kullanılması ile saç dökülmesinin ve follüküller inflamasyonun azaldığı gösterilmiştir. Ayrıca Silika damar açıcı özelliği ile kafa derisine kan akışını arttırarak saç büyümesini hızlandırır. Vitamin ve mineral deposudur. İçeriğindeki alkaloidler steroller ve silisilik asitle (silica) kafa derisini beslerken; saçların dolgun ve parlak renkli olmalarını sağlar.

Neetle Extract (Isırgan Otu)
Isırgan otu her türlü saça iyi geldiğinden herkes tarafından kullanılabilir. Damar tıkanıklıklarının önlenmesinde ısırgan otu çok önemli rol oynar. Isırgan otu saçlı deride kan dolaşımını artırır foliküllerdeki mikro sirkülâsyonu hızlandırır. Saç dökülmesini önler ve saçın yumuşak parlak ve düz hale gelmesini sağlar. Saçtaki kepeklenmeyi de azaltır.

Tocopheryl Acetate (Vitamin E)
Güçlü bir antioksidandır. Yaşlanma belirtilerini yavaşlatır saçlı deri üzerinde canlandırıcı ve sıkılaştırıcı

İnositol
Saç büyümesi için gerekli bir vitamindir. Hasar onarıcı etkilidir. B vitamin ailesinden kabul edilir. Fareler üzerinde yapılan çalışmalarda inositol eksikliğine bağlı olarak tüy dökülmesi dermatit ve çeşitli göz hastalıkları görülmüştür.

Biotin
Beslenmede tavsiye edilen biotin miktarını azaltan veya tamamen kesen ve yeterince besleyici olmayan diyetler vücutta dengesizliklere ve saç dökülmesinin artmasına neden olur. Biotin eksikliğinin işaret ve semptomları kafa derisinde döküntü saç dökülmesi ve nörolojik anormalliklerdir. Biotin suda eriyen bir vitamin olup organizmada dört adet karboksilaz enziminin (prüvat propionil CoA metilkrotonil CoA asetil CoA) ko-faktörü olarak görev almaktadır ve biotin eksikliğinde alopesia ve depigmentasyon görülmektedir. Parlak ve canlı saç oluşumunu sağlar.

Aspalatus Linearis (Rooibos Extract)
Rooibos bitkisi (Aspalatus Linearis) sadece Güney Afrika''nın kuzeyindeki Cederberg dağlarında yetişir. Eski zamanlardan beri bu bitki antioksidan özelliğinden dolayı kullanılmaktadır. Çok zengin bir içeriğe sahip olan Rooibos 37 farklı antioksidan madde içermektedir ve kalsiyum ve potasyum gibi zengin mineral içeriğine sahiptir.

Rooibos'' dan dan elde edilen ve literatüre geçen içerikler:
Aspalatin nothofagin quercetin rutin isoquercitrin orientin isoorientin luteolin vitexin isovitexin ve chrysoeriol demir potasyum kalsiyum bakır çinko manganez ve sodyum vitamin C pinitol(non-fenolik). 4-Hidroksibenzoik asit 34- dihiroksibenzoik asit 4- hidroksi-3-metoksibenzoik asit 4-hidroksi-3 5- dimetoksibenzoik asit 4-coumairic asit ve felurik asit.

1998 yılında fransada Rooibos un Saç büyümesi üzerindeki etkisini Araştıran çalışmada Rooibos içeren saç losyonunun saç dökülmesini durduğunu ve sağlıklı saç büyümesini desteklediğini ortaya koydu. Rooibos temel olarak antioksidan ve serbest oksijen radikalleri temizleyici özellikleriyle foliküllerdeki dejenerasyonu azaltır. Saçlı derinin tazelenmesine Saçın büyümesine ve yeni saçların çıkmasına yardımcı olur. Bunun yanında Rooibos cilt sağlığında anti ageing anti akne ürünlerinde lekeli ve problemli ciltlerde cilt kremlerinde toniklerde temizleyicilerde yüz yıkama ürünlerinde sabun ürünlerinde kullanılır.

Bilinen hehangi bir yan etkisi yoktur. International kozmetik şirketi Güney Afrika dışında bu içeriği 33 yıldan bu yana kozmetik ürünlerinde kullanan ilk üreticidir. Herbal Glo Saç Bakım Setinin ana bileşenlerinden biridir.

Hemp Seed Oil (Keten Tohumu)
İçeriğindeki esansiyel yağ asitleri (omega 3-6-9) ve A vitamini (beta karoten) ile saçı ve kafa derisi besleyerek saçı canlandırır.

Aloe Barbadensis (Aloe Vera)
Tamamen doğal bir nemlendirici olan Aloe Vera saçların doğal nemini korumasına yardımcı olur. Aloe Vera alain rezin emodin ve uçucu yağ içerir. Deride bulunan immün hücrelerin işlevini değiştirerek ve immünoregülatör sitokinlerin salıverilmesini sağlayarak aşırı duyarlılık reaksiyonlarını baskılar. Saçı zararlı ışınlara karşı korur ve yaşlanma belirtilerini yavaşlatır.

CoQ 10
Antioksidan etkilidir.

Niacin
B3 Vitamini olarak da bilinen Niacin damar genişletici özelliğinden dolayı saç diplerindeki kan akımını arttırarak saç foliküllerinin daha iyi beslenmesini ve saçların güçlenmesini sağlar. Ayrıca saç'' ın yapı taşlarının oluşumunu destekler.

Pygeum Extract
DHT oluşumunu engelleyicidir. Herbal Glo saç bakım seti içeriğinde bulundurduğu Pygeum ekstresi saç dökülmelerine karşı güçlü bir savunma kalkanı oluşturur.

Rosemary
İçeriğindeki carnosol carnosic asit kafesik asit ve rosmarinic asit v.b. sayesinde güçlü bir antioksidan aktivitesi vardır. Rosmarinic asit deri tarafından büyük ölçüde emilir. Bu sayede Prostaglandin E2 üretimini çoğaltır insan beyaz kan hücrelerindeki leukotrien B4 üretimini azaltır ve kompleman sistemini inhibe eder. Bilindiği gibi saç dökülmesinin sebeplerinden biri saç foliküllerindeki inflamasyondur. Hem antioksidan hem de antienflamatuvar özellikleriyle saç sağlığını destekler.

Alpha Lipoic Acid
Dokularda ko-enzim olarak işlev görür. Glukoz karbohidrat yağ asidi protein ve amino asid metabolizması bakımından önemlidir. Alfa lipoik asid hidroksil ve singlet oksijen serbest radikallerini nötralize ederek antioksidan etki yapar. Vitamin E Vitamin C katalaz ve glutation gibi diğer antioksidanları koruyucu etki gösterir.

Capsicum ( Cayenne Pepper)
Kan dolaşımını artırır A vitamini içerir ve formülün içinde bir katalizör olarak rol alır. Bu sayede kafa derisine kan akışını arttırarak saça daha yoğun miktarda besleyici ulaşmasını sağlarken içerdiği A vitamini ile saç gelişimini destekler. Bilindiği üzere saç dökülmesinin sebeplerinden biri de A vitamini eksikliğidir. Antioksidan ve inflamasyon gidericidir. İçeriğindeki karoten maddesi ve paprika ekstresi ile güçlü antioksidan özellik gösterir.

Willow Herb Exract (Söğüt Ağacı Özü)
Bu bitkini asıl etkisi içerdiği salisin ve tanenden ileri gelir. Salisin Antienflamatuar etkili tanenlerse astrenjan etkilidir. Söğüt ağacı saçlı derideki kaşınmayı gidermek için de kullanılır.

Grape Fruit Extract (Üzüm Çekirdeği Özü)
Üzüm çekirdeği ekstresi bioflavonoidlerin proanthocyanidin adlı benzersiz bir tipini içerir. Son yıllarda birçok ülkede anti aging tedavilerinde kullanılmaktadır. Çok önemli bir antioksidandır. En önemli faydası kanı alkalize etmesidir. Vücut sıvılarını alkalize etmek (pH'' ı yükseltmek) sağladığı en büyük avantajdır. Antiksidan etki ve kan akışını düzenleyici etki ile saç sağlığını düzeltir ve korur.

Cetyl Trimethyl Ammonium Chloride
Antiseptik ve dezenfeksiyon etkilidir. Saç bakım ürünlerinde kepeklenme azaltıcı yumuşatıcı ve iritasyon engelleyici olarak kullanılır.

Cetyl Alchool
Çözücü olarak kullanılır ve antiseptik etkilidir.

İsopropyl myristate
Saçta sürtünmeyi azaltıcı ve elektriklenmeyi önleyici etkisiyle saçın güzel ve canlı görünmesini sağlar.

Kaynak : sacurunleri.com


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


ORZAX HERBAL GLO Saç Besleyici Formül

ORZAX HERBAL GLO Saç Besleyici Formül konusu, Saç Bakımı / Saç Bakım Ürünleri forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: herbal glo, herbal glo kullananlar, orzax,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Saçlara Besleyici Yağ Bkmlyz Saç Maskeleri 0 28-06-2008 07:46

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 09:38 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats