Bakimliyiz.Com

-   Sevimli Dostlarımız Köpekler (http://www.bakimliyiz.com/sevimli-dostlarimiz-kopekler/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Köpek Cinsleri - Belçika Tervuren (http://www.bakimliyiz.com/sevimli-dostlarimiz-kopekler/27653-kopek-cinsleri-belcika-tervuren.html)

Bkmlyz 25-09-2008 12:13

Köpek Cinsleri - Belçika Tervuren
 
Belçika Tervuren

Temel Özellikleri
Belçika çoban Köpeği gibi Tervuren de hızı zekası ve kolayca eğitilebilirliği ile ünlüdür. Sahibine çok bağlıdır benimseme özelliği çok gelişmiştir ilgi ve şefkat gösterir aynı zamanda ilgi ve şefkat ister. Olağanüstü iştahlıdır o yüzden kilo almamalarına dikkat edilmelidir.

Neler Yapar?
özgün olarak koyunlara bekçilik için kullanılır. Aile ve ev için fedakar bir koruyucudur.

Kökeni
Belçika Tervuren de Belçika çoban Köpeği gibi Belçika Veterinerlik Fakültesi Yöneticisi Profesör Reul tarafından 1891'de geliştirildi. Gerek fiziksel gerek mizaç bakımından Belçika çoban Köpeği'nin çok yakın akrabasıdır. öyle ki bir Tervuren yavrusu iki Belçika çoban Köpeği'nin çiftleşmesinden doğabilir.


Familya: çiftlik köpeği çoban köpeği Diğer Adları: Belçika Kurdu Tervuren Chian de Berger Belge Rengi:çoğunlukla maun kahverengisi; kırmızımsı kahverengi; bu renk Tervuran olgunlaştıkça koyulaşıyor. çehre ve kulaklar siyah Çıkış Yeri: Belçika Çıkış Tarihi: 1800'ler Orjinal İşlevi: çiftlik köpeği Günümüzdeki İşlevi: çoban köpeği yarışmaları koruma Ortalama Ömür: 10-12 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi: 27-29/27-29 kg
Boy Erkek/Boy Dişi: 61-66/56-61 cm


http://www.evcilkopekler.com/fotolar...tervuren_7.jpg
http://www.evcilkopekler.com/fotolar...tervuren_1.jpg


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 09:58 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.