bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 13-02-2013, 08:55   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne

Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden BütüneHazır birimlerin seçiminde sağlık ve güvenlik açısından uygunluk kontrol edilmelidir. Farklı amaçlar için üretilen malzemelerin hazır birim olarak kabul edildiği unutulmamalıdır. Örneğin; pipet Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne kibrit çöpü vb. malzemelerin üretim amaçlarının asla düzen oluşturmak olmadığı hatırlanmalıdır.

Düzen kuşağı etkinliklerinde öğrenciler başlangıçta hangi düzeni oluşturacağına karar vermemelidir. Ortaya çıkacak düzen Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne arama ve deneme çalışmalarının sonucunda kendiliğinden ortaya çıkmalıdır. Örneğin; Öğrenci çalışmasına takı Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne ağaç Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne çiçek Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne ev eşyaları vb. yapacağım diyerek başlamamalı ve sonucu bunlara benzer ürünler olan çalışmalar kabul edilmemelidir.

Düzen kuşağı etkinliklerinde ortaya çıkan düzenin bir hacmi olmalı ve dengede durabilmeli Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne çoğalmaya imkân vermeli Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne tekrarlayan birimler açık ve anlaşılır olmalıdır. Zemine yapıştırılarak çalışılmamalıdır. Düzene gitmede kullanılan geometrik biçim orijinal formunu korumalı Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne şekil değişikliğine uğramamalıdır.

Öğrencilere birimlerin birleştirilmesinde yapıştırma ve geçme tekniklerini kullanmaları için fırsat verilmelidir. Öğrenciler Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne düzene gitmede yaptıkları arama ve deneme örneklerini tasarım günlüklerine aktarmalıdır.

Düzen kuşağı etkinliklerinin yalnızca kâğıt kesmek ve yapıştırmak olduğu algılanmamalı Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne yaratıcı düşüncenin geliştirmesine Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne bireysel farklılıkların ve yaratıcılıkların ifade edilmesine fırsat veren birer araç olduğu unutulmamalıdır.

Düzen Kuşağında Neler Yapılır ;

*Yapılan çalışmalar özgün olmalı..

*Kare Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne daire ve çizgiden yola çıkarak birim Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne birimden modül Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne modülden bir bütün elde edilir.

*Etkinlik sürecinde yapılan tüm çalışmalar kayıt altına alınır. Yani tasarım günlüğü ve etkinlik süreci yazılır..

*Bireysel çalışmalarda yazılanlar ürün dosyasına konur.

*Grup çalışmaları sergi düzenine uygun yapılır. Büyük boy bir fon kağıdına tüm etkinlik süreci Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne tasarım günlüğü Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne grup adi Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne grup üyeleri Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne modülün maketi vb. çalışmalar yapıştırılır.

*Yapılan çalışmaların teknolojik bir değeri olup olmadığı yada bir teknolojik değere benzetilir.

*En sonda grup sözcüsü ve grup üyeleri konuyu anlatır.

Ne Yapılmaz;

*Ortaya çikan ürün var olan bir nesneye benzetilemez.

*Ürün hiç bir zaman bir zemine oturtulamaz. Kendi basına birim Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne modüllerin birleşimiyle bir bütündür.

*Başkasından kopya edilemez.

*Ürün düşünce olarak Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne yaratıcılık açısından size özgü olmalı

*Birim elde ettikten sonra çoğalabilirliği test edilmeden ortaya çıkarmanın bir anlamı olmaz.

*Tasarım günlüğünü zamanında yazın. Diğer bir güne yada haftaya bırakılamaz.

Düzen Kuşağı : Öğrencinin tasarım anlayışını oluşturmak için çeşitli objelerle anlatım Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütünegösteri ve uygulamalar yapılır.

6. SINIF KONULARI VE İÇERİKLERİ

İLK ADIM:Burada amaç sorularla düşünmeye ve araştırmaya yönelik çalışmalardır. Örnek uygulamada öğretmen eline bir kağıt alır ve bunun şekil alma ve daha işlerlik kazandırma olanaklarını soru-cevap şeklinde tartışarak sonuca ulaşılır.Burada yaşamdaki olaylara farklı açıdan bakma Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütünetekrar Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüneritim Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüneuyum Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütünedüzenden yola çıkılarak 3 boyutlu tasarım çalışmalarının ZİHİNSEL temeli oluşturulur.

DÜZEN OLUŞTURALIM :Öğrenciler yakın çevreden yararlandıkları hazır birimleri kullanarak Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne bireysel etkinlik yaparlar.Önce denemeler Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütünearamalar bunun için de öğrenci yönlendirilir..Amaç Eldeki birimin çoğaltılması ve bunda farklı uyum Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüneestetik Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne ve yorumlar aranır. Yani kim ne kadar seçtiği malzeme biriminden yola çıkarak farklı bütünler elde edebiliyor bunun için de yönlendirme yapılır.Bu çalışma öğrenci bazında bireyseldir. Öğrenci düşüncelerini formdaki bölümlere yazar.

7.SINIF KONULARI VE İÇERİKLERİ

BİRİMDEN BÜTÜNE :D eğişkenliği olmayan temel biçimler olan KARE-DAİRE-ÇİZGİ örnekleri kağıt veya kartona çizilir.Seçilen ve çizilen öge katlanır ve bir birim elde edilir. Bu birimler kesilir ve tekrar sistematik olarak birleştirilir ve bütün oluşturulur. Yani çizilen kareler kesilir ve bunlardan biçimsel ve estetik bir bütün elde edilir.

8.SINIF KONU VE İÇERİKLERİ

BÜTÜNDE FARKLILIK: Değişkenliği olmayan temel biçimler olan KARE-DAİRE-ÇİZGİ vb. kağıt ya da kartona çizilir.7.sınıfta da aynı modelleri kullanmıştı ancak yeni yaptıklarının yön Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne boyutları ve renkleri farklı olmaktadır.Örneğin boyutları farklı kareler yapılır ve bunlar farklı renklendirilir ve bunlardan BÜTÜN yapılır. Bunlar üst üste veya yan yana veya köşe köşeye yerleştirilir.Örneğin kaleme kağıdı sarar ve boru yapar değişik boy ve kalınlıkta borular yapar bunları değişik renklerde boyar ve bunlardan estetik bir BÜTÜN yapar.Yaptıklarını günlüğe yazar ve öz değerlendirme formunu işler.

Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Alt 08-10-2014, 05:54   #2 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

hiç beğenmedim daha çok resim istiyorum


 

Alt 07-11-2015, 03:03   #3 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Kare silindir ile birlikte kullanılmış bir çalışma örneği gerek


 
Alt 13-12-2015, 09:19   #4 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

pipetle yapılan yok mu


 
Alt 31-10-2016, 05:37   #5 (permalink)
Misafir
Avatar Yok
 
Standart

Bunun yapılışı yokmu yaa çok güzel olmuş yapacaktım ama yapamıyom


 
Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne

Düzen Kuşağı Örnekleri Birimden Bütüne konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: birimden bütüne, 3 boyutlu kartondan şekiller, teknoloji tasarım birimden bütüne küp yapımı, bir birimden bütün oluşturma, kartondan birimden bütüne, birimden butune calismasina ornekler, düzen kuşağı örnekleri, birimlerden bütün oluşturma örnekleri, bırimden bütüne, birimden bütüne çizgi, birimden butune yazilis ornekleri, kağıttan birimlerle geometrik şekil oluşturma, pipetlerle birimden bütüne, birimden bütüne pipet çalışmaları, birim çizgi örnekleri,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
8. Sınıf Kurgu Kuşağı Örnekleri elif Eğitim ve Öğretim 13 26-12-2016 03:31
Teknoloji Tasarım Örnekleri Yapım Kuşağı elif Soru Cevap 11 04-03-2015 02:25
Kurgu Kuşağı Tasarım örnekleri elif Eğitim ve Öğretim 3 11-01-2015 10:27
Kurgu Kuşağı Etkinlikleri Örnekleri elif Soru Cevap 0 13-02-2013 08:54
Kurgu Kuşağı Örnekleri elif Eğitim ve Öğretim 0 17-12-2011 02:15

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 03:45 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats