bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 13-02-2013, 01:54   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir

Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir-Muhabbet Kuşları Hakkında

Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir

Muhabbet kuşları eş kabullenmede oldukça seçicidir. Çiftler birbirlerini benimsediklerinde çiftleşmek için uygun zamanı beklerler. Kuşlarda seksüel istek güneş ışığıyla uyarıldığından doğru zaman baharın gelmesiyle başlar.

Muhabbet kuşlarının dişisi daha zor eşe gelir Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir erkek ise dişinin engel olmasına rağmen Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir her fırsatta dişisinin kuyruğuna dokunmaya çalışır. Dişiyi etkilemek için Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir kafesteki çanı kuvvetli şekilde çalar. Durmadan uçar Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir konmak için dişinin yanını seçer. Yan yan sekerek yürür. Ateşli bir şekilde başını sallayarak dişinin yanına yaklaşır. Gagasıyla omzuna vurur. Bu sırada Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir heyecandan göz bebekleri küçük siyah noktalara dönüşür. Dişi Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir birleşmeye hazır olduğunu günlerce sonra gösterir. Dalın üzerine konar oturur. Başını arkaya uzatır. Kuyruğunu havaya kaldırır ve hareketsiz kalır. Erkek mesajı alınca Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir dişinin sırtına çıkar. Çiftleşme bittiğinde dişi uçup gider.

Yavru Muhabbet Kuşu ne zaman çiftleşmeye hazır olur?

Yavru muhabbet kuşu 6-8 aylık olunca erişkinliğe ulaşmış olup Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir eşleşmeye hazırdır.

Muhabbet Kuşunun yuva yapmasına yardımcı maddeler neler olmalıdır?

Doğada yaşayan kuşlar Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir güçlü gagalarıyla ağaç dallarını ufalayıp Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir elde ettikleri talaşı Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir yuvalığın dibine taşırlar. Kafeste yaşayan kuşlara yardımcı olmak için Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir yuvanın tabanını üç santim yüksekliğinde Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir talaşla kaplayın. Yuvaya koyduğunuz talaşın Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir kimyasal maddelerle işlenmiş ağaçlardan elde edilmediğine emin olun. Ayrıca yuva yapmasına yardımcı olmak için kendir liflerini kafese koyarsak Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir dişi yuva yapmak için bu malzemeyi kullanacaktır.Yuva geniş bir kafese yerleştirilmeli. Kafes küçükse Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir yer kaplamaması için kapıyı açıp Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir dışarıdan yerleştirin. Muhabbet kuşları önce Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir yuvayı merakla izler. Dişi kuş gün geçtikce Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir yuvayla daha çok ilgilenir. Yuvanın içine göz atmaya başlar. Bir süre sonra içine girip Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir sağı solu gagalayıp Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir kontrol eder. Giderek Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir yuvada daha çok kalır. Erkek kuş da yuvaya göz atar ama içeri girmez. Dişiden uzak duran erkek kuş Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir artık daha cüretkar davranacaktır.

Yuva nasıl olmalıdır?

Pet shoplarda Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir muhabbet kuşları için uygun ölçülerde hazırlanmış yuvalar bulmak mümkün. Dilerseniz Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir 25 santim yüksekliğinde Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir 15 santim derinliğinde ve 15 santim genişliğinde bir yuvayı kendiniz de kontrplaktan yapabilirsiniz. Yuvaların arka kısmında Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir yavruları kontrol edebilmek için dışarı doğru açılan bir kapı ve ön kısmında anne ve babanın girebilmesi için bir delik bulunmalı. Giriş deliğinin birkaç santim altına Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir kuşçuların konarga adını verdiği kısa tüneği yerleştirmeyi unutmayın. Dişi kuş Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir yuvalığa uçtuğu zaman Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir giriş deliğinin kenarına değil Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir konargaya konacaktır. Ayrıca dişinin yuva yapabilmesi için arka kısıma bir oyuk yapmanız yuvanın düzgün durmasını sağlayacaktır.

Muhabbet Kuşlarının çiftleşmesi nasıl gözlemlenir?

İlk yumurtadan sonra iki günde bir olmak üzere toplam 4 ile 6 yumurta yaparlar. Yumurtlamak Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir dişi için muazzam zordur. İlk yumurtadan sonra kuş kuluçkaya yatar. Yalnızca Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir tuvalet ihtiyacı için dışarıya çıkar. Artık Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir erkeğin onu besleme zamanı gelmiştir. Bu arada meraklanarak yuvanın içine bakmak gibi bir harekette bulunmanız dişiyi rahatsız edeceğinden bazen yumurtaları kırmak ya da aşağıya atmak gibi eylemlerle de karşılaşabilirsiniz. En iyisi uzaktan takip etmektir.Muhabbet kuşları hislerini çabuk gösteren Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir çabuk kızan kuşlardır. Özellikle yumurtladıktan sonra yuvasına bakılmasından Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir kendisi ya da eşi ile ilgilenilmesinden Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir Kafes ya da yuvasının yer değiştirilmesinden kesinlikle hoşlanmaz. Bunu yumurtalarını kırarak ya da yuvadan aşağı atarak gösterir. Hatta yumurtadan çıkmış yavrusunu dahi yuvadan atabilir ya da gagalayarak öldürebilir. Bazen yeniden yumurtlayacağı zamanda yavrusunu öldürerek aşağıya atabilir. Eğer yumurta boş ya da yavruya bakma niyeti yoksa zaten yumurtayı aşağıya atar.

Yumurtanın döllendiği nasıl anlaşılır?

Kuluçkanın 6'ncı gününde Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir yumurtanın döllenip döllenmediği anlaşılır. Elinize aldığınız yumurtayı Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir bir el fenerine doğru tutun. Yumurtanın çekirdeğini görebilirsiniz. Döllenmemiş yumurtanın içinde leke göremezsiniz. Yumurtaların hepsini yuvaya koyun ki dişi kızmasın.

Yavru Muhabbet Kuşu kaçıncı günde yumurtadan çıkar?

Yumurtadaki embriyonun Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir bebek muhabbet kuşuna dönüşmesi için Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir belli ısıda 18 gün geçmesi gerekir. Nasıl ikişer gün arayla yumurtladıysa Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir yavrularda aynı şekilde ikişer gün arayla yumurtadan çıkar. Dişi kuş Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir farklı boylarda yavrularla ilgilenmek zorundadır. Yuvada hala tüylenmemiş yavru varsa Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir bunları gece gündüz Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir kanatları altında korumaya devam eder.
Yumurtanın bulunduğu ortama dikkat etmek gerekir. Aşırı nemli ortamda embriyonal ölümler görülür. Taban ve tüneklerdeki ıslaklık sonucu ise mantar ve küf üremeleri oluşur.


Yavru Muhabbet Kuşunun sağlıklı yetişmesi için nelere dikkat edilmelidir?

· Yuva sıcaklığı 37 Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir ev sıcaklığı ise 16-18 derece olmalıdır. Yumurtaların kurumaması için kafesin içinde nem oranı yüksek tutulmalıdır.

· Kuşlar Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir filizlenmiş tohumlar ve özel kuluçka yemleriyle beslenmeli.

· Yuvalar her gün kontrol edilmeli. Yuva kontrolü Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir kuşun yuvada olmadığı zamanlar yapılmalı.

· Yumurtaların kabukları yavrulara zarar verir. Yumurta kabukları Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir zaman geçirmeden yuvadan alınmalı.

· Yavrulardan biri ölmüş olabilir. Diğer yavruların sağlığını tehtid eden ölü yavru mutlaka yuvadan çıkartılmalı.

· Yavrunun kursağına hafifçe dokunun. Genellikle boştur. İyi beslenmeyen yavrular Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir gelişimlerini tamamlayamazlar. Anneler Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir yeterince beslenmemiş olabilirler. Bu yüzden yavruların ve annelerin özel olarak beslenmesi gerekir.

· Kuluçka döneminden önce satıcılardan beslenme şırıngası ve yavru yemi alın. Yavruları ilk 14 günde şırıngayla Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir daha sonra kaşıkla besleyin.

· Besleyeceğiniz yavruyu Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir yumuşak bir kağıt havlunun üzerine yatırın. Hazırladığınız özel yemi Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir şırıngayla yavrunun diline damlatın. Kursağı doluncaya kadar bu işleme devam edin. Annenin yeterince besleyemediğini inandığınız yavrulara bu işlemi her gün uygulayın.

Yavru Muhabbet Kuşunun gelişmesi nasıl olur?

· Yavru yumurtadan çıktığında 2-2.7 gram ağırlığındadır. İlk beş gün boyunca gözleri kapalıdır. Sırt üstü yatar pozisyonda Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir annesinin yemlemesini bekler.

· 6-8'inci günler arasında yavrunun ağırlığı 12-14 grama ulaşır.

· 7'nci gün kanat tüyleri belirmeye başlar.

· 8'inci günde başını dik tutmaya başlar. Birkaç sıçrama yapabilir.

· 9'uncu gün kuyruk tüyleri büyümeye başlar. Gözleri açılır. Kuyruk kısmına oturarak beslenir.

· 12'nci gün Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir tüm ince tüyleri çıkmıştır. Ağırlığı 23 grama ulaşır.

· 17'nci gün tüm tüyleri tamamlanır. Hala yuvadan çıkmaz.

· 21'inci gün Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir tüy renkleri belirginleşir.

· 28 ve 31'inci günler arasında yavrular tırmanabilir. Kanatlarını çırparlar. Yuvadan çıkabilirler.

· 28'inci gün Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir tüm tüyleri tam anlamıyla çıkmıştır. Renkleri büyüklerinkine nazaran daha mattır.

· 3-3 aylıkken Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir gençlik dönemi tüy değişimi gerçekleşir. Yeni çıkan tüyleri Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir büyüklerinki gibi parlak olur.

2. gün

Yavru zayıf Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir tüysüz ve gözleri kapalıdır.


17. gün

Yavru büyümeye devam ediyor...


18.gün

Tüylerinin büyük bir kısmı çıkmış durumda.


1 Ay Sonra

Yavru inanılmaz şekilde hızlı büyümüş ve diğer kuşlarla aynı büyüklüğe ulaşmıştır


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir

Muhabbet Kuşları Nasıl Çiftleşir konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: muhabbet kuşları nasıl çiftleşir, kuşlar nasıl çiftleşir, muhabbet kuşu nasıl çiftleşir, çiftleşen kuşlar, dişi muhabbet kuşu, yavru muhabbet kuşu, muhabbet kuslari nasil ciftlesir, muhabbet kuşu kafesleri, muhabbet kuşu nasıl çiftleştirilir, kuslar nasil ciftlesir, kuşlarda çiftleşme, muhabbet kuşu nasıl yumurtlar, muhabbet kusu nasil eslesir kuluckaya yatar, muhabbet kuşları ve resmi göster, kuslar,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Muhabbet kuşları neden kaşınır ? Я Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi 44 13-08-2017 10:51
Muhabbet Kuşları ve İnsan Yiyecekleri Bkmlyz Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi 31 21-05-2017 02:51
Muhabbet Kuşları Neyle Beslenmelidir? Я Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi 21 24-02-2016 04:23
Yavru Muhabbet Kuşları Nasıl Beslenmeli? `»HicЯet GeLini«´ Hayvanlar Alemi Genel 0 27-01-2012 07:09
Muhabbet Kuşları Ne Kadar Yaşar? `»HicЯet GeLini«´ Hayvanlar Alemi Genel 0 27-01-2012 07:09

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 12:34 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats