Bakimliyiz.Com

-   Saç Bakımı (http://www.bakimliyiz.com/sac-bakimi/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Boya Sonrası Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? (http://www.bakimliyiz.com/sac-bakimi/123894-boya-sonrasi-sac-bakimi-nasil-yapilmalidir.html)

Я 20-05-2013 02:08

Boya Sonrası Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?
 
Boya Sonrası Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kadının güzelliğini gösteren en büyük etken parlak ve bakımlı saçlarıdır. Bu sebeple saçların bakımı bayanlar için ilk sırada yer alır. Boyalı saçlara sahip olmak ise, saçların bakımı açısından en çok ihtiyaç duyulan durumlardan biri!
Güzel görünmek, beyazları kapatmak ve özellikle sıkıntılı zamanlarda değişiklik yapmak için saçlarımızın rengini değiştiririz. Ancak, kimyasal içerikli saç boyaları yeterli saç bakımı yapılmadığı zaman saça zarar verir. Saç yıpranması, saç incelmesi, kaşıntı ve saçların kırılarak dökülmesinin ana sebebi saç boyaları değil, saçların bakımına gösterilmeyen özendir!

http://www.risaleajans.com/Images/so...p/e714599f.jpg

Boyalı Saçların Bakımı Aslında Çok Kolay

Boya sonrası saçların bakımı, günlük olarak saçlarınızın bakımından daha karışık bir işlem gibi gözükebilir. Fakat, doğal içerikli saç bakım maskelerini kullanarak, kimyasal boyaların saçlarınıza verdiği zararı en aza indirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var! Saç bakım maskelerinizi seçerken içeriklerinin kimyasal değil tamamen doğal olmasına dikkat edin!
Her ne kadar saç bakım maskeleri, saçların bakımını belli bir orana kadar sağlasa da, boyalı saçlarınız için tercihinizi hazır saç bakım maskeleri yerine, bitkisel yağlardan oluşan saç bakım maskelerinden yapın. Bitkisel yağlardan oluşan saç bakım maskeniz ile saçınıza masaj yaparsanız, boya sonrası saç yıpranmalarının önüne geçebilirsiniz.


Bitkisel yağlarla saçlarınızın bakımını yapabileceğiniz bir saç bakım maskesi önerimiz var! Boya sonrası cansızlaşmış saçlarınıza parlaklık vermenin en iyi yolu zeytinyağı kullanmak. Bu sebeple saç bakım maskemizi seçerken kısa sürede en iyi sonucu sağlayabileceğiniz zeytinyağını tercih ettik.


2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın. Isıttığınız zeytinyağını yavaş yavaş tüm kafa derinize yedirin. Sıcak suda ıslattığınız bir havluyu sıktıktan sonra başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi iki veya üç defa tekrarlayarak, başın yağı iyice emmesini sağlayın. Sonra saçlarınızı yıkayarak, iyice durulayın. Bu saç bakım maskesi, özellikle boya sonrası saç yıpranmalarına ve kırılmalarına oldukça yararlı bir saç bakımı oluşturacak!


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:21 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.