Bakimliyiz.Com

-   Sağlığımız (http://www.bakimliyiz.com/sagligimiz/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Ciğerlere iyi gelen yiyecekler (http://www.bakimliyiz.com/sagligimiz/149961-cigerlere-iyi-gelen-yiyecekler.html)

elif 16-07-2015 04:54

Ciğerlere iyi gelen yiyecekler
 
Ciğerlere iyi gelen yiyecekler -Ciğerlere iyi gelen yiyecekler nelerdir

Yaban Mersini: Toksinler vücutta çeşitli hastalıkların oluşmasına ve yayılmasına neden olan serbest radikallerin üretimini arttırmaktadır. Serbest radikaller uygun ortam bulduğunda akciğer dokusuna zarar verebilir. Bunu engellemek için antioksidan yönünden zengin gıdaları tüketerek toksinlerin vücuttan daha hızlı atılmasını sağlayabilirsiniz. Yaban mersini de iyi bir antioksidan kaynağı olarak akciğer sağlığını korumak için tüketilebilir. Yaban mersini C vitamini yönünden de zengindir ve C vitamini ciğer fonksiyonlarını olumlu yönde etkiler.

D Vitamini: Amerikan Tampere Üniversitesi’nin yaptığı ve Clinical Nutrition American Journal dergisinde yayınlanan araştırma sonuçlarına göre D vitamini alımı düşük olanların solunum yolu enfeksiyonlarına daha sık yakalandığı belirlenmiştir. 800 erkek üzerinde yapılan araştırmaya göre düzenli olarak D vitamini alanların almayanlara göre solunum yolu hastalıklarına yakalanma riski %60 oranında azalmış. D vitaminini mantar, tahıl ürünleri, süt ve balıktan alabilirsiniz.

Omega 3 Yağ Asitleri: Omega 3 yağ asidi vücut tarafından üretilmez ancak sağlığımız için gereklidir. Çocuklar ve yetişkinler üzerinde yapılan araştırmalar omega 3 yağ asitlerinin astımlı hastalarda akciğer iltihabını azaltmada yardımcı olduğunu ortaya koymaktadır. “Journal of the American College of Nutrition” dergisinde yayınlanan klinik araştırma sonuçlarına göre omega 3 yağları açısından zengin kabuklu deniz ürünleri, keten tohumu, ceviz, sızma zeytinyağı ve fasulye tüketenlerde astım belirtilerinin hafiflediği görülmüştür.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:03 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.