bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Sağlığımız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 24-04-2011, 06:51   #1 (permalink)
 
daywest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Kabızlık nedeni ne olabilir.(soru cevap)


62 yaşındayım 20 yıldır tansiyon ilacı kullanıyorum. Ancak sık sık kabız oluyorum. Haftada bir tuvalete çıkabiliyorum. Bu durum önemli midir? G.B./Muğla

Tansiyon ilaçları ve kabızlık
Bazı tansiyon ilaçları kabızlık yapabilir. Bunlar bağırsak kaslarının hareketini azaltarak yavaşlamasına yol açar. Bu yüzden ilacınızın değiştirilmesi gerekebilir.

YAĞSIZ BESLENİYORLAR
Hipertansiyon hastalarının yağsız tuzsuz düşük kalorili beslenmesi de kabızlık sebebi olabilir. Bu nedenle tansiyonun ilacının değiştirilmesinin yanı sıra diyetinizin yeniden düzenlenmesi gerekir. Bazı hipertansiyon hastalarının kullandığı depresyon ilaçları da kabızlığa yol açabilir. Bunun dışında kalın bağırsak tümörleri gibi bazı hastalıklar kabızlık sebepleri arasındadır.


daywest isimli Üye şimdilik offline konumundadır  





Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kabızlık nedeni ne olabilir.(soru cevap)

Kabızlık nedeni ne olabilir.(soru cevap) konusu, SAĞLIK / Sağlığımız forumunda tartışılıyor.



Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Sol Kaburgamın Altındaki Batma Hissi Neden Kaynaklanıyor Olabilir?(soru cevap) daywest Sağlığımız 23 28-01-2017 11:36
Baldırımdaki Bölgesel Üşümenin Sebebi Ne Olabilir?(soru cevap) daywest Sağlığımız 1 17-04-2014 06:54
Sürekli Yorgunluk 'Kronik Yorgunluk Sendromu' Olabilir mi? (soru cevap) daywest Sağlığımız 0 15-03-2011 03:02
Sırt ağrısının nedeni ne olabilir (soru cevap) daywest Sağlığımız 0 15-03-2011 02:24
Kanser 2030`da birincil ölüm nedeni olabilir ... daywest Kanser 0 11-02-2010 12:16

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:25 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats