bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 13-02-2013, 09:11   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir

Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir



1) Teknolojik aletlerin bir kısmının zararlarının yanında yararları da vardır ancak; Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombalarının hala bir yararı bulunamamıştır. Şu an bile dünyada 27000 nükleer silah var ve bunlardan 4000’i her an harekete geçebilir.

2) Çernobil kazası Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir radyasyon yayan cep telefonları Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir teknolojinin büyük icatlarından biri olan sigara nedeniyle teknoloji Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir kurbanlarını tedavi etmekle zaten yükümlüdür. Ancak günümüzde uygulanan kemoterapi bir çok tedavi yöntemi hastalığın kendisinden daha kötüdür.

3) Bir çok çocuk ve yetişkin bilgisayar karşısında fazlasıyla zaman geçirmektedir. Bunun sonucunda da bel fıtığı Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir boyun fıtığı Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir bel ve boyun ağrıları Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir obezite gibi hastalıklar ortaya çıkabilmektedir. Teknoloji bu hastalıkları tedavi edebilse de hastaların çektiği acıların bedeli asla ödenemez.

4) Çıkan bir çok yeni ürün bize kültürümüzü unutmuştur. Fast food adı verilen hızlı yemekler yüzünden Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir Türk mutfak kültürü büyük zararlar görmüştür. Teknoloji sayesinde dilimize yeni giren Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir ve MSN’ce konuşulan sözcükler Türkçe’mizi bozmaktadır.

5) Teknoloji yüzünden fabrikalarda çalışan bir çok insan işsiz kalmıştır. Ayrıca yine teknoloji yüzünden Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir nalburluk Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir kabavçılık Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir kunduracılık gibi bir çok meslek unutulmuştur.

6) Gezegenimizin en büyük sorunu olan Küresel ısınma felaketine teknoloji sebep olmuştur.

Teknolojinin faydaları ile ilgili:
TEKNOLOJİNİN YARARLARI-
iletişimin haberleşmenin yaygınlaşması sağlanmış.Bilgiye ulaşmak daha kolau daha ucuz daha hızlı hale gelmiş teknolojinin gelişmesiyle insanın beden gücü harcayarak yapmak zorunda olduğu işleri makinalar yapmaya başlamış bu da insanların bu yorucu işlerde vakit kaybetmesini önlemiştir
TEKNOLOJİNİN ZARARLARI
Teknoloji insanların hayatlarını yoluna koymak için tasarlanmıştır. Her yıl çok daha fazla araba yollara çıkmakta. bu yeni araçlar önceki modellerden daha çevreyle barışık olmasına rağmen Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir artan araç sayısını inkar edemez.. Teknolojinin çevresel etkileri sadece son zamanlarda idrak edildi.

• Ozon incelmesi ve delinmesi – otomobiller ve aerosol kutuların fazlalığına bağlı olarak
• Yağmur ormanlarının katledilmesi – toprakların genişletilmesi Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir kağıt ürünleri için kesim gibi… Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir hayvan endüstrisi için milyonlarca hayvanın üretilebileceği çayırlar yaratmak için.

Gerek termik santrallerden Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir gerekse fabrika bacalarından Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir araba egzozlarından çıkan zehirli gazlar Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir gün geçtikçe atmosferdeki havayı daha da kirletiyorlar. Sadece havayı kirletmekle kalmıyor Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir çok yoğunlaştığı zaman Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir asit yağmuru şeklinde toprağı da etkiliyorlar. Hava kirliliğine yol açan gazların insan sağlığını nasıl etkilediği yıllardır araştırılan bir konu. Hava kirliliğinde en çok açığa çıkan gazlardan biri olan sülfürdioksit Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir solunum yolu problemlerine yol açıyor; üstelik akciğer dokusunu da zedeliyor. Monoksit Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir sinir sisteminin çalışmasını etkiliyor. Kurşun ise çocuklarda beyin zararlarına yol açıyor. Yine bol miktarda bulunan nitrojendioksit Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir nefes almayı güçleştirirken astıma da neden oluyor.

Bugün çoğu insanın karşı karşıya kaldığı elektromanyetik alanların zararları sigara içmek Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir nükleer radyasyon Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir yoğun hava kirliliği Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdirkronik yetersiz beslenme ve benzerlerinden olasılıkla daha az zararlıdır. Ancak maruz kaldığımız alanların günden güne artıyor olması ve etkilerinin ancak uzun vadede ortaya çıkabilecek olması bu durumu değiştirebilir.

Yüksek gerilim hatları yakınındaki evlerde yaşayan çocuklarda çocukluk çağı kanserlerindeki artışın epidemiyolojik olarak gösterilmesi ile tüm bu konudaki araştırmalar US National Academy of Sciences (Amerikan Bilimler Akademisi) tarafından tekrar incelenmiş ve 1996 yılında yüksek gerilim hatları yakınında yaşayan çocuklarda lösemi görülme riskinin diğerlerine göre 1.5 katı fazla olduğu Amerikan Bilimler Akademisi tarafından kabul edilmiştir.

Yapılan epidemiyolojik çalışmalar yüksek gerilim hatları ve elektrikli aletlerin (0-300 Hz) kanser riskini artırdığını göstermektedir. 0-300 Hz frekanslı alanlardan iletkenlik özellikleri nedeniyle en çok etkilenen dokular beyin sıvısı ve kan Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir ikincil derecede etkilenen dokular ise göz Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir göz sıvısı Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir troid Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir kas Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir gastrointestinal sistem Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir prostat ve testis dokularıdır.

Nükleer santrallerde atom çekirdekleri parçalanarak enerji sağlanır.Atomun çıkardığ ısı enerjisi yüksektir Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdirama çıkardığı radyasyon ancak özel binalarda veya kurşun mezarlarda saklanır ve uzun yıllar radyasyon yayar.Ayrıca santraldeki ufak bir sızıntı milyonlarca canlının radyasyona maruz kalmasına sebep olacaktır.Örneğin;1986 yılında Rusya’da Çernobil Nükleet Santrali’ndeki sızıntıdan 3milyon insan radyasyona maruz kalmış Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdirradyasyon Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri NelerdirKaradeniz kıyılarına kadar ulaşmıştı.
elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  





Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir

Teknolojinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: teknolojinin olumlu ve olumsuz yönleri, teknolojinin olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir, teknolojik aletler olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir, teknolojinin olumlu yönleri, teknolojinin olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir, teknolojinin olumlu ve olumsuz etkileri, teknolojinin olumlu ve olumsuz yönleri ile ilgili kompozisyon, teknolojinin olumsuz yönleri, teknolojinin olumlu ve olumsuz yönleri kompozisyon, teknolojinin olumlu ve olumsuz yönleri kısaca, teknolojinin olumlu ve olumsuz etkileri vikipedi, teknolojinin olumlu ve olumsuz etkileri kompozisyon, teknolojinin olumlu yönleri nelerdir, teknolojinin olumlu ve olumsuz yönleri vikipedi, teknolojinin olumlu ve olumsuz etkileri kısa,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Genetik Mühendislerinin Çalışmalarının Olumlu Ve Olumsuz Yönleri elif Soru Cevap 1 23-05-2015 11:15
Beşeri özelliklerin yerleşimi etkileyen olumlu ve olumsuz yönleri Kayıtsız Üye Soru Cevap 4 04-12-2012 10:25
Kültür etkileşiminin olumsuz yönleri nelerdir? Я Soru Cevap 1 27-11-2012 10:31
Kültür etkileşiminin olumlu yönleri nelerdir? Я Soru Cevap 0 23-11-2012 07:40
Nüfüs Artışı,Yapısı ,Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir? elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 1 01-01-2011 12:02

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 05:04 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.