Bakimliyiz.Com

-   Sağlık Soruları ve Cevapları (http://www.bakimliyiz.com/saglik-sorulari-ve-cevaplari/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Kızım erkek elbiseleri giymek istiyor ne yapabilirim? (http://www.bakimliyiz.com/saglik-sorulari-ve-cevaplari/80819-kizim-erkek-elbiseleri-giymek-istiyor-ne-yapabilirim.html)

elif 08-06-2011 04:34

Kızım erkek elbiseleri giymek istiyor ne yapabilirim?
 
Kızım erkek elbiseleri giymek istiyor ne yapabilirim?

Dört yaşındaki kızım bu yazın başından beri elbise ve şort giymek istemiyor. 'Ben erkek kıyafetleri giyeceğim' deyip sadece onları giyiyor. Ne yapabilirim? T.K./Manisa

Dört-beş yaş, cinsel kimliği ve farklılıkları ayırt etmeyle geçer. Eğer kızınızın etrafında kendi yaş grubunda bir erkek çocuğu var ve aktif ilgi gören bir çocuk ise onu model alıyor olabiliyor. Diğer bir neden de sizin bu konuyu çok fazla dikkate alarak, onu sürekli uyarmanız olabilir. Bunu fark etmesi, ilgi çekme isteğini uyandırabilir. Size tavsiyem; ilgisini farklı yönlere çekerek bu konuya yoğunlaşmamanız... Kızınızı cinsiyetine uygun giyindiğinde övün, farklı giyinmek istediğinde görmezlikten gelin. Çocuğunuzu gözleyin. Bunu 15-20 gün uyguladıktan sonra herhangi bir değişim görmezseniz, bir çocuk psikiyatrından yardım almanız gerekebilir.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:05 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.