bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 13-02-2013, 04:11   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz

Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz

1. VATAN VE MİLLET KAVRAMLARINI ÖĞRENİYORUZ
Kelime olarak vatan Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz bir kişinin doğup büyüdüğü veya yaşadığı memleket ya da yurt anlamına gelir. Vatan Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz bizim en kıymetli varlığımızdır. Bu bakımdan ''Ana Vatan'' tabiri Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz biz Türkler arasında önem kazanmış! Ata sözlerimize kadar girmiştir. Millet ise Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz kavram olarak dil Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz din Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz tarih Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz kültür ve ülkü birliği meydana getirdiği Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz kökü tarihin derinlerine inen topluluktur. Millet hayatında ahlak Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz eğitim Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz örf ve gelenekler Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz ortak duygu ve hedefler Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz ortak davranışlar milli birliği ve amaçları belirler.
2. BİZ VATANIMIZI VE MİLLETİMİZİ ÇOK SEVERİZ
Milletimizin vatan ve millet sevgisine koca bir tarih tanıktır. Bu sevgi Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz İslam’dan önce de vardır. İslam’dan sonra ise daha da güçlenmiştir. Vatanımızı ve milletimizi sevmeliyiz. Çünkü bu sevgi Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz aynı zamanda Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz atalarımıza saygının bir gereğidir. Zira onlar Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz vatan ve millet sevgisi uğruna canlarını vermişlerdir.
Vatan sevgisini Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz dinimiz de övmüş ve teşvik etmiştir. Bundan dolayı ''Vatan sevgisi imandandır'' anlayışı gelişmiştir. Vatan sevgisi Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz milli benlik gibi konulara büyük önder Atatürk de dikkat çekerek şöyle demiştir: ''... Özellikle bizim milletimiz Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz milli anlayışa sırt çevirmenin çok acı cezalarını görmüştür. Dünyanın bize saygı göstermesini istiyorsak Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz önce biz kendi benliğimize ve milletimize bu saygıyı hissen Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz fikren Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz fiilen bütün tutum ve davranışlarımızla gösterelim. Bilelim ki milli benliğini bulamayan milletler Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz başka milletlerin avıdır.''
3. BU VATANDA HEPİMİZ BİR MİLLETİZ
Türkiye bizim vatanımızdır. Bütün Türkler büyük bir aile Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz Türkiye ise Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz o ailenin çok büyük bir evi gibidir. Millet Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz varlığını ancak bir vatan üzerinde sürdürebilir. Dolayısıyla aynı vatanın ve aynı milletin çocukları olarak birbirimizi tanımalı Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz sevmeli ve korumalıyız. Diğer taraftan Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz atalarımızın binlerce yıldır bıraktığı camiler Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz hanlar Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz hamamlar Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz kervansaraylar Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz okullar Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz külliyeler Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz köprüler Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz çeşmeler Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz saraylar Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz kışlalar Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz kütüphaneler Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz kapalı çarşılar ve çeşitli sanat eserleri. Bu eserler milletimizin ortak değerleridir. Bu eserlere hepimiz gönül vermeli onları gözümüz gibi korumalıyız. Vatanımızın kıymetini bilmeli Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz onu canımız gibi korumalıyız.
4. MANEVİ DEĞERLERİMİZİ KORUYUP SAYGI GÖSTERİRİZ
Bir milleti millet yapan değerlerin başında manevi değerler gelir .Her milletin kutsal saydığı ve uğrunda savaştığı değerler vardır. Bir milletin öz dayanakları olan Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz manevi değerleri kısaca şöyle ifade edebiliriz: Din Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz dil Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz millet Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz özgürlük Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz bağımsızlık; ahlak Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz gelenek ve göreneklerdir. Ayrıca bayrak Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz vatan sevgisi Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz gazilik ve şehitlik Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz ezanlar Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz mevlitler Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz askerlik gibi anlayış ve duygular da manevi değerlerimizdendir.
. Diğer taraftan manevi değerlerin oluşmasında dil ve din en önemli rolü oynar. Türkçe'miz ve İslam dini bizi birbirimize benzetir Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz birbirimize bağlar. Birbirimize benzeme ve bağlanmamızdan ortak kültürümüz oluşur. Çünkü dilimiz ortak anlaşma ve iletişim aracıdır. Bilimi Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz bilgiyi Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz sanatı Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz kültürü onunla oluştururuz. Onunla düşünür Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz onunla konuşur Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz onunla yaşarız. Aynı Allah'a Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz aynı Peygambere Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz aynı Kitaba Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz inanmamız Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz aynı ibadetlere Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz aynı dil ve kültüre sahip olmamız vatanda birliği sağlayan en önemli unsurlardır.
4. 1. BAYRAĞIMIZA VE İSTİKLAL MARŞ’IMIZA SAYGI DUYARIZ
Bayrak Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz bir milletin bağımsızlığının ve egemenliğinin simgesidir. Bundan dolayı her milletin kendine özgü bir bayrağı vardır. Bundan dolayı Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz bayrak kutsaldır ve ona her türlü saygı gösterilir. 0 Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz yere atılmaz Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz yırtılmaz Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz göndere çekilirken saygı duruşuna geçilir. Başka milletlerin bayrağına da saygı gösteririz. Çünkü onlar için de kendi bayrakları kutsaldır.
Bayrak Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz asker olsun sivil olsun bir milletin manevi varlığını temsil eder. Bu bakından kutsaldır. Bunun için bayrağımızı canımızdan daha değerli biliriz. istiklal Marş’ımız da bayrağımız gibi özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızın sembolüdür.
istiklal Marşı vatan Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz millet Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz bağımsızlık Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz özgürlük ve bayrak sevgisi üzerine yazılmıştır. istiklal Marşı'nın ifade ettiği anlam çok büyüktür. Çünkü 0 Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz büyük bir mücadelenin sonunda yazılmıştır. Kurtuluş Savaşı'nın neticesi istiklal Marşı'nda özetlenmiştir. Bunun için ona saygı tarihe Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz geçmişe Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz şehit ve gazilere Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz millete Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz vatan ve devlete saygıdır.
4.2. Gazilerimize Saygı Gösterir Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz Şehitlerimizi Rahmetle Anarız
Gazi; Allah Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz din Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz vatan ve millet gibi kutsal değerler uğrunda savaşan; ancak şehit olmadan dönenlere verilen isimdir. Bu uğurda savaşanlar Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz savaş sırasında bir yara almasalar bile gazi olarak adlandırılırlar.
Şehit ise; aynı kutsal değerler yolunda canını veren kimseye denilir.
Gazilik ve şehitlik Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz İslam'ın getirdiği kavramlardır ve Müslümanlar için kullanılmaktadır. Peygamberimiz zamanından beri aynı uygulama vardır. Şehitlik Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz Kuran’da övülmüştür. Nitekim Yüce Allah Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz şöyle buyurmaktadır: ''. ..Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Bilakis onlar diridir; fakat siz bilmiyorsunuz."
Gazilerimize saygı gösterme Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz şehitlerimizi rahmetle anma Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz vatan sevgisi ile doğrudan ilgilidir. Çünkü Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz vatanımızın bağımsız olarak bizlere kadar ulaşmasını onlara borçluyuz.
4.3. Askerlik Yapmak Vatan Borcumuzdur
Vatanı korumak için askere gitmek Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz gerçekten yüce bir görevdir. Gelenek Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz göreneklerimiz ve dinimiz Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz bizden vatanı korumayı ve askerlik yapmayı istemektedir. Peygamber Efendimiz Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz vatan savunmasına büyük önem vermiştir. Onun yurt savunması ve askerlikle ilgili önemli sözleri ve öğütleri vardır.
''Allah rızası için sınırda bir gece nöbet beklemek Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz dünya ve dünyadakilerden hayırlıdır...'' Askerlik Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz Türklerde kutsal bir değer ve öneme sahiptir. Tarihin en eski zamanlarından beri ''asker millet'' olarak bilinen Türkler Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz Müslüman olduktan sonra Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz askerliği dini bir görev olarak algılamışlardır.
5. ''YURTTA BARIŞ Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz DÜNYADA BARIŞ" TEMEL İLKEMİZDİR
insana yakışan Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz insanları sevmek ve saymaktır; insanlarla iyi geçinmek Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz geçimli olmaktır. Bu sevgi ve saygı Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz insanların kusurlarını Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz noksanlarını hoş görmeyi gerektirir. Kalıcı olan sevgi ve dostluktur. Atatürk de insan sevgisine büyük önem vermiştir. Atatürk Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz insanların kin ve nefretten uzak duracak şekilde yetiştirilmelerini istemiştir. 0 Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz barışa büyük önem vermiştir. O'nun bu düşüncelerinin temelinde insan sevgisi yatar .
Atatürk'ün insan sevgisi Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz yalnız kendi milletine ait bir duygu değildir. 0 Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz bütün milletleri de sevmeyi esas alan bir duygu ve düşünceye sahiptir. 0 Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz milletlerarası sevgi Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz saygı Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz duygu ve düşüncesini ''Yurtta barış Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz dünyada barış!'' ilkesi içerisinde toplamıştır .0 Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz dünyadaki savaşlardan çok rahatsız olmuş Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz bu gibi problemler nerede olursa olsun Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz onları önlemek için çaba sarf etmiştir. Hatta yaptığı savaşları bile zorunlu olduğu için yaptığını ifade etmekten çekinmemiştir:"


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 18-12-2014, 08:09   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Face39 Vatan

Vatanımızı sevmeliyiz ve korumalıyız çünkü vatan için canlar feda oluyor bu yüzden vatanımızı sevip korumalıyız


 

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz

Vatanımızı ve Milletimiz Niçin Sevmeliyiz konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: vatanımızı niçin sevip savunmalıyız, vatanımızı ve milletimizi niçin çok sevmeliyiz, kısa vatanımızı neden sevmeliyiz ve vatanımız için ne yapabiliriz, neden sevmeliyiz özeti, milli ve manevi değerlerimizi niçin sevmeliyiz, okulu neden sevmeliyiz, vatanımızı milletimizi ve bayrağımızı niçin sevip korumalıyız, vatanımızı neden severiz, okulumuzu neden severiz cev, vatanımızı niçin sevmeliyiz, vatanımızı bayrağımızı milletimizi neden sevmeliyiz kısa bir açıklama, dünyayı niçin sevmeliyiz, dilimizi neden severiz, dilimizi niçin sevmeliyiz, vatanimizi ve milletimizi korumaliyiz,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Niçin deprem oluyor ? Я Soru Cevap 0 09-02-2013 03:32
Steteskopu Niçin Kullanırız? gizem Soru Cevap 0 26-02-2012 04:26
Niçin oruç tutuyoruz? nurküllü Ramazan ve Oruç 0 04-08-2011 02:52
Neden Oncelikle Kendimizi Sevmeliyiz mormavi İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden 1 29-09-2010 01:16

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 09:31 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats