Bakimliyiz.Com

-   Sinema ve Tiyatro (http://www.bakimliyiz.com/sinema-ve-tiyatro/)
Bakimliyiz.Com (http://www.bakimliyiz.com/)
-   -   Devlet Tiyatrolarında Bahar Oyunları (http://www.bakimliyiz.com/sinema-ve-tiyatro/9792-devlet-tiyatrolarinda-bahar-oyunlari.html)

zehra35 01-05-2008 05:29

Devlet Tiyatrolarında Bahar Oyunları
 
Devlet Tiyatroları Mayıs ayında, 5'i yurtiçi, 1'i yurtdışı turnesi olmak üzere, yerleşik sahneleri ve 1 sürekli turne sahnesinde, perdelerini 56 değişik oyunla 219 kere açacak.
Devlet Tiyatrolarının Mayıs ayı programına göre, Ankara Devlet Tiyatrosu Mayıs ayı boyunca Büyük Tiyatro'da "Kanlı Nigar"ı, Küçük Tiyatro'da "Şahane Düğün" "Küçük Bir Mucize" ve "Selanik'ten Anıtkabir'e" adlı oyunları, Şinasi Sahnesi'nde Tek Kişilik Şehir" ve "Keloğlan-Keleşoğlan" adlı çocuk oyununu, Akün Sahnesi'nde "Gıordano Bruno"yu, Stüdyo Sahne'de "Bir Delinin Hatıra Defteri"ni, İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi'nde, "Kayıplar" ve "Kurban"ı, Oda Tiyatrosu'nda da "Gözlerin Ardındaki Çocuk" ve "Japon Kuklası"nı sahneleyecek.İstanbul Devlet Tiyatrosu, AKM Oda Tiyatrosu'nda "Sersemler Evi"ni, AKM Aziz Nesin Sahnesi'nde "Benerci Kendini Niçin Öldürdü" ve "Ben Ruhi Bey Nasılım" adlı oyunları, Büyük Salon'da "Çayhane"yi, Şişli Cevahir Sahnesi'nde "Mavi Saçlar Pembe Gözler" ve "Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü" adlı oyunları tiyatroseverlerle buluşturacak.

İzmir Devlet Tiyatrosu, Konak Sahnesi'nde, "Teyzesi", "Yağ Yağ Yağmur" ile Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı "Tek Kişilik Şehir" adlı oyunları sahneleyecek.

Bursa Devlet Tiyatrosu, AVP Sahnesi'nde, "Bu Can Benim Kime Ne", "Kara Kedi Geçti", "Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz", "Dans Eden Eşek" ve "Deli Bayramı" adlı oyunları izleyicinin karşısına çıkaracak.

Antalya Devlet Tiyatrosu, Haşim İşçan Kültür Merkezi DT Sahnesi Küçük Salon'da, "Ehliyet Senin Neyine Dön Şinasi Evine", "Gül Güzeli" ve "Tablolarda Tiyatro" adlı oyunları sahneleyecek.-TRABZON DEVLET TİYATROSU'NDAN FESTİVAL-Trabzon Devlet Tiyatrosu ise 2-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek "9. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali" kapsamında, Atapark Haluk Ongan Sahnesi'nde şu oyunları sahneleyecek:

İzmir Devlet Tiyatrosu'ndan "Misafir", Moldova'dan "Üç Kuruşluk Opera", Bulgaristan'dan "Fırtına", Ermenistan'dan "Hizmetçiler", İtalya'dan "Morra", İsviçre'den "Ha Hamlet", Rusya'dan "Zoıkına'ın Evi", Trabzon Devlet Tiyatrosu'ndan "Deli Dumrul", Moldova'dan "Vişne Bahçesi", Azerbaycan'dan "Köpekler", Romanya'dan "Son Sutto", Yunanistan'dan "Hadi Öldürsene Canikom" ve Devlet Opera ve Balesi Modern Topluluğu'ndan "Nocturne - No Rush, Rezally."

Erzurum Devlet Tiyatrosu ise Mayıs ayı boyunca, Erzurum Sahnesi'nde "Kırmızı Şapkalı Kurt" ve "Tehlikeli Saplantı", Konya Devlet Tiyatrosu da "Pusuda - Öç" adlı oyunu sahneleyecek. Sivas Devlet Tiyatrosu, Atatürk Kültür Merkezi'nde, "Karanlıkta Komedi", "Oyunun Adı Külkedisi" ve "Martı"yı, Aydın Şükran Güngör Sahnesi'nde de İzmir Devlet Tiyatrosu yapımı "Teyzesi" adlı oyunu sanatseverlere sunacak.-YURTİÇİ TURNELER-İzmir Devlet Tiyatrosu'nun, "Misafir" adlı oyunu 4 Mayıs'ta Bulancak'ta, "Teyzesi" 14 Mayıs'ta, "Yağ Yağ Yağmur" adlı oyunu da 15 Mayıs'ta Manisa'da olacak.

Antalya Devlet Tiyatrosu'nun, "Gül Güzeli" ve "Ehliyet Senin Neyine Dön Şinasi Evine" adlı oyunları 12 Mayıs'ta Kumluca'da sahnelenecek.

Konya Devlet Tiyatrosu'nun "Pusuda - Öç" adlı oyunu 13 Mayıs'ta Kulu'da, Ankara Devlet Tiyatrosu'nun "Selanik'ten Anıtkabir'e" adlı oyunu da 20, 21 Mayıs tarihlerinde Amasya'da olacak.-YURTDIŞI TURNE-

Devlet Tiyatroları, Civan Canova' nın yazdığı, Turgay Kantürk' ün yönettiği İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı "Ful Yaprakları" adlı oyunu ise 8 Mayıs'ta Romanya'da sahnelenecek. (ANKA)


Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:57 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.