Bakimliyiz.Com

-   Saç Modelleri (http://www.bakimliyiz.com/sac-modelleri/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Bereden Sonra Bile Harika Saçlar İçin.. (http://www.bakimliyiz.com/sac-modelleri/71773-bereden-sonra-bile-harika-saclar-icin.html)

`»HicЯet GeLini«´ 20-02-2011 09:20

Bereden Sonra Bile Harika Saçlar İçin..
 
Soğuk havaya karşı koyarken bir de hastalıklarla uğraştığımız bugünlerde kafanızdan bereyi çıkartmayın. Bere sonrası saçlarım kötü oluyor diye düşünenlerdenseniz bu düşüncenizi mazide bırakıyoruz.

Ünlülerin saç stilisti Kim Serratore, bereyi takmadan önce içini kuru bir bez ile ovmanızı, ve çantanızdan asla mini saç spreyi, tarak ve saç serumunu eksik etmemenizi söylüyor. Ayrıca normalde başınıza olan bereden biraz daha büyük bere satın almanızı öneriyor.

http://foto.ekolay.net/images/galeri...7136_23495.jpg


Şapkayı çıkarın ve saçlarınızı öne doğru atın. Başınızın arkasından başlayıp öne doğru yaklaşık 30 saniye boyunca saç diplerinize masaj yapın. Parmaklarınızın ısısı, berenin oluşturduğu statik elektriği hafifletecek.


http://foto.ekolay.net/images/galeri...7136_23495.jpg


Başınızı kaldırıp saçlarınızı ucundan kaldırarak tepede tutun. Saçlarınızın ucundan tutun ve diplerin gevşek kalmasını sağlayın. Ardından saç spreyi sıkın.


http://foto.ekolay.net/images/galeri...7136_23495.jpg


Saç spreyinin kurumasını bekledikten sonra tarakla saç diplerinizi hafifçe kabartın. Krepe hareketi (bir aşağı bir yukarı) yapmaktansa yukarıdan saç dibinize doğru hafif hareketlerle tarağı saçınızda gezdirin. Böylece bereden yapışmış saç diplerinizi hareketlendirmiş olacaksınız.

http://foto.ekolay.net/images/galeri...7136_23495.jpg


Son olarak, silikon içerikli birkaç damla saç serumunu avuçlarınızın içinde dağıtıp saç uçlarınıza uygulayarak elektriklenmeyi önleyin.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:35 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.