bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM > Saç Bakımı

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 16-02-2009, 12:13   #1 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Harika Saçlar İçin 44 Öneri

Harika Saçlar İçin 44 Öneri

Saç kreminizden saç kesiminize Harika Saçlar İçin 44 Öneri saç renginizden kullandığınız şekillendiricilere kadar saçlarınızla ilgili bilmeniz gereken ve hayal ettiğiniz saçlara kavuşmak için 44 öneri...

1. Çok kuru saçlar
Şampuanı sadece ellerinizle Harika Saçlar İçin 44 Öneri ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz.

2. Normal saçlar
Şampuanı dairesel hareketlerle saça yedirin Harika Saçlar İçin 44 Öneri hemen ardından iyice durulayın. Eğer başınızda şampuan artığı kalırsa Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçlarınız matlaşır ve kurur. Kural şu: Şampuanlamak için harcadığınız sürenin üç misli süreyi durulamak için kullanın. Saçlarınızın durulandıktan sonra gıcırdar gibi olması gerekiyor.

3. İkisi bir arada
Bu ürünler hem yıkar hem de bakım yapar. Pratiktir ama her gün kullanılmaya uygun değillerdir. Çünkü bu ürünlerin çoğunda silikon yağı vardır. Önce saçları yumuşak yaparlar. Fakat uzun vadede
saç tellerinin yüzeyinde birikerek Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçı ağırlaştırabilirler. Haftada sadece 1 kez kullanın.

4. Ilık su ile durulayın
Kaşmir kazağınızı sıcak suyla tıkayamazsınız. Saçlarımız da aynı derecede hassas olduklarından Harika Saçlar İçin 44 Öneri çok sıcak suyu sevmezler. Ilık su Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçların zarar görmemesi için ide3aldir. Hatta başarabilenler Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçlarını soğuk su ile yıkamalıdır. Soğuk su Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçlara mükemmel bir parlaklık verir.

5. En iyi fön stratejisi
Saçları yıkadıktan sonra dikkatle ayırın. Isıtılmış bir havluyla önden kurutun. Fön makinesini en düşük ayara getirip Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçları çok fazla karıştırmadan tam kuruyana kadar fönleyin: sonra fönü daha yüksek ısıya getirip Harika Saçlar İçin 44 Öneri yuvarlak bir fırçayla şekillendirme işine girişin. Fön makinesini saçınızdan en az 15 santim uzak tutun.

6. Nazik olun
Islak saçlar Harika Saçlar İçin 44 Öneri hafifçe şişmişlerdir. Dolayısıyla çabuk kırılabilirler. Taramak için ayrık dişli Harika Saçlar İçin 44 Öneri mümkünse kauçuk veya ahşaptan Harika Saçlar İçin 44 Öneri el yapımı bir tarak kullanın (Cinsi üstünde yazar. ) Ucuz plastik tarakları tercih etmeyin.

7. Çok mu streslisiniz?
Saçlarınızı yıkarken başınıza masaj yaparsanız Harika Saçlar İçin 44 Öneri mutluluk hormonlarınızı aktive edersiniz. Parmak uçları ile daireler çizerek Harika Saçlar İçin 44 Öneri şakaklardan saç diplerine doğru masaj yapın. Oradan tekrar kulaklara doğru inin. Sonra ensenize doğru devam edin. Bunları yaparken derin derin nefes alıp verin.

8. Ön yargıları unutun
Yağlı saçların her gün yıkandıkları zaman daha çabuk yağlandıklarıyla ilgili masalları unutun. Eğer kendinizi daha bakımlı hissedecekseniz Harika Saçlar İçin 44 Öneri her gün duş alabilirsiniz. Önemli olan Harika Saçlar İçin 44 Öneri yumuşak bir şampuan kullanmanız. Şampuanı saçınızda bekletmeyin ve hemen yıkayın.

9. Saç kremi
Kremi özellikle saçın aşağı sarkan kısımlarına ve uçlarına sürün. Saç diplerindeki ilk 3 santime gelmemesini sağlayın. Diplerde çıkan yeni saçların ek bir bakınma ihtiyacı yoktur.

10. Çok ince saçlar
İnce telli saçlar Harika Saçlar İçin 44 Öneri yağlı ürünleri kaldıramazlar. En iyisi Harika Saçlar İçin 44 Öneri nemli (veya kuru) saçlara nemlendirici sprey sıkmaktır. Sprey Harika Saçlar İçin 44 Öneri statik elektrik oluşmasını ve saç tellerinin 'uçuşmasını’ engeller.

11. Tatilde bakım
Tatildeyken saçlarınız şekle girmiyorsa Harika Saçlar İçin 44 Öneri bu durum bulunduğunuz yerdeki suyun içerdiği mineral oranından kaynaklanıyor olabilir. Çözüm için saçlarınızı yıkadıktan sonra içme suyu ile durulayın.

12. Koruma ve tamir
Omega-6 yap asitleri gibi lipit ve seramit içeren ürünler Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçların kırılmasını önler. Çünkü bu maddeler Harika Saçlar İçin 44 Öneri saç lifleri içindeki çatlakları doldururlar ve fönden gelen sıcağa karşı korurlar.Saç kürleri yumuşacık yapar. Ama hangisini kullanmalı?

13. İnce telli saçlara kür uygulamak
Yoğun kür Harika Saçlar İçin 44 Öneri ince telli saçları aşırı derecede yorabilir. Fakat yine de ara sıra böyle ekstra bir bakım uygulayabilirsiniz. Çözümü: Kürü saça Harika Saçlar İçin 44 Öneri yıkamadan önce yedirin ve 10 dakika beklettikten sonra bildiğiniz şekilde saçlarınızı şampuanlayın.

14. Saç maskeleri
Maskeler Harika Saçlar İçin 44 Öneri özellikle sıcak ortamlarda saça daha iyi nüfuz ederler. En ideali Harika Saçlar İçin 44 Öneri kür maskesini Harika Saçlar İçin 44 Öneri havluyla nemini aldığınız saçınıza Harika Saçlar İçin 44 Öneri ince demetler halinde sürerek yedirin. Sonra saçınızı sıcak fönle ısıtın ve başınızı alüminyum bir folyoyla sarın Harika Saçlar İçin 44 Öneri üstüne de ısıtılmış bir havlu dolayın. En az yarım saat etki etmesini bekleyin. Çok etkili bir başka yöntem de Harika Saçlar İçin 44 Öneri buharlı ortamda saç maskesi uygulamaktır (yine aynı şekilde havlu altında)CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 16-02-2009, 12:13   #2 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

15. Sarı Harika Saçlar İçin 44 Öneri kızıl ya da kahve
Boyanın ömrünü özel bakım ürünleriyle uzatabilirsiniz. Yıkama sırasında Harika Saçlar İçin 44 Öneri bakım kürlerinde ya da şekillendirici ürünlerde bulunan maddeler sayesinde saçlardaki renk pigmentleri tazelenir.

16. Çabuk kür uygulamak için
Saçınız uzunsa ve kürler çok vakit alıyorsa Harika Saçlar İçin 44 Öneri artık dert değil! İnci proteini içeren çabuk kürleri uyguladığınızda saçınızı yıkamanıza gerek yok. Saçlarınızı ipek gibi parlak yapıyor.

17. Doğuştan güçlü ve kalın telli saçlar
Bu tip saçlar şekil aldıklarında adeta rüya gibidir. Fakat şekil almak istemezler ve asidirler. Doğru stratejiyle onları hükmünüz altına alabilirsiniz: a) Her gün yıkamayın Harika Saçlar İçin 44 Öneri hatada 1-2 kez yıkamak yeterli.b) Her yıkamadan sonra saç kremini sürün ve her dört yıkamada bir maske uygulayın.

18. Vaks nasıl kullanılır?
Genellikle fönle şekil verilen katlı kesim Harika Saçlar İçin 44 Öneri sürülen vaks yüzünden gene sarkmaya başlar. İste bu yağ krizine karşı bir yöntem var: Önce saçınıza sprey sıkın Harika Saçlar İçin 44 Öneri biraz kurumasını bekleyin Harika Saçlar İçin 44 Öneri sonra uçlara vaks sürün. Mükemmel olacak.

19. Çok fazla jöle kaçırdıysanız
Eğer saçlarınızı çok fazla jölelediyseniz ve taradıysanız Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçlarınız yağlı gözükebilir. Bunu önlemek için ürünü kabında (ya da tüpünde) önce fönle kısa bir süre ısıtın. Ürün daha iyi dağılacağından dolayı otomatik olarak dozu fazla kaçırmanızı da önlemiş olursunuz.

20. Saç spreyi ve parlatıcı
Havalandırıcı etki yaratmak için spreyi yukarıdan aşağıya doğru sıkmayın. Yoksa saçlarınızın üstünde ağırlık oluşur ve saçlarınız düzleşir. Onun yerine Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçları bukle bukle elinizle biraz yukarı kaldırın ve spreyi alttan yukarı olarak püskürtün. Uzun saçlarda: Başı geriye atın ve sprey bulutu aşağı doğru düşerken Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçlarınızı hafifçe silkeleyin.


21. Zamanlama sorununuz varsa
Örneğin Harika Saçlar İçin 44 Öneri sabah sabah 06:30’da uçağınız kalkacaksa Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçlarınıza akşamdan uygulayacağınız doğru bir şekillendirme ile zaman kazanabilirsiniz.saçlarınızı yıkayın ve yuvarlak fırçayla kabartarak fön çekin. Biraz saç spreyi sıkın. Yatmadan önce yarım saat bekleyin. Ertesi sabah hafifçe tarayın.

22. Saçınızı yıkamadan yattınız
Eğer sabah da saçınızı yıkayacak vaktiniz yoksa ve saçınızın yıkanması gerekiyorsa Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçlarınızın diplerine transparan pudra sürün ve iyice fırçalayın. Ayrıca buklelerinizi de nemlendirici sprey veya köpükle canlandırırsanız Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçlarınız tertemiz görünür.

23. Güçsüz kalmış kuru saçlar
İçinde alkol barındıran ve bu yüzden saçı iyice kurutan jöle köpük gibi ürünlerden vazgeçerdeniz; bunların yerine yumuşak ürünleri kullanırsanız saçlarınız çabucak eski haline kavuşur.

24. Sabah hiç vaktiniz yoksa
Bir gün önceden sürdüğünüz saç jölesini ıslak ellerinizle yeniden aktif hale getirebilirsiniz. Ama saçlarınızı uzama yönünün aksine doğru parmaklarınızla taramalısınız.

25. Uzun saçlara ellerinizle köpük sürmeyin
Eğer saçlarınıza ellerinizle köpük sürerseniz Harika Saçlar İçin 44 Öneri eşit dağılım olmayabilir. Bunu yerine bunu yerine geniş bir tarağa saç köpüğünü sıkın ve saçlarınızı diplerden ortaya kadar güzelce tarayın. Böylece köpüğü saçınıza eşit dağıtmış olursunuz.

26. Saç diplerinizin daha dik olmasını istiyorsanız
Uzun saçlarınızı üst kısımlarda kısmet krapeyle kabartıp Harika Saçlar İçin 44 Öneri sprey sıkabilirsiniz. Böylece saçlarınız kabarık durur. Kısa saçları Harika Saçlar İçin 44 Öneri üstten birkaç bukle ile ayırıp yandan klips tokalarla tutturun Harika Saçlar İçin 44 Öneri yumuşak bir şekillendirici sürün ve fönleyin. Son olarak saçlarınıza sprey sıkın ve parmaklarınızla şekil verin.

27. Hayal ettiğiniz model
Kuaföre giderken hayalinizdeki saç modelini bir dergiden keserek yanınızda ***ürün. Resme bakan uzman Harika Saçlar İçin 44 Öneri ne istediğinizi daha iyi anlayacaktır. Ama şunu da unutmayın: Herkesin saç cinsi aynı değildir. Üstelik o fotoğraflar çekilmeden önce saçlar epeyce kuaför elinden geçmiş olur. Yeni alternatiflere açık olun. Saç uzmanları Harika Saçlar İçin 44 Öneri neyin mümkün olup neyin olamayacağını bilirler.

28. Yuvarlak yüz
Yuvarlak yüzlü kişilerin Harika Saçlar İçin 44 Öneri çene ya da kulakmemesi hizasındaki kabarık saçlardan uzak durması gerekir. Onun yerine başın üst kısımlarında kabaran ve aşağıya doğru ince perçemli dökülen kart kat modeller daha uygundur. Saçların uzunluğu omuzlara kadar olabilir.

29. Sık ve güçlü saçlarınız varsa
Pek çok kesime cesaret edebilirsiniz. Saçınızın rengi ne olursa olsun Harika Saçlar İçin 44 Öneri orta uzunluktaki köşeli küt modeller ile düz kısa saçlara çok yakışır. Ama keskin hatlı bu saçları sık sık kuaföre düzelttirmeniz ve parlaklıklarını korumak için her gün bakım yapmanız gerekir.

30. Yeni bir kısa model mi denemek istiyorsunuz?
Yeni bir kesimde Harika Saçlar İçin 44 Önerialıştığınız tarzdan farklı şekillendirmek durumundasınız. Eğer çok erkeksi görünmek istemiyor Harika Saçlar İçin 44 Öneri ¤¤¤¤i olmak istiyorsanız Harika Saçlar İçin 44 Öneri göz ve dudaklarınızı daha çok çıkarın. Ayrıca dikkat çekici küpeler Harika Saçlar İçin 44 Öneri her zaman kadınsı bir hava yaratır.


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 16-02-2009, 12:14   #3 (permalink)
 
CooLKadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

31. Saç Harika Saçlar İçin 44 Öneri boy ve ölçüler
Birbirleriyle orantılı olmalıdırlar. Örneğin boyu 1.60m’nin altındaki kadınlara uzun saç yakışmaz. Uzun boylu iri kadınlarda kısa saçlar başın küçük Harika Saçlar İçin 44 Öneri bedenin iri görünmesine neden olur.

32. İnce hafif perçemler
Özellikle ince saçlarda çok idealdir. İnce perçemler en fazla çene hizasına kadar ve kakülle birlikte kullanılırsa. Daha hacimli durular. Becerikli kuaförler araya birkaç kısa bukle yerleştirerek Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçın alttan destek alıp kabarmasını sağlar.

33. Kısaltmak ya da uzatmak?
Kesin karar veremeyenlerin Harika Saçlar İçin 44 Öneri zamanla saçları uzadığında bile Harika Saçlar İçin 44 Öneri şekli bozulmayacak bir modele ihtiyaçları vardır. En ideali Harika Saçlar İçin 44 Öneri ince perçemlerle ensede daha uzun Harika Saçlar İçin 44 Öneri yanlarda daha kısa dökülen kat kat bir modeldir. Bu model çene hizasında da güzel durur. Kısa kesimler ince saçlar için idealdir.

34. Elbise ve bluz dekolteleri saçınızla uyumlu olmalıdır
Çeneye kadar gelen saçlarda yuvarlak ve çok açık olmayan dekolteler idealdir. Kıvırcık saçları V şeklinde derin dekolte veya ince askılı bluzlarla daha kadınsı hale getirebilirsiniz. Kısa saçlarla hemen her şeyi giyebilirsiniz. İster derin dekolte olsun Harika Saçlar İçin 44 Öneri ister balıkçı yaka kazak…


35. Kakül ve alında perçem
Uzun yüzleri dengeler. Çene hizasında biten küt kesimler de çeneye ekstra denge sağlar.Kıvır kıvır saçlar şimdi çok moda

36. Sıcaktan korunun
Maşa ve fön sık kullanıldıkları zaman saçlara zarar verebilirler. Termo şekillendirici ürünler Harika Saçlar İçin 44 Öneri ısıya dayanıklıdırlar ve aletlerin üstünde kalıntı bırakmazlar.

37. Düz saçlı kadınlar
Düz saçlı kadınlar yalancı ya da gerçek perma yaptırmayı severler. Ama suni kıvırcıkların şekillendirmesinin daha uzun sürdüğünü de hesaba katmak gerek. Kıvırcıklarınızın mükemmel görünmesini istiyorsanız Harika Saçlar İçin 44 Öneri açık havada kurumaya bırakmak pek çözüm olmaz. Bunun yerine Harika Saçlar İçin 44 Öneri saçlarınıza uygun bir şekillendiriciyle Harika Saçlar İçin 44 Öneri parmaklarınızı kullanarak saçınızı biçimlendirin.

38. Periyodik soruna özel çözüm
Doğal kıvırcık saçlar Harika Saçlar İçin 44 Öneri reglden birkaç gün önce düzleşir. Nedeni de büyük ihtimalle hormonlardır. Ama kıvırcık saçlar için özel spreyler sayesinde saçlarınıza eski havalarını geri kazandırabilirsiniz.

39. Dipleri düzleşmiş kıvırcık saçları canlandırmak için
İnce bukleler alın Harika Saçlar İçin 44 Öneri bunları maşaya diplerden beş parmak uzak kalacak şekilde Harika Saçlar İçin 44 Öneri içe doğru sarın (uçları dışarıda bırakın). Kısa süre böyle tutun Harika Saçlar İçin 44 Öneri dikkatle maşayı ayırın ve soğumasını bekleyin. Son olarak da tarayın.

40. Daha hacimli saçlar mı istiyorsunuz?
O zaman saçlarınızı normal uzaman yönlerinin tersine doğru sarın. Daha sağlam kıvırcıklar elde edersiniz. Daha kabarık ve güzel dökülürler. Ayrıca o kadar da çabuk düzleşmezler.

41. Eğer doğal kıvırcıklarınıza egemen olamıyorsanız
Saçlarınızı evcilleştirme işlemine yıkadıktan hemen sonra başlayın. Nemli saçlarınızı sıkı bir kuyruk yapın Harika Saçlar İçin 44 Öneri sprey sıkın ve kurumaya bırakın. Sonra ayrık dişli bir tarakla tarayın ve isterseniz parlatıcı sürün.

42. 20’li yılların dalgalı saçlarına sahip olmak
Önce saçlarınızı spreyle biraz ıslatın ve alnınıza uzun bir klips takın. Altındaki saçları da klipsle tutturun. Parçaları fönle kuruttuktan sonra klipsleri çıkarın Harika Saçlar İçin 44 Öneri yumuşak bir şekilde tarayın.

43. Sarı saçlara parlaklık gerek
Çünkü perma sarı saçı renksiz ve solgun yapabilir. Rengi tazelemek için soğuk küllü renk boyalar kullanmayın Harika Saçlar İçin 44 Öneri kıvırcıklarınızı sağlıksız ve mat gösterirler. En ideali altın sarısı veya bakır gibi parlak sıcak renklerdir.

44. Saç kesimi her şeydir
Güçlü doğal dalgalarda çok kısa ve küt kesimler doğru olmaz. Üstelik saçlara belirgin olmayan katlar verilmelidir. Öyle ki Harika Saçlar İçin 44 Öneri saç aşağıya incelerek dökülsün ama optik olarak eşit uzunlukta gibi görünsün.


CooLKadin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu konu için 3 üye, CooLKadin adlı üyemize teşekkür etti.
salon beyaz (06-04-2009), SÜKÛT (16-02-2009), tatlıbaby (03-04-2009)
Alt 03-04-2009, 10:04   #4 (permalink)
 
tatlıbaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

emegine saglık


tatlıbaby isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
salon beyaz (06-04-2009)
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Harika Saçlar İçin 44 Öneri

Harika Saçlar İçin 44 Öneri konusu, GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM / Saç Bakımı forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: alındaki kısa saçlardan kurtulma, küçük saçlardan kurtulmak, alındaki saçlardan kurtulmak, harika saçlar için, saç lastiğiyle harika saçlar, harika saçlar, alındaki kısa saçlar, beyaz saçlardan kurtulmak, kabarık saçlardan kurtulmak, kabarık saçtan kurtulmak, 21 günde mükemmel saçlar, kabarık saçlardan kurtulma yolları, saç spreyi önerisi, alındaki küçük saçlardan kurtulmak, alındaki kısa saçlardan kurtulmak,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Saç Lastiğiyle Harika Saçlar Bkmlyz Saç Bakımı 1 02-02-2011 07:53
Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İçin 44 Öneri nimlahza Saç Bakımı 0 04-02-2009 02:23
Ergenlik Sivilceleri ve Tedavisi İçin 10 Öneri Bkmlyz Cilt Maskeleri 0 01-01-2009 10:29
Selülitten Kurtulmak İçin 50 Öneri CooLKadin Selülit Özel 0 21-06-2008 01:23

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:28 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats