bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 11-02-2013, 04:25   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar

Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar - Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar Nelerdir


Yalan Söylemek ve Hile Yapmak
Dinimiz kişiye ve topluma zararlı olan tutum ve davranışlara elbette izin vermez. Allah Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar insanları yalandan kaçınmaya ve doğru olmaya çağırır. Nitekim Kuran'da şöyle buyrulmaktadır: ''... Yalan sözden kaçının!'' Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar ''...Emrolunduğun gibi dosdoğru ol!'' 2 Yüce Allah Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar doğruluğu Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar adaletle hükmetmeyi Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar yalan ve hileden uzak durmayı herkesten istemektedir.
Peygamberimiz de doğruluğa sarılmayı emretmektedir .0 Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar doğruluğun iyiliğe Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar iyiliğin de cennete; yalanın kötülüğe Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kötülüğün ise Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar cennetten mahrum edeceğini bildirmiştir.3 Bu demektir ki Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar insan Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar yalan söylemeyi alışkanlık haline getirirse Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kötülüklere yakın olur. Bunun sonunda da cezalandırılır. Aklını kullanan herkes Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar yalan ve hilenin ne kadar kötü olduğunu bilir. Ancak Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar aklını iyi kullanamayanlar Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar yalan ve hile ile elde ettikleri geçici yararları kar zannederler Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar halbuki Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar onlar zarar etmişlerdir.
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarGıybet ve İftira
Gıybet Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar bir kimsenin yüzüne karşı söylendiğinde üzüleceği eksiklerini ve hatalarını arkasından konuşmaktır. Dinimizde Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar başkalarının gıybetini yapmak kusurunu aramak yasaklanmıştır. Bu konuda Yüce Allah Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar Kuran'da şöyle buyurmaktadır:
...Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar diğerinizi arkasından çekiştirmesin...''1 iftira ise Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kelime anlamıyla bir kimseyi yapmadığı bir kötülükle suçlamak demek
tir. iftira etmek ahlaksızlıktır. 0 Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar ne insanlığa Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar ne de Müslümanlığa sığar. iftira edenler zulme yol açar Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kötülüğe alet olurlar. iftira etmek Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar aynı zamanda Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kul hakkı almaktır Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar Kul hakkı alanlar Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar başkalarının "ahını alırlar. Onlar da mutlaka karşılığını görürler.
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarHırsızlık :
Hırsızlık Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar sözlükte "kendine ait olmayan bir şeyi çalıp Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kendine mal etme işi" di ye tanımlanmaktadır. İslamiyet Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar her ne şekilde olursa olsun Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar bir kimsenin başkasına ait mala el uzatmasını yasaklamıştır. Bu bakımdan Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar hırsızlık Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar çalıp-çarpma Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar gasp Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar haksız kazanç Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar rüşvet Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar hileli kazanç Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar eksik tartı ve ölçü hepsi haramdır. Başkalarının kapılarını dinlemek Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar evlerinin içini gözetlemek de göz ve kulak hırsızlığıdır. Öğrencilerin kopya çekmesi de haksız kazançtır Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar bir başka çeşit hırsızlıktır. Kopya şahsiyeti zedeler Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kişinin kendine güvenini yitirmesine yol açar.
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarKıskançlık
Kıskançlık yani haset Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar bir arkadaşımızın veya başkalarının başarılarını çekememektir. Onların yaptıkları Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar başardıkları işler karşısında eziklik duymaktır. Başkalarının üstünlüklerini çekememek Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kötü bir huydur Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar ruhsal bozukluktur. çoğu kıskanç kişiler Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar bazen çılgınca işler de yapabilirler. Kıskançlık Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar onları saldırgan yapar. Yahut kıskandığı kişiye akıl almaz zararlar vermesine yol açar. Ama sonunda yine de kıskanç olan kişinin kendisi zarar görür. Kuran’ı kerim Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kıskançlığı reddederken Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar aç gözlülükten korunmuş kimselerin gerçek mutluluğa ulaşacaklarını bildirir. 2
Başkalarını kıskanmamalı Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar onlara imrenmeliyiz. imrenmek Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar onların iyi hallerine özenmek demektir. imrenilecek insanları da takdir etmek gerekir. Ahlak açısından buna "gıpta etmek" denir. Peygamberimiz de bunu teşvik etmiştir. insan gıpta ederek yükselebilir.
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarAlay Etmek
İstihza yani alay etmek Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar bir insanı hor görmedir yahut bir insanla söz Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar yazı veya hareketle eğlenme Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar onu aşağılama demektir .Alay etmek Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar İslam hoş görmediği davranışlardandır. Alay etmek de ruhsal bir rahatsızlıktır. Yalancılık gibi Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kıskançlık gibi alay etmek de insanı içten içe çökertir. Alay ettiği kişilerin düşmanlığını çeker. Herkes ondan uzak durmak ister. insan kendini büyük görmezse Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar alay etme alış kanlığından kurtulabilir. Bunun gibi insan kişiliğine saygı duyarsa Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar yine bu hastalık tan kurtulabilir .
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarBüyüklenmek (Kibir)
Kibir Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kelime olarak büyüklük Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar büyük olma Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kibirlenme Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar büyüklük taslama ve kendini başkalarından üstün tutma gibi anlamlara gelir. Kibir Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar İslam'da kötü huyların başında gelir. Tehlikeli bir davranış olan kibir Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar insanlar arasında kin doğurur. Toplum sal uyuşma ve kaynaşmayı baltalar Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar dostların gönüllerine nefret sokar. Zira kibirli in san Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kendisi için sevip istediğini öteki Müslümanlar için istemez. Kibirde benlik iddi ası bulunduğundan böyle birisi alçak gönüllü olamaz. Bundan dolayı kibiri ve kibirli insanı hiçbir din hoş görmez. Büyüklenen Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar böbürlenen kişi Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar hem çevresinde hem de
toplumda sevilmez. Çünkü böyle bir kişi Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar herkese tepeden bakar. Kendi dışındaki in sanları hakir görür. Hep kırıcı ve yıkıcı bir tavır içinde olur.
insanlar arasında büyüklenen Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar böbürlenen kişileri Yüce Allah Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar şu şekilde uyar maktadır. "...Yeryüzünde böbürlenerek yürüme..." 1 Yine Kuran'da Allah Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar "...0 (Allah) büyüklük taslayanları asla sevmez." 2 buyurarak Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kibirlileri sevmediğini belirtmektedir .
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarKötü Zanda Bulunmak
insanlar Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kusursuz değildir. Bazen en yakın dostumuz bile Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar bize karşı kırıcı ve incitici davranışlarda bulunabilir. Ancak bu gibi olayları büyütüp o dostumuz hakkın da kötü zanda bulunmamız Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar dostluk bağlarını koparabilir. Bu doğru bir davranış değildir. Yüce Allah Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar değil kötü zan Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar hatta zandan bile kaçınmak gerektiğini Kuranıkerim’de şöyle belirtmiştir; "Ey iman edenler! Zandan çokça kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin." 3 Burada kaçınmamız istenen zan Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kötü zandır. Ancak iyi zanda bulunmak gerekir. Aksi halde Allah'ın sevmediği davranışı yapmış oluruz.
Gerçek mümin Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kendisine karşı yapılan her kırıcı ve incitici davranışlara karşı kötü zanda bulunmamalıdır. Mümin dostlarını hemen terk etmemelidir. Çünkü dost kazanmak zor; ama kaybetmek kolaydır.
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarBaşkalarının Özel Hayatını Araştırmak
İslam Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar Özel hayatın gizliliğine saygı duyar. Onun açığa vurulmasına karşı çıkar. Özel hayatın gizliliğinin korunmasından yanadır. Nitekim Kuran’da Yüce Allah şöyle buyurmaktadır: "Ey iman edenler! Kendi evinizden başka evlere geldiğinizi fark ettirip ev halkına selam vermedikçe girmeyin. Bu Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar sizin için daha iyidir; herhalde (bunu) düşünüp anlarsınız. Orada kimse bulamadınızsa Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar size izin verilinceye kadar oraya girmeyin. Eğer size "Geri dönün!" denilirse hemen dönün. Çünkü bu Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar sizin için daha temiz bir davranıştır. Allah yaptığınızı bilir." 4
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarAnne Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar Baba ve Büyüklere Saygısızlık
Dinimiz Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar Allah'a kulluktan sonra Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar en önemli görevin ana ve babaya iyi davranmak olduğunu bildirir. Bu hususta Kuranıkerim’de şöyle buyrulmaktadır: "...Onlara "öf" bile deme..." 5 Bundan dolayı onlara iyi davranmalı Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar istedikleri her şeyi yapmalıyız. Onların gönüllerini kırmamalı Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar onları hoşnut etmek için özen göstermeliyiz. Ellerini öpüp hayır dualarını almalıyız. Bu bize Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar büyük bir manevi destek verir.
Annemiz Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar babamız Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar öğretmenlerimiz gibi büyüklerimiz Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar bizim hayata daha iyi ha zırlanmamız için bize yol gösterirler Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar örnek olurlar. Bize iyi Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar dürüst olmayı öğretirler. Kötülere ve kötülüklere karşı bizi hep uyarırlar. Bütün bunlardan dolayı onlara saygı duyarız.
DİNİMİZİN SAKINMAMIZI İSTEDİĞİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLAR
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarAlkollü İçki İçmek
Alkolün bedende yaptığı yol açtığı çok çeşitli hastalıklardan başka Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar ruhsal bir takım zararları da vardır. Onun ruhi zararları daha çok Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar zihin Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar dikkat Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar bilinç ve irade üzerinde görülür. Ayrıca ümitsizlik ve karamsarlık doğurur. Trafik kazaları Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar cinayetler Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar aile kavgaları ve hukuka aykırı her çeşit eylemde alkolün etkisi görülür. Ayrıca ruh ve akıl hastalıklarında da alkolün etkisi unutulmamalıdır.
Bireysel ve toplumsal zararlara yol açan alkollü içkiyi dinimiz de açık hükümlerle yasaklamıştır. Kuran’da içkinin yasaklanması aşama aşama gerçekleşmiştir. En sonunda Yüce Allah Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar şöyle buyurmuştur: "Ey inananlar! içki Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kumar Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar putlar ve fal okları şüphesiz şeytan işi olan pisliklerdir. Bunlardan sakının ki kurtuluşa eresiniz." 1 İslam içkiyi yasaklamakla akla önem vermiştir. Çünkü alkol Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar aklı baştan alır. Aklın kontrolünü kaybetmesine yol açar .
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarUyuşturucu Kullanmak
Uyuşturucu alışkanlığı Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar bir hastalıktır. Bu kötü alışkanlık ve hastalığın nedenleri de çeşitlidir. Bunlar arasında insanın zaafları Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar sorumluluktan kaçışı Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar eğitimsizlik sayılabilir. Ayrıca Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar insanların birbirini olumsuz yönde etkilemeleri ve kötü çevre şartları Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar Lükse ve gösterişe dayalı yapay hayatın verdiği tatminsizlik Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar manevi boşluk Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar ide al yoksunluğu Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar fakirlik ve yalnızlığın verdiği çaresizlik gibi hususlar da bu hastalığın nedenleri arasında gösterilebilir .
İslam Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar aynen içkiyi yasakladığı gibi uyuşturucu madde kullanımını da kesin bir ifadeyle yasaklamıştır. Zira Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar Kuran’da geçen içki yasağı Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar sarhoşluk veren Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar insanın akli ve ruhi dengesini bozan bütün katı ve SIVI maddeleri kapsar .Nitekim beden ve ruh sağlığını bozduğu Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar sarhoşluk ve uyuşukluk verdiği için uyuşturucular da dinimizce yasaklanmıştır.
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarKumar Oynamak
Dinimizin bizden sakınmamızı Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar uzak durmamızı istediği alışkanlıklardan birisi de kumardır. Nitekim alkollü içki konusunda metnini verdiğimiz ayette Yüce Allah Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kumarın ve falcılığın da yasak olduğunu belirtmiştir.
İslam Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kumarın herhangi bir şeklini belirtmemiştir. Bunu yaparken onun anlamını ve doğuracağı sonuçları göz önüne alarak yasaklamıştır. Şekli ve metodu ne olursa olsun Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kumar Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar haramdır.
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarKÖTÜ ALIŞKANLIKLAR NASIL BAŞLIYOR?
Bugün yapılan pek çok araştırmada kötü alışkanlıkların Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar nedenleri üzerine önemli bulgular elde edilmektedir. Buna göre merak Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar en başta gelen nedenlerdendir. Sonra kötü alışkanlık edinmiş kişilerle kurulan arkadaşlıklar gelmektedir. Bunlardan başka Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar can sıkıntısı Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar stres Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar ailedeki huzursuzluklar gibi gerekçeler bu kötü alışkanlıklara sürüklemektedir.
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarKÖTÜ ALIŞKANLIK VE DAVRANIŞLARDAN NASIL KORUNALIM?
Önce kötülüğün zarar verdiğinin bilincine ermeliyiz. Bu bilinç ile bunlara başlama ve alışma nedenlerinden uzak durmalıyız. Bunun için merak ile de olsa dinimizce yasaklanan davranışları yapmamız gerekir. Olabildiğince bu alışkanlık ve davranışlardan uzak duran kişilerle arkadaşlık kurmalıyız. Ayrıca bunların yapıldığı Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kötülüklerin yeşerdiği ortamlardan uzak durmalıyız. Özellikle hem kendimizin hem de dost ve yakınlarımızın böyle ortamlara girip çıkmalarının önüne geçmeliyiz
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarKÖTÜ DAVRANIŞLAR KARŞISINDA DUYARSIZ KALMAYALIM
Her insan Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar içinde yaşadığı toplumun üyesidir. Her birey Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar üyesi olduğu toplumun yerleşik düzenine uymalıdır. Unutmamalıyız ki toplum dışındaki insan tek başına ne yaşayabilir Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar ne de medeniyet kurabilir. Bundan dolayı ailenin Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar okulun Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar çarşının ve çevremizdeki her şeyin dirliğine Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar düzenine sahip çıkmalıyız Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar onları korumalıyız. Onları bozanlardan olmamalıyız. Hatta bu da yetmez; medeni cesaret sahibi olmalıyız. Kötü davranışların sahiplerini uyarmalıyız. Peygamberimiz de kötü davranış karşısında bir Müslüman’ın nasıl davranacağını şöyle dile getirmektedir: ''içinizden her kim Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar çirkin bir davranış veya hoş olmayan bir şey gördüğünde Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar onu eliyle değiştir sin. Bunu eliyle değiştirmeye gücü yoksa Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar diliyle değiştirsin. Buna da gücü yetmiyorsa Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar gönlünde o şeye veya harekete buğzetsin (tepkisini canlı tutsun)...'' Böylece peygamberimiz Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kötü davranışlar karşısında suskun kalmamamız gerektiğini açıkça belirtmektedir. Bu tutum Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar ayrıca sorumlu bir vatandaş davranışıdır.
Dinimize Göre Yasaklanmış DavranışlarBAŞKALARINA ZARAR VERMEK KUL HAKKI YEMEKTİR
Biz kendimize nasıl zarar verilmesini istemiyorsak Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar başkalarına da zarar vermemeliyiz. İslam dini Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar insan haklarına saygılı olunmasını emreder. Bunu yaparken Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar haksızlık yapmayı da yasaklamıştır. Kul hakkı kavramı ile ifade edilen Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar başkalarının hak ve hukukuna saygı Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar Kuranın ve hadislerin üzerinde durduğu hususlardandır.
Birinin işini engellemek Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar aleyhinde konuşmak; malını çalmak kul hakkı tanımamaktır. Bunun gibi güçlünün zayıfı ezmesi ve başkasına iftira atması da böyledir. Bunların yanında gözün gördüğü ve canın çektiği bir yiyecekten göreni faydalandır Mamak da Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar kul hakkına saygısızlıktır.
Bunlardan başka devletin malını çalmak veya yemek Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar milyonlarca vatandaşın hakkını yemektir. Aldığı ücretin Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar maaşın karşılığı kadar çalışmamak da kul hakkı yemektir .Haksız kazanç sağlamak Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar topluma ait şeylerden çalmak Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar insanlara zarar vermektir Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar yani kul hakkı yemektir.
elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar

Dinimize Göre Yasaklanmış Davranışlar konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: dinimize göre kumar oynamak, dinimize karşı davranışlarımız, dinimize göre başkalarına imrenmek,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Yayaların Kaldırımdaki Yanlış Davranışlar nelerdir elif Eğitim ve Öğretim 1 13-12-2015 07:41
Muhabbet Kuşlarında Kişilik ve Davranışlar Bkmlyz Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi 5 20-07-2014 03:39
Trafikte Sürücüyü Rahatsız Eden Davranışlar Nelerdir? gizem Soru Cevap 0 11-05-2012 03:01
Ruhi davranışlar daywest Psikoloji 0 26-05-2010 12:23
Çocuklarda Bebeksi Davranışlar ve Nedenleri daywest Çocuk Sağlığı ve Eğitimi 0 18-02-2010 11:21

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:29 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.