bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 07-02-2013, 06:01   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında

Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında


Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında

Kalça ağrısı

Kalça ağrısı yapan çok çeşitli sebepler vardır. Romatizmal hastalıklar Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kalça ekleminde kireçlenme Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında bazı enfeksiyon hastalıkları Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında bel fıtıkları Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında omurga bozuklukları Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında travma gibi. Sizde çok çeşitli tahliller yapılmış Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında ancak bir sonuca ulaşamamışsınız. Anlattıklarınız ve çekilen film sonuçları bel fıtığını hatırlatmaktadır. Ağrının kalçalarınıza vurması Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında o taraftaki bacakta incelme olması da bunu desteklemektedir. Sizin bir beyin cerrahi uzmanına muayene olmanızı tavsiye ederim. Romatizmal hastalıklarda ağrılar yaygın olur. Ateş Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında halsizlik gibi başka belirtiler de gösterir. Brucelloziste ise terleme Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında ateş Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında aşırı halsizlik olur. Sizin yazdıklarınız da bunlara uymamaktadır. Üniversite hastanesi beyin cerrahi bölümünde kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.

Kalça ağrısı Gebeler dengelerini nasıl kaybetmiyor


Bilim adamları Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kadınların dengelerini kaybetmeden ve düşmeden hamileliklerini nasıl sürdürebildiklerine açıklama getirdiler.

Bilim adamları Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında erkeklerle kadınların omurgalarının alt kısımlarında ve kalçadaki bir eklemde Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kadınların ağırlık merkezini ayarlamalarını sağlayan bazı farklılıklar olduğunu saptadılar.

Nature dergisinde yayımlanan araştırmada Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında bu ince evrim mühendisliğinin sadece insanlarda ve insanoğlunun yakın atalarında görüldüğü Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında şempanze ve maymunlarda bulunmadığı belirtildi.

Harvard antropoloji araştırmacısı Katherine Whitcomb Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kadınlar ve erkekler arasında Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında şimdiye kadar dikkatlerden kaçan iki fiziki farklılık saptadı. Whitcomb Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında bu farklardan birinin Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kadınların bel omurlarının alt kısmının kama biçiminde Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında erkeklerinse daha dik olması; diğerininse Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kadınlarda önemli bir kalça kemiği bağlantısının erkeklere kıyasla yüzde 14 daha büyük olması olduğunu bildirdi.
Araştırmacılar Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında bu ufak farklılıkların kadınlara Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında fazladan ve giderek artan yükü düşmeden taşıma ve taşırken sırt ağrısı çekmeme imkan sağladığını belirttiler.

Kalça ağrısı Evrimsel olarak iki ayak üstünde yürümenin bazı avantajları olsa da Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında özellikle gebeler açısından dört ayaklılara nispeten bazı dezavantajlar yarattığına dikkat çekiliyor. Ancak Harvard antropoloji profesörü Daniel Liberman Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kadınların omurgalarındaki bu farklılığın Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında iki ayak üstünde yürümenin dezavantajını ortadan kaldırmak için evrim süreci içinde geliştiğinin düşünüldüğünü belirtti.

Kundak Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kalça çıkığına yol açıyor

Harran Üniversitesi (HRÜ) Tıp Fakültesi Ortopedi Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Uğur Işıkan Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında bebeklerde kundak uygulamasının kalça çıkığına yol açtığını söyledi. Prof. Dr. Işıkan Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bebeklerin Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında düzgün bir omurga yapısına sahip olmaları için doğumdan sonraki aylarda kundağa sarıldığını ifade etti.
Bebeklerde Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında sıkı kundak uygulamasının ciddi sakatlanmalara yol açtığını belirten Işıkan Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında “Anneden geçen hormonların etkisiyle eklemlerde gevşeklik olur. Anne karnında yeterli gelişim gösteremeyen bebeklerin Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında doğumdan sonra kundağa sarılması kalça çıkığına yol açıyor. Bu tür durumlarda zaman kaybetmeden hekime başvurulmalı ve tedaviye başlanılmalıdır. Erken teşhis sakatlık riskini azaltır. Aksi halde cerrahi müdahale gerekebilir.”
Prof. Dr. Işıkan Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında bebeklerde kalça çıkığını önlemek için kundak uygulamasından vazgeçilmesi gerektiğini belirterek Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında “Bebeklere Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında içinde rahat edebilecekleri giysiler giydirilmeli” dedi

Kırık kalçada ölüm riski!..

Dünya nüfusunun giderek yaşlanması Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında yaşlılığa bağlı sağlık problemlerini daha çok gündeme getiriyor. Bu problemler arasında yaygın olarak gözlenen kalça kırıkları ve kireçlenmeler de mutlaka tedavi edilmesi gerekenler olarak gösteriliyor. Kalça kireçlenmeleri kişinin hayat kalitesini düşürürken Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kalça kırıkları ise yaşlı hastanın hayatını kaybetmesine dahi sebep olabiliyor. Araştırmalara göre Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kadınlarda osteoporoza (kemik erimesi) bağlı kalça kırıkları Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında hâlâ ölüm sebeplerinde ‘ilk’ sıralarda yer alıyor. 70’li yaşlarda başarılı bir şekilde ameliyat yapılsa dahi yaşlıların yüzde 50’si 2 yıl içinde kaybedilebiliyor. Çünkü kalça kırıkları organ iflasının ilk belirtisi olarak kabul ediliyor.

Kalça ağrısı Protez şart...
Kalça kırıkları ve kireçlenmelerin tedavisinde protezlerin yaygın bir yeri bulunuyor. Ancak protez her zaman kullanılmıyor. Hangi protezin kullanılacağı ise hastanın yaşına ve kemik yoğunluğuna göre değişiyor. Anadolu Sağlık Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Dr. Aydın Yücetürk Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kalça kırığının oluştuğu durumlarda hastaya mümkün olduğunca kısa süre içinde protez uygulanarak ayağa kalkmasının sağlandığını söyledi. Kireçlenmelerde ise önce fizik ve ilaç tedavisi uygulandığını belirten Yücetürk Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında “Eğer kişi ‘100 metre mesafeyi yürüyemiyorum’ ve ‘ağrı nedeniyle gündelik ihtiyaçlarımı dahi karşılayamıyorum’ diyorsa o zaman bu hastaya kalça protezi takılır. Kırık durumunda ise zaman geçirmeden protez uygulanır” şeklinde konuştu.

Kalça ağrısı Gecikmeden...
Yücetürk Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında ayrıca kalça protezi operasyonunun gerçekleşebilmesi için hastanın anestezi alabilecek durumda olması gerektiğini kaydedek “Ameliyat dışında bu hastaların başka tedavisi yok. Bu hastaları ameliyat etmediğiniz taktirde ölüme terk etmiş oluyorsunuz” dedi. Ameliyatın genel anestezi altında ya da belden uyuşturma şeklinde yapıldığını Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında hastaların uzun süre yattıkları zaman ayağa kaldırmanın çok zor olduğunu ifade eden Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Doç. Dr. Semih Takka da Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında “Bu sebeple hastayı mümkün olduğu
kadar kısa süre içinde
gündelik hayatlarına geri döndürmek gerekiyor.
Kalça kırıklarında hastaların
çok kısa süre içinde ameliyat
edilmesi son derece önemli. Yatalak duruma gelmiş bir hastayı tekrar ayağa kaldırmak çok zordur” diye konuştu.
Yaşlıları kurtaran tedbirler
KALÇA kırıkları osteoporozun da etkisiyle 3’te 2 oranında kadınlarda daha faza görülüyor. 65 yaşın üzerinde her üç kadından birinde el bileği Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında omurga Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kalça kırığı riski varken Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında erkeklerde bu oran daha da düşüyor. Riskleri en aza indirmek için gündelik hayatta mümkün olduğu kadar düşmeleri önleyici tedbirler gerekiyor. Uzmanlar hayat kurtaran bu tedbirleri şöyle sıralıyor:
Yaşlıların yatağının ucunda mutlaka sehpa lambası olmalı.
Geceleri tuvalet problemine karşı Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında yatak odası ile banyo arasının muhakkak iyi ışıklandırılmış olması gerekir.
Kaygan zeminlerde kullanılan malzemelere dikkat edilmeli.
Küvete girip çıkmak için dengelerini kaybetme riski olduğundan Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında yaşlıların banyosunda mümkün olduğunca küvet olmamalı.
Eğer evde basamaklı bir yer varsa buraların da açık renk halıyla döşenmesi ve aydınlatılması iyi yapılmalı.
Yaşadıkları ortamlarda ortalıkta sehpa Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında gazetelik gibi eşyalar mümkün olduğu kadar bulundurulmamalı. Takılıp düşmeleri önlemek için de ortalıkta telefon Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında bilgisayar Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında televizyon gibi elektronik eşyaların kabloları olmamalı.
Halılar kaymayacak şekilde desteklenmeli.

Kalça ağrısı Sorular Cevaplar

50 yaşındayım ve 2 yıldır gittikçe artan bir şekilde belimde ve kalçamda beni rahatsız eden ağrılar oluyor. Gittiğim hekim romatizmamın olmadığını fakat kemiklerimde erime olabileceğini söyledi. Ne yapmalıyım?

Menopoz tedavisi görmeyen kadınların maalesef karşılaştıkları en sık ve en rahatsız edici problem kemik erimesine (Osteoporoz) bağlı oluşan ağrılar Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kırıklar ve hareket kısıtlanmalarıdır. Menopozun başlaması ile kadınlık hormonları vücutta azalır ve kemik kaybı hızlı bir şekilde artar. Bu kayıplar en belirgin bir şekilde bel kemiği (omurga) ve kalça kemiklerinde ortaya çıkar. Sonuçta belde kamburlaşma Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında bel ve eklem ağrıları Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kırıklar ortaya çıkabilir. Önemli olan kemik kaybının bu düzeye gelmeden menopoz başlar başlamaz hemen tedaviye başlamaktır. Fakat sizin durumunuzda olduğu gibi tedavi için geç kalınmış olsa da bu ağrılarınızı azaltmak ve kemik kaybını durdurmak için değişik tedavi yöntemleri vardır.. Öncelikle kemik kaybınızın Kemik Dansitometrisi cihazı ile ölçülmesi gerekmektedir. Size önerim menopoz ve fizik tedavi kliniği olan bir hastaneye veya bizim hastanemize başvurmanız ve bir dizi araştırmadan sonra size bir fizik tedavi uzmanı ve bir kadın doğum uzmanının vereceği ilaçları almanızdır. Ağrılarınızın daha hızlı bir şekilde kaybolması için gerekirse size verilecek fizik tedavi egzersizlerini sabırla uygulamanız gerekecektir. Belirli bir süre sonra ağrılarınızın azaldığını ve kendinizi daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz.


Kalça ağrısı"Bundan 2.5 yıl önce kalçamda başlıyan ağrı sebebi ile doktora gittim. Muayene edip film çekildi. Çekilen filmler sonucunda kalçanda aralık var deyip ilaçlar verdiler. Faydasını görmedim. Çarpma Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında ağır kaldırma olmadı. Ağrı birdenbire başladı. Verilen ilaçları kullandım ancak bu tedaviden fayda görmeyince özel doktora gittim. Doktor tomografi çektirdi. Tomografilere bakarak adale ağrısı olduğunu söyleyip ilaçlar verdi. Ağrılarım geçmeyince işten ayrıldım Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında istirahat etmeye başladım. Daha sonra başka bir hastaneye gittim Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında burada yapılan kan tahlilleri sonucunda sende bruselloz hastalığı var dediler ve süt ürünlerini kestiler. Memleketime döndüm. Burada eş-dost kemikleri hasta olana süt ürünleri yasaklanır mı bu yanlış dediler ve başka bir doktora götürdüler. MR çektirdik. Senin bel kemiğin kalçaya giden sinire baskı yapıyor dedi ve çelik korse verdi. Korseyi üç ay devamlı kullandım ve kontrole gittim. Daha önce bana bakan ve korse kullanmamı tavsiye eden doktorun tayini çıkmış başka biri gelmiş. O da filmlere baktı ve senin hastalığın doğuştan dedi. Şikayetlerim geçmeyince başka bir hastaneye gittim Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında orada yapılan tahliller sonucunda sende romatizma var deyip bir fakülte hastanesinin romatoloji bölümüne gönderdiler. Ne yapacağımı şaşırdım Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında bana bir yol gösterirseniz memnun olurum."


Bacağınızdaki ağrı kendiliğinden başladığına göre bel fıtığı ihtimali çok az. Çünkü herhangi bir darbe Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında ağır yük kaldırma Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında ani hareket etme tarif etmiyorsunuz. Üstelik çekilen tomografi ve MR'da da bel fıtığı belli olurdu.
Kalça ekleminde açıklıktan neyi kastettiklerini anlayamadım. Yumuşak doku ve adale hastalıklarında da ağrılar olabilir. Bunların düzelmesi biraz zaman alır. Bel kemiğinde doğuştan darlık var ise sinire baskı yaparak ağrıya yol açabilir. Beyin cerrahi uzmanına gitmenizi tavsiye ederim.
Bruselloz hastalığında yüksek ateş Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkındaterleme Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında yaygın vücud ve eklem ağrıları olur. Böyle bir şikayet tarif etmiyorsunuz. Bu hastalık da ilaç tedavisi ile düzelir. Kan tahlillerinde romatizma çıkması ağrınızı izah edebilir. Romatizmal hastalıklarda eklem ve bacak ağrıları olabilir. Romatoloji bölümünde muayene ve tetkik yaptırmanız Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında bir de beyin cerrahına muayene olmanız iyi olur.

Kalça ağrısıMeskenlerdeki modern tuzaklar
İnsanların hayatlarında önemli yeri olan konut ve işyerlerinde Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında çocuklar Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında hastalar ve yaşlılarda kırık oluşturabilecek bir çok modern tuzak bulunduğu bildirildi.


Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Kutlu Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında inşaat mevsiminin başladığı şu günlerde Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında konut ve işyerlerinin mimari planlamalarında estetik özellikler yanında Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında fonksiyonel olmalarının da önemli olduğunu belirtti. Prof. Dr. Kutlu Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında şöyle dedi:

BALKONA DİKKAT

"Konutlar ve işyerleri inşa edilirken Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında insan sağlığını tehdit eden unsurlar gözönünde bulundurulmalıdır. Her gün genellikle çocuk ve yaşlılardan oluşan birçok kişi Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında modern tuzaklar dediğimiz merdiven Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında kaygan zemin Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında eşik Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında yüksek lavabo ve özellikle de balkondan düşme olayı sonucu vücudunun muhtelif yerleri kırılmış olarak kliniğimize başvurmaktadır."

Estetik amaçlı yapılan bazı kesimlerin Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında özellikle yaşlı insanlar için birer tuzak niteliği taşıdığına dikkati çeken Prof. Dr. Kutlu Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında şöyle devam etti:

YAŞLILAR DÜŞÜNÜLMÜYOR

"Kliniğimizde 454 yaşlı hasta kalça kırığından dolayı tedavi görmektedir. Bu hastalardan 136'sında görülen kalça kırığının Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında hane içindeki mimarî kusurlara maruz kalarak düşme sonucu meydana geldiği tespit edilmiştir. Yapıların planlamalarında sadece genç ve sağlıklı çocuklar değil yaşlı Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında sakat ve hasta kişiler de düşünülmelidir.''

Ev girişlerinde ve içeride merdiven Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında basamak ve eşik gibi engellere mümkün olduğu kadar az yer verilmesi gerektiğini de bildiren Prof. Dr. Kutlu Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında balkonların çocuklar için büyük tehlike oluşturduğunu Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında ailelerin bu konuda çocuklarına dikkat etmeleri gerektiğini kaydetti.

Hamilelikte Kalça Ağrısı

Soru: 26 yaşında bir bayanım. Şu anda 8 ay 10 günlük hamileyim. Yaklaşık 1 ay önce sol kalçamda bir ağrı vardı. Fakat yürümeme pek engel değildi. 4 gün önce sağ kalçamda başlayan ağrı yüzünden yürüme Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında yatma ve oturmada problemlerim oluyor. Doktorum çocuğun ağırlığından dolayı bel kayması olabileceğini söyledi Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında bu tip bir rahatsızlık doğum anında beni nasıl etkiler? Vereceğiniz yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

Cevap:

Doğum anında sizin etkilenmeniz az olasılıktır. Bebeği daha rahat dışarı çıkartabilmek için eklemleriniz bir miktar gevşemiştir. Ağrılarınız doğum sonrasında ortadan kalkacaktır.

Geçmeyen Ağrılar İçin Öneriniz?

Soru: hocam benim sorunum kalçamda 3-4 aydır geçmeyen ağrı .ilk başta ağrı sağ baldırımdaydı arka kısmında sonra bel ve kasığıma geçti kasık ağrımda azaldı.şimdi ise bel ve özellikle kalçamda ağrı devam ediyor.yeri tam sol kalçamın üstü belin altı ile kalçanın üst kısmı .bir türlü geçmiyor.yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap:

3-4 ay süren kalça ağrısı mutlaka araştırılmalıdır. Ağrı bel kaynaklı olabileceği gibi kalça kemiğini tutan bir dizi hastalıktan dolayı olabilir. Mutlaka ortopedi muayenesi gerekir.
Kalça ağrısı sebepleri Kalça ağrısının nedenleri Kalça ağrısı sebepleri Kalça ağrısının nedenleri hakkinda aciklamalar Kalça ağrısı sebepleri Kalça ağrısının nedenleri konusunda bilgiler.
elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında

Kalça Ağrısı Nasıl Geçer-Kalça Ağrısı Hakkında konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: kalça ağrısı nasıl geçer, kalça kemiği ağrısı nasıl geçer, kalca agrisi nasil gecer, sol kalça ağrısı nasıl geçer, kalça tutulması nasıl geçer, kemik erimesi ağrıları nasıl geçer, kalca agrısı nasıl gecer, kalça ağrisi nasil geçer, kalça ağrıları nasıl geçer, hamilelikte kalça ağrısı nasıl geçer, http wwwbakimliyizcom soru cevap 111237 kalca agrisi nasil gecer kalca agrisi hakkindahtml, kalca agrilari nasil gecer, kalça ağrısı nasil gecer, adele ağrısı nasıl geçer, kalça kireçlenmesi nasıl geçer,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Gebelikte kalça ağrısı neden olur? Kayıtsız Üye Gebelik 1 05-03-2012 10:32
Adele Ağrısı Nasıl Geçer? elif Sağlığımız 1 10-11-2011 10:47
Mide Ağrısı Nasıl Geçer daywest Sağlık Soruları ve Cevapları 0 02-10-2011 02:34
Baş Ağrısı Nasıl Geçer? elif Sağlığımız 0 04-05-2011 01:34
Baş Ağrısı Nasıl Geçer? elif Sağlığımız 0 13-03-2011 07:12

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 04:54 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.