bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 14-02-2013, 11:17   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Şeytana Tapan Ünlülerin İsimleri

Şeytana Tapan Ünlülerin İsimleri


Satanistler Ortaçağ ve sonrasında Kabalistler Gül-Haçlar gibi gizemli örgütler ve büyü tarikatları ile birlikte anıldılar. Modern satanizm olarak adlandırılan ve günümüzde etkin olan satanizm ise 1960'larda Amerika'nın California eyaletinde ortaya çıktı. Anton Szandor LaVey adlı kişi 1966 yılında 'Church of Satan' (Şeytan Kilisesi)'ni kurduğunu açıkladı. Ancak LaVey'den çok daha önce 1900'lerin başında yaşayan Aleister Crowley günümüzdeki satanizmin ilk temellerini atmıştı. 'Büyük Canavar' (The Beast 666) lakabı ile anılan Crowley yaptığı büyüler ve hayvanların katledildiği uyuşturucunun yoğun olarak kullanıldığı kanlı ayinleriyle ünlü idi. Crowley'nin felsefesinin temel noktasını 'ne istiyorsan onu yap' düsturu oluşturuyordu. Bu felsefe Crowley'e göre şeytan tarafından kendisine yazdırılmış olan The Book of Law (Kanun Kitabı) adlı kitapta ayrıntıları ile anlatılmaktaydı. Bu sapkın inanca göre insan içinden geçen her ne ise bunun neden olacağı felaketleri ve kötülükleri düşünmeden onu hemen yapmalıydı. Örneğin canı taşkınlık istiyorsa her türlüsünü yapmalı birine kızgınlık duyduysa öfkesini hemen dışa vurmalı hatta içinden karşısındakini öldürmek geçiyorsa bunu hemen yerine getirmeliydi.
Şeytana Tapan Ünlülerin İsimleri
Sağdaki resimde Gül-Haçlar'ın ritüellerinde giydikleri önlüklerden biri soldaki resimde bir başka ritüel kıyafeti. Sapkın törenlerin önemli bir parçası görülmektedir.
Toplumda dirlik ve düzen bırakmayacağı açıkça belli olan bu anormal fikirleri Crowley şu sözler ile savunuyordu:
Ben kutsal şeylere küfretmeyi cinayeti tecavüzü devrimi istiyorum. İyi ya da kötü herhangi bir şeyi yeter ki güçlü olsun.3
Kuşkusuz güçlü olmanın kötü olmakla ve kötülükleri savunmakla sağlanacağını düşünen Crowley büyük bir yanılgı içindeydi. Çünkü kötülük herşeyden önce insanın kendisine zarar veren bir özelliktir. Bununla birlikte kötülüğe dayalı bir güç elde edilse bile bu güç her zaman için kısa süreli olmaya mahkumdur. Zulüm haksızlık vicdansızlık üzerine kurulu olan her sistem mutlaka yıkılmış yenilgiye uğramıştır. Aleister Crowley'nin 'insan canı ne istiyorsa onu yapmalıdır' felsefesiyle anlatılmak istenen ise insanın içinden geçen her türlü kötü düşünce duygu ve kararları hiçbir sınırlama olmadan yerine getirmesidir. Diğer bir deyişle nefsi insana ne emrediyorsa insanın ona uyması nefsine hakim olmayı bırakması anlamını taşır. Bu da son derece tehlikeli bir durumdur. Allah Kuran'da insanın nefsinin sürekli olarak kötülüğü emrettiğini (Yusuf Suresi 53) ancak aynı zamanda insana bu kötülükten nasıl korunup sakınacağının da ilham edilmiş olduğunu bildirir. (Şems Suresi 8) Ayrıca Kuran'da "... Kim şeytanın adımlarına uyarsa (bilsin ki) gerçekten o (şeytan) çirkin utanmazlıkları ve kötülüğü emreder..." (Nur Suresi 21) ayetiyle buyurulduğu üzere şeytanın da asıl amacı insanları kötülüğe sürükleyebilmektir. Şeytanın kullandığı en önemli silahlardan birisi insanın kendi nefsidir. Nefis sürekli kötülüğü emrettiği için nefsine ve şeytana uyan kişi büyük bir yıkım içindedir. İnsanın kurtuluşu ve mutluluğu ancak nefsinin emrettiklerinden sakınması ve kayıtsız şartsız vicdanına uyması ile mümkündür. Kötülüğe uyarak kurtuluşa ereceklerini sananların sonu ise korkunç bir hüsrandır:
Şeytana Tapan Ünlülerin İsimleri
Satanizmin tarihi Ortaçağ'ın sapkın büyü ve masonik tarikatlarına kadar uzanmaktadır. Bu tarikatlardan biri de ünlü Gül-Haç tarikatıdır. Pek çok sapkın tören ve ritüelin yapıldığı Gül-Haç tarikatının en belirgin özelliklerinden birisi de şeytana tapanlarla olan yakın ilişkisidir.
O gün insan neye çaba harcadığını düşünüp-anlar. Görebilenler için cehennem de sergilenmiştir. Artık kim taşkınlık edip-azarsa ve dünya hayatını seçerse şüphesiz cehennem (onun için) bir barınma yeridir. (Naziat Suresi 35-39)
Gerçekte satanizm kişinin kendi benliğini neredeyse ilahlaştırdığı kendi istek ve arzularını hayatın tek amacı haline getirdiği bir felsefedir. Bu anlamda satanizm hümanist felsefeye de yakınlık gösterir. Bu noktada hümanizmin çoğu kişinin düşündüğü gibi 'sevgi barış kardeşlik' gibi mesajlar içeren bir felsefe değil 'insanlık' kavramını insanlar için tek amaç ve odak noktası haline getiren din dışı bir takım olduğunu hatırlatmak gerekir. Hümanizm kendi savunucuları tarafından da açıkça ifade edildiği gibi ateist bir akımdır. Hümanizme göre 'evren ve insan yaratılmamıştır' 'insan kendi başına var olmuştur' ve 'kimseye karşı sorumlu değildir'. 'Asıl olan insanın kendisidir ve insandan daha önemli hiçbir varlık yoktur'. Dahası hümanizme asıl egemen olan 'faydacılık' düşüncesidir. Buna göre insan dünyaya bir kere gelmiştir ve burada ne kadar fayda sağlayabilirse o kadar karda olacaktır. O zaman insanın tavır ve tutumlarını belirleyen ana öğe de kendi istek ve tutkuları olmalıdır. Ancak tüm bu düşünceler insanlığı büyük bir felakete sürükleyecek görüşlerdir. Öncelikle evren hümanistlerin iddia ettiği gibi kör tesadüflerin eseri değildir. Evreni üstün güç ve kudret sahibi olan Allah yaratmıştır. Ve insan da "Ben cinleri ve insanları yalnızca Bana ibadet etsinler diye yarattım." (Zariyat Suresi 56) ayetiyle buyurulduğu gibi kendisini yoktan var eden Rabbimize karşı kul olmakla O'nun emrettiği ahlakı göstermekle yükümlüdür. Şu gerçek unutulmamalıdır ki insanlara gerçek huzuru ve mutluluğu getirecek tek ahlak Rabbimizin Kuran'da emrettiği ahlaktır. Din ahlakından uzak durup hümanizm gibi ideolojilerin etkisi altında kalanların savunduğu fikirler neticesinde ortaya yalnızca kendi çıkarlarını düşünen acımasız vefasız sevgisiz merhametsiz bireyler çıkacaktır.
Görüldüğü gibi hümanizm insanlık için son derece tehlikeli görüşlere sahiptir. Hümanizmi fikri dayanaklarından biri olarak kullanan satanizm ise çok daha sapkın ve tehlikeli bir bakış açısı geliştirmiş şiddeti öfkeyi kanı ve vahşeti temel değeri haline etirmiştir.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Şeytana Tapan Ünlülerin İsimleri

Şeytana Tapan Ünlülerin İsimleri konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: şeytana tapan ünlüler, şeytana tapan ünlülerin isimleri, şeytana tapan ünlüler isimleri, şeytana tapan sanatçılar, şeytana tapan, şeytana tapanlar ünlüler, seytana tapan unluler, şeytana tapan ünlüler kimler, şeytan tapan ünlüler, şeytana tapanlar kimler, şeytana tapanlar kimlerdir, şeytana tapan ünlülerin adları, seytana tapan sanatcilar, şeytana uyan ünlüler, seytana tapan ünlüler,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Diş İsimleri elif Ağız, Diş Sağlığı ve Diş Bakımı 1 03-11-2013 12:32
şeytana neden inanırız ? Kayıtsız Üye Soru Cevap 1 10-12-2012 05:22
Eshab-ı Kehf İsimleri nurküllü Duaların Esrarı 0 15-06-2010 06:40
Ünlülerin Gerçek İsimleri sahranil Diziler Bölümü 3 02-03-2010 06:12
ALLAH'ın İsimleri CooLKadin Dini Bilgiler 5 22-05-2008 01:50

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 04:28 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats