Bakimliyiz.Com

-   Saç Boyaları (http://www.bakimliyiz.com/sac-boyalari/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Saç Boyamada Temel Noktalar (http://www.bakimliyiz.com/sac-boyalari/17944-sac-boyamada-temel-noktalar.html)

Bkmlyz 01-07-2008 11:56

Saç Boyamada Temel Noktalar
 
· Saçınız ne kadar sağlıklı olursa, boyama sonrası alacağınız sonuç da o kadar iyi olacaktır. Bu nedenle boyama işlemini gerçekleştirmeden önceki hafta, saçınıza birkaç kez bakım yapın.
· Gün ışığında doğal saç renginize iyice bakın. Daha sonra gözlerinize ve cilt renginize uyan, bunları tamamlayan bir renk seçin. Örneğin; eğer cildiniz sarımsı veya buğday tonlarındaysa o zaman kırmızı, kestane rengi, bakır veya kızıl-kahve tonlarını seçebilirsiniz. Cildiniz beyaz veya kırmızıysa o zaman küllü renkleri ve bej tonlarını deneyin.

· Boyamaya başlamadan önce, kutu üzerinde
ki talimatları mutlaka ama mutlaka okuyun. Böylece uygulamanız daha kolay olur ve alerji olasılığını da düşürebilirsiniz.

· Boyayı kirli saça uygulayın. Çünkü saçların dibinde birikmiş olan saçın doğal yağı, boyadaki kimyasal maddelere karşı saçı korur.

· Hassas ve alerjik bünyeli kişilerde, yarı kalıcı veya kalıcı boyalar uygulanmadan önce, alerjik test yapılması kişiyi olası reaksiyonlara karşı korur. Boya yapılmadan önce, ensede görünmeyen bir yerde veya saçın bir kısmında boya denenebilir.

· İlk kez boyanan saçta istenilen renk tonu tutmayabilir ve yer yer kızıl renk değişiklikleri görülebilir.

· Çok az olmakla birlikte, bazı kişilerde boyadaki parafenilenediamin maddesine karşı yüzde şişkinlik ve kızarıklık gibi reaksiyonlar görülebilir. Böyle durumlarda saç acilen yıkanmalı ve gerekirse doktora başvurulmalıdır.

· Saç renginizi uzun süre muhafaza etmek için güneş ve klordan uzak durun, saç kurutma makinası, fön ve maşa gibi sıcaklığı çok yayan aletleri fazla kullanmaktan kaçının. Bunlar hem rengin atmasına, hem de saçın yıpranmasına neden olurlar. Saçınızı parlak ve nemli tutmak için, özellikle boyalı saçlar için üretilmiş şampuan, saç kremi ve bakım ürünlerini uygulayın.

· Saçların rengini boyandığı ilk günkü gibi korumak için yapılacak ilk işlem, kuaförünüze de danışarak kaliteli bir saç boyası kullanmasını sağlamaktır. Tabii, saç açma tekniğinin de çok önemi vardır. Saçları bir seferde birkaç tondan fazla açmak bu açıdan riskli olabilir. Saçlar çok dikkatli bir şekilde kademe kademe açılmalıdır.

· Sarışınlar için en büyük sorunlardan biri, havuza girdikten sonra saçların "yeşilleşmesi" problemidir. Bunun için saçları klordan koruyan ürünler kullanabilirsiniz.Kaynak : vetko.com


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:32 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.