bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Sağlığımız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 19-06-2009, 02:23   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Kanser Tedavisinde Alınan Önlemler

Kanser Tedavisinde Alınan Önlemler

Kanser Hastanesi ekibinin çalışmaları sonuç veriyor direktörleri Prof. Dr. Erkan Topuz bizimle buluşmayı kabul ediyor. Ünlü hoca tepki alacağını düşünse de anlatıyor: “Yaradana inanmak önemli. Tanrı öyle yaratmıştır ki kanser tedavisinde en önemli şey inançtır.”
Dünyada 2025 yılında 1 milyara yakın kanser hastası olacak diyorsunuz? Neden bu kadar artacak? onun açıklamalarına şiddetle karşı çıkıyor kimi ağzından çıkacakları öğrenmeyi merakla bekliyor. Onkoloji alanında yaptığı çalışmalar ve sıra dışı açıklamalarıyla tanınan Prof
Sigara en önemli sebep. Ardından alkol toprak kirliği hava kirliliği ve gıda kirliliği geliyor. Sanayi devriminden sonra dünyada bütün kimyasallar bilinçsizce tüketilmeye başlandı. Bu kimyasallar havamıza toprağımıza dolaylı olarak gıdalarımıza geçti. Çok bilinçli olarak acil tedbir almak gerekiyor.
Nedir bu tedbirler?
Binlerce tedbir var. Anne karnından başlamak lazım. Eğer çocuğun annesi babası çok miktarda sigara ve alkol tüketiyorsa kanser riski artar. Çocuk rahme düştükten sonra 6 ile 8 hafta boyunca anne organik beslenirse çocuğun kansere yakalanma riski düşüyor. Dünyanın en faydalı gıdası anne sütü ama anne sütünde bile 70 tane kimyasala rastlanmış. Bu yüzden çocukların beslenmesi çok önemli. Özellikle ailede daha önce kanser olmuş aile bireyleri varsa. Bir defa çocuk katı yağla beslenmemelidir. Şimdi bunu söyledim diye beni mahkemeye vermeye kalkarlar onun için hemen ilave edeyim. Trans yağ ihtiva eden yağlar tüketilmemelidir. Ama birinci seçeneğimiz zeytinyağıdır ondan sonra soya yağı gelir.
Son dönemde tereyağına bir dönüş var…
Trabzon yaylalarında beslenmiş bir inekten alınan sütün tereyağını tüketebilirsiniz. Margarin tavsiye etmiyoruz. 1 K-5 Y kuralını tavsiye ediyoruz.
Marmara’da küçük yüzey balıklarını tercih edin
Nedir 1 K-5 Y kuralı?
Çocuklar kırmızı eti bir yiyorsa beş yeşil yiyecek. Balık önemli bir kanser koruyucusudur ama şimdiki balıklarda da kimyasallar var. İstanbul’da dip balıklarının yüzde 80’inde ağır ****ller kanserojen maddeler vardır. Barbut kefal istiridye karidesten Marmara’daysanız kaçının. Yüzey balıklarını yiyebilirsiniz; çinekop hamsi istavrit. Genellikle küçük balıkları tercih edin. Karadeniz’de Tuna Nehri bütün Avrupa’nın pisliğini Karadeniz’e akıtıyor. Buradaki balıklar da kirlendi…
Yağlar konusunda açıklamalar var… Ne öneriyorsunuz?
Meme kanseri için zeytinyağı ve soya yağını karışık tüketmeyi öneriyoruz. Onun dışında fındık yağı kanola yağı da faydalıdır. Omega 3 ihtiva eden yağlar balık önemlidir.
Yemeğimizi nasıl pişirelim?
Yemek eğer bir saatte pişecek bir yemekse 3 saatte pişirelim. Kısık ateşte pişirelim. Böylece kimyasallar kanserojene dönüşmez. Fırında pişen yemeği ve haşlamayı tercih edin. Balıkların kabuklarını da atın yemeyin.
Kanserden korunmak için en çok tüketilmesini ve tüketilmemesini önerdiğiniz gıdalar hangileri?
Yoğurt yiyin ama probiyotik yoğurt. Bütün uzun yaşayan insanların en çok tükettiği madde yoğurttur. Annesi yesin ki çocuk da yesin. Çocuklar organik süt bulursa içsinler. Rafine olmuş gıdalardan kaçınalım. Beyaz şeker beyaz un ve tuzu az tüketelim. Rafine olmamış buğday arpa çavdar gibi ekmekleri tüketelim. Her meyveyi mevsiminde tüketelim. Hormonlu gıdalar erken gelişmeye sebep olur. Erken adet görmek kanser için risk faktörüdür.
Siz kanser tedavisinde inancın önemli olduğunu da vurguluyorsunuz… Nasıl bir etkisi var?
Evet yapılan çalışmalar göstermiştir ki bu psikolojik yaklaşım yani hastaların güçlü bir inanç sisteminin olması yaradana inanması sonra doktora inanması önemli. Bunları söyleyince adımız başka şeylere çıkıyor. İnanç bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Yapılan çalışmalar göstermiştir ki bağışıklık sistemi güçlü olan kazanır. Ailesinin ve çevresinin ona çok güzel moral vermesi lazım. Bunları söyleyince “Aman doktora bak!” diyorlar ama desinler anasını satayım! Tanrı öyle yaratmıştır ki kanser tedavisinde en önemli şey inançtır ikincisi doktora inanmaktır üçüncüsü aile sevgisidir. Bunlar hastayı moralli tutar. Gördüm ki kanserle mücadelede çok daha iyi başarı sağlarlar tedaviden çok daha iyi netice alırız.
Koyu kırmızı ve koyu yeşiller kanser riskini azaltır
Betakaroten içeren gıdaların başında domates koyu kırmızılar koyu siyahlar ve koyu yeşiller var. Koyu kırmızı ve yeşil tükettiğimiz taktirde kanser riskinin azaldığı dünyanın en büyük meme kongresinde anlatıldı.
Kanserden koruyan gıdaların başında kuru fasulye yeşil mercimek bezelye nohut bakla gelir. Haftada 2-3 kere bunların tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Özellikle yeşil mercimek.
Meme kanserinde en önemli koruyucu gıdalar şunlardır: Brokoli karnabahar beyaz lahana kırmızı lahana semizotu kırmızı turp enginar bezelye ve diğerleri… Ama brokoliyi tükettiğimiz zaman kesinlikle çiğ ya da buharda pişirip tüketmeliyiz. Karnabahar varsa brokoliyi ikinci planda tutabilirsiniz. Hatta riskli olan gruplarda brokoli lahanana ve beyaz lahananın -tiroid şikayeti yoksa- birer avuç suyunu sıkıp içebilirsiniz. Bunların kanserden koruyuculuğu ispat edilmiştir.
En yüksek antioksidan fındığın iç kabuğundadır
Kara kayısı kara üzüm kara erik… Bunların tazesini veya kurusunu tüketmelisiniz.
Ceviz fındık fıstık bademi kabuklu almalıyız kendimiz kırıp yemeliyiz.
Fındığın kabuğunu kırdıktan sonra üzerinde kahverengi bir kabuk vardır. Yapılan son çalışmalar en yüksek antioksidanların burada olduğunu göstermiştir. İlk defa söylüyorum fındığı kırıp üzerindeki yumuşak ince kahverengi kalan kabuğuyla birlikte yiyin.
Zerdeçal tanrının insanlara verdiği en önemli koruyucu maddelerden biridir. Turmelik beyaz zerdeçal dediğimiz ya da sarı safran dediğimiz baharat anti-anjiyotik etki yapıyor. Yani biz turmelik aldığımız zaman korunmuş oluyoruz.
Panax Ginsenk zencefil yeşil çay soya yağı zeytinyağı…. Bunların yanı sıra kara hindibağ rezene biberiyenin tedavi sırasında çok güzel etkileri var. Bunlar dünyada doğrudan doğruya topraktan gelerek tedaviye yardımcı oluyor.
Bakır en büyük anjiyogenetik madde. Bakır kanseri azdırıyor. Bakır küpe takmayın bakır su borusu kullanmayın çünkü anjiyogeninizi artırır. Bazı gıdalar vardır ki tümörü engeller bazıları da vardır ki artırır.
Beyaz şeker kanserin en büyük sebebidir.
Çocuklara haftada iki kez baklagil yedirmelisiniz
Okula giderken çelik sefer tası hazırlayalım. Zaten mutfaklarda porselen cam çelik kaplar tercih edin. Ama çelik kaplar krom ve nikel ihtiva etmemeli. Toprak kapların az sırlı olanını tercih edelim.
Çocuğun sırt çantası plastik olmasın. Bez olsun ya da keten olsun. Ayakkabısı PVC ihtiva etmeyen maddelerden yapılmış olsun. Çocuğu sentetik giysilerden koruyalım. Önlüğü keten olsun pamuklu olsun. Pamuk bile organik olsun.
Haftada 2 defa baklagil yedirmeliyiz. Mutlaka mercimek yemeli.
Çocuklara fast food yedirmemeliyiz. Fast foodçular isyan etmesin. Yiyeceklerin yanına büyük bir tabak salata koyarlarsa fast foodun zararını önleyebilirler. Çocuklarınızın canı çok çekerse ayda bir ya da 2 haftada bir fast food yedirebilirsiniz. Ama fast foodçular yanında büyük bir çanak içinde yeşillik vermeli. 50 bin kere söyledim yeşili artırsınlar.
Kanserle ilişkisi merak edilenler…
Yoga namaz ve meditasyon tedavi sürecine yardımcı oluyor
Tamamlayıcı tıp dediğimiz şey yalnız gıdayla ilgili değildir. Ruhsal ve bedensel yaklaşımdır. Meditasyon dans terapisi gülmek şarkı söylemek tamamlayıcı tıpta ruhsal ve bedensel yaklaşımla ilgilidir. Meditasyon dediğimiz zaman bunun içine namaz da girer. Yani doğrudan doğruya kendini yaradana odaklamak… Bu kanseri tedavi etmez ama tedavide daha iyi sonuçlar alınır.
Hasta yoga yaparak ve namaz kılarak kendini dış etmenlerden psikolojik olarak korur toparlanır. Ruhi güç her zaman için bağışıklık sistemini güçlendirir. Kahkaha atmak gülmek çok faydalıdır. Bundan 5 bin yıl evvel Mezopotamya’da çaresiz hastaları komik maskların önünden geçirirlermiş kahkaha atsın diye… 400 sene evvel bile gülme tedavisi varmış.
Müzik bağışıklık sistemini güçlendirir
Bütün araştırmalar klasik müziğin hastada bağışıklık sistemini güçlendirdiği gösterdi. Gürültülü çalışmalar gürültülü ve üzüntülü müziklerden kaçmalıyız. Ruhumuzu dinlendirecek neşeli veya klasik müzik dinlemeliyiz. Bu bitkilerde de ispatlanmıştır. Klasik müzik dinleyen çiçekler daha sağlıklı büyür. Bu insanlar için de geçerlidir. Hastalar müzik dinlesin ama gürültülü rahatsız edici ve hüzünlü müzikten kaçsınlar.
Güneşe çıkış saatlerinizi şaşırmayın
Ozon tabakası yırtıldığı için güneş direkt olarak içeri giriyor. Bu yüzden cilt kanseri arttı. Onun için aklınızı başınıza toplayın. 12.00’ye kadar sonra da 16.00’dan sonra denizinize girin. Tarım Bakanlığı’ndan onaylı güneş koruyucu kremleri kullanın. Direkt olarak güneşte kavrulmayın. Gölgenin boyu sizin boyundan kısaysa güneşe çıkmayın.
Akupunktur ve hipnoz kemoterapideki mide bulantısını geçirir
Akupunkturun da tamamlayıcı yeri vardır. Kemoterapi sırasındaki bulantılara mani olur. Ateş basması ter basmasını engeller. Bunlar araştırmalarda gösterilmiştir. Ama akupunktur hiçbir şekilde tedavi etmez. Sadece hastanın psikolojik durumunu düzeltir. 1975 yılında Amerika’da ve İngiltere’de kabul edilmiştir. Hipnoz hastanın psikolojisinde düzelme sağlar kemoterapiye tahammülünü artırır.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kanser Tedavisinde Alınan Önlemler

Kanser Tedavisinde Alınan Önlemler konusu, SAĞLIK / Sağlığımız forumunda tartışılıyor.Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Saç Dökülmelerine Karşı ne gibi Önlemler Alınmalıdır ? Bkmlyz Saç Dökülmesi 1 05-05-2009 06:49
Otuzlu yaşlar koruyucu önlemler almak için en uygun zaman nimlahza Sağlığımız 0 02-01-2009 01:54
Kameraya alınan işler elif Dini Bilgiler 0 15-07-2008 05:44
Kanser tedavisinde "hassas neşter" Hürriyet Sağlık Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 04-07-2008 01:02
Kanser tedavisinde nokta atışı Bakimliyiz Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 12-03-2008 11:50

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:51 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats