bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 14-02-2013, 11:49   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur?

Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur?


Dünyanın oluşumu; 5-6milyar yıl önce yıldızlar arası toz bulutlarından oluşmuş dünya Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? oluşumunun ilk evrelerinde gevşek bir yapı göstermiştir. Dünyanın büyüklüğü bugünkünden daha fazla idi... artan yoğunlukla bu büyük küre gittikçe büzülmeye ve küçülmeye başladı...büyüyen basınç ile kütle konglomeraları halinde bulunan radyoaktif elementler parçalandı ve sıcaklık yükseldi.. Bu ısınma iç tarafın akıcı bir hal almasına ve maddelerin ağırlıklarına göre içten dışa doğru dizilmesine neden oldu... Böylece nikel ve demir gibi ağır metaller merkeze Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? hafif metaller ve bileşikler ise kabuk şeklinde dışa yığıldı...(100 bin yıl sürdüğü düşünülüyor) zamanla soğuyan dış kısım (litosfer) parça parça ağır metalleri de taşımak suretiyle oluşacak canlılar için gerekli mineralleri sağlamıştır.. soğumuş kabuk dış yüzeyde oluşacak karmaşık moleküllerin Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? içteki sıcaklığın etkisiyle yıkılmasını önlemeye başlamıştı.. fakat bu evrede anladığımız manada bir atmosfer henüz oluşmamıştı.. bu evre yaklaşık 2-3 milyar yıl sürmüştür... Dünyanın oluşumunda ulaşılan bu son evrede atmosfer oluşamamasının nedeni kütle azlığından dolayı gazların çoğunun uzaya kaçması olarak açıklanabilir... ancak ağır metallerle bileşik yapan elementler yerin yüzeyinde kalabilmişti.. bu nedenle uydular dolayısıyla dünya diğer gök cisimlerine göre çok daha fazla ağır metallerden yapılmıştır... örneğin güneşin yarısından fazlası hidrojen %98'i hafif elementtir... buna karşın dünyanın çapının yarısından fazlasını kapsayan iç küre tamamen demir ve nikelden oluşmuştur... Asal gazlar bileşik yapmadığı için tümüyle uzaya kaçmıştır... Bu nedenle bugün dünyada asal gazlar hemen hemen yoktur

ALLAH’IN BENZERSİZ YARATIŞI

Dünya üzerindeki tüm insanlar Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? basit bir sperm hücresi olarak anne rahmine atılmışlar Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? buradaki özel yaratılmış şartlar sayesinde yumurtayla birleşmiş Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? ardından tek bir hücre olarak hayata başlamışlardır. Siz de bu süreci yaşadınız; anneniz Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? babanız Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? kardeşiniz Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? arkadaşlarınız Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? tanıdığınız ve tanımadığınız tüm insanlar Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? üstelik yalnızca şu an yaşayanlar değil Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? ilk insandan bu yana yaşamış her insan Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? site boyunca okuyacağınız mucizevi aşamalardan geçti.

Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur?

İnsan bedeni Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? yeryüzündeki en kompleks makinadır. Hayatımız boyunca bu bedenle görür Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? işitir Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? nefes alır Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? yürür Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? koşar ve zevk alırız. Bedenimiz kemikleri Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? kasları Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? damarları Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? iç organları ile mükemmel bir düzen ve tasarıma sahiptir. Bu tasarımın detayına inildiğinde ise daha da şaşırtıcı gerçeklerle karşılaşılır. Birbirinden farklı gibi görünen vücut parçalarının tamamı aynı malzemelerden oluşmaktadır. Hücrelerden….

Vücudumuzdaki herşey milimetrenin binde biri büyüklüğündeki hücrelerden oluşur. Bu hücrelerin kimi biraraya gelerek kemikleri Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? kimi sinirleri Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? kimi karaciğeri Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? kimi midemizin iç yapısını Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? kimi derimizi Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? kimi ise gözümüzün kornea tabakasını oluşturur. Hücreler vücudun hangi parçasını oluşturuyorlarsa bu bölgede ihtiyaç duyulan boyuta ve şekle sahip olurlar.

Bu kadar farklı görevler üstlenmiş olan hücreler nasıl ve ne zaman meydana gelmişlerdir?

İşte bu soruya verilecek cevap Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? bizi her anı mucizelerle dolu olan bir olaya götürecektir. Bugün sizin bedeninizi oluşturan yaklaşık 100 trilyon hücrenin tamamı Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? tek bir hücreden çoğalarak meydana gelmişlerdir. Şu an sahip olduğunuz hücrelerle aynı yapıya sahip olan bu tek hücre de Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? annenizin yumurta hücresi ile babanızın sperm hücresinin birleşimiyle ortaya çıkmıştır.

Allah Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? Kuran'da insanlara Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? kimi zaman göklerdeki ve yerdeki Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? kimi zaman da canlılardaki yaratılış mucizelerini Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? Kendi varlığının delilleri olarak örnek gösterir. Bu delillerin en önemlilerinden biri de Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? sözünü ettiğimiz konu Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? bir diğer ifadeyle insanın kendi yaratılışındaki mucizelerdir.

Birçok ayette insanın Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? ibret almak için Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? bizzat kendi yaratılışına dönüp bakması öğütlenir. İnsanın nasıl var olduğu Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? var olurken hangi aşamalardan geçtiği detaylı olarak tarif edilir. Vakıa Suresi'ndeki ayetlerde Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? insanın yaratılışı şöyle anlatılmaktadır:

Sizleri Biz yarattık Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? yine de tasdik etmeyecek misiniz? Şimdi (rahimlere) dökmekte olduğunuz meniyi gördünüz mü? Onu sizler mi yaratıyorsunuz Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? yoksa Yaratıcı Biz miyiz? (Vakıa Suresi Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? 57-59)

İnsan bedenini oluşturan 60-70 kiloluk et ve kemik kütlesinin özü başlangıçta bir damla suda toplanmıştır. Akıl sahibi Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? duyan Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? gören Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? işiten ve vücut yapısı olarak oldukça kompleks bir yapıda olan insanın bir damla sudan meydana gelmesi şüphesiz ki olağanüstü bir gelişimin sonucudur. Bu gelişim ise Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? elbette başıboş bir sürecin Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? rastgele oluşan tesadüflerin sonucunda gerçekleşemez.

Bu sitede yeryüzünde her insan ile birlikte hiç durmaksızın yaşanan "insanın yaratılış mucizesi"nin detayları anlatılmaktadır. Şunu belirtmek gerekir ki Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? burada anlatılan olaylar Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? insanın yaratılışındaki detayların yalnızca bir bölümüdür. Öyle ki bu sitede anlatıldığı kadarı bile Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? insana Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? Yaratıcısı'nın sonsuz kudretini Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? tüm evreni sarıp kuşatan sınırsız ilmini ve aklını bir kez daha göstermektedir. Ve Yüce Allah'ın Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? "yaratıcıların en güzeli" olduğunu tüm insanlara tekrar hatırlatmaktadır:

Andolsun Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? Biz insanı Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? süzme bir çamurdan yarattık.
Sonra onu bir su damlası olarak Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? savunması sağlam bir karar yerine yerleştirdik.
Sonra o su damlasını bir alak (embriyo) olarak yarattık; ardından o alak'ı (hücre topluluğu) bir çiğnem et parçası olarak yarattık; daha sonra o çiğnem et parçasını kemik olarak yarattık; böylece kemiklere de et giydirdik; sonra bir başka yaratışla onu inşa ettik. Yaratıcıların en güzeli olan Allah Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? ne yücedir.
(Müminun Suresi Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? 12-14)

Çok açıktır ki Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? insanın oluşumundaki bütün aşamalar Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? Allah’ın benzersiz yaratışıyla var olmuştur.

İnsanların kendi varlıklarından en ufak bir haberleri bile olmadığı aylar boyunca Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? Allah onların bedenlerini şekillendirmiş Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? onları tek bir hücreden düzgün birer insan olarak yaratmıştır. Bu gerçeği düşünmek Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? dünya üzerindeki her insanın görevidir…


Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur?

Sizin de göreviniz Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? nasıl var olduğunuzu düşünmek ve sizi yaratan Allah'a şükredici olmaktır.

Unutmayın ki Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? bedeninizi bir kez yaratmış olan Rabbiniz Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? sizi ölümünüzden sonra bir kez daha yaratacak ve hesaba çekecektir.

Bu Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? sonsuz güç sahibi olan Allah için çok kolaydır.

Kendi yaratılışlarını unutarak Allah'ı ve ahireti inkar edenler ise Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? derin bir gaflet içindedirler.

Allah bu gibi kişilerin durumunu Kuran'da şöyle bildirir:

İnsan Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? Bizim kendisini bir damla sudan yarattığımızı görmüyor mu? Şimdi o Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? apaçık bir düşman kesilmiştir.
Kendi yaratılışını unutarak Bize bir örnek verdi; dedi ki: "Çürümüş-bozulmuşken Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? bu kemikleri kim diriltecekmiş?"
De ki: "Onları Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? ilk defa yaratıp-inşa eden diriltecek. O Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? her yaratmayı bilir." (Yasin Suresi Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? 77-79)

İnsanın Yaratılışı
Vikipedi Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? özgür ansiklopedi


Yerkürenin oluşumu

Yapılan araştırmalar sonucu gezegenimizin yaşı 4 Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur?5 milyar yıl olarak hesaplanmıştır.Geçen bu zaman dilimi Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? karmaşık bileşik yapılar ve içerdiği elementler göze alındığında Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? Güneş Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? Dünya ve diğer gezegenler dahil Güneş sistemi'ndeki yapıları oluşturan moleküler bulutsunun kaynağı Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? ömrünü önceden tamamlamış bir genç tip yıldız'ın dağılmış artıklarının ve yıldızlarası maddenin bir merkez etrafında dönerek gittikçe yoğunlaşmasıyla oluşmuştur. Merkezde yoğunlaşan çoğunlukla Hidrojen ve Helyum molekülleri yeni bir G2 türü yıldızı Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? yani Güneş'i oluşturmaya başlamış Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? çevre disklerdeki yoğunluklu bölgelerde ise gezegenler oluşmaya başlamıştır. Dünyamız ise Güneş'e 3. sırada yakınlıkta bulunan karasal bir iç gezegendir.
Oluşum diskleri süreci ve sonrasında bu karasal gezegenler ağır göktaşı çarpışmalarına sahne olmuştur. Göktaşları yapısında bulunan donmuş buzlar ve silikat ve metal yapılar Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? karaların ve okyanuslarının oluşmasını sağlamış Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? merkezde yoğunlaşan ağır demir ve nikel elementleri ise gezegenimizin çekirdeğini oluşturmuştur. Ağır göktaşı bombardımanı Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? asteroid kuşağının Jüpiter'in güçlü çekim etkisi sonucu daha kararlı hale gelmesiyle gittikçe azalmıştır. Uygun koşullar oluştuğunda gelişmeye başlayan canlı hayat sonrasında özellikle bitkiler ve yaptıkları fotosentez ile atmosfer'imizin yapısal bileşimi önemli oranda değişmiş ve oksijen oranının yükselmesine neden olmuştur.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur?

Dünya Ve İnsanlar Nasıl Oluşmuştur? İlk İnsan Nasıl Olmuştur? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: ilk insan nasıl oluştu, ilk insan, dünya nasıl oluştu, peri bacaları nasıl oluşmuştur, dünya nasıl oluştu vikipedi, evren nasıl oluştu, dünya nasil olustu kuran, ilk insan nasıl oluştu vikipedi, ilk canlı nasıl oluştu vikipedi, ilk insanlar nasil olustu, uzay nasıl oluştu vikipedi, insan aklı nasil olustu, türk bayragi nasil olustu, insanlar nasil olusmus, ilk dunya nasil olustu,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Türk Bayrağı Nasıl Oluşmuştur? elif Eğitim ve Öğretim 6 14-10-2015 03:41
İlk Türk İslam devlet yapısı nasıl oluşmuştur? Я Soru Cevap 0 13-02-2013 12:15
Peri Bacaları Nasıl Oluşmuştur? Я Soru Cevap 0 16-12-2012 07:43
Dünya kuğuların olsaydı nasıl olurdu dersiniz bakın nasıl olurmuş nimlahza Komik Yazılar 4 07-12-2012 07:11
Meke gölü nasıl oluşmuştur? Я Soru Cevap 0 22-02-2012 01:40

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 10:09 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats