Bakimliyiz.Com

-   Sağlığımız (http://www.bakimliyiz.com/sagligimiz/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Sigara dumanı yüksek tansiyon hastası yapar mı? (soru cevap) (http://www.bakimliyiz.com/sagligimiz/74595-sigara-dumani-yuksek-tansiyon-hastasi-yapar-mi-soru-cevap.html)

daywest 15-03-2011 02:49

Sigara dumanı yüksek tansiyon hastası yapar mı? (soru cevap)
 


Kızımın doktoru, yüksek tansiyon teşhisi koydu ve yanında sigara içmemizi kesinlikle yasakladı. Sigara dumanı mı onu yüksek tansiyon hastası yaptı? R.N./Ank.

Çocuklarınızın yanında sigara içiyorsanız, bu durum onların akciğer enfeksiyonları ve astım gibi sağlık sorunları riskini artırır. Amerikan Kalp Birliği'nin dergisinde yayınlanan ve yaklaşık 4 bin aileyi inceleyen bir çalışmaya göre; anne-babaları sigara içen çocuklarda kan basıncı da yükseliyor. Sigara içen bir ebeveyni olan 4-7 yaş arası çocuklarda yüksek tansiyon riski yaklaşık yüzde 20 artıyor.

KİLOSU DA ÖNEMLİ
Sigaranın yanı sıra, çocukların kilosu da tansiyonu yükseltiyor. Hatta obez çocuklarda yüksek kan basıncı riski tam iki kat fazla! Çocuğunuzun olduğu ortamlarda sigara içmemeye özen gösterin. Sadece kendi sağlığınız için değil, çocuğunuzun sağlığı için de sigarayı bırakmanız gerekir.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 09:11 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.