bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 17-02-2013, 06:50   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Tarih Öğreniminin Önemi Nedir?

Tarih Öğreniminin Önemi Nedir?Gerçekten bütün dünya milletleri Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? tarihin her gün artan önemini kavramış ve tarihi öğrenmemenin büyük bir hata ve ilmi bir noksanlık olduğunu kabul etmişlerdir.Günümüzde tarih öğrenmek Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? insanların günlük hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü bir milletin tarih zevki uyanmışsa Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? o millet başarılı ve geleceğe ümitle bakma hakkına sahip olur. Milli şuurun uyanmasında Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? kuvvetlenerek köklü hale gelmesinde tarihin önemli bir rolü vardır. Tarih bilgisi kuvvetli olan devlet adamlarının çoğunlukla başarılı oldukları ve milletlerinin tarihinde layık oldukları yeri aldıkları görülmüştür.

Kısaca tarih Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? nesillerin kafasına bir oya gibi mutlaka işlenmesi gereken ve mutlaka öğrenilmesi gerekli bir ilimdir.Dün olduğu gibi bugün de Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? milletlerin basanlarının temelinde kuvvetli bir tarih şuurunun bulunduğu ilim adamlarınca kabul edilmektedir.

Tarihin devlet ve millet hayatındaki önemini daha önceki satırlarda ifade etmiştik. Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk’ün veciz ifadesinden de anlaşılacağı gibi bir cihan devleti olmanın madde ve manadaki en güzel örneğini atalarımız Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? tarih boyunca kurdukları devletlerle ortaya koymuşlardır.
Atatürk Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? “Tarih bir milletin kanını Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? hakkını Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? varlığını hiçbir zaman inkar edemez” sözü ile milli tarih kavramının kıymetini anlamanın ve kendini tanımanın önemini belirtmiştir .

Bilge Kağan’ın Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? Orhun Kitabelerinde işaret ettiği tehlikeler o gün için ne ise Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? Selçuklu Devleti Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? Osmanlı Devleti ve nihayet Türkiye Cumhuriyeti Devleti için de aynıdır. Zaman Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? mekan hatta düşmanlar değişmiştir ama Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? Türk devletine ve Türk milletinin milli bütünlüğüne kastedenler için hedef hep aynı olmuştur. Son yıllarda bölgemizde cereyan eden olaylar bunun en tipik göstergesidir.

Benzeri akıbetlere tekrar uğramamak ve acıları yaşamamak için Türk tarihini öğrenmek Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? milli hafızamıza işlemek ve milli şuurumuzun yardımıyla ayakta durmak mecburiyetinde olduğumuzu Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? bir Türk genci olarak unutmamalıyız.

Çünkü Tarih Öğreniminin Önemi Nedir?
1) Yurdumuz geçmişte olduğu gibi Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? günümüzde de Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? üzerinde ve yakın çevresinde dünya güç dengesini etkileyecek tarzda Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? sürekli çıkar ve güç çatışmalarına sahne olan coğrafi bir konuma sahip bulunmaktadır.
2) Yurdumuz dünya petrollerinin %60′ının çıkarıldığı Ortadoğu ülkelerine yakın ve komşudur.
3) Yurdumuz zengin yeraltı ve yerüstü kaynaklan Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? nüfus potansiyeli ve teknolojik gücü ile dikkati çeken bir “Bölge Devleti” durumundadır.
4) İç ve dış düşmanlann milli birlik ve beraberliğimizi bozmak için sözleşip el birliğiyle kıyasıya yüklendikleri kritik bir dönem yaşanmaktadır.
5) Asya Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? Avrupa ve Afrika kıtalarının düğüm noktası ve kıtalar arasında köprü durumunda olup jeopolitik jeostratejik bir konuma sahiptir.
6) Türk milleti bütün dünya milletlcrince imrenilecek Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? şanlı bir tarihi geçmişe sahiptir ve tarihte büyük işler başarmıştır.
7) Her karış toprağı Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? adım adım atalarımızın kanıyla sulanmış ve bedeli ödenmiş bir vatan toprağı durumundadır.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Tarih Öğreniminin Önemi Nedir?

Tarih Öğreniminin Önemi Nedir? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: tarih öğrenmenin önemi, tarih öğreniminin önemi, tarihi öğrenmenin önemi, tarih öğrenmenin önemi nedir, tarih öğreniminin önemi nedir, tarih ogrenmenin onemi, tarih öğrenmenin faydaları, tarih öğrenmenin önemi maddeler halinde, tarihin önemi kısaca, tarih öğrenmenin faydaları nelerdir, tarih öğrenmenin faydaları nedir, tarih ogreniminin onemi, tarih ögrenmenin önemi, tarih öğrenmenin önemi kısaca, tarih öğrenmenin önemi kompozisyon,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
TSK'nın Önemi Nedir? - Türk Silahlı Kuvvetlerinin Önemi Kısaca elif Soru Cevap 0 16-02-2013 02:51
Tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir ne demek? gizem Soru Cevap 0 27-02-2012 02:59
Tarih nedir? Tarih çeşitleri nelerdir? Я Tarih 0 11-04-2010 12:32
Tarih Öğretmenliği Bölümü Nedir? - Tarih Öğretmenliği Bölümü Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 27-06-2009 01:01
Tarih Bölümü Nedir? - Tarih Bölümü Hakkında gizem Meslekler Rehberi ve Meslek Seçimi 0 27-06-2009 01:00

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 09:20 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats