bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 14-02-2013, 07:10   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir

Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir


Vatandaşlık Görevleri


Vatandaş Olma Bilinci : Bir vatandaşın haklarının ve görevlerinin farkında olmasıdır. Demokratik yönetimin varlığı ve sürekliliği; vatandaş olma bilincine sahip ve bu bilinç çerçevesinde uygun davranışlar sergileyen insanların çoklukta olmasıyla sağlanabilir.

Vatandaş Olma Bilincinin Gerektirdikleri:


* Demokrasi Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir eşitlik ve özgürlük gibi değerleri benimsemek ve demokrasinin gereğine inanmış olmak.
* Vatandaş olarak haklarının ve sorumluluklarının bilincinde olmak.
* Yasalara titizlikle uymak.
* Diğer insanlara karşı saygılı ve hoşgörülü davranmak Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir şiddetten yana değil Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir barıştan yana olmak.
* Her türlü ayrımcılığa karşı olmak.

Vatandaş Olma Sorumluluğunu Taşıma Yolları:

* Seçme ve seçilme hakkı
* Vergi vermek
* Askerlik yapmak
* Kanun ve kurallara saygılı olmak

Bir ülkede vatandaşlar görev ve sorumluluklarını yerine getirmezlerse şu sorunlar ortaya çıkar:

* Yönetim dürüst Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir bilgili Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir çağdaş ve ülke çıkarları için çalışacak kişilerin elinde olmaz. Yöneticiler halkı temsil edemez.
* Devlet Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir ülke giderlerini karşılayacak geliri elde edemez. Dolayısıyla vatandaşa karşı görevini yerine getiremez. İçte düzeni Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir dışta bağımsızlığı koruyamaz.
* Ülke bütünlüğü Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir bağımsızlığı ve varlığı tehlikeye girer.
* Demokratik yönetimin yerini baskıcı yönetim alır. İnsan hakları korunamaz. Bazı kii ve gruplara ayrıcalık tanınır.

Millet: Aynı topraklar üzerinde yaşayan aralarında dil Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir duygu Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir ülkü Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir tarih Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir kültür ve çıkar birliği olan insan topluluğudur.

Vatan: Bir milletin üzerinde yaşadığı toprak parçasıdır.

Alıntı

Vatandaş:Aynı topraklar üzerinde yaşayan ve aynı devlete bağlı bireylere denir.Vatandaşlık önemli ve kutsal bir bağdır.Vatandaşlık hak ve görevleri dörde ayrılır.

1-SEÇME VE SEÇİLME HAKKI:
Milletvekilimuhtar belediye başkanı ve diğer temsilcilerin katıldığı seçme işine seçim denir. 18 Yaşını dolduran her Türk genci seçme hakkına sahiptir.Seçimlere katılmak bireylerin hakkıdır.

2-KANUNLARA UYMAK

Devlet toplumun düzenini sağlamak için kurallar koyar.Aile okul ve toplum kurallarına uymak bize yarar sağlar.Kanunlara uymayanlar cezalandırılır.Kanunlara uyulmadığı zaman toplumun düzeni bozulur.Kanunlara uymazsak suçlu duroma düşeriz.

3-VERGİ VERMEK:

Devletin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için insanlardan aldığı paraya vergi denir.Vergi paraları bize:yolokulhastaneköprü olarak geri döner.Ülkemizdeki vergiler başlıca şunlardır:Gelir vergisikurum vergisiemlak vergisidamga vergisi ve katma değer vergisidir.

4-ASKERLİK YAPMAK:
TC vatandaşı ve sağlıklı olan 20 yaşındaki herkes askere gider.Yurtta ve Dünyada geleceğimizi güvence altına almak güçlü bir orduyla olur.Ülkemizi korumak için Türk Silahlı Kuvvetleri çalışır.Bunu da havakaradenizkuvvetleri ile sağlarlar


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir

Birey Olarak Aile Ve Topluma Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: vatanımıza karşı sorumluluklarımız nelerdir, vatana karşı sorumluluklarımız, vatanımıza karşı sorumluluklarımız, vatana karşı sorumluluklarımız ile ilgili şiirler, vatanımıza karşı sorumluluklarımız ile ilgili şiirler, vatana karşı sorumluluklarımız ile ilgili şiir, vatanımıza karşı sorumluluklarımız şiir, vatana karşı sorumluluklarımız nelerdir, vatanımıza karşı sorumluluklarımız yazı, vatanımıza karşı sorumluluklarımız ile ilgili yazı, vatana karşı sorumluluklarımız ile ilgili yazı, vatanımıza karşı sorumluluklarımız şiirler, vatana karşı sorumluluklarımızla ilgili şiir, topluma karşı sorumluluklarımız, vatanımıza karşı görev ve sorumluluklarımız nelerdir,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Okuldaki sorumluluklarımız nelerdir? Я Soru Cevap 4 13-12-2016 07:25
Oruç ibadetinin topluma kazandırdıkları nelerdir elif Soru Cevap 3 14-01-2014 05:13
Edebiyatın Topluma Katkıları Nelerdir?-Edebiyatın Topluma Katkıları Hakkında elif Türkçe ve Edebiyat 1 04-01-2014 10:42
Johan Gregor Mendelin icadının Topluma Sağladığı Faydalar Nelerdir? gizem Soru Cevap 2 16-12-2012 03:24
Koruyucu Aile Nedir? - Koruyucu Aile Olmanın Şartları Nelerdir? elif Kadın ve Hukuk 0 27-02-2011 05:51

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:48 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats