Bakimliyiz.Com

-   Sağlık Soruları ve Cevapları (http://www.bakimliyiz.com/saglik-sorulari-ve-cevaplari/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Check-up Yaptırmanın Faydaları Yararları Nelerdir? (http://www.bakimliyiz.com/saglik-sorulari-ve-cevaplari/80973-check-up-yaptirmanin-faydalari-yararlari-nelerdir.html)

elif 09-06-2011 12:47

Check-up Yaptırmanın Faydaları Yararları Nelerdir?
 
Check-up Yaptırmanın Faydaları Yararları Nelerdir?


* Kitap okumanın, satranç oynamanın ve bulmaca çözmenin, beyni geliştirmeye yaradığı biliniyor. Bunlar dışında önereceğiniz bir aktivite var mı?

Saydığınız klasik tavsiyeleri yapmak masrafsız ve kolaydır. Beyni geliştirmek için yapılabileceklerin yaşı ve sınırı yoktur. Beyni geliştiren en önemli olaylardan biri; okuduğunu uygulamaktır. Daha açık bir ifadeyle, deney yapmak ve gezmektir. Ayrıca çocuklara yetenek testi yaptırılmalı ve kabiliyetli oldukları alanlarda eğitim almaları sağlanmalıdır. Bu tür bir eğitimin okuldaki derslerle paralel götürülmesi, ileride zekanın maksimum düzeyde kullanılmasını sağlar. Ayrıca beynin yıpranmasını geciktirir. Öte yandan, zaman zaman besinsel ve zihinsel detoks yapılması da şarttır. Türk insanının en kötü alışkanlıklarından biri; genellikle sağlık sorunu yaşamadan, sadece kontrolden geçmek için doktora gitmemesidir. Oysa ki; belli bir yaştan sonra düzenli olarak doktor kontrolü yaptırmak; beyni etkileyebilecek hipertansiyon, şeker, damar sertliği, yüksek kolesterol gibi hastalıkların erken teşhis ve tedavi edilmesini sağlar.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 06:28 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.