bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 10-02-2013, 03:07   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir

Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir


AÇIK SÖZLÜLÜĞÜ

Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir doğruyu söylemekten asla çekinmezdi. "Ben Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir düşündüklerimi daima halkın huzurunda söylemeliyim.yanlışım varsa halk beni tekzip eder." derdi.

ÇOK CEPHELİLİĞİ


Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir çok cepheli bir liderdi. O Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir hem fikir Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir hem de hareket adamıdır. Yani bir taraftan Türk inkılabının hazırlayıcısı Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir diğer taraftan da uygulayıcısı olmuştur. Hem düşünen Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir hem de eserler veren Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir çok yönlü bir lider olduğunu göstermiştir.

EĞİTİMCİLİĞİ


Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir toplumu çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmayı amaçladığı için milli eğitim ile yakından ilgilenmiştir.O Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir "Eğitimdir ki bir milleti ya hür Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir bağımsız Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir şanlı Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir yüce bir toplum olarak yaşatır; ya da bir milleti esaret ve sefalete terk eder." demiştir.

GURURA YER VERMEMESİ

Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir kurduğu cumhuriyet yaptığı inkılaplar ve kazandığı zaferlere rağmen gurura kapılmamıştır. “Ben yaptım!” sözünden hep kaçınmıştır. Her zaman: “Türk milleti başardı” demiştir.

HAKİKATİ ARAMA GÜCÜ


Hakikati aramak ve hakikati konuşmak Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir Atatürk'ün yöntemiydi. O Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir akıl ve bilime değer verirdi. Olaylara bir bilim adamı gözüyle bakarak hakikati bulmaya çalışırdı. "Akıl ve mantığın halledemeyeceği mesele yoktur." derdi.

Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir gerçekçi bir insandı. Olaylar ve kişiler karşısında gerçekleri çekinmeden söylediği gibi Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir doğru olanın gerçekleşmesi için elinden geleni de yapardı. O Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir yapacağı bir işte önce engelleri görür Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir onları birer birer ortadan kaldırır Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir sonunda amacına ulaşırdı. Hayalcilikten uzaktı.

İDEALİSTLİĞİ

Atatürk'ün en büyük ideali Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir Türk Milleti'nin "En medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını yükseltmek"ti.Bir idealist olarak Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir en kısa zamanda bu hedefe ulaşmak istiyordu. Onun diğer bir amacı da tüm ulusların barış içinde yaşamasıydı. Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir Türk milletinin çağdaşlaşması için önüne çıkan tüm engelleri yenmiştir.

İLERİ GÖRÜŞLÜLÜĞÜ


Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir olayların gidişini değerlendirerek sonucunu tespit ederdi. Çanakkale Muharebeleri sırasında Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir düşman donanmasının nerden çıkarma yapabileceğini önceden sezerek gerekli tedbiri alması Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir savaşın sonucunu değiştirmiştir.

İNSAN ve MİLLET SEVGİSİ

Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir milletini çok severdi milleti uğruna gece gündüz çalışmış Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir en umutsuz zamanlarda bile milletle beraber olmayı Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir millete güvenmeyi kendine prensip edinmişti. O yalnız kendi milletine değil bütün uygar milletlere saygı duymuştur.

İYİ KALPLİLİĞİ

Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir iyi kalpliydi. İnsanlığı bekleyen felaketlere karşı sürekli çareler arardı. Ona göre gayesi barış olmayan bir savaş Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir cinayetti.

MANTIKLILIĞI

Keskin bir mantık ve zekâ gücüne sahip olan Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir hayatı boyunca akıl ve mantığa büyük önem vermiştir. Bu özellik Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir onun evrensel devlet adamı olarak tanınmasında büyük bir rol oynamıştır. "Bizim akıl Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir mantık ve zekâ ile hareket etmek en belirgin özelliğimizdir." diyerek ülke sorunlarında mantık ve şuurla hareket edildiğini göstermiştir.

METODLU ÇALIŞMASI

Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir yapılacak işlerin zamanını ve sırasını çok iyi bilirdi. O yapacağı işlerde her şeyi sırayla yapardı. Önce engelleri ortadan kaldırır Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir sonra hedefe varmada hiç zorlanmazdı.

REHBERLİĞİ

Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıktıktan hemen sonra başladığı işlerde bir rehberin bütün özelliklerini sergilemişti. O Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir millete en doğru yolu göstermişti.

SABIR ve DİSİPLİN ANLAYIŞI

Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir önemli düşünceler karşısında önce düşünür Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir inceler Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir araştırır ve tartışır; sonra da kesin kararını verirdi. Verdiği kararın uygulanma zamanını ise sabırla beklerdi. Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir disipline de çok önem verirdi. Bir işi yapmaya karar verdiği zaman ısrarla o konu üzerinde çalışır. Asla vazgeçmezdi.

SANATSEVERLİĞİ

Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir sanata düşkündü. O Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir Türk milletinin engin bir sanat zevki olduğuna inanırdı.

ÜMİTSİZLİĞE YER VERMEMESİ

Atatürk Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir asla ümitsizliğe düşmezdi. İç ve dış düşmanların çokluğuna rağmen Milli Mücadeleyi başlatmış ve başarmıştır.

VATAN SEVERLİĞİ

Vatan sevgisi Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir Atatürk'ün en önemli özelliğidir. Vatanın savunulması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmamıştır. Vatan savunmasını her şeyden önemli ve her şeyden üstün gören Atatürk'ün İstiklâl Savaşı'nın kazanılmasında vatan sevgisi ve Türk milletine olan güveni Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir önemli bir yer tutar.

Vatan ve millet sevgisi Atatürk'ün taşıdığı özelliklerin temel taşıydı. O vatanı ve milleti için canını seve seve verebilecek bir karaktere sahipti. O Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir kişisel egemenliği ortadan kaldırmış Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir egemenliği kayıtsız şartsız milletine vermiştir. Bununla milletine olan güvenini Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir sevgisini açıkça göstermiştir

YÖNETİCİLİĞİ

Mustafa Kemal Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir iyi bir yönetici için gerekli bütün özelliklere sahipti. Kibar davranışları Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir dürüstlüğü Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir emir veriş tarzıyla örnek olmuştur. Gerek devlet yönetiminde gerekse askerlik hayatı boyunca hiçbir zaman maceraya yer vermemiştir. Atatürk; "Büyük kararlar vermek Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir kâfi değildir. Bu kararları cesaret ve kesinlikle tatbik etmek lâzımdır." diyerek verdiği kararlarda ısrarcı olmuş ve sonucun kendi istediği şekilde çözümlenmesi için uğraşmıştır.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir

Atatürkün Kişisel Özellikleri-Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: atatürkün kişisel özellikleri nelerdir, atatürkün kişilik özellikleri ve örnekleri, atatürkün kişisel özelliklerinde kadınlara nelerdir, atatürkün kişilik özellikleri ve örnekler, ataturkun liderlik ozellikleri nelerdir, atatürkün özellikleri nelerdir, atatürkün kişisel özellikleri 3sınıf, atatürkün kişisel özellikleri nelerdir uzun, atatürkün kişisel özellikleri ve örnekleri, ataturkun kisisel özelliği ile kompozisyon, 3sınıf atatürkün kişilik özellikleri, ataturkun kisisel bakimlari nelerdir, 3sınıf atatürkün kişisel özellikleri, atatürkün resimli kişisel özellikleri 3sınıf, ataturkun kisisel ozellikleri,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Atatürk'ün kişisel özellikleri ile ilgili kompozisyon örneği elif Eğitim ve Öğretim 37 09-11-2016 08:22
Newton'un kişisel özellikleri Я Soru Cevap 0 25-02-2012 10:19
Pastörün kişisel özellikleri Я Soru Cevap 0 15-02-2012 08:56
Atatürk’ün Kişisel Özellikleri Nelerdir? elif Tarih 5 12-10-2011 11:34
3.Sınıf Hayat Bilgisi Atatürk'ün Kişisel Özellikleri elif Öğretmenler Forumu 0 13-06-2011 02:40

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:05 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats