bakimliyiz
Sponsor Reklamlar
Geri git   Bakimliyiz.Com > Bakimliyiz.com Özel > LakLak Bölümü > Soru Cevap

Kadın Portalı Kayıt Ol İletişim Forumları Okundu Kabul Et
Alt 18-02-2013, 07:36   #1 (permalink)
 
elif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Standart Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir?

Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir?


Logaritma'nın Tarihsel Gelişimi
Üslü olarak verilen bazı ifadelerin gerçek değerlerini Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? doğrudan doğruya bulmak Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? matematik yönünden yapılması zor bir işlemdir. Kaynaklar Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? bu tür Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? birtakım hesaplamaları Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? kolaylıkla yapılmasını sağlayan Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? logaritmayı ilk kullananı Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? John Napier (1550 - 1617) olduğunu göstermekte.

John Napier tarafından Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? bu konuda "Minifici Logaritmorum Canonis Descripto" (bir logaritma cetveli tanımı ve iki ayrı trigonometri ile bütün matematik hesaplarında kolay ve çabuk kullanılmasına genel açıklaması) adlı Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? zamanın bilim dili olan Latince olarak kaleme alınmış eser Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? ilk kez 1614 yılında Edinburg şehrinde yayınlandı. Böylece logaritma adını da John Napier koymuştur.

Bir logaritma çizelgesinin hazırlanmasında Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? taban olarak 1 den büyük sayı seçilebilir. Napier Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? çizelgesini (e) tabanına göre hazırlamıştır. Fakat çizelgeyi tamamladıktan sonra Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? (e) sayısını almakla Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? zor bir sistem ortaya koyduğunu Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? uygulaması sırasında farkına vardı. Daha sonraki yıllarda Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? 10 tabanlı Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? yeni bir logaritma sisteminin hesaplama işlerinde büyük kolaylıklar sağlayabileceğini düşündü. Fakat Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? bu yeni sisteme ait Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? düşündüğü temel ilkeleri Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? bizzat ortaya koyamadan öldü. Ömrünün son günlerinde Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? arkadaşı olan Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? İngiliz matematikçi ve astronom Henri Briggs'ten (1551 - 1630) düşüncelerinin tamamlanmasını istedi.

Henri Biggs Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? bu isteğe uyarak Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? 10 tabanına göre Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? bir logaritma cetveli hazırlayarak Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? 1617 yılında yayımlamıştır. Bu eser Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? 1'den 1000'e kadar olan sayıların 14 ondalıklı logaritmalarını gösterir. Henri Briggs Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? ilk logaritma cetvellerinin yayımından 7 yıl sonra Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? yani 1624 yılında; önceleri Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? 1'den 20.000'e daha sonra da Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? 90.000'den 100.000'e kadar olan sayıların 14 ondalıklı logaritmalarını kapsayan Logaritmik Aritmetik adlı bir eser daha yayımladı.

Daha sonra Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? Hollandalı matematikçi Adrien Vlacq Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? Henry Briggs'ten eksik kalan Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? 20.000'den 90.000'a kadar olan sayıların logaritmik değerlerini hesap etti ve cetvellerini 1626 yılında Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? Briggs' in adı altında Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? Goude'de yayımladı. Bu yeni çizelgeler Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? 10 ondalıklı olup Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? 1'den 1.000.000'a kadar sayılan Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? ve 0 dereceden 90 dereceye kadar olan açıların Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? 1'er açı dakikası aralıklı olarak Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? için sinüs Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? tanjant ve sekantın logaritma değerlerini kapsıyordu. Ayrıca Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? her biri 10" için Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? sinüs ve tanjantın logaritmalarına ilişkin bir çizelge yayımlandı. Logaritma cetvelleri üzerine eser hazırlayanlar Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? Adrien Vlacq' ın bu eserini temel kabul ederler.


elif isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Hızlı Cevap

Doğrulama Sorusu
Mesajınız:
Yazı şeklini sil
Kalın
Eğik yazı
Altı çizik

Grafik ekle
Alıntı yap [QUOTE]
 
Alanı Küçült
Alanı Büyült

Seçenekler
Stil


Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir?

Matematiksel Buluşlar Nelerdir? - Matematikteki önemli buluş ve gelişmeler nelerdir? konusu, LakLak Bölümü / Soru Cevap forumunda tartışılıyor.


Konu etiketleri: matematikteki önemli buluşlar, matematikte önemli buluşlar, matematikte en önemli buluşlar, matematikteki önemli buluşlar ve gelişmeler, matematikte önemli buluşlar ve gelişmeler, matematik ile ilgili önemli buluşlar, tarihte matematikle ilgili en önemli buluşlar, tarihte matematik ile ilgili en önemli buluşlar, matematikteki önemli buluşlar ve gelişmeler nelerdir, matematikte buluşlar ve gelişmeler, matematikteki önemli buluş ve gelişmeler, matematik önemli buluşlar ve gelişmeler, matematik ile ilgili en önemli buluşlar, tarihte matematik ile ilgili önemli buluşlar, matematikteki önemli buluşların ve gelişmeler,

Benzer Konular

Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Tarihte Önemli Bazı Buluşlar elif Tarih 1 19-04-2015 01:32
Hayvanlardaki Matematiksel Beceriler Nelerdir? elif Soru Cevap 0 15-02-2013 05:17
Sağlık Hakkındaki Gelişmeler Nelerdir? Я Soru Cevap 0 12-03-2012 04:19
Cumhuriyet Sonrası Gelişmeler Nelerdir? elif Tarih 0 09-12-2010 04:05
Son yüzyıldaki önemli icatlar - buluşlar Я Genel Kültür Paylaşımlarınız 0 17-10-2010 09:42

Üye olmadan soru sorabilirsiniz!

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Saat şuan 09:14 .


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 ©2010, Crawlability, Inc.
Web Stats