bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 15-02-2013, 02:40   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir?

Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir?Askeri Okullar Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı parasız yatılı okullardır
Sosyal Durum Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? Ahlak ve Karakter İle İlgili Koşullar

 • TC. Vatandaşı ve erkek olmak
 • Nişanlı Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? evli Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? dul olmamak veya herhangi bir kadınla nikahsız olarak birlikte yaşamamak
 • Kendisinin Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? anne Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? baba ve kardeşlerinin;
 • Tutum ve davranışları ile yasadışı Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? siyasi Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? yıkıcı Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? irticai Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? bölücü Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? ideolojik görüşleri benimsememiş bu gibi faaliyetlerde bulunmamış ve bu faaliyetlere karışmamış olması


 • Toplumca ayıp sayılan ve uygun görülmeyen kazanç yollarında çalışmamış ve halen çalışmamakta olmaları Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir?
 • Kusursuz bir ahlak ve karaktere sahip olmaları
 • Dürüst bir yaşam düzeyinde olmak ve yüz kızartıcı fiillerde bulunmamaları
 • Yapılacak arşiv araştırması ve soruşturma sonunda şüpheli yada sakıncalı hallerin bulunmaması
 • Taksirli suçlar hariç olmak üzere affa veya zaman aşımına uğramış ya da para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkartılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak;
 • Okuduğu okullardan ahlak ve disiplin sebepleri ile çıkarılmamış olmak
 • Okula karşı uygun nitelikte (Dürüst bir yaşam düzeyinde Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? yüz kızartıcı fiilleri bulunmayan) sorumlu bir veli göstermek.

Sağlık İle İlgili Koşullar:

 • Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinin Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? Askeri okullara girecek öğrenci adaylarına ilişkin aşağıda yazılan sağlık niteliklerine uygun olmak;
 • Vücut yapısı düzgün Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? her bakımdan sağlam ve fiziksel görünüşü kusursuz olmak (göğüs kafesinde şekil bozukluğu bulunmamak Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? vücudun herhangi bir yerinde dikkati çekecek ve göz estetiğini bozucu yara Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? yanık Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? leke Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? kellik Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? frengi ve cilt hastalığından iz bulunmamak Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? düztaban olmamak.)
 • Duymasında en ufak bir kusuru bulunmamak.
 • Her ne derece olursa olsun gözlük-lens kullanmamak Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? gözünde şaşılık Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? renk körlüğü vb. hastalık bulunmamak.
 • Kalp Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? böbrek Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? karaciğer rahatsızlıkları ve tüberküloz geçirmemiş olmak
 • Ağırlğı Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? boy ölçüsünün santimetre olarak son iki rakamı ele alındığında Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? bu rakamdan en çok 5 kg.'a kadar (5 kg. dahil) fazla Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? en çok 15 kg.'a kadar (15 kg. dahil) eksik olmak.
 • Sevk edileceği Askeri Hastane'den "ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" kaydını içeren sağlık raporu almak.
 • Türkçeyi kusursuz konuşmak (dilinde kekemelik Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? pelteklik Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? tutukluk Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? söyleyiş bozukluğu vb. olmamak)

Boy ve Yaş İle İlgili Koşullar
Yaş ve boy (ayakkabısız) aşağıda belirtilen sınırlar içinde bulunmak.


YAŞ
ASGARİ BOY
13
145 cm
14
152 cm
15
157 cm
16
161 cm
17
166 cm
Hazırlık sınıfı okuyanlar için en fazla 17 yaşında (veya daha genç doğumlu) diğerleri için 16 yaşında (veya daha genç doğumlu) olmak.
Öğrenim İle İlgili Koşullar

 • MEB'e bağlı herhangi bir mesleğe yönelik olmayan ilköğretim okulları ile dengi okullardan 2002 yılı Haziran döneminde doğrudan mezun olmak (Öğretmenler kurulu kararı ile geçenler ve son sınıfta 2 yıl okuyarak mezun olan veya öğreniminin herhangi bir safhasında mesleğe yönelik okullarda okumuş olanların başvurusu geçersizdir)
 • Özel okullar ve yurtdışındaki okul mezunları için bu okulların mesleğe yönelik olmadığını ve ilköğretim okulları ile denkliğini belirten MEB'ce onaylanmış belge ile başvuruda bulunmuş olmak.
 • Okul bitirme dereceleri (Son 5 yılın ortalaması); Askeri Liseler için en az 3 Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir?50 Astsubay hazırlama okulları iin en az 3.00 olmak (Şehit/vazife malülü Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? subay Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? astsubay Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? uzman jandarma Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? uzman erbaş Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? ve er çocukları ile öz kardeşlerinde ve muvazzaf / subay / astsubay çocuklarında Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? belirtilen okul bitirme dereceleri aranmaz. Bunların haziran döneminde doğrudan mezun olmaları yeterlidir.)

UYARI !

 • Giriş koşullarını taşımadıkları halde Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? yanlış bilgi vererek Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? asılsız belge düzenleyerek / düzenleterek askeri okullara kaydını yaptırmış olanların bu durumları Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? eğitim-öğretim süresi içerisinde tesbit edildiğinde Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? okuldan ilişkileri derhal kesilir ve haklarında yasal işlem yapılır.


 • Askeri Lise ve Astsubay Hazırlama Okulu Giriş sınavlarına katılacak adaylara son sınıfta her ne şekilde ve şartta olursa olsun öğreminine ara vermiş ve bütünlemeye kalmış olanlar ile son sınıfı öğretmenler kurulu kararı ile geçenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir?

Askeri Liseye Nasıl Girilir? Askeri Liseye Girme Koşulları Nelerdir? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: askeri liseye nasıl girilir, askeri liselere nasıl girilir, askeriyeye nasıl girilir, askeri liseye gözlükle girilir mi, askeri okula nasıl girilir, askeri lise nasıl girilir, askeri lise ye nasıl girilir, askeri okullara nasıl girilir, askeri liseye nasıl girilir 2014, askeri liseye nasıl girilir 2013, askeri liseye nasil girilir, 2014 askeri lise giriş şartları, 2014 liselere nasıl girilecek, 2014 askeri liseye nasıl gireceğiz, askeriliseyegirmekoşularınedir,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Atatürk'ün Askeri Görevleri Nelerdir? Я Tarih 1 03-08-2016 10:29
Bir Liseden Başka Liseye Geçiş elif Soru Cevap 2 08-07-2014 06:46
Meslek Lisesinden Düz Liseye Geçiş elif Soru Cevap 1 21-11-2013 04:27
Atatürk'ün askeri başarıları nelerdir? Я Tarih 6 03-10-2012 06:50
ABD'de seks yaşı liseye indi Bakimliyiz Hürriyet / E - Kolay / Sabah Sağlık 0 16-05-2008 06:10

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 08:43 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats