Bakimliyiz.Com

-   Sağlık Soruları ve Cevapları (http://www.bakimliyiz.com/saglik-sorulari-ve-cevaplari/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Felçden korunmak için ne yapabilirim? (http://www.bakimliyiz.com/saglik-sorulari-ve-cevaplari/80654-felcden-korunmak-icin-ne-yapabilirim.html)

elif 08-06-2011 01:34

Felçden korunmak için ne yapabilirim?
 
Felçden korunmak için ne yapabilirim?

Ailemde felç geçiren çok akrabam var. Ben de uykuda felç geçirmekten korkuyorum. Bu düşünce beni kahrediyor. Kendimi korumak için ne yapayım? S.B./Kars

İnme vakaları uykuda oluyorYakın zamanda yaklaşık iki bin kişiyi inceleyen yeni bir araştırma; her yedi inmeden birinin gece uykuda gerçekleştiğini gösterdi. Bu durum inme-felç durumunun fark edilmesini güçleştiriyor ve tedaviyi geciktiriyor.

YÜZÜNÜZ SARKARSA...
Özellikle damar tıkanıklığına bağlı inmelerde, tedavinin olabildiğince hızlı olması hayati önem taşıyor. Bu nedenle uyandığınızda, gülümserken zorluk çekiyor veya yüzünüzün bir tarafında sarkma yaşıyorsanız bu belirtileri yabana atmayın. Kollarınızı kaldıramıyor ya da kaldırdığınız zaman tek kolunuz istem dışı aşağı iniyorsa; konuşmakta zorlanıyorsanız acilen bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız. Bu belirtilere ani görme sorunları, vücudun tek veya çift tarafında meydana gelen güçsüzlüğü de ekleyebilirsiniz.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:53 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.