bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Sağlığımız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 24-04-2011, 07:11   #1 (permalink)
 
daywest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Kortizonun katarakta etkisi.(soru cevap)



10 yıldır kortizon tedavisi görüyorum. Altı aydan beri görmem bulanıklaştı; doktor katarakt olduğumu söyledi. Kullandığım ilaçla ilgili olabilir mi? D.Ş./İzmit

Uzun süreli kortizon tedavisi bazı virüs tedavisinde kullanılan ilaçlar ve bazı mantar ilaçları katarakt gelişimine neden olabilir.

TUZDAN UZAK DURUN
Bu nedenle sizin tedavinizde kullanılan kortizon katarakt gelişiminde rol oynamış olabilir. Bu yönde mutlaka tedaviniz yapılmalıdır. Kortizon kullanan kişilerin yılda bir kez göz muayenesinden geçmesi hastalık daha başlangıç halindeyken müdahale edilmesini sağlar. Öte yandan kortizon kullanan kişilerin tuzlu ve karbonhidrattan zengin gıdalardan uzak durmaları gerekir. Bu kişilerde kortizonun sebep olduğu diyabete bağlı katarakt gelişimi de söz konusu olabilir



daywest isimli Üye şimdilik offline konumundadır  





Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kortizonun katarakta etkisi.(soru cevap)

Kortizonun katarakta etkisi.(soru cevap) konusu, SAĞLIK / Sağlığımız forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: kortizonun göze etkisi, katarakta kortizonun etkileri, kortizonun göze etkileri,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Mevsim değişimin çocuk üzerindeki etkisi.(soru cevap) daywest Bebek Hastalıkları 0 24-04-2011 06:55
7 soru 7 cevap nimlahza Komik Yazılar 1 31-12-2010 02:17
Soru cevap ´ λŋтiьioтiף ´ Bakımlıyız.com Hakkında 12 18-12-2010 01:44
Soru-Cevap bölümü ´ λŋтiьioтiף ´ Bakımlıyız.com Hakkında 10 08-11-2010 03:21
3 soru 3 cevap Bakimliyiz Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 30-03-2008 09:45

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:20 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats