bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 11-02-2013, 01:48   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir

Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir


İnsanlarda bir takım ince Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir yüksek ve asil duygular vardır ki insan onlarla yaşar. İşte o ince Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir yüksek Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir derin ve asil duyguları en çok duyabilen ve diğer insanlara duyurabilen şairdir.

Bir milletin yenileşmesinde ölçü Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir musikide değişikliği alabilmesi Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir kavrayabilmesidir.

Milletimizin güzel sanatlar sevgisini her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkişaf ettirmek milli ülkümüzdür.

Güzel sanatlara da alakanızı yeniden canlandırmak isterim. Ankara’da bir Konservatuvar ve Temsil Akademisi kurulmakta olmasını zikretmek Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir benim için bir hazdır. Güzel Sanatların her şubesi için Kamutay’ın göstereceği alaka ve emek Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir milletin insani ve medeni hayatı ve çalışkanlık veriminin artması için çok etkilidir.

Millet Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir ince duygulan Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir düşünceleri anlatan Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir yüksek deyişleri Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir söyleyişleri toplamak Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir onları bir gün önce Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir genel son musiki kurallarına göre işlemek gerekir. Ancak bu sayede Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir Türk milli musikisi yükselebilir Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir evrensel musikide yerini alabilir.

Sanat güzelliğin ifadesidir… Bu ifade söz ile olursa şiir Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir nağme ile olursa musiki Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir nakş ile olursa ressamlık Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir oyma ile olursa heykeltıraşlık Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir bina ile olursa mimarlık… olur.

Kültür Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir okumak Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir anlamak Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir görebilmek Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir görebildiğinden anlam çıkarmak Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir ders almak Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir düşünmek ve zekayı geliştirmektir.

Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir tam bir hayata sahip olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir bir kolu çolak Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir sakat ve alil bir kimse gibidir.

Hayatlarını büyük bir sanata vakfeden bu çocukları sevelim.

Dünyada medeni olmak Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir ilerlemek ve olgunlaşmak isteyen herhangi bir millet mutlaka heykel yapacak ve heykeltıraş yetiştirecektir.

Güzel sanatların her dalı için Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir T.B.M.M.’nin göstereceği ilgi ve emek Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir milletin insani ve medeni hayatı ve çalışkanlık veriminin artması için çok etkilidir.

Sanatkar el öpmez; sanatkarın eli öpülür!

Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.

Aydın ve dindar olan milletimiz Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir ilerlemenin sebeplerinden biri olan heykeltıraşlığı en üst derecede ilerletecek ve memleketimizin her köşesinde atalarımızın ve bunlardan sonra yetişecek evlatlarımızın hatıralarını güzel heykellerle dünyaya ilan edecektir.

Hepiniz milletvekili olabilirsiniz Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir bakan olabilirsiniz… Hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat sanatkar olamazsınız.

Yüksek bir insan topluluğu olan Türk Milleti’nin tarihi bir özelliği de Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir.

Sanatçı Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir esaslı kültür sahibi olmalı ve tarihi iyi bilmelidir.

Güzel sanatlarda muvaffak olmak Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir bütün inkilaplarda başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda muvaffak olamayan milletler ne yazık ki Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatıyla yer almaktan ilelebet mahrum kalacaklardır.

Bir milletin sanat yeteneği güzel sanatlara verdiği değerle ölçülür.

İnsanlar olgunlaşmak için bazı şeylere muhtaçtır. Bir millet ki resim yapmaz Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir bir millet ki heykel yapmaz Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir bir millet ki fennin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.

Güzel sanatların hepsinde Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir ulus gençliğinin ne türlü ilerletilmesini istediğinizi bilirim. Bu yapılmaktadır. Ancak bunda en çabuk Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir en önde götürülmesi gerekli olan Türk musikisidir. Bir ulusun yeni değişikliğinde ölçü Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir musikide değişikliği alabilmesi Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir kavrayabilmesidir.

Hayatta müzik lazım değildir. Çünkü hayat müziktir. Müzik ile ilgisi olmayan varlıklar insan değildirler. Eğer söz konusu olan hayat Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir insan hayatı ise müzik mutlaka vardır. Müziksiz hayat zaten mevcut olamaz. Müzik hayatın neşesi Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir ruhu Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir sevinci ve her şeyidir. (14 Ekim 1925 İzmir Kız Öğretmen Okulu)

Sanatkar Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır.

Güzel sanatların hepsinde Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir ulus gençliğinin ne türlü ilerletilmesini istediğinizi bilirim. Ancak bunda en çabuk Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir en önde götürülmesi gerekli olan Türk müziğidir.
elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir

Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri- Atatürk'ün Sanat İle İlgili Sözleri Nedir konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: atatürkün müzik ile ilgili sözleri nelerdir, atatürkün sanat vemüzikle ilgili sözleri, atatürkün müzikle ilgili anısı, atatürkün müzikle ilgili anıları nelerdir, atatürkün sanat ile ilgili on söou, ataturkun muzikle ilgili sözlerini araştırınız, atatürkün kültür sanat ve müzikle özdeyişleri nelerdir,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Atatürk'ün Eğitimle İlgili Sözleri bayrak_007 Hayatı, Anıları ve Eserleri 9 04-08-2015 05:07
Atatürk'ün Sporla İlgili Kısa Sözleri Я Soru Cevap 2 20-11-2013 08:33
Atatürk'ün Spor İle İlgili Sözleri Я Soru Cevap 0 22-11-2012 08:30
Atatürk'ün Eğitim ile İlgili Sözleri Nelerdir? elif Güzel Sözler 0 19-06-2011 04:44
Atatürk'ün Öğretmenler İle İlgili Sözleri Bkmlyz Hayatı, Anıları ve Eserleri 0 17-05-2008 04:54

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:37 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.