bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 08-02-2013, 02:23   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir?

Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir?


Yaşam Alanları
Bir canlı türünün yaşamını sürdürdüğü Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? beslendiği Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? büyüdüğü ve uyum sağladığı alana habitat veya yaşam alanı denir. Canlılar yaşamını sürdürmek için bulundukları ortama uyum sağlamak zorundadırlar. Bu nedenle her canlı türünün habitatı aynı değildir. Her canlının farklı bir yaşam alanı yani habitatı vardır. Bu yaşam alanları canlının yapısına ve özelliklerine uygun olmalıdır.
Canlılar Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? hayatlarını sürdürebilmek için uygun ortamlara ihtiyaç duyar.
Uygun ortam şartları;
* Canlıların beslenip büyüyebilmelerini Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir?
* Düşmanlarından korunabilmelerini Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir?
* Çoğalıp yeni bireyler oluşturabilmelerini Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir?
* Doğal hayatlarını sürdürebilmelerini sağlamalıdır.
Canlılar kendilerine bu şartları sağlayan ortamlarda yaşayabilir.

Farklı Yaşam Alanları
Etrafımızda Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? birçok canlının yaşam alanı vardır. Her ağaç Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? canlılar için beslenme ve yaşama alanıdır. Ağacın gövdesine yuva yapan bir kuş burada beslenir Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? yavrularını büyütür ve barınır. Ağacın dibindeki yaprakların altları tırtıl Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? kırkayak ve başka canlılar için yaşam alanıdır.
Toprak üzerinde bitkiler Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? mantarlar ve mikroskobik canlılar yaşar. Çevremizdeki bir su birikintisi içinde hiç canlı yokmuş gibi görünür. Ancak bu su birikintisinde milyonlarca mikroskobik canlı barınabilir.
Evimizin ya da okulumuzun bahçesi küçük bir yaşam alanıdır. Parklar Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? ormanlar Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? göl Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? nehir ve bunların etrafları canlılar için çok daha geniş yaşam alanlarıdır. Büyük yaşam alanlarındaki canlı çeşitliliği çok fazladır.
Parkta bitki çeşitliliği fazla olabilir. Değişik çiçek türleri Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? çiçeklere konan arılar Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? kelebekler Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? ağaçlara konan kuşlar buradaki canlı çeşitliliğini artırır.
Ormanlar Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? çok farklı canlıların yaşam alanıdır. Özellikle tropikal ormanlar canlı çeşitliliğinin en fazla olduğu yerlerdir. Buralarda değişik kus türleri Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? köstebek Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? ayı Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? kurt Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? geyik Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? tavsan Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? yılan gibi farklı canlılar yaşar.
Göl ve dereler ise nilüfer Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? saz gibi su bitkileri ve sazan Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? kurbağa Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? alabalık ve ördek gibi canlılar için yaşam alanıdır.
Bazı yaşam alanlarının kendine özgü iklim Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? beslenme ve barınma koşulları vardır. Böyle yaşam alanlarında Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? orada yaşamaya uygun donanımlı yaratılmış canlılar hayatını devam ettirebilir.
Kutuplar çok soğuktur ve bitkiler olmadığı için yiyecek miktarı sınırlıdır. Buralarda deniz hayvanlarını avlayabilen ve soğuğa dayanabilen penguen Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? kutup ayısı ve fok gibi canlılar yaşar.
Deve Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? çöl faresi Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? akrep Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? kertenkele gibi hayvanlar susuzluğa ve sıcağa dayanıklı olduğu için çölde yasayabilir.
Bitkiler de farklı ortamlarda yaşar. Kaktüs çölde yaşayabilir. Ancak susuzluğa dayanıklı olmayan bitkiler çölde yaşayamaz.
Birçok ağaç ve çiçek Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? al Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? ayı Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? geyik Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? inek Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? kedi vb. hayvanlar karada yaşar. Bu canlılar kara yaşamına uyum sağlamıştır.
Balık Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? su yosunu Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? midye Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? balina Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? sünger gibi canlılar suda yaşar. Bu canlılar da suda yaşamaya uyum sağlamışlardır. Örneğin Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? balıklar solungaçlarıyla solunum yaparlar Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? vücutları pullarla kaplı ve kaygandır.
Kuğu Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? ördek Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? kurbağa gibi hayvanlar ise hem karada hem de suda yaşarlar. Bu canlıların ayakları suda hareket etmelerini sağlayacak şekilde perdelidir.
Mantarlar nemli yerlerde Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? ormanlarda yaşarken mikroskobik canlılar su Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? uygun sıcaklık Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? hava ve besin olan her ortamda yasayabilir. Bu ortam su Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? kara ya da hava olabilir.
Bir canlı kendi yaşama ortamından alınıp farklı bir ortama konulduğunda uzun süre yaşayamaz. Bir kaplan suda yasayamaz. Akciğerleri olan kaplan sudaki oksijeni kullanamaz. Geyik Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? antilop gibi hayvanları yiyerek beslendiği için suda beslenemez.
Toprağın içinde yasayan solucanlar yer yüzeyinde uzun süre kalamaz. Çünkü yaşayabilmeleri için vücut yüzeylerinin nemli olması gerekir. Toprağın içi nemli olduğu için orada bitki ve hayvan artıklarını yiyerek yaşar.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir?

Özel yaşam alanlarında bulunan canlılar nelerdir? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: canlıların beslendiği hayatını sürdürdüğü ortama ne denir, canlıların beslendiği hayatını sürdürdüğü ortama ne denir 10 harfli, canlıların beslendiği hayatını sürdürdüğü ortama denir, canlıların yaşam alanlarına örnekler, özel yaşam alanlarında bulunan canlılar, ormanlar hangi canlıların yaşam alanıdır, çevremizdeki yaşam alanlarına uyum sağlayan bitki ve hayvanlar, çevremizdeki yaşam alanında yaşayan canlılar, bir yaşam alanında bulunan canlılara ne denir, çevremizde hangi yaşam alanları vardır bu yaşam alanlarında hangi canlılar bulunur, canlıların beslendiği hayatını sürdürdüğü ortama denir 10 harfli, ormanlar hangi canlılar için yaşam alanıdır, canlıların yaşam alanı, canlıların yaşam alanları, canlıların özel yaşam alanları,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Eşeyli Üreme Yapan Canlılar Nelerdir elif Eğitim ve Öğretim 1 16-03-2017 03:42
Mikroskobik Canlılar Nelerdir? Я Soru Cevap 0 22-11-2012 12:48
Mevsimlerin iklimlerin Canlılar Üzerindeki Etkileri Nelerdir? elif Eğitim ve Öğretim 0 14-06-2011 04:33
Yeni Yaşam Özel Eğitim Okulu Adana,Seyhan elif İlköğretim 0 10-06-2011 04:25
Radyasyonun canlılar üzerindeki etkileri nelerdir? Я Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 11-10-2010 11:30

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 01:48 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats