Bakimliyiz.Com

-   Sağlık Soruları ve Cevapları (http://www.bakimliyiz.com/saglik-sorulari-ve-cevaplari/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Bebeği meme emmekten nasıl vazgeçirebilirim (http://www.bakimliyiz.com/saglik-sorulari-ve-cevaplari/92534-bebegi-meme-emmekten-nasil-vazgecirebilirim.html)

daywest 06-01-2012 10:51

Bebeği meme emmekten nasıl vazgeçirebilirim
 

Memeyi bırakması için ona canınızın çok acıdığını söyleyin!

Benim 22 aylık bebeğim var. Ne yaparsam yapayım, bebeğimi memeden bir türlü ayıramıyorum? Bana bu konuda nasıl yardımcı olursunuz? M.N./Ankara

Ben bebeğin iki yaş civarında memeden ayrılması gerektiğini düşünüyorum. Birden olmasa da çocuğunuzu yavaş yavaş bu duruma alıştırmaya başlayın. Ona artık canınızın acıdığını, emerken dişlerinin memenize zarar verdiğini söyleyin.

"PİS OLDU"
Çocuğu memeden soğutmak için birkaç farklı yöntem de deneyebilirsiniz. Mesela bana başvuru yapan bir annenin önerisi çok yaratıcıydı ve işe de yaradı. Meme ucuna saçınızdan kestiğiniz bir parçayı yapıştırın ve ona "Meme pis oldu" deyin. Bu yöntemin etkili olacağını düşünüyorum. Bunun dışında başka yollar da bulabilirsiniz. Ancak aniden, açıklama yapmadan ve çocuğu inandırmadan, memeyi kesmeyin! İlk hafta huysuzlanacaktır ancak 10 gün içerisinde bırakacaktır. Zorlanıyorsanız, uzman bir pedagogdan destek alabilirsiniz.


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:32 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.