bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > SAĞLIK > Sağlığımız

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 30-04-2011, 07:05   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Kan Grubuna Göre Kişilik Özellikleri

Kan Grubuna Göre Kişilik Özellikleri

Kanımız hücreleri besliyor boşaltımı sağlıyor ve bunu herkes biliyor.Peki kan grupları ne işe yarıyor?Acaba kişiliğimizi nasıl etkiliyor?
Okuyunuz efendim…


Dünyada kan gruplarının dağılımı :
0 RH pozitif Her 100 kişiden 40´ı
0 RH Negatif Her 100 kişiden 7´si
A RH pozitif Her 100 kişiden 34´ü
A RH Negatif Her 100 kişiden 6´sı
B RH Pozitif Her 100 kişiden 8´i
B RH Negatif Her 100 kişiden 1´i
AB RH Pozitif Her 100 kişiden 3´ü
AB RH Negatif Her 200 kişiden 1´i


En eski kan grubunun “0″ grubu olduğunu belirtiliyor. “Herkes 0 grubuyken insanlar çok küçük bir alanda yaşıyorlardı aynı yemeği yiyor aynı organizmaları soluyorlardı ve bu yüzden değişim gereksizdi. Ancak nüfus arttığında ve göçler hızlandığında değişimler ivme kazandı. Sonrasında gelişen A ve B gruplarının geçmişi ancak 15 bin - 25 bin yıl öncesine uzanıyor. AB grubu ise çok yenidir.”
0 grubu “avcı” A grubu “çiftçi” B grubu “göçebe” ve AB grubu “modern” olarak değerlendiriliyor


Kan gruplarına göre kişilik tahlili


0 grubu: Kendine güven cesaret.
A grubu: Sinirli ve hassas.
B grubu: Uyumlu ve yaratıcı.
AB grubu: En çekici ve ilginç…


En cesur ve güçlü ” 0″ grubu


Bu kan grubu taşıyan herkes gücü dayanıklığı kendine güveni cesareti sezgiyi ve tanrı vergisi bir iyimserliği genetik hafızalarında taşırlar.Melodik mizaç özelliğine sahiptirler. Bunlar yaşamın tadını en iyi çıkaran dünya nimetlerinden en geniş biçimde yararlanan kişilerdir. Hayati bir melodi gibi yaşar ve kavrarlar.


İçinde bulundukları ortama çok iyi uyum gösterirler. Tüm insanlarla ve bütün varlıklarla anlaşırlar. Onlara ters düşmeden olumlu ilişkiler kurmayı başararak yaşarlar. Bu engin uyum düzeni içinde önlerine sunulan olanaklardan rahatlıkla yararlanırlar.


Amaçladıkları sonuca büyük uğraşlara kalkışmadan kolayca ulaşırlar. Onların bu başarılarındaki en büyük etken dış dünyayla sudaki hidrojenle oksijen gibi uyumlu olmalarıdır.
Modaya havaya zamana hemen uyuverirler. Herhangi birine çok değişik ve ters gelebilecek bir ortam düşünelim. Onlar bu ortam içinde dağılıp şaşırmaz ürküp sinmez bir köşeye çekilip donup kalmazlar. Hemen uyum gösterirler. Sivri ve uç düşünceleri aykırı fikir ve eğilimleri yoktur.
Sağlıklı bir bünye ve iyimserlikle desteklenmiş liderlik özellikleri (güç etki güvenirlik) ve başarı için gerekli güdüler size kalan 0 grubu mirasıdır.


En paylaşımcı “A” grubu


Kalabalık insan toplulukları ve yerleşik ama daha kırsal yaşam gerilimleri baş edebilmek üzere ortaya çıkmıştır. Psikolojik özelliklerinin bazıları kalabalık çevresel kitlelerin ihtiyaçlarına katlanabilmekle gelişir. Uyumlu mizaç özelliğine sahiptirler. Bu grup içinde yer alanlar duyan hisseden sürekli olarak araştıran çevrelerindeki kişiler ile bağlantı ve uyum sağlamaya çalışan kişilerdir. Dış dünyadaki tüm değişikliklere karşı duyarlıdırlar. Ancak aşırı duyarlılıkları çevrelerinde büyük uyum güçlüğüne düştüklerinde onların geriye doğru kaçmalarına ve içlerine kapanmalarına neden olur.


Uyumlular içinde bulundukları toplumun en ilgi çekici ve en renkli varlıklarıdır. Ancak dayanma ve uyum sağlama yeteneklerinin yetersiz kaldığı ortam ve koşullarda çözülürler. Acınacak zavallı insanlar olurlar.
Büyük bir olasılıkla bu oluşumun içindeki bireyde olması gereken en önemli özellik paylaşımcı yapıdır. İlk A´lar karmaşık bir hayatın meydan okumalarına karşı duyarlı kurnaz istekli ve akıllı olmak zorundaydılar.
Ancak bütün bu niteliklerin tek bir yapıda toplanması gerekiyordu. Belki de bu bugün bile A´ların daha gerilimli bir yapıya sahip olmalarının bir nedenidir. Sıkıntılarını içlerine atarlar.


Fakat patladıklarında da dikkatli olmalısınız. O gruplarının çok başarılı olduğu gerilimli ve sıkışık liderlik pozisyonlarına A´lar pek uygun değildir. Bu onların lider olamayacakları anlamına gelmiyor. Ama içgüdüsel olarak çıkar gözeten liderliği istemezler.


A kan grubunda diğer gruplardan daha az grip görüldüğü bilinmektedir. Ayrıca virüslerin etkisi AB grubunda da diğer gruplara göre daha azdır.


En uyumlu “B “grubu


Irkların karışması yeni topraklar ve yabancı iklimlerle karşı karşıya kalan ilk B gruplarının yaşamlarını sürdürebilmek için uyumlu ve yaratıcı olmaları gerekiyordu.
B grupları yerleşik A grupları kadar düzenli ve uyumlu bir konfora gereksinim duymazken O grularından da daha az kararlılık sahibidirler. Bu özellikler B gruplarının her hücresinde mevcuttur. Biyolojik olarak B gruplar diğer gruplardan daha uyumludur. Ritimli mizaç özelliğine sahiptir. Davranışlarında akılcı sistemli düzenli ve iradelidir. Başkalarının tepki ve eğilimlerini dikkate almaksızın kendi düşünce ve kararları doğrultusunda ilerler. Onu bir demiryolu üzerinde giden önüne çıkan engelleri ezen veya birlikte sürükleyen bir lokamotife benzetebiliriz.


Çevrelerine egemen olmak ve yönetmek isterler. Gözüpek inatçı otoriter ve serttirler. Mantık ve irade onlarda daima duygulardan daha önce gelir. Bu mizaca sahip bulunanların tipi asker uzman ve danışmandır.
Bir çok yönüyle B grupları bütün olası seçeneklerin en iyisine sahiptirler. A gruplarının zihinsel ve duygusal olarak uyarılmış edimlerinin yanı sıra O gruplarının saldırgan ve keskin fiziksel tepkilerine ait öğeleri de içlerinde barındırırlar.


B gruplarının farklı kişiliklerle daha kolay ilişkiye girebilmelerinin nedeni genetik doğaları gereği daha uyumlu olmalarındandır. Çünkü kendilerini rekabet ve savaşlara karşı daha az eğilimli hissederler. Onlar diğerlerinin bakış açısından da bakabilirler. Empati yetenekleri vardır.


En çekicisi “AB” grubu


Bu grup sinirli ve hassas A´larla dengeli B´lerin birleşmesiyle oluşmuştur. Sonuç ise tinsel yaşamın özellikle sonuçlarının pek farkında olmadıkları bir takım etkenlerini kucaklayan biraz parça parça bir karakterdir. Kompleks mizaç özelliği gösterirler. diğer üç mizacın tüm özelliklerini karmaşık ve karışık bir biçimde bu kümede yer alan kişilerde görülür. Bu üç özellik farklı yoğunluklarla bir arada bulununca kişi birbiriyle uyuşmaz eğilimlerin elinde adeta oyuncak olur.


Böyleleri dengeleri için gerekli olan dinamik bir düzenleme güçlü bir irade ve iyi bir disiplinle karşılaşana değin çelişen karmaşık duygu düşünce ve eğilimlerin elinde bocalayan kaprisli kararsız ve tutarsız bir kişi olur çıkarlar. Bununla birlikte çevrelerine önem vermeleri sosyal tutum ve yargıları önemsemeleri mantıklı düşünme yetisine sahip olmaları gibi olumlu yönleri onları başarıya ulaştırabilir.”
Çoğu kez onlar detaylarla uğraşıp kendilerini yormazlar. AB grubu kan grupları arasında en çekici ve en ilginç olanıdır. Ama onların doğal karizması ardında hep kırık kalpler bırakır.


Kan grupları arasında AB çok ender görülür.A grubuyla B grubunun karışmasından meydana gelen bu kan grubuna dünya nüfusunun ancak %5 ´i dahildir.Ve de bu grupkan gruplarının en yenisidir.Bundan 10-12 yüzyıl öncesine kadar böyle bir kan grubu yoktu.Doğudaki istilacı güçlerin batıdaki ülkeleri ele geçirmeleri üzerine farklı uluslar birbirlerine karıştılar. Doğuyla batı uygarlığının karışması sonucunda AB kan grubu ortaya çıktı. M.S. 900 yıllarından itibaren AB kan grubu oluştu. A ve B gruplarındaki Avrupalılar´ın evlilik yoluyla bir araya gelmedikleri kesindi. Ancak doğudan batıya akın başladıktan sonra farklı kan grupları birleşebildi.


Kan grubu-Kişilik ilişkisi


Kan gruplarının insan kişiliği ile yakından ilgisi olduğu anlaşıldı. Japon uzmanlar farklı kan gruplarının erkekler ve kadınlar üzerindeki etkilerini konu alan bi araştırmasının sonuçlarını açıklarken “İnsan vücudunun kimyası ile kişilik arasında önemli bağlar var. Kan grupları bunlardan biri.” dedi


A Grubu Kadını


Para harcamasını çok sever. Seksi iç çamaşırlarına düşkündür. Çocukları çok sever ve çocuk sahibi olduktan sonra eşini ihmal eder. Değişikliği seven biridir.
.
A Grubu Erkeği


Düzenli yaşamayı sever. İyi bir dost ve konuşmacıdır. Birlikte olacağı kadını seçerken çok titiz davranır.


B Grubu Kadını


İstek doludur. Sekse hiç hayır demez. Para konusunda eli ya çok açıktır ya da cimridir.


B Grubu Erkeği


Özgürlüğünün sınırlanmasından nefret eder. Kadınlara saygısı sonsuzdur. Hep neşe dolu bir aileye sahip olmak ister. Yemek konusunda son derece titizdir.


AB Grubu Kadını


Erkeklerin yüreğini hoplatan elbiseler giymeye bayılır. Para konusunda tutumludur. Yemek pişirmekte mükellef bir sofra hazırlamakta üzerine yoktur.


AB Grubu Erkeği


Aile içinde mutlaka sözünün dinlenmesini isteklerinin yapılmasını ister. Hoşgörülü ve kararlıdır. En iyi aşıklar bu gruptan çıkar. Eşine ev işlerinde yardım etmekten çekinmez.


0 Grubu Kadını


Mutfak masraflarından kısarak kendine hoş elbiseler alır. Çocukları biraz ele avuca geldiğinde hemen çalışma hayatına dönmek toplumdaki yerini almak ister. Yemek yapmakla fazla uğraşmak istemez. Pratik yemekleri tercih eder.


0 Grubu Erkeği


Aşık olduğu zaman birlikte olduğu kadını çok kıskanır. Kalabalığı sevmez. Son derece hareketli çalışkan ve hırslıdır. Sevgilisine veya eşine sık sık hediye almayı sever.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Teşekkür Edenler:
incitanesi (30-04-2011)

Alt 30-04-2011, 07:23   #2 (permalink)
 
sahranil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

A Rh +


sahranil isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 30-04-2011, 07:40   #3 (permalink)
 
incitanesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart

AB Grubu Kadını


Erkeklerin yüreğini hoplatan elbiseler giymeye bayılır. Para konusunda tutumludur. Yemek pişirmekte mükellef bir sofra hazırlamakta üzerine yoktur.
incitanesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kan Grubuna Göre Kişilik Özellikleri

Kan Grubuna Göre Kişilik Özellikleri konusu, SAĞLIK / Sağlığımız forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: 0 kan grubuna göre beslenme, a negatif kan grubuna göre beslenme, 0 rh pozitif beslenme, fiziksel özelliklere göre kişilik, a rh pozitif beslenme, 0 rh pozitif kan grubu diyeti, 0 rh kan grubuna göre beslenme, 0 rh pozitif diyeti, ab pozitif kan grubuna göre beslenme, ab rh kan grubuna göre beslenme, o rh pozitif diyeti, 0 rh beslenme, a rh pozitif kan grubuna göre beslenme, 0 rh pozitif kan grubuna göre beslenme, a rh kan grubuna göre beslenme,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
İsminizin baş harfine göre kişilik testi nimlahza LakLak Bölümü 2 18-11-2010 01:57
Aylara Göre Kişilik Testi sahranil LakLak Bölümü 8 31-10-2010 06:30
Kan grubuna göre beslenme daywest Diyet Tarifleri, Zayıflama ve Sağlıklı Beslenme 0 03-10-2010 06:02
Yemine göre kişilik testi nimlahza Komik Yazılar 1 29-09-2010 12:07
Çantaya Göre Kişilik Belirle elif Bayan Ayakkabı ve Çanta Modası 0 19-08-2010 01:15

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 04:58 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats