bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM > Selülit Özel

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 20-09-2013, 04:53   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Lahana ile selülit tedavisi

Lahana ile selülit tedavisi - lahana suyu ile selülit tedavisi-lahana kürü ile selülit tedavisi

Kadınların en büyük kabusu olan selülitler lahana ile üç haftada sona eriyor. İşte her derde deva bayaz lahananın selülitleri ortadan kaldıracak formülü….
Kadınların en büyük kabusu olan selülitler lahana ile üç haftada sona eriyor. Ayrıca beyaz lahana yaz aylarında fit olmak isteyenlere kalıcı kilo kaybı yaşatıyor. Vücudu toksinlerden arındırıyor kolon kanserini önlüyor ve kan şekerini kontrol altında tutmanıza yardımcı oluyor
Bitkilerin kimyasal yapısını inceleyen fitobiyokimya alanında çalışmalar yaparak bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkisini araştıran Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu şimdi de beyaz lahanayla ilgili yayınlarıyla uluslararası arenada ses getirdi. Hiçbir sebze ve meyvede bulunmayan ‘U vitamini’ ve ‘biyoformasyon etkisi’ nedeniyle beyaz lahanayı ‘her derde deva’ olarak niteleyen Prof. Dr. Saraçoğlu uygulamayla ilgili sorularımızı yanıtladı:
Beyaz lahana kürünün özellikleri nelerdir? Zayıflama ve selülitleri yok etme özelliği bulunan beyaz lahana aynı zamanda antioksidan olduğundan bağırsak kanserini önleyici gücü var. Kan şekerini düşürme ve dengeleme özelliği var. Kan dolaşımını düzenler hormonları dengeler. Enfeksiyonlara karşı vücuda direnç kazandırır. Toksin arttırır. Kanser hastalarında kemoterapi ve radyoterapi sonrası takviye oluşturur. Bağırsak mukozasını temizler. Cilde tazelik ve güzellik verir. Toksin atıcı ve kolon kanserini önleyicidir. Beyaz lahana içeriğindeki U vitaminiyle güçlü bir antioksidandır.
Lahana nasıl zayıflatıyor? Beyaz lahana aynı zamanda ‘aquaretik’tir. Yani; bitkiler genelde diüretik olduklarından hem su hem tuz atarken beyaz lahana tuz dengesini bozmadan sadece su atar. Bu da verilen kiloların kalıcı olmasına yardımcı olur. Menopoz ve regl dönemlerinde değişen hormon dengesizliğine karşı beyaz lahana kürü mükemmel bir takviyedir.
Biyotransformasyon kilo vermeyi hızlandırıyor mu? Dünyada biyotransformasyonu ilk kez açıklayan benim. Bu bir tek beyaz lahana da bulunuyor. Yoğurttan içtiğimiz suya kadar hiçbir yiyeceğimiz saf değil. Bu zehirli maddeler karaciğer akciğer böbrekler ve yağ dokusunda depolanır. Bunların suda çözülme özelliği yoktur sadece yağda çözünür (Sadece yağda çözüldüklerinden vücutta depolanırlar). Biriken bu toksinlerin suda çözülme özelliği göstermesine ‘biyotransformasyon’ diyoruz. Yağda çözülen zararlı toksinlere suda çözülme özelliği kazandıran beyaz lahana; biyotransformanyon özelliğiyle terleme solunum idrar ve dışkı yolları ile bu zararlı toksinleri dışarı atar.
Meme kanserini önler mi? Amerika’daki ‘Harvard Health Letters’ dergisinde 1994 yılında yayınlanan bir makalede; Asyalı kadınlarda Amerika’da yaşayanlara göre 8 kat daha az meme kanseri görülmesinin nedeni soya fasulyesi olarak açıklandı. Soyada bulunan maddelerin büyük bir kısmı beyaz lahanada da bulunuyor. Bu da östrojen hormonunu zararsız olan zayıf östrojene dönüştürür. Yapılan klinik çalışmalarda beyaz lahana tüketenlerde kanser oluşumunun gerilediği tespit edildi.
Peki lahana kemoterapi ağrılarını hafifletir mi? Birçok kanser hastası; ameliyatsız veya ameliyat sonrası radyoterapi kemoterapi veya hormon tedavisi görmektedir. Özellikle radyoterapi veya kemoterapiden sonra hastalar kendilerini yorgun ve halsiz hisseder. Birçoğunda dolaşım bozukluğu şikâyetleri de olur. Radyoterapi veya kemoterapi sonrasında uygulanacak beyaz lahana kürü vücudu arındırır oluşan toksinlerin vücuttan atılmasında mükemmel bir yardımcı olur.
TOKSİN ATARAK YENİLENİN
Kaynamakta olan yarım litre suda 5-6 adet beyaz lahana yaprağını parçalamadan 10 dakika ağzı kapalı olarak hafif ateşte haşlayın. Sabah ve akşam şeklinde günde 2 kez aç veya tok karnına birer su bardağı için. Bu işlemi 5 gün boyunca ve her seferinde yeniden hazırlayarak devam edin. 3 gün ara verip yeniden 5 günlük bir kür daha uygulayın. 10 günlük kürün bir yıl boyunca 4 kez yapılmasını tavsiye ediyorum. Kürün yapılmaya başlandığı 2. veya 3. gününde vücudunuzun terlediğini ve özellikle yüz kısmında yağlı olduğunu fark edeceksiniz. Endişelenmeyin bu yağla birlikte toksinleri de attığınızı gösterir. Bu kürü uygularken daha sık banyo veya duş yapmalısınız. Ne kadar çok toksin atarsanız vücudunuz o kadar fazla kendini yeniler.
Kırmızı lahana bağırsak kanserini önlüyor
Kırmızı lahana bağırsak kanserinden korur mu?
Brüksel beyaz kırmızı yabani ve Beyaz Çin şeklindeki lahana çeşitlerinde ve bazı geniş yapraklı sebzeler kükürt bakımından zengindir. Kimyasal yapıları birbirinden farklı çok sayıda kükürtlü bileşikleri içerirler. Kükürt içerikli bu sebzelerin en önemli özellikleri bağırsak mukozasını temizleme gücünün oldukça etkili olması ve vücut tarafından çok kolaylıkla dışarı atılabilmeleridir. Kırmızı lahana bitkisinde bulunan U vitamini doğrudan doğruya bağırsak kanserine karşı tedavi gücünün olabileceği bugüne kadar hiçbir araştırmacı tarafından ele alınmamış. Mide ve oniki parmak ülserine karşı tedavi amaçlı olarak bitkisel yöntemleri tercih eden hekimlerce de kullanılıyor. Dünyada sadece bitkide zengin olarak bulunan U vitamini bu enderliğinden dolayı benim hep dikkatimi çekmiştir. Yaptığım araştırmalarda kırmızı lahanada bu vitaminin bol miktarda olduğunu ve bağırsak kanserinde en güçlü önleyici olduğunu tespit ettim. Bunun yanı sıra tedavi gücü de yadsınamayacak derece kuvvetlidir.
KIRMIZI LAHANA KÜRÜ
Yarım litre suda lahana yaprakları parçalanmadan bir bütün olarak 6-7 dakika haşlanır. 10 gün süreyle bir su bardağı yemeklerden bir saat önce veya yemeklerden 2 saat sonra içilir. 10′uncu gün sonunda bir hafta ara verilir. Tekrar 10 gün uygulanarak küre son verilir.
Fazla kilolardan kurtulun
4-5 adet lahana yaprağını hiçparçalamadan kaynamakta olan750 mililitre suyun içine koyun vehafif ateşte ağzı kapalı 7 dakikapişirin. Aşağıdaki şekilde tüketin:
İlk 5 gün: Her gün sabah veakşam bir su bardağı.
İkinci hafta: Her gün bir su bardağı.
Üçüncü hafta: İki günde bir bir su bardağı.
Dördüncü hafta: Üç günde bir bir su bardağı.
Beşinci hafta: 7 günde bir bir su bardağı.
Altıncı hafta: Vücudunuzu dinlendirin.
Yedinci hafta: Her gün sabah ve akşam bir su bardağı.
Kan şekeri düşüren formül
Yaklaşık 750 mililitre veya 5 su bardağı kaynamakta olan suda 7-8 tane beyaz lahana yaprağını parçalamadan hafif ateşte 10 dakika ağzı kapalı olarak haşlayın. Haşlama sırasında kapağı açarak bir tahta kaşık yardımıyla yaprakların tamamının suyun içinde kalmasına özen gösterin. Ilıdıktan sonra haşlanmış beyaz lahana yapraklarını süzerek ayırın ve aç karnına veya yemeklerden bir saat sonra sadece bir buçuk su bardağı kadar suyunu için. 5-6 gün uygulayacağınız bu kürde beyaz lahananın her gün taze olarak hazırlanması gerekiyor. Şeker hastalarının bu kürü yılda 3-4 kez tekrarlaması daha faydalı olur.
Bitkisel kür nedir?
Bitkilerdeki biyolojik gücü bitkiyi doğru seçerek doğru şekilde hazırlayarak ve de doğru uygulayarak sağlıklı bir yaşam için hastalıklara karşı koruyucu ve önleyici adımı atmak mümkündür. İçtiğiniz bitki doğru dahi olsa yanlış hazırlanır ve yanlış uygulanırsa başarılı bir sonuç almak pek mümkün değildir. Seçtiğiniz bitki doğru ve hazırlanış şekli de doğru olsa bile eğer yanlış tüketiliyor ise başarılı bir sonuç almak yine de tam olarak mümkün olmaz. Başarılı bir sonuca götürecek olan doğru seçim doğru hazırlama ve doğru uygulama ile mümkündür. Doğru bitkinin seçilmesi hazırlanması ve uygulanması kurallara bağlıdır. Bu kurallara uyularak tüketilmesine ‘kür’ adı vermekteyim.
Selülitlerinizle vedalaşmanın zamanı geldi
3-4 adet beyaz lahana yaprağını parçalamadan kaynamakta olan yarım litre suya atın ve hafif ateşte ağzı kapalı olarak 15 dakika pişirin. Sabah ve akşam aç veya tok bir su bardağı için. Her üç günde bir 3 gün ara vererek 21 gün devam edin. Bu uygulamadan sonra 21 gün yeniden ara verin. Sadece haftada bir defa sabah ve akşam bir su bardağı şeklinde selülitler yok olana kadar devam ettirin.
Bir bitkinin birçok ismi var
* Doğru bitki seçimi nasıl yapılmalı?
En zor olan seçimdir. Bu zorluğun birinci nedeni bitkinin değişik yörelerde farklı isim adı altında tanınmasıdır. Örneğin ‘Alchemilla vulgaris’ bitkisi ile ‘leontice leontopetalum’ bitkisi aynı isim altında ‘aslanpençesi’ olarak satılır. Zorluğun ikinci nedeni ise doğru bitkiye ulaştıktan sonra ‘Acaba onun doğru türünü buldum mu?’ sorusudur. Çünkü kür için lazım olan doğru türün olup olmadığına bakmak gerekir. Örneğin adaçayının bugün için bilinen en az 10 tane türü vardır. Acaba en doğru olan hangisidir? Aynı şekilde ebegümeci bitkisinin bilinen en az beş tane türü vardır. Papatya deyip geçmeyin onun da en az dört adet türü vardır. Çoğu zaman bu farklı türlerin harmanı karıştırılarak aktarlarda satılmaktadır. Bu da kürün etkisini ve başarısını olumsuz etkilemektedir. Sonuçta doğru bitki seçimi yapıldıktan sonra bu seçilen bitkinin hangi kısımlarının kullanılacağını bilmek gerekir (bitkinin tamamı mı sadece kökleri mi sadece çiçekleri mi veya sapları ile beraber yaprakları mı gibi). Çünkü seçilen bitkinin yaprakları çiçekleri ve kökleri ayrı ayrı etkin maddeler içermektedir. Öyle bitkiler varki; sadece kökleri kullanılabilir. Yine öyle bitkiler var ki sadece yapraklarının ve saplarının beraber kullanılması gerekir. Yine öyle bitkiler var ki sadece çiçeklerinin kullanılması lazımdır.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Lahana ile selülit tedavisi

Lahana ile selülit tedavisi konusu, GÜZELLIK, MAKYAJ VE BAKIM / Selülit Özel forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: kirmizi lahananin idrara etkisi, ibrahim saraçoğlu lahana sürü ile ne kadar kilo verilor, lahana corbasini ictigimiz zaman idrarda nsail bi degisim olur,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Selülit tedavisi yapan merkezler Я Selülit Özel 0 12-08-2013 04:00
Selülit Nedir? - Selülit Nasıl Oluşur? - Selülit Nasıl Tedavi Edilir? elif Sağlığımız 0 14-03-2011 02:02
15 günde selülit tedavisi elif Güzellik Önerileri 0 04-03-2011 02:13
Lahana Kavurması Tarifi - Lahana Kavurması Yapılışı gizem Sebze Yemekleri 0 23-10-2009 04:23
Kara Lahana Çorbası Tarifi-Kara Lahana Yapılışı elif Çorbalar 0 22-06-2009 06:43

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 02:09 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats