bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 15-02-2013, 03:35   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir?

İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir?En basit tanımıyla inovasyon İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? farklı İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? değişik İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamaktır. Bu fikirler İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? daha önce çözülmemiş sorunları çözmek veya daha önce karşılanmayan ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla geliştirilebilir. Ya da zaten var olan pek çok ürün ve hizmeti daha güzel İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? daha kullanışlı İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? daha çok insanın işine yarayacak hale getirmeyi amaçlayabilir. Bu fikirlerin hayata geçirilmesi ve ortaya ürün İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? hizmet veya iş yapış yöntemlerinin çıkarılmasıyla ve ardından bu ürün ve hizmetlerin satılmaya veya iş yapış yöntemlerinin uygulanmaya başlanmasıyla inovasyon yapılmış olur.

İnovasyon süreci İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? bilginin ekonomik ve toplumsal faydaya dönüştürülmesi olarak tanımlanır. Bu nedenle de teknik İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? ekonomik ve sosyal süreçlerin oluşturduğu bir bütündür. Bireylerde ve toplumda değişime olan istek İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? yeniliğe açıklık ve girişimcilik ruhuyla özdeşleşen bir kültür gerektirir.

İnovasyon Örnekleri

Bir firma İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? yıkandığında buruşmayan İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? dolayısıyla da ütü gerektirmeyen kumaş geliştirip İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? üretir ve satarsa inovasyon yapmış olur. Başka bir firmanın daha iri İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? bol ürün veren İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? hastalıklara dayanıklı domates üretmek için domates tohumlarını geliştirmesi de inovasyondur. Diğer bir firmanın İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? insan sağlığı için yararlı bir yağ olan Omega 3 içeren yumurtalar üretmesi ve bunları çocukların ilgisini çekecek ve onları yumurta yemeğe özendirecek şekilde güzel paketler içinde satması da bir inovasyondur. Ya da bir hastane İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? hastalarının tahlil sonuçlarını İnternet’ten görebilmelerini sağlıyorsa İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? o da inovasyon yapmış olur.

İnovasyon Neden Önemlidir?

Yukarıdaki örneklerde bahsettiğimiz İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? hasta tahlil sonuçlarını İnternet’ten veren hastane İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? buruşmayan kumaşı İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? verimli domates tohumlarını ve Omega 3’lü yumurtaları üretip satan firmalar diğer hastanelere ve firmalara göre rekabet avantajı kazanırlar. Yani bu tür hizmet ve ürünlerin alıcıları ve kullanıcıları İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? rakip konumdaki diğer hastanelerin ve firmaların yerine bu hastaneyi ve firmaları tercih ederler. Dolayısıyla bu hastane ve firmalar daha çok müşteri çeker; daha çok ürün satar ve daha büyük gelir elde ederler. Böylece daha hızlı büyürler; daha çok insana iş imkanı sağlarlar. Ürünlerini iç pazarda satmakla yetinmeyip ihraç da ederler. Bu da işlerini daha da büyütmeleri ve kendi ülkelerinin kalkınmasına ve gelişmesine büyük katkı sağlamaları anlamına gelir.

Bu nedenle İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? inovasyon yapan firmaların İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? hastanelerin İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? restoranların İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? marketlerin İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? otellerin İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? bankaların...vb. (yani işletmelerin) bulunduğu ülkelerde işsizlik azalır; kişilerin kazançları artar; herkes daha iyi şartlarda yaşamaya başlar. Bir ülkede ne kadar çok inovasyon yapan işletme varsa İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? o ülkenin insanlarının yaşam kalitesi ve refahı o kadar artar: İnsanlar çok daha iyi şartlarda yaşar; çok daha iyi hizmetlerden yararlanır ve çok daha yüksek gelirler elde ederler. Aynı zamanda ülkenin de rekabet gücü artar. Bunun anlamı ise İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? o ülkenin diğer ülkelere göre daha güçlü bir konuma yükselmesidir. Hepimizin arzusu ve isteği İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? herkesin daha iyi şartlarda yaşaması İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? ülkemizin ve toplumumuzun kalkınıp gelişmesi olduğuna göre İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? bize bu kapıları açacak anahtar inovasyondur.

Örnek: Finlandiya Başarısını İnovasyona Borçlu

Dünya Ekonomik Forumu’nun yaptığı rekabetçilik araştırmalarına göre son yılların rekabet gücü en yüksek ülkesi Finlandiya.

Ülke İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? inovasyona yaptığı yatırımla İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? güçlü bir ekonomi ve yaşam seviyesi yüksek bir toplum yaratmayı başardı. Fin hükümeti İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? yaklaşık 20 yılı önce inovasyona büyük kaynaklar ayırmaya ve inovasyonu teşvik eden bir ortam yaratmaya başladı. Bu yatırımlar İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? ekonomik durgunluk dönemlerinde bile azalmadı. 1990’ların başında yaşanan ve işsizliği yüzde 20’lere tırmandıran krizin etkileri de bu sayede hızla atlatıldı. Krizden hemen sonra kapsamlı bir ulusal eğitim ve araştırma programı başlatıldı. Bu programın bir gereği olarak üniversiteler ve şirketler arasında güçlü bir ağ kuruldu. Böylelikle ormancılığa ve tarıma dayanan ekonomi İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? yerini hızla sanayiye dayalı ekonomiye İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? ardından da inovasyon ekonomisine bıraktı. 2000’li yıllarda İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? bilişim teknolojileri sektörü Finlandiya ekonomisinin itici gücü haline geldi.

Bunun yanında İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? metal ve mühendislik sektörleri ile orman ürünleri sanayiinde de inovasyona dayalı rekabetçilik devlet tarafından desteklenmeye devam etti. Sonuçta İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? 1985’lerde 10.470 Dolar olan kişi başına düşen milli gelir İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? 2004’de 29.000 Dolar’a ulaştı


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir?

İnovasyon Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: karikatür çeşitleri nelerdir, rekabet nedir ve çeşitleri nelerdir,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Sanat nedir, çeşitleri ve özellikleri nelerdir? gizem Soru Cevap 2 08-01-2017 11:19
Karikatür Nedir Çeşitleri Nelerdir? elif Eğitim ve Öğretim 1 25-09-2016 02:02
Yaralanma Nedir? - Yara Çeşitleri Nelerdir? elif Sağlığımız 1 16-11-2014 03:16
İnovasyon Nedir? elif Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 15-02-2012 09:17
Kanser nedir? Çeşitleri nelerdir? ´ λŋтiьioтiף ´ Soru Cevap 0 04-12-2010 11:07

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 11:40 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats