bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 08-02-2013, 03:40   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları

İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları
In a community İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları some people complain about cold weather. One of them says:
- “People are never satisfied with the present situation. In winter İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları they complain about the cold İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları in summer İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları they complain about hot weather.”
Hodja who overhears the man talking about seasons says:
-
“Oh İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları you ignorant man! Don’t say so! Does anyone say anything bad about spring?”

Advice:
It is a sign of maturity to evaluate the events as a whole. We shouldn’t forget to tank Allah (God) İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları who created this world for us in such a beautiful form with his infinite divine art and provides life steadily and uninterruptedly.


Mevsimlerden Yakınanlara

Bir toplulukta soğuklardan yakınanlar olmuş.
İçlerinden biri:
- “Şu insanoğlu haline şükretmesini hiç bilmez; kışın soğuktan İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları yazın sıcaktan yakınırlar.” demiş.
Konuşmaya kulak misafiri olan Hoca :
- “Öyle deme bre cahil İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları bak bahara kimsenin bir şey dediği var mı?” demiş.

Öğüt: Olayları bir bütün olarak değerlendirebilmek olgunluk belirtisidir. Dünyayı insanlar için sonsuz güzelliklerde ve sonsuz bir ilâhi sanatla yaratan ve her an varlıkta tutan Rabbimize teşekkür etmeyi İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları şükretmeyi unutmayalım.

.................................................. .................................................. .


While Nasreddin Hodja is traveling on a summer day İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları he feels very thirsty at noon. He sees a lake nearby. He sits by the lake to drink some water. He puts some water in his palm and drinks a mouthful of water quickly. But it causes nausea and he tries to spit out the water. He tastes Acıgöl’s water for the first time İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları and its water with sodium sulphate disturbs his stomach. While he is looking round İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları he comes across a small spring. When he understands that it is fresh water first he rinses his mouth İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları then he drinks it. He also waters his donkey. Later he looks at Acıgöl rising in waves noisily and puts some freshwater from the spring into his hands:

“Don’t put on airs like the rich but mean man’s property. What you call water must be like this!” he says scattering the water in his hands to the lake.

Advice:
It doesn’t matter whether you offer much or little if you offer something in the right place and at the right time. We should seize the opportunity to get Allah’s (God’s) consent.


Su dediğin böyle olur

Nasreddin Hoca bir yaz günü yolculuk ederken İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamlarıöğle vaktine doğru bir hayli susar. İlerde bir gölgörür. Şöyle kana kana su içmeyi düşünerek gölün kenarına gelir İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları avucunu doldurur İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları hızla birkaç yudum yutar; amma midesi bulanır İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları tükürmeğe çalışır. İlk defa karşılaştığı bir su olan Acıgöl'ün
sodyum sülfatlı suyu midesini berbat etmiştir.

Hoca civarda aranırken küçük bir su kaynağına rastlar. Suyun tatlı su olduğunu anlayınca İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları önce ağzını iyice çalkalar İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları sonra da kana kana su içer İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları Eşeğini de sular.
Şakır şakır dalgalanan Acıgöl'e şöyle bir bakar İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları su içtiği kaynaktan avucunu doldurarak gölün kenarına gelir;
- “Cimri zenginin zekâtsız malı gibi şişinip
durma!... Su dediğin böyle olur” diyerek avucundaki suyu şak diye gölün yüzüne savurur.

Öğüt : Yerinde ve zamanında yapılmış ikramın küçüğü İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları büyüğü olmaz. Allah’ın rızasını kazanmak için fırsatları iyi değerlendirelim.

.................................................. .................................................. ....

One day Hodja climbs one of the charity trees by the roadside and starts eating some figs. A traveler who is going by calls:
-Halloo! Who are you? What are you doing there?
-“I’m a nightingale” says Hodja.
The man:
-“What a peculiar voice! Does a nightingale sing like this?”
-“What can I do? An inexperienced nightingale sings like this.”

Advice: We should protect our charities which are a very good example of Turkish – Islamic culture. We should do something.


Acemi Bülbül

Hoca bir gün İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları yol kenarındaki hayrat ağaçlardan birine çıkmış İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları incir yemeğe başlamış. Yanından geçen bir yolcu seslenmiş:
- “Hey ! Sen kimsin ? Ne yapıyorsun orada ?”
- “Ben bülbülüm” demiş Hoca.
Adam :
- “Öyleyse öt bakalım” deyince İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları Hoca karga gibi acayip sesler çıkarmış.
- “Bu ne biçim bülbül sesi yahu” İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları demiş adam.
“Bülbül hiç böyle mi öter.”
- “Ne yapalım” demiş Hoca İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları “acemi bülbül bu kadar öter!”

Öğüt: Türk - İslâm kültürünün çok güzel bir örneği olan vakıf müessesesini sevelim. Bizim de "bir dikili ağaç dahi olsa" bir vakfımızın olmasına çalışalım.

.................................................. .................................................. ....

They ask Hodja:
-“Do you know how to play the stringed instruments?”
-“Yes İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları I do İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları” says Hodja.
-“Ok İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları then. Play it İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları” they say giving him the stringed instrument. (We call this instrument “saz” in Turkish. It is used to play oriental music.)
Hodja takes the plectrum into his hand and starts striking the strings without striking the frets İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları and so produces same odd sounds.
-“Oh İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları Hodja. Do you play the saz like this? You should strike the frets; first and as you strike the strings with the plectrum İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları notes are produced in accordance with the tune İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları” they say İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları
-“The ones who cannot find the frets play it like that. I’ve found the fret as soon as I’ve taken the saz into my hand. So why should I lose time trying to find the fret?” says Hodja.

Advice: We should avoid asking irrelevant questions when talking to people. The ascendant generation would call such people “awkward”
Saz Çalmayı Bilirmsin?

Hoca'ya sormuşlar :
- “Saz çalmayı bilir misin?”
- “Bilirim” demiş.
- “Buyur İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları çal bakalım” diyerek eline bir saz tutuşturmuşlar. Hoca mızrabı almış İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları perdelere basmadan tellere vurmağa İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları tuhaf sesler çıkarmağa başlamış.
- “Saz böyle mi çalınır a Hoca?” demişler İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları “parmaklar perdeler üzerinde gezdirilir İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları mızrap tellere vuruldukça da sazdan makamlara göre ses çıkar.”
- “ Perdeleri bulamayanlar öyle çalar” demiş
Hoca; “ Ben sazı elime alır almaz perdeyi buldum! Ne diye boşuna gezineyim.”

Öğüt: İnsanlarla konuşurken alâkasız İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları ilgisiz sorular sormaktan kaçınalım. Eskilerimiz böyle davrananlara “münasebetsiz” derlerdi.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları

İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: nasrettin hoca fıkraları ve açıklamaları, nasrettin hocanın fıkraları ve açıklamaları, nasreddin hoca fıkraları ve açıklamaları, nasreddin hoca fıkraları ve anlamları, nasrettin hoca fıkraları ve anlamları, wwwbakimliyizcom, nasreddin hoca fıkralarından öğütler, nasrettin hoca fıkraları ve öğütleri, nasrettin hoca fıkraları anlamları, nasrettin hocanin en ünlü fikralari ve aciklamalari, nasrettin hocanın ingilizce fıkraları, nasrettin hoca fıkralarının anlamları, anything, nasrettin hoca nın öğüt leri, nasrrettin hoca fıkkraları ve açıklamaları,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Nasrettin Hoca Hakkında Bilgi Я Soru Cevap 7 06-03-2015 07:00
3 kişilik Nasrettin Hoca fikraları Я Soru Cevap 1 28-03-2012 08:34
Nasrettin Hoca Fıkralarının Özellikleri Nelerdir? elif Eğitim ve Öğretim 0 13-06-2011 04:46
Simdiki Zaman Nasrettin Hoca.... mormavi Komik Resimler 0 11-01-2011 06:56
Nasrettin Hoca Koleksiyonu incitanesi Takı ve Aksesuar Modası 2 08-05-2009 08:35

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 04:39 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats