bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 12-02-2013, 03:02   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları

En Komik Nasrettin Hoca FıkralarıKime İtimat

Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları altını çize çize "Hiç bir dünyevi işle iştigal etmedim" diyor ya!.. Bunu duyan biri:
- “Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları demiş En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları sen bu ailene neyle nasıl bakıyon Allah aşkına yaaav? Nereden geliyor bu değirmenin suyu?.." gibi soruları sıralamaya başlamış. Nasrettin Hoca Talak Suresi 3. ayetini okuyarak:
- “...kim Allah'a tevekkül ederse En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Allah ona yeter...bir de ona En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları ummadığı yerden rızık verir En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları ” diye cevap vermiş En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları fakat adam tatmin olmamış:
- “Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları amenna En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları amenna da... Neyinen geçiniyoooon? diye tekrar sormuş. Nasrettin Hoca bu kez de En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Zümer süresi En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları 36. ayetle cevap vererek;
- “Allah kuluna kafi değil mi?” demiş En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları adam yine aynı densizlikle:
- “Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları amenna En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları anladık En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Allah kuluna kafi de... Sen neyinen geçiniyooon?” diye üstelemiş. Nasrettin Hoca da dayanamamış ve latife babında:
- “Şu kadar hanım En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bu kadar hamamın var!..” gibilerinden olmayan şeylerini saymaya başlayınca adam:
- “Hah En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları demiş şimdi oldu işte canım!..” deyince En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Nasrettin Hoca'nın tepesi atıvermiş:
- “Allah'a itimat etmiyon En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları hana hamama itimat ediyon sen! Çabuk En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları tövbe et hergele!.."


Mum Ateşi

Koyu bir sohbet sırasında Nasrettin Hoca soğuk kıştan hiç rahatsız olmadığını hatta geceleri evde ısınmak için ateş bile yakmadığını söyler. Fakat kimse buna inanmaz. En sonunda iddiaya tutuşurlar. Şayet Nasrettin Hoca ateş olmadan köyün meydanında sabaha kadar beklerse ona yemek ısmarlayacaklar En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları yok eğer bekleyemezse Nasrettin Hoca hepsine evinde bir akşam yemeğe davet edecektir. Nasrettin Hoca sabaha kadar meydanda bekler En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları sabah olunca iddiayı kazandığından bahisle yemeği isteyince birisi itiraz eder:
- "Olmaz Nasrettin Hoca efendi ben gördüm En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları 300 metre ilerideki evde bir mum yanmaktaydı. Bu nedenle bahsi kaybettin." Nasrettin Hoca ne kadar direndiyse de adamlarla başa çıkamaz ve mecburen bir akşam yemeğe Nasrettin Hocanın evine cümbür cemaat doluşurlar. Nasrettin Hoca ise yemeği hazırlamak için mutfağa geçer fakat onca zaman geçmesine rağmen bir türlü yemeğin gelmediğini gören davetliler sonunda mutfağa gelince bir de ne görsünler. Nasrettin Hoca tavandan astığı kocaman bir kazanın altına koymuş bir mum ve kaynamasını beklemiyor mu! Hep bir ağızdan:
- "İlahi Nasrettin Hoca! Hiç koca kazanla yemek mum ateşiyle kaynar mı?" derler. Nasrettin Hoca hemen taşı gediğine koyar:
- "300 metreden bir adamı ısıtan mum alevi 3 santimden bir kazanı neden ısıtmasın!?"


Allah Taksimi mi? Kul Taksimi mi?

Çocuklar En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları mahallede birbirlerine girmişler. Kavga döğüş En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları kıyamet!... Ele geçirdikleri bir kucak cevizi bir türlü doğru dürüst bölüştüremiyorlarmış. Kavganın kızıştığı bir sırada Nasrettin Hoca da oradan geçiyormuş. Çocuklar koşarak ona başvurmuşlar:
- "Nasrettin Hoca Efendi En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları ne olur En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları şunları bize güzelce bölüştürüver!"
Çocuklar bir kenara çekilmişler. Nasrettin Hoca geçmiş cevizlerin başına:
- "Çocuklar demiş En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Allah taksimi mi istersiniz En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları yoksa kul taksimi mi?"
Çocukların hepsi birden:
- "Allah taksimi En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Allah taksimi!" diye bağırmışlar. Bunun üzerine Nasrettin Hoca bir avuç ceviz alıp bir çocuğa vermiş. Arkasından iki cevizi bir başkasına En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları birkaç avucu ötekine En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları beş altı taneyi berikine... Bazı çocuklara da hiç vermemiş. Çocuklar Nasrettin Hoca’ya itiraza başlamışlar.
- "Bu nasıl taksim Nasrettin Hoca Efendi En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları haksızlık ettin!" demişler. Nasrettin Hoca da:
- "Çocuklar En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları siz benden Allah taksimi istemediniz mi?... Allah taksimi böyledir. O En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları dilediğine az En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları dilediğine çok verir En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları hiç vermediği de olur En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları herkes kısmetine boyun eğer!"


Yağmurdan Kaçıyormuş!
Bir gün En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bardaktan boşanırcasına yağmur yağarken En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Nasrettin Hoca da evinin penceresinde oturarak sokağı seyrediyormuş. Bir ara dostlarından birini En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları cübbesinin eteklerini beline dolayarak koşa koşa evine giderken görmüş ve pencereyi açarak seslenmiş:
- “İnan olsun ki çok ayıp! Senin gibi aklı başında En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları olgun bir adam En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Allah’ın rahmetinden kaçar mı?...” İçinden Nasrettin Hoca’ya hak veren adamcağız En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bu sefer ağır ağır yürümeye başlamış; fakat tepeden tırnağa ıslanmış olarak evine varınca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Nasrettin Hoca’nın oyununa uğradığını anlamış. Günün birinde Nasrettin Hoca yolda yağmura tutulmuş; koşar adım evine yönelmiş. Birkaç gün önce kendisiyle alay ettiği ahbabının evi önünden geçerken adamcağız “taşı gediğine koymanın tam zamanı” diyerek En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları evin penceresinden Nasrettin Hoca’ya bağırmış:
- “Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Allah’ın rahmetinden niçin kaçıyorsun En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları ayıp değil mi sana?” Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları hiç istifini bozmadan koşmaya devam ederek şu cevabı vermiş:
- “Hay anlayışsız En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları hay!... Ben rahmetten kaçmıyorum; tam tersine yere düşen rahmetleri çiğnememek için koşuyorum!..."


Doksan Dokuz
Bir devirde Nasrettin Hoca büyük bir para sıkıntısına düşmüş. Ne yapsın? Başlamış gece gündüz evinde yüksek sesle dua etmeye:
- “Yarabbim En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bana yüz altın ver! Doksan dokuz olursa asla kabul etmem...” Onun durmadan böyle dua ettiğini duyan zengin bir komşusu merak etmiş. Yanına doksan dokuz altın alarak görünmeden Nasrettin Hoca’nın damına çıkmış. Tam Nasrettin Hoca aynı duayı sayıklarken başlamış bacasından teker teker altınları atmaya. Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bacasından altın yağmaya başladığını görünce En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Allah’ın nihayet duasını kabul ettiğine inanarak koşmuş. Başlamış altınları toplamağa... Bir taraftan da sayarmış. Altınların sayısı doksan dokuz olunca:
- “Buna da şükür Allah’ım! Varsın doksan dokuz olsun! Diyerek altınları cebine indirmiş.” Bacanın tepesinde bu işin sonunu bekleyen zengin komşu hemen telâşlanmış. Yukarıdan seslenmiş:
- “Nasrettin Hoca! Nasrettin Hoca! Hani altınlar doksan dokuz olursa kabul etmeyecektin! Oldu mu ya!” Nasrettin Hoca pişkin bir tavırla şöyle cevap verir:
- “Doksan dokuz altını veren Allah En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları elbette birini de verir.”


İnek
Nasrettin Hoca dişten tırnaktan arttırıp kara gün için biraz para biriktirmiş. Parayı bir keseye doldurup ağzını sıkıca bağlamış. Önce bahçesinin bir köşesine gömmüş. Ama içi rahat etmemiş En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları hırsız gömdüğü yeri bulacak endişesine kapılmış ve keseyi oradan alıp başka yere gömmüş...Orayı da beğenmemiş bu kez başka yere gömmüş. Derken bahçede neredeyse kazmadığı yer kalmamış. Nereye gömse gönlü bir türlü rahat etmiyor En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları “burasını da hırsız bulur” diyormuş. Öyle şaşkın şaşkın elinde para kesesi bahçenin ortasında düşünüp dururken gözüne köşedeki tümsek ilişmiş. “Tamam En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları demiş En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları tam yerini buldum.” Para kesesini uzun bir sırığın ucuna iliştirip o tümseğe çakmış. Kendi kendine En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları “hırsız kuş değil ya En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları sırığın tepesindeki para kesesini alsın En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları” diyerek evine gitmiş. Nasrettin Hoca bütün bunları yaparken En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları meğer adamın biri kendisini gözetliyormuş. Nasrettin Hoca eve girer girmez adam bahçeye atlamış. Sırığı çıkarıp ucundaki para kesesini aldıktan sonra da tepesine biraz sığır pisliği sürerek eski yerine çakmış ve çekip gitmiş. Gel zaman En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları git zaman Nasrettin Hoca’ya para gerekmiş. Bahçeye gelip bakmış ki sırığın ucundaki para kesesi yerine sığır pisliği var. Başını iki yana sallayarak kendi kendine söylenmiş:
- “Allah Allah En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları ben buraya adam çıkmaz diyordum En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları nasıl oldu da inek çıkabildi?”


Uzayan Maşa
Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bedestende dolaşırken tellâlın bir kılıç sattığını görür:
- “Bu kılıç gazidir. On altına satıyorum; bedavadır En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bedava!...” Tellâlın yanına varan Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bu kılıcın bu kadar pahalı satılmasındaki kerameti sorar. Tellâl:
- “Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bu kılıç En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları düşmana uzatıldığı vakit tam beş arşın uzayıverir! “ Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları içinden “ya En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları öyle mi?” der ve koşa koşa eve gelerek büyük mangal maşasını alıp tekrar bedestene döner; maşayı sallaya sallaya bağırmaya başlar:
- “On altına; bedava En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bedava!”" Nasrettin Hoca’yı görenler gülüşerek:
- “Bir akça bile etmeyen adi bir ocak maşası on altın eder mi?” Derler. Nasrettin Hoca da onlara şu cevabı verir:
- “Ya En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları siz adi bir kılıcı biraz önce on altına satıyordunuz!.. “
- “Ama o kılıç En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları cenkte beş arşın uzar!” Nasrettin Hoca:
- “Eee der En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bu maşa da bizin hatunun bana kızıp da şöyle bir kaldırdığı zaman 50 arşın En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları belki de daha fazla uzuyor.....! “


Kaybettin
Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bir gün eşeğiyle odun getirir. Karısına:
- “Hatun En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları eşek çok yoruldu En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları onu bir yemleyiver En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları” diye seslenir. Karısı da:
- “Efendi En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları benim işim var En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları sen yemleyiver En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları” der. Nasrettin Hoca sıcaktan iyice bunalmış vaziyette kendini minderin üzerine atar.
- "Olmaz! Hiç halim yok En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları veremem En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları sen ver der." Eşeğin yemini sen vereceksin ben vereceğim derken iş kızışır. Kim önce konuşursa eşeğe o yem vermek üzere bahse tutuşurlar. Az sonra kadın En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları el işini alarak komşuya gider. Aradan biraz zaman geçer. Eve bir hırsız girer. Nasrettin Hoca’yı görünce kaçacak olur. Ama Nasrettin Hoca'dan hiç ses ve tepki gelmediğini anlayınca kaçmaktan vazgeçer. Ortalıkta ne var ne yoksa koca bir çuvala doldurur. Nasrettin Hoca’nın gözleri önünde çuvalı yüklenerek evden çıkar. Karısı epey zaman sonra eve girip evin halini görür. Eşyaların yerinde yeller esmektedir. Telaşla:
- “Bu ne hal Efendi! diye çığlık atar.” Nasrettin Hoca yattığı yerden doğrularak:
- “Haydi bakalım Hatun En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bahsi kaybettin. Eşeğin yemini sen vereceksin.”


Kapalı Kapının Ardından
Nasrettin Hoca’nın karısı geceleri komşu komşu gezermiş. Buna pek canı sıkılan Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bir gece En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları karısı yine evde yokken kapıyı arkasından sürgülediği gibi yatağına yatmış. Kadıncağız En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları geç vakit eve döndüğü zaman çalmış çalmış açtıramamış kapıyı. Nasrettin Hoca’nın kızdığını anlayarak En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları yalvarıp yakarmaya başlamış:
- "Vallâhi En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları billâhi En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bir daha seni yalnız bırakıp bir yere gitmeyeceğim canım kocacığım! Aç kapıyı; bu saatte ben nereye gideyim?.. Kadın En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bakmış olacak gibi değil En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bağıra En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bağıra: - "Bari En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları kendimi şu kuyuya atayım da kurtulayım!. Ve eline geçirdiği büyük bir taşı En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları kapı önündeki kuyuya atarak bir kenara çekilmiş. Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bir süre yine aldırmamış En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları sonra hiddeti geçerek: “Şu hatunu kuyudan kurtarayım!” deyip kapıyı açmış. Fakat tam o sırada kadın En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları evden içeri girivermiş; kapıyı kapadığı gibi Nasrettin Hoca’yı sokakta bırakıp bağırmaya başlamış:
- "Yeter artık senden çektiğim En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bana rahat yüzü göstermedin; her gece arkadaş dedin En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları sohbet dedin gezip tozdun. Alacağın olsun senin!..." Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları karısının feryadı üzerine sokaklara dökülen komşulara dönmüş:
- "Komşular görenler ve bilenler Allah için söylesin!


Tavuklar Arasında Bir Horoz
Nasrettin Hoca’nın ahbapları toplanıp En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Nasrettin Hoca’ya bir oyun oynamaya karar vermişler. Her şeyi önceden hazırladıkları gibi yapmak için de anlaşmışlar. Bu sırada Nasrettin Hoca olacaklardan habersiz bir şekilde dostlarını görünce sevinmiş; “Çok şükür En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları sohbet edecek birkaç dost var” deyip tesbihini sallaya sallaya yanlarına gitmiş. Dostları:
- “Nasrettin Hoca Efendi En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları Nasrettin Hoca Efendi En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları temizlik imandan gelir. Biz hamama gidiyoruz En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları sen de gelir misin?” dediklerinde Nasrettin Hoca En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları “Tabii gelirim En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları hemen gidelim” deyip onlara katılmış. Hamamın önüne gelmişler:
- “İşte En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bu civarın en güzel hamamı... Ne dersiniz Nasrettin Hoca Efendi En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları girelim mi?” diye sormuşlar. Nasrettin Hoca da “Hay hay!” deyip kabul etmiş. Hamamda güzel güzel yıkandıktan sonra En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları havadan sudan konuşurlarken biri:
- “Bir teklifim var. Hepimiz yumurtlayalım. Kim yumurtlayamazsa hamam paralarını o ödesin” demiş. Biraz sonra hepsi En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları “Gıt gıt gıdaaak... Gıt gıt gıdaaak...” diye gıdaklamaya başlamışlar. Sonra da daha önce sakladıkları yumurtaları birer birer çıkarıp ortaya koymuşlar. Nasrettin Hoca bir oyuna geldiğini hemen anlamış. İçinden “şimdi gösteririm ben size” diyerek “Kukurikuuuuuu En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları kukurikuuu!” diye ötmeye başlamış. Dostları hayretler içinde:
- “Nasrettin Hoca Efendi En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları aklını mı oynattın. Neden durmadan ötüp duruyorsun?..” diye sormuşlar. Nasrettin Hoca da:
- “Be yumurtacılar En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları bu kadar tavuğa bir de horoz lâzım değil mi?” diye cevap vermiş.
elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları

En Komik Nasrettin Hoca Fıkraları konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: komik hamam fıkraları,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Nasrettin Hoca Hakkında Bilgi Я Soru Cevap 7 06-03-2015 06:00
İngilizce Nasrettin Hoca Fıkraları ve Anlamları elif Soru Cevap 0 08-02-2013 02:40
3 kişilik Nasrettin Hoca fikraları Я Soru Cevap 1 28-03-2012 08:34
Simdiki Zaman Nasrettin Hoca.... mormavi Komik Resimler 0 11-01-2011 05:56
Nasrettin Hoca Koleksiyonu incitanesi Takı ve Aksesuar Modası 2 08-05-2009 08:35

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:39 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.