bakimliyiz
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 15-02-2013, 02:28   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları

Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları

Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları


POLEN NEDİR :

Bitkiler Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları bilindiği gibi yeterince hareket edip Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları yer değiştiremeyen canlılardır. Bitkilerin büyük çoğunluğu nesillerini devam ettirebilmek için tohum yaparlar. Tohumlar toprağa düşüp veya dikilip aynı cins bitki olarak yeniden doğarlar. Tohumdan hemen önce açan çiçeklerin ortasındaki erkek üreme organlarının başcık kısmında Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları çiçeğin genel görünüşünden ayrı ancak bitkinin tüm kalıtsal özelliklerini taşıyan toz şeklinde hücreler kümesi vardır. Bitki cinsine göre Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları bu erkek üreme hücresi tozcuklar Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları ya aynı çiçeğin içine veya başka bir yerdeki aynı cins çiçeğin içine rüzgar sinek Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları böcek Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları karınca Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları kelebek Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları arı veya insan eli gibi vasıtalarla girerek çiçeğin dişi organında döllenmeyi sağlayarak cinslerinin devamını da sağlamış olurlar. Polen işte bu çiçek üreme hücreleridir. Bitkilerin çiçek dönemleri bitince polenler de kaybolurlar.

POLENİN FAYDALARI

1- Polen bütün vitaminleri taşımaktadır
2- Yara ve yanıkların iyileşmesinde hızlanma sağlar.
3- Zekayı çalıştırır Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları kemik ve kas kuvvetsizliklerini giderir
4- Şeker hastalığına faydalıdır.
5- Beyin Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları prostat Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları karaciğer Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları solunum yolu iltihapları ve damar sertliğini giderir.
6- Bağırsak çalıştırıcıdır.İç zehirlenmeleri önleyicidir
7- Aşırı yorgunluk Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları zayıflık Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları kansızlık Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararlarıyavaş gelişme ve erken ihtiyarlamadan korur.
8- Beyin yorgunluğunu ve düşünsel bunalıma iyi gelir.
9- Sinir dengesini korur.
10-Sakinleştirici ve dinçleştiricidir.
11-Moral ve ruh sağlığına yararlıdır.
12-Beyin ve kas gücünü artırır.
13-Yüksek tansiyona ve kolesterol yüksekliğine kuruyucu ve iyileştirici etki yapar.
14-Kalbin kroner damarlarının tıkanmamasında faydalıdır.
15-Mide yaralarının iyileşmesinde fayda sağlar.
16-Şişmanlık ve zayıflıkta etkilidir.
17-Görme yeteneğini arttırır.
18-Saçın gelişmesinde önemli rol oynar.Saç sayısını arttırır ve saç dökülmesini önler.
19-Güzellik kremi olarak da kullanılır.
20-Üstün kan yapıcı özelliği vardır.Kanı temizler Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararlarıkanı filtre eder Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararlarıalyuvar sayısını %30 oranında arttırır.
21-Hücre tazeleyicidir.
22-Balgam söktürücü Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları mikrop öldürücü Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları çabuk iyileştirici etkiye sahiptir.
23-Kas gücünü arttırır.Zayıflama esnasında hissedilen halsizliği giderir.
24-Enerji üreten Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları dinçlik kazandıran polen Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları bilhassa ileri yaşlarda çok faydalıdır
25-Cinsel gücü artırır.
26-Polenle beslenen annenin Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları bebeğine verdiği anne sütü daha uzun sürer. Böylece hem bebeğin gelişme bozukluğu önlenir hem de bebeğin kabızlığı önlenir Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları gazı giderir ve hastalık kapmamasına yardımcı olur.

POLEN'DE BULUNAN VİTAMİN VE MİNERALLER NELERDİR :

Polende tam 22 çeşit aminoasit Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları 27 çeşit madensel tuz Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları doğal hormon Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları enzim Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları coenzim Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları pigment Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları karbonhidrat ve ferment vardır.
Polende bulunan başlıca asitler pantothenic Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları linoleik Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları ascorbik ve araohidonik'dir. Demir Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları bakır Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları kalsiyum Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları sodyum Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları magnezyum Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları silisyum ise varlığı polende tespit edilen elementlerden bazılarıdır. Polende bulunan iz elementler alüminyum Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları nikel Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları titaniyum ve çinkodur.
Dünyaca tanınmış bir araştırma örgütü CNRS Araştırma Örgütü'nün; Araştırma Uzmanlarından Armond PONS; kitabında polenin bütün vitaminleri taşığıdığını açıklamıştır.
Polende bulunan vitaminler A Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları B1 Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları B2 Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları B3 Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları B4 Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları B5 Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları B6 Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları B7 Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları B8 Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları B9 Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları B12 Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları C Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları D Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları E Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları H Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları P Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları PP'dir.
Polende yüksek oranda rutin vardır (rutin kılcal damarları etkiler Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları aynı zamanda kalp kasının çalışmasını güçlendirir).
Chauvin ve Lenormand'ın araştırmalarıyla polenin antibiotikler içerdiği kanıtlanmıştır. Grecean ve Enciu'nin bu konuda yaptığı çalışmalar sonunda polenin Staphylococcus Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları Salmonella Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları Ecoli ve Bacillus anthracis'e karşı etkili olduğu ve bunların üremelerini engellediği tespit edilmiştir.
Polende insan yaşamının ihtiyacı için her şey mevcuttur. Bulundurduğu (oglio-elementler) madenler Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları aminoasitler ve en son olarak zengin çeşitli vitaminler yanında; protein Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları yağ Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları şeker Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları madeni gıda Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları hormon Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları büyütücü faktör Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları pigment; beyin ve vücutça yorgun insanların tüm ihtiyacını karşılar. Anemi (kansızlık) hastalarında Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları bir ay süre ile her gün bir kahve kaşığı polen yedirilen bünyelerdeki alyuvarların; milimetre küpte 500.000 arttığını göstermiştir
elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları

Polen Nedir? Polen Ne İşe Yarar? Polenin Faydaları ve Zararları konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: polenin zararları, polenin faydaları ve zararları, polen faydaları ve zararları, arı poleninin faydaları ve zararları, polenin zararları nelerdir, arı poleni zararları, polen zararları, arı polenin faydaları ve zararları, arı poleninin zararları, arı poleni faydaları ve zararları, polenin faydaları, polen bitgi fayda zarar, polenin faydalari ve zararlari, polen fayda ve zararlari, polen nedir zararları,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
internetin faydaları ve zararları maddeler halinde Я Soru Cevap 5 04-11-2016 04:54
Polen Nedir? elif Cilt Hastalıkları 0 08-06-2011 02:04
Tentürdiyot Nedir? - Ne İşe Yarar? elif Sağlığımız 0 28-04-2011 03:42
Polenin Yararları Neleridr elif Alternatif Tıp 0 08-09-2010 03:57
Güneş ışınının Bebeklere Faydaları ve Zararları elif Çocuk Sağlığı ve Eğitimi 0 30-04-2008 07:15

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 07:05 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.