bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM > Saç Bakımı > Saç Ektirme

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 02-07-2008, 12:52   #1 (permalink)
 
Bkmlyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Saç Ektireceklere ÖnerilerŞerit yöntemiyle saç ekimi yapıp yaygın hasta memnuniyetsiz

Şerit yöntemiyle saç ekimi yapıp yaygın hasta memnuniyetsizliği sebebiyle şerit yöntemini terk edip sadece FUE yöntemiyle kıl kökü nakli yapan bir uzman hekim olarak saç ektirmek gibi önemli bir karar alacak olanlara naçizane önerilerim;
Bu başlık altında ve diğer kaynaklarda sıkça rastlayacağınız kısaltmaları sıralarsak:
Eski saç ekim teknikleri (Küçük ayrıntılar dışında aynı ameliyatı tarif ederler):
FUT(folliculer unit transplantation)
Şerit(donör alanın şerit şeklinde alımı)
FİT(folliculer injection technique)
Mini greft(3-7 kıl kökü içeren parçacıklar)
Mikro greft(1-3 kıl kökü içeren parçacıklar)
Minimikro greft(hem mini hem mikro greft içeren parçacıklar)
Folliküler ada nakli
Strip(blok halinde alımı tanımlar)
Yeni saç ekim tekniği
FUE(Folliculer unit extractions-kıl kökünün tek tek alınıp ekilmesi)
Bazı klinikler FUE yöntemine FUE Plusultra FUE Plus geliştirilmiş FUE Plus gibi isimler vermiş olsa da uluslararası tıp literatüründe sadece FUE kullanılmaktadır.Türkiye''de reklam amaçlı üretilmiş isimlerdir.
Saç ektirmek bedeninize ve görüntünüze önem verdiğinizin bulgusudur bu sebeple saç ektirmeyi düşündüğünüzde bunu çevrenizdeki insanlara söyleyin böylece daha rahat araştırma yaparsınız ve dostlarınızın fikrini almış olursunuz.Saç ekimi yaptırdıktan sonra bunu gizlemeye çalışmayın ki çevrenizdekiler yaptığınız işlemi onaylasınlar.
Saç ekimi yaptırmadan önce gerekenden fazla araştırma yapın öyle ki bu kitabı bitirdiğinizde ciddi bir bilgi birikimine sahip olacaksınız buna rağmen mümkünse araştırmanıza devam edin.Araştırmanın en kolay ve yaygın yolu olan internette araştırma yaparken yalan yanlış yönlendirmelere ve photoshop programlarıyla düzeltilmiş fotoğraflara ihtiyatlı yaklaşın hemen inanmayın.
Şerit(FUT-FİT) yaptırmanız halinde % 100 ihtimalle beklentilerinizin gerçekleşmeyeceğini % 95 ihtimalle sonuçtan memnun kalmayacağınızı % 70 ihtimalle saç ekimi yaptırdığınıza pişman olacağınızı% 5 ihtimalle ektirdiğiniz saçları yeniden aldırmanın yollarını araştıracağınızı unutmayın.Bu kadar yüksek oranda memnuniyetsizlik yaşayacağınıza kel halinizin aslında size yakıştığını düşünün ve olduğunuz gibi dolaşın yada bilen birine FUE yaptırın.
Dökülen saçlarınız on binlerce olduğu için ihtiyacınız olduğu söylenen 2 000-5 000 saç kökünün size az geleceğini ama ekim tekniğinin iyi olması halinde bu rakamlarla ciddi bir imaj deği şikliği sağlanacağını bilin.
Şehir şehir dolaşıp toplu sünnet mantığıyla günde 5-6 saç ekimi yapan kişilerin ekim yaptığı işyerinin bu tuzağına düşmemek için mümkünse ekim yapan ekiple tanışın ve bu konuda aldıkları eğitimin ne olduğunu öğrenin.Böylece kötü bir saç ekiminden kurtulduğunuz gibi belediyelerin yaptırdığı toplu sünnet sağlıksızlığına benzer durumdan kendinizi korumuş olursunuz.Sağlık memuru ve hemşirelerden oluşan toplama ekiple saç ekimi yapan işyeri sadece FUT yöntemi uygular bunu asla unutmayın.
Saç ekimi emek yoğun bir iştir ve buna paralel olarak pahalı bir işlemdir işi ucuza getirdiğiniz ölçüde kalitesiz hizmet alırsınız ve ömür boyu her aynaya baktığınızda pişmanlık duyarsınız.Ekonomik probleminiz varsa saç ekimini bir süre erteleyin.Ve karşınızdakini zorlayacak düzeyde pazarlık yapmayın.
Saçlarınız seyrelmeye başladığında saçınızın dökülmesini önlemeye çalışın yinede dökülmeye devam ediyorsa saç ektirme planları yapın böylece tam kelleşmeden ekim yaptırdığınız için kel halinizi görmemiş ve kel lakabı almamış olursunuz.
Girdiğiniz iş yerinin genel temizliğine dikkat edin ama albenisinden etkilenmeyin çünkü bir iş yerinin ultra lüks döşenmesinde temel amaç hizmet almaya gelenleri daha girişte olumlu etkilemektir.Yine aynı amaçla danışmaya olabildiğince alımlıseksigüzel giyimlison derece bakımlıdiksiyonu düzgün ve etkileyici bir bayan sekreter konur onun işi sizi saç ekimine razı etmektir.Mümkünse bayanın fikrini almadan saç ektiğini söyleyen doktorla konuşmaya çalışın.
Saç ekimi konusunda sizi bir klinik veya doktora yönlendirenlerin önerdiğine temkinli yaklaşın başkalarının da fikrini alın bunun ticari boyutunun olduğunu ve size öneren kişinin bireysel çıkarı olabileceğini unutmayın.
Şerit(FUT-FİT) - FUE Karşılaştırmasını araştırırken doktorunuza FUE yapıp yapmadığını sorun FUE yöntemini bilmeyen biri avantajlarını da bilemez.
Mutlaka birkaç yerden görüş alın bir başka hekimden bir başka görüş alacak ve böylece bilgi düzeyinizi artırmış olacaksınız.Görüş aldığınız kişinin övdüğü ve yerdiği konuları aklınızdan çıkarmayın. Unutmamanız gereken şey hekimler birbirini kıskanırlar gittiğiniz doktor bireysel olarak başka bir doktor aleyhinde konuşuyorsa bu işini yeterince iyi yapamıyor anlamına gelebilir o doktordan hizmet almak konusunu yeniden düşünün.
Olabildiğince çok soru sorun(bu kitabı okuduğunuzda yeterince soru sorabilirsiniz) çünkü doktorlar çok bilgili ve çok soru soran hastaya kötü bir sonuç vermekten çekinirler. Bu düşünce ya yapabileceğinin en mükemmelini yapmayı yada hiç yapmamayı getirir.
15-20 yaşındayken kafanızda 80-140 000 arası kıl kökü vardı oysa şimdi 30-60 000 kıl kökü var ekilecek birkaç bin kıl köküyle bu farkı kapatamazsınız ama var olanları en iyi şekilde değerlendirirseniz yeterince memnun olabilirsiniz.Temelde bu düşünceden sapmadan beklentilerinizi sınırlı tutun ama beklentilerinizden fazlasını isteyin.
Genetik yapınız yada travma sebebiyle kaybettiğiniz saçlarınız dışında birde ekim yaptıracağım diye geride kalan saçlarınızdan da olmamak için her bir kıl kökünü önemseyene ekim yaptırın.
Saç ektiğini iddia eden hekimin cerrahi eğitim aldığındanameliyathane kültürü ve terbiyesi olduğundan emin olun.Piyasada eline bistüri (neşter) almamış enseden şeridi bir doktora aldırıp hemşire ve sağlık memuruna greft hazırlatıp yine bunlara ekim yaptıran yani elini hastaya değdirmeden saç ekimi yapanlar olduğunu unutmayıp saç ekimini sadece ticaret olarak görenlerden uzak durun.

Başvurduğunuz kliniğe ilk girişte bilgi düzeyinizi belli etmeyin konuştukça yeni sorular sorun ve mutlaka cevap tamamlanıncaya kadar bekleyip sonra başka soru sorunkonuşmada asıl öğrenmeniz gereken şey şerit yöntemiyle saç ekip ekmedikleridir.
Abartılı iyi sonuçlar vaat eden kliniğin sizi ikna çabalarına kanmayın ve bu sonuçların gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğini bu konuda iyi olduğunu bildiğiniz başka bir uzmanla tartışın.
Bilgi için girdiğiniz klinikte şeritle FUE yi kombine ediyoruz daha çok follikül ekiyoruz yada biz her iki yöntemi de uyguluyoruz siz hangi yöntemle isterseniz o yöntemle ekeriz dendiyse bilin ki o klinik yada doktor FUE nin mantığını anlamamış demektir orada saç ekimi yaptırmadan önce bir kez daha düşünün.
Size gösterilen resimleri kendileri çekmiş olduğu için dilediği gibi gösterebilirler bu sebeple gösterilen fotoğraflardan etkilenmiş gibi görünün ama inanmayınsize ekim yaptıkları şahısların telefonunu verirlerse bilin ki memnun olmuş % 5 hastadan birinin telefonu verilmiştir telefonla konuşmak yerine ekim yaptıran şahsı görün ve beklentinizi karşılayıp karşılamayacağına siz karar verin.Mümkünse memnun olan değil sonuçtan memnun olmayan şahıslarla da görüşün.
FUE yöntemi resim yapmak gibidir kişisel bilgibeceriyetenek ve tecrübe gerektiren bir işlemdir ve teknolojiye hiç yer yoktur bu sebeple size şov amaçlı yapılan muayeneleri (saç analizibilgisayarlı saç analizidermatoskop trikoskop vs) ve sizi etkilemek için gösterecekleri değişik mikroskop ve lambaları görmezden gelin.
İstanbul''danAnkara''dan ekip getirip ekim yaptırıyoruz diyen klinikte kesinlikle ekim yaptırmayın çünkü gelen ekip sizin gibi çok sayıda saç ektirecek birileri için gelecektir sakın bu toplu kıyıma müsaade etmeyin onun yerine siz ekibin geldiği yere gidip ekim yaptırın böylece memnun olmadığınızda tartışacağınız bir ekip olur yani ortada kalmazsınız.
Size gelecekte şikayetçi olmamanız için kağıt imzalatmak istiyorlarsa(bunu siz kesin karar verdikten sonra isterler) gelecekteki memnuniyetinizden emin olamıyorlar demektir.Böyle bir kağıt imzalatana ekim yaptırmadan bir kez daha düşünün.
Saç ekimi hangi yöntemle yapılırsa yapılsın dikkat ve zaman gerektiren bir işlemdir bir ekiple günde sadece bir kişiye ekim yaptıran yerden hizmet almaya çalışın.
Özellikle ön kısım dışında bir alana ekim yaptıracaksanız önce vücut kıllarını kullanmayı düşünün çünkü gelecekte ön tarafa ektirebileceğiniz kıllar enseden alınabilsin(ense kılları her zaman daha kaliteli ve dolgun görünür).
Sizi ikna etme uğraşısı esnasında “ameliyatınız yapılırken TV izleyebilirdergi okuyabilirmeyve suyu içebilirsiniz” diyorlarsa bunları evde yapınyada “ameliyatınızı salondaki yakınlarınızda izleyebilecek” dendiyse bilin ki yakınlarınızı bekletmemek için işi 3-4 saatte bitirecekler yani size şerit(FUT) yapacaklar.
Bir doktor aynı anda sadece bir ameliyat yapabilir eğer size saç ekimi ameliyatı yapılırken bir başka kişiye de saç ekimi yapılacaksa doktorunuza saç ekiminizi kimin yapacağını sorun.
Saç muayenesi yapıp size söylenen rakamları değerlendirmeye almayınekimden sonra saçlarınız böyle olacak diye gösterilen bilgisayar programlarının sadece sizi ikna etmek için gösterildiğini ve gerçeğin öyle olmayacağını aklınızdan çıkarmayın.
FUE yöntemiyle saç ekimi isteyen kişilerin saysının artması bazı klinikleri FUE yapmaya zorladığı için 1-1.5 mm lik uçlarla FUE yapmaya çalışmaktadır.Unutmayın 0.8 mm nin üstünde alım yerinde iz kaldığı gibi ekilecek parçada büyük olacağından doğal görünüm yakalanamaz.
Son olarak; Ekilen saçların gerçek şeklinin 8-18 ayda ortaya çıkacağını ve komik bir görüntü ortaya çıktığında yapabilecek bir şey kalmayacağınıtelef olan saçlarınızı eski yerine koyamayacağınızı paranızı geri alamayacağınızı mahkemelerde uğraşsanız da bir yere varamayacağınızı aklınızdan çıkarmadan doğru karar vermeye çalışın.

Kaynak : sactedavisi.com


Bkmlyz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 31-01-2011, 09:15   #2 (permalink)
 
deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart saç bakımı

Arkadaşlar benim tavsiyem sakına saç ekimi yapan doktorlara veye güzellik merkezlerindeki bu işlerin uzmanıda olan kişilere hemen kendinizi teslim etmeyin... saç ekimi gerçekten çok kritik bi yöntem mesela saçlarınız seyrek veya ince telli bu durumda bi merkeze gittiğinizde uzman kişi sizi muayene etmeye başlar ve şunu söyler derki: bu seyrekliği tamamen ekimle doldurabiliriz !!! gerçektende ekimle bu seğreklik dolduruluyor... fakat işin kötü yani bir müddet sonra ortaya çıkmaya başlıyor... Şöyle söyleyim ekim sırasında 1 o 2 <----- SOLDAKİ ŞEKLİ 1 - 2 numaralar kıl diye düşünün ikisinin ortasındaki o harfinide yeni ekilecek kıl diye düşenün o harli kıl 1 -2 nolu kıllar arasına gerçekten ekiliyor fakat 1-2 nolu kıllar sonuçta enaz 12 milim yakınlıkta olduğundan 1-2 nolu kıllar arasına ekim esnasında o kılı ister istemez zarar veriyor yani o kılı ya 1 nolu kılın veya 2 nolu kılın köküne zarar veriyor bu drumdada 3 adet kıl olan yerde kıl sayısı ilerleyen zamanda tekrar dökülerek 2 kıl olarak hayatta kalıyor .......... Anlıyacağınız bu 1 o 2 sistemi tüm kafada aynı reaksiyonu gösterceği için tekrar başa yani sıfır elde var sıfır durumuna tekrar dönmüş ve bi okadarda zaman ve para harcamış oluverşyorsunuz .... kıl ekimi tamamen kel bölgeye uygulanır ve dökülmeden bu deriye tutunarak hayatına devam eder .... yani çoğu işin uzmanı olan kişiler birazda para kazanma uğruna kişiyi yanlışa sürükleyebilirler... YAW illada incelen veya zayıf az gibi kılı olan bölgeye birşeylermi yapmak istiyorsun o halde şunu tavsiye ederim Saç Mezoterapisi yaptırın Bu sistem 10 seans ve minik 1-2 milimlik iğnelerle kafa derisine saça çok iyi gelebilecek vitaminler enjekte ediliyor ve ölü deri kendine gelip deri altında uyuyan saç kılları yeniden uyanarak deri üstüne çıkmaya - ince olan kıl yapısı kalınlaşmaya başlıyarak daha hacimlenmiş olarak kafada yoğunluk belirgin biçimde gözükür..... NOT: Piyasalardaki - netteki ilaçlara şampuanlara haplara nebilim herşeye kanıpta alıp denemeyin olan bizim saçlara olur sona hepiniz sevgilerleKonu deniz tarafından (31-01-2011 Saat 09:24 ) değiştirilmiştir..
deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Saç Ektireceklere ÖnerilerŞerit yöntemiyle saç ekimi yapıp yaygın hasta memnuniyetsiz

Saç Ektireceklere ÖnerilerŞerit yöntemiyle saç ekimi yapıp yaygın hasta memnuniyetsiz konusu, Saç Bakımı / Saç Ektirme forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: saç ekiminden memnun olanlar, saç ekiminde en iyi doktor, en iyi saç ekim doktoru, saç ekiminden memnun olmayanlar, en iyi saç ekimi yapan doktor, saç ekimi yapanlar, saç ekimi memnun, saç ekimi en iyi doktor, saç ekimi memnunum, saç ektirip pişman olanlar, en iyi saç ekimi yapan, saç ektirdim çok memnunum, saç ekiminden pişman olanlar, saç ekimi memnuniyet, en iyi saç ekimi yapan doktorlar,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Saç Ekimi Teknikleri Bkmlyz Saç Ektirme 1 30-08-2013 11:08
Sakal, Bıyık, Favori Ekimi Bkmlyz Saç Ektirme 0 02-07-2008 12:51
Kaş Ekimi Bkmlyz Saç Ektirme 0 02-07-2008 12:50

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:15 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats