Bakimliyiz.Com

-   Sağlık Soruları ve Cevapları (http://www.bakimliyiz.com/saglik-sorulari-ve-cevaplari/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Uçuk tedavisi için öneriler (http://www.bakimliyiz.com/saglik-sorulari-ve-cevaplari/88496-ucuk-tedavisi-icin-oneriler.html)

daywest 29-10-2011 07:25

Uçuk tedavisi için öneriler
 Uçukta zamanlama önemli

Sık uçuk çıkarıyorum. Kullandığım ilaçlar ise kimi zaman etkili oluyor, kimi zaman bir işe yaramıyor. Aynı ilacın farklı etki yapması mümkün mü? S.B./Kastamonu

Geç kalınmazsa; uçuk tedavisinde çok etkili yöntemler mevcuttur. Aslında, uçuğu tamamen tedavi edip bir daha çıkmasını engelleyecek hiçbir tedavi yok. Bütün yöntemlerin amacı şikayetlerin çabuk geçmesini sağlamak ve tekrar etme sıklığını azaltmaktır.

KREM HEMEN SÜRÜLÜR
Normal şartlar altında çoğu uçuk, hiçbir şey yapılmasa bile en geç iki hafta içinde kendi kendine geçer. Etkili tedavi yöntemleri ile bu süreyi kısaltmak mümkündür. Ağız yoluyla alınan antiviral ilaçlar, uçuğun ortaya çıkmasını baskılamak için kullanılır. Doktor tarafından reçete ile verilen bu ilaçların, krem formları da mevcut. Kremleri, uçuk çıkmaya başladığı sırada sürmeye başlamak etkili olur. Uçuk üzerine bakteriler eklenirse, tedaviye bir de antibiyotik krem eklenmesi iyileşme süresini kısaltır.


`»HicЯet GeLini«´ 29-10-2011 08:10

gecenlerde bende de çıkmıstı 2 tane ama kendılıgınden gıttı şükür :)


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 09:19 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.