bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Sağlığımız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 14-03-2011, 05:04   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Alkali Suyun Faydaları Nelerdir? - Alkali Suyun Yararları Nelerdir?

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir? - Alkali Suyun Yararları Nelerdir?

YÜKSEK KAN BASINCI
10 senelik çalışma hayatım boyunca araştırmalarımda mineraller özellikle yüksek kan basıncı ve diğer hastalıklarda görülen ionik kalsiyum önemli bir yer tutmuştur. Buna dayanarak söyleyebilirim ki 2-3 ay süresince hergün düzenli olarak alkali antioksidan su tüketmek kan basıncını yavaş yavaş dengeye düşürür; zira alkali antioksidan su kandaki kolestrolü çözen oldukça etkili bir çözücüdür."
Prof. Kuninaka Hironaga Kuninaka Hastahanesi baş hekimi.


PRE-EKLAMPİK TOKSİMA
"Alkali Antioksidan suyun faydalarını birçok hastalığın iyileştirilmesinde; özellikle jinekolojik hastaların tedavisinde görüyoruz. Bunun en önemli sebebi ise antioksidan suyun toksinler üzerindeki nötrleştirici etkisidir. Seneler boyu süren araştırmalarımda gördüğüm antioksidan alkali suyun pre-eklampik toksima hastası kadınlar üzerindeki olumlu etkileri olduğu ve bu hastalarımızın antioksidan su yardımı ile oldukça sağlıklı ve zeka seviyesi normal bebeklere göre daha yüksek çocuklar dünyaya getirebildikleridir."
Prof. Watanabe Ifao Watanabe hastahanesi baş hekimi


KALP HASTALIKLARI
"Benim görüşüme göre antioksidan alkali suyun mucizevi özelliği onun toksinleri nötrleştirebilmesine rağmen bir kimyasal ilaç olmamasından kaynaklanıyor.Ayrıca farklı ilaçları farklı özel durumlara göre sınıflandırılmış hastalara ayrı ayrı verirken antioksidan suyu genel olarak tüm hastalara verebiliyorsunuz. Örneğin 35 yaşında olan bir kalp hastam vardı. 5 sene boyunca hastalığı her geçen gün kötüye gitti ve Setagays Devlet Hastahanesi'nde yoğun tedavi altına alındı.Bu 5 sene süresinde çok sayıda iyi ve alanında uzman doktor tarafından tedavisine çalışıldı; ancak bir netice alınamadı. Geçen sene Ağustos ayında akrabalarıyla konuştuğumda umutsuz bir halde olduklarını ve hastanın ölümünü beklediklerini öğrendim. Bu aynı zamanda hastanın akrabalarından birinin antioksidan su üreten bir alkali- su cihazı aldığı zamana denk geliyordu... Şu an bu kişinin sağlık durumu gayet iyi ve vücudu kendini tekrar yapılandırıyor."
Prof. Kuwata Keijiroo


EGZEMA
Egzema hastalığı kendini belli eden bazı deri durumları ile tanımlansa da ne olduğu ve ne gibi etkiler ile oluştuğu aslında tam açıklığa kavuşmamış bir hastalıktır. Ancak çoğu durumda bir dış tahrip etkisi ile meydana gelmektedir. Örneğin 70 yaşındaki bir hastam tam 10 senedir egzema hastalığı ile savaşıyordu ve özel bakım bile pek olumlu sonuçlar vermemişti. Savaş sonrasında bacaklarında meydana gelen akut egzema sonraki yıllarda kronik hale gelmişti. Sol bacağında olumlu sonuçlar elde edilmesine rağmen maalesef sağ bacağı hiç bir ilerleme göstermemişti. Öyle ki bu bacağında kaşımalar yüzünden sık sık kanamalar meydana geliyordu. Ona antioksidan Alkali suyu denemesini tavsiye ettim. Kendisi bir İAlkali-Su cihazı alarak her gün antioksidan alkali su içmeye ve yine jeneratörden sağladığı asidik su ile banyo yapmaya başladı. Yanlızca 2 hafta sonra bacağındaki tüm yaralar kurudu. Toplam 15 ay içinde de egzema hastalığı tamamen geçti"Prof. Tamura Tatsuji Keifku Rehabilitasyon Merkezi

ALERJİ
Hastam olan Polis Araştırma Enstitüsü başkanı Sayın Yamada birçok alerjik eplikasyondan muzdaripti. Uzun süreler tedavi olmaya çalıştı ancak bir ilerleme kaydedilemedi. Sonraları kendisi antioksidan su kullanmaya başladı. Bu işe yaradı ve bir süre sonra alerji belirtileri tamamen yok oldu. Her türlü yemeği tükettiği halde herhangi bir alerjik durumla karşılaşmaması yüzünden şu an halinden oldukça memnun. Ayrıca benimde alerjim olduğu için antioksidan suyu bende kullandım ve oldukça işe yaradığını gördüm. Bunun üzerinde konuyu biraz araştırdım. Sonuçta incelediğim her alerji vakasında antioksidan mineral eksikliği olduğunu keşfettim. Bu sayede vücut aşırı duyarlı hale geliyor ve alerji kolaylıkla yayılabiliyordu. Duyarlılığı dengeye getirebilmek için de damardan kalsiyum çözeltisi zerk etmek gerekiyordu. Böylece aslında içinde ionik kalsiyum bulunan antioksidan alkali-suyun alerjiyi nasıl yok ettiğini de öğrenmiş oldum"
Prof. Kuninaka Hironaga Kuninaka Hastahanesi baş hekimi


SİNDİRİM SİSTEMİ PROBLEMLERİ
"Antioksidan Alkali-suyun midedeki esas etkisi salgılamayı nötrleştirmesi ve mide fonksiyonlarını güçlendirmesinden ileri gelmektedir. Antioksidan Alkali suyun midedeki gastrik salgıların pH dengesini sağlayarak Hipoklorhidra(gastrik suyu fazlalığı) ve Aklorhidra (gastrik suyu azlığı) hastalarının problemlerini çözdüğü kanıtlanmıştır."
Prof. Kogure Keizou Juntendo Hastahanesi Kogure Kliniği


DİYABETİKLER
"Bir süre önce ilaç yerine antioksidan Alkali-su ile tedavi etmeye başladığım diyabetik hastalarım arasından 15 kişi seçilerek Tokyo Üniversitesi'ne çaşitli testler ve gözlemler yapılmak üzere ***ürüldü. Açıkçası bazı durumu ciddi hastalarım bu tedavi yönteminden biraz tedirgin olmaktaydılar. Çünkü antioksidan Alkali-su verilen hastaların kan ve idrarlarındaki şeker miktarı 300 mg/l'den 2 mg/l'ye düşüyordu. Bazı hastaların bu şekilde günde 5-6 kez kan testine girdiği ve durumlarının oldukça normal olduğu gözlendi.Yemek sonrası testlerde de kan şekeri ve idrar oranları 100 mg/l : 0 mg/l çıktı. İdrardaki şeker tamamen yok oluyordu."
Prof. Kuwata Keijiroo


OBEZİTE
"Vücudumuzda alınan gıdaların yakılması durumu yine vücudumuzda bulunan vitamin ve minerallerin miktarına bağlıdır. Proteinlerin karbonhidratların ve yağların aşırı alınması durumunda da bu vitamin ve minerallere olan ihtiyaç artacaktır.Antioksidan Alkali- suyun ihtiva ettiği ionik kalsiyum sayesine yiyeceklerin yakılma işlemi kolaylaşır. Bu sebeple obezite hastalarına antioksidan Alkali-suyu tavsiye ediyoruz"
Prof. Hatori Tasutaroo Akajiuji Kan Merkezi baş hekimi


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 27-12-2012, 07:00   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

alkali su elde edebileceğimiz arıtma cihazı tavsiyeniz varmı?


 

Alt 29-12-2012, 12:30   #3 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Nerden temın edebılırız alkalın su cıhazı yada suyu


 
Alt 12-02-2013, 12:38   #4 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Alkali su elde etmenin en ucuz ve etkili yolu1 litrelik su şişesinin içine 1 tatlı kaşığı ''içme sodası'' yani karbonat ilave etmektir.


 
Alt 03-12-2013, 02:49   #5 (permalink)
alkali su
Avatar Yok
 
Sakin Alkali Su

Alkali İyonize Su Nedir ?
Sağlığımız ve Alkali İyonize Su
Vücuttaki Asidik Atık Oluşumu
Vücudumuzdaki tüm canlı hücreler atık üretirler. Yiyeceklerimizden aldığımız tüm besinler her bir hücremize dağılır ve bunlar oksijen ile yanarak bize yaşamamız için gereken enerjiyi sağlarlar. Besinler hücrelerimizde yandıktan sonra ise atık olurlar. Yediğiniz iyi ya da kötü tüm yiyecekler atık üretirler. Yiyeceklerin iyi ya da kötü olarak sınıflandırılmasında onların oluşturduğu atıkların miktarı ve özellikleri dikkate alınır. Yanısıra metobolizmamızdaki birçok hücre ve eski ölü hücrelerde atığa dönüşürler.
Vücudumuz bu atıkları idrar ve terleme ile dışarı atacaktır. Temel olarak tüm atıklar asidiktir ve bu nedenle de cildimiz ve idrarımız düşük bir pH değerine sahiptir. Gerçek problem şudur ki vücudumuz bu atıkların %100’ünü atamaz. Yaşam tarzımız yetersiz dinlenme yediğimiz yiyeceklerin türleri ve içinde bulunduğumuz çevresel koşullar bu atıkların üretimine yardımcı olurlar fakat bunlardan kurtulmamız için bize yardım edemezler.

Kaynak: betaalkaliyasam.com


 
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Alkali Suyun Faydaları Nelerdir? - Alkali Suyun Yararları Nelerdir?

Alkali Suyun Faydaları Nelerdir? - Alkali Suyun Yararları Nelerdir? konusu, SAĞLIK / Sağlığımız forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: alkali su, alkali suyun faydaları, alkalik su, alkali su faydaları, alkalinli su, alkali su nedir, alkalin su, alkali suyun faydaları nelerdir, alkali suyun yararları, alkali su yararları, alkalinli suyun faydaları, alkali suyun faydalari, alkalik suyun faydaları, alkali su nedir faydaları, alkalı su,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Soğuk Suyun İnsan Vücuduna Etkileri Nelerdir? elif Sağlığımız 0 14-03-2011 04:05
Aşı Nedir? - Aşının Faydaları Nelerdir? - Aşının Yararları Nelerdir? elif Sağlığımız 0 14-03-2011 02:33
Bir bardak suyun faydaları daywest Sağlığımız 0 15-05-2010 04:39
Suyun Vucudumuzdaki Gorevleri Nelerdir? mormavi Sağlığımız 0 09-04-2010 05:50
Nötr ve alkali topraklarda yetişebilen bitkiler Bkmlyz Bahçe Bakımı ve Çiçekler 0 15-06-2009 11:26

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:30 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats